با ما ارتباط برقرار کن

دانستنی‌های سفر

Airbnb چیست و چه چیزهایی لازم است درباره‌اش بدانید؟

اخیرا سرویسی با عنوان بیمه‌نامه‌ی میزبان برای هرگونه خسارت احتمالی ناشی از دزدی یا ناهنجاری‌های تعریف‌شده، راه‌اندازی شده است….

عکس:

منتشر شده

روی

حتما تا‌به‌حال در سایت‌های مرتبط با سفر و گردشگری در مورد airbnb شنیده‌اید. این سرویس، یک سرویس و برنامه‌ی آنلاین برای اجاره‌کردن و اجاره‌دادن اماکن اقامتی در سراسر دنیاست. برای آشنایی بیشتر با این سرویس، ادامه‌ی مطلب را دنبال کنید.

اینکه اجازه دهیم افرادی کاملا غربیه وارد خانه‌مان شوند، برای بسیاری از افراد، ایده‌ی خوبی به‌نظر نمی‌رسد. همین‌طور برعکس، ورود به خانه‌ی غریبه‌ها نیز کاری عجیب است که حتی بعضی از ما تصورش را هم نمی‌کنیم. اما برای میلیون‌ها کاربری که از وب‌سایت اشتراک محل اقامت Airbnb استفاده می‌کنند، این ایده نه‌تنها خوب بلکه فوق‌العاده به‌نظر می‌رسد.

این شرکت از زمانی‌که در سال ۲۰۰۹ آغاز به کار کرد، سالانه به میلیون‌ها مهمان کمک کرده است تا جایی را برای اقامت پیدا کنند. این مجموعه در حال حاضر دارای دو میلیون مکان اقامتی در ۳۴ هزار شهر در ۱۹۱ کشور مختلف است. البته این سرویس هم مثل بسیاری از سرویس‌ها و خدمات دیگر که مبتنی بر اعتماد متقابل است، با مشکلاتی مواجه می‌شود اما وقتی شش میلیون نفر به آن اعتماد می‌کنند، به‌نظر می‌رسد که گزینه‌ای مناسب برای اقامت باشد و ارزش امتحان‌کردن دارد.

در ادامه، با این وب‌سایت و خدماتش آشنا می‌شویم.

هرآنچه باید در مورد Airbnb بدانید

airbnb چیست

Airbnb چطور کار می‌کند؟

ایر بی‌ان‌بی یک مارکت‌پلیس (marketplace) یا بازارگاه آنلاین است که از طریق آن مردم می‌توانند خانه‌ها یا اتاق‌های خود را اجاره دهند. این سایت، بابت هر رزرو، ۳ درصد کمیسیون از میزبان و بین ۶ تا ۱۲ درصد از مهمانان می‌گیرد. شاخص‌های مختلفی برای فهرست‌کردن یا جست‌و‌جو کردن اماکن اقامتی در این سایت وجود دارد؛ از یک اتاق اشتراکی گرفته تا یک خانه‌ی کامل. داشتن امکاناتی مثل استخر یا ماشین لباس‌شویی در توضیحات خانه‌ها به‌چشم می‌خورد. برای هر خانه و محل اقامت، تصاویر مختلفی وجود دارد و نقشه‌ی کامل همراه با اطلاعات لازم از مهمانان و میزبانان در سایت قرار داده می‌شود.

چرا مردم Airbnb را دوست دارند؟

دلایل زیادی باعث محبوبیت این سایت شده است اما مهم‌ترین دلیل، دلایل اقتصادی است. مهمانان از میان قیمت‌های متنوع می‌توانند موردی مناسب برای خودشان پیدا کنند و معمولا اقامتگاهی ارزان در مناطقی پیدا می‌کنند که هزینه‌های هتل در آنجا، بسیار بالاتر است. میزبانان هم با دراختیارگذاشتن اتاق‌های اضافی خود یا خانه‌ای که خالی مانده، می‌توانند درآمدی کسب کنند. حتی اگر برای یک هفته در ماه این کار را انجام دهند، در پایان سال، درآمد درخور توجهی خواهند داشت.

مزایای دیگر Airbnb چیست؟

غیر از انگیزه‌های اقتصادی، استفاده از این وب‌سایت مزایای دیگری هم دارد. بسیاری از مهمانان دوست دارند که در طول مسافرت در یک جای جدید، مثل اهالی آن منطقه زندگی کنند و از اهالی شهر در مورد رستوران‌ها و جاذبه‌های شهر بپرسند. بسیاری از میزبانان، دوست دارند با افراد جدیدی معاشرت کنند، خانه و سرگرمی‌های خود را به آنها نشان دهند و دوستان جدیدی از سراسر دنیا پیدا کنند.

آیا رزرو جا در این سایت راحت است؟

airbnb چیست

بله. این کار به‌راحتی ممکن است. ابتدا باید یک کاربری تأییدشده بسازید که می‌توانید آن را به رسانه‌های اجتماعی خود لینک کنید. می‌توانید برای میزبانان پیام بفرستید و در لحظه، مکان مورد نظر خود را رزرو کنید یا برای رزرو در روزها یا ماه‌های آتی، درخواست بفرستید. میزبانان باید تقویمی از روزهایی که می‌توانند پذیرای افراد باشند، در پروفایل خود قرار دهند و معمولا غالب کاربران، تقویمی به‌روز دارند. در نهایت، میزبانان به شما خواهند گفت که غیر از مکانی برای اقامت، چه امکاناتی در اختیار شما می‌گذارند مثلا حوله یا سشوار.

آیا استفاده از این سایت، هزینه‌های اضافه‌ی پنهان دارد؟

هزینه‌ی اضافی پنهان وجود ندارد. بعضی از میزبان‌ها بابت نظافت اتاق و محل اقامت، هزینه‌ی اضافی دریافت می کنند اما همه‌چیز هنگام رزرو به مهمانان اعلام می‌شود.

ورود به این اقامتگاه‌ها بدون وقت پذیرش چگونه انجام می‌شود؟

airbnb چیست

به‌محض اینکه جایی رزرو می‌شود، مهمانان و میزبانان در مورد مکان و زمان ملاقات خود هماهنگ می‌شوند و این زمان یا مکان، با توجه به موقیعت مکانی و زمان ورود مسافر تعیین می‌شود. این محل قرار ممکن است دقیقا همان جایی باشد که رزرو کرده‌اید یا اگر پیداکردنش سخت است، می‌توانید در مکانی مرکزی‌تر قرار بگذارید.

برخی از اقامتگاه‌های سایت، مراکز حرفه‌ای هستند و شما با میزبان شخصی در ارتباط نیستید. در این صورت به‌جای اینکه با صاحب‌خانه ملاقات کنید، نماینده یا یکی از کارمندان آن مجموعه، شما را برای رفتن به محل اقامت‌تان راهنمایی می‌کند.

سپس شما را به محل اقامت می‌برند، محیط اطراف را نشان‌تان می‌دهند و امکانات مختلف آن را اعلام می‌کنند. همچنین در مورد زمان دقیق ترک محل و تحویل کلیدها به‌توافق می‌رسید.

آیا در این سایت می‌توان به مهمانان و میزبانان اعتماد کرد؟

بله. در ابتدا باید بدانید که این سایت، یک سیستم بررسی دقیق و دریافت نظرات کاربران دارد که در این سیستم، مهمانان و میزبانان می‌توانند نظرات صادقانه‌ی خود را در مورد یکدیگر ارائه کنند. فقط بعد از رزرو می توانند کامنت بگذارند و نظر بدهند. علاوه بر این، سیستم شناسه‌ی تأییدشده برای کاربران این سایت وجود دارد. هویت افراد از طریق مطابقت‌ با شبکه‌های اجتماعی لینک‌شده و اسناد آفلاین تأیید می‌شود.

آیا می‌توان به توصیفات ارائه‌شده اعتماد کرد؟

همیشه امکان خطر وجود دارد، به‌خصوص در سرویس‌های آنلاین و مجازی. ممکن است آنچه که در تصاویر می‌بینید با آنچه که واقعا وجود دارد، تفاوت زیادی داشته باشد یا به بعضی از موارد مطرح‌شده در توضیحات، توجه نشود. اینجاست که نظرات سایر کاربران به‌کار می‌آید. با خواندن این نظرات می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید و اقامتگاه‌هایی را انتخاب کنید که نظرات مثبت بیشتری دارند.

پرداخت پول از طریق این وب‌سایت چگونه است؟

airbnb چیست

مهمانان تمام پول را با استفاده از یک برنامه‌ی امن واریز می‌کنند و میزبانان ۲۴ ساعت بعد از حضور مهمان، پول را در حساب خود دریافت می‌کنند.

نحوه‌ی بازپرداخت پول به چه صورت است؟

پنج روش لغو رزرو با توجه به میزبان مورد نظر وجود دارد. اما در مجموع بابت انصراف از اقامت، بازپرداختی در کار نیست؛ مگر اینکه شرایط خاصی پیش بیاید یا محل اقامت دچار مشکلاتی باشد که در توضیحات ذکر نکرده باشند.

چه خدماتی برای میزبان فراهم کرده است؟

اخیرا سرویسی با عنوان بیمه‌نامه‌ی میزبان برای هرگونه خسارت احتمالی ناشی از دزدی یا ناهنجاری‌های تعریف‌شده، راه‌اندازی شده است.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

دانستنی‌های سفر

۱۰ اشتباه رایجی که باعث اضطراب در سفر می شود

منتشر شده

روی

به وسیله

سفر کردن یکی از مفیدترین کارهایی است که می توانیم برای بدن و روح خود انجام دهیم. در حقیقت سفر علاوه بر آنکه تجربه های جدیدی در اختیار ما می گذرد، فرصتی برای استراحت جسم و روح هم هست. اما گاهی در زمان سفر مرتکب اشتباهاتی می شویم که باعث مضطرب شدن ما می شود و سفر را به کام مان تلخ می کند، در نتیجه در پایان سفر احساس می کنیم آنطور که باید استراحت نکرده ایم و لذت سفر را نبرده ایم. از این اشتباهات پرهیز کنید تا سفری بدون اضطراب را تجربه کنید. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

۱- از قبل تحقیق نمی کنید

۱۰ اشتباه رایجی که باعث اضطراب در سفر می شود

اوج لذت یک سفر در حقیقت قبل از شروع آن اتفاق می افتد. با مطالعه ی کتاب های راهنمای مسافران و کتاب هایی درباره ی تاریخ و فرهنگ مقصد سفرتان می توانید از قبل برای سفر خود برنامه ریزی کنید. این کار سفرتان را وارد جریان زندگی عادی تان می کند. قبل از شروع سفر، هر چه بیشتر بدانید بهتر است. سعی کنید تا جایی که می توانید درمورد مقصد سفرتان تحقیق کنید و به دنبال رستوران های پیشنهادی، وسایل حمل و نقل عمومی، منظره ها و تفریحات و سرگرمی ها باشید. وقتی از قبل برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشید، آمادگی بیشتری پیدا می کنید و افسوس نمی خورید که چرا بهترین رستوران محلی یا فرصت شنا در دریاچه ی زیبایی را از دست دادید.

۲- بارتان بیش از اندازه زیاد است

۱۰ اشتباه رایجی که باعث اضطراب در سفر می شود

چمدان تان را سبک ببندید تا خود را گرفتار دردسرهای بار سنگین و اضافی در فرودگاه و هتل و غیره نکنید. برای کم کردن بارتان می توانید یک فهرست تهیه کنید و طبق آن وسایل تان را جمع کنید. وسایل غیر ضروری مثل سشوار و کفش های نامناسب را فراموش کنید. به جای آن، کفش های مناسبی را انتخاب کنید که در هر زمانی از روز قابل استفاده باشند. به علاوه لباس هایتان هم باید راحت و قابل شستشو باشند.

۳- برنامه ی سفرتان بیش از اندازه دقیق و فشرده است

۱۰ اشتباه رایجی که باعث اضطراب در سفر می شود

برنامه ریزی برای هر ساعت از تمام روزهای سفر کار طاقت فرسا و اضطراب آوری است. اتفاقات پیش بینی نشده مثل تأخیر در پرواز یا لغو تورهای گردشگری بخشی از واقعیت سفر هستند. اگر در برنامه ی سفرتان فکر این اتفاقات را نکرده باشید و از این فرصت ها برای استراحت و گشت زدن در اطراف استفاده نکنید، دچار ناامیدی، ترس و اضطراب خواهید شد. از برنامه ریزی دقیق و فشرده برای سفرتان پرهیز کنید تا سعی نکنید در یک زمان کوتاه کارهای زیادی را انجام دهید.

۴- خود را به دست اتفاقات نمی سپارید

۱۰ اشتباه رایجی که باعث اضطراب در سفر می شود

وقتی از اتفاقات ناخوشایندی مثل جا ماندن از پرواز دچار وحشت می شوید، اضطرابی را وارد جریان سفرتان می کنید که ضرورتی ندارد. به این اتفاقات ناخوشایند و غیر منتظره به دید یک ماجراجویی نگاه کنید چون اغلب این پیشامدها بعدها از نظرتان چیزی جز یک اتفاق خنده دار نخواهند بود یا تبدیل به بهترین خاطره ی سفرتان خواهند شد. بنابراین اجازه ندهید موقعیت پیش آمده شما را تحت کنترل خود درآورد، خود را رها کنید و خونسرد باشید. چند نفس عمیق بکشید، آگاهانه رفتار کنید و در کافه ی فرودگاه یک نوشیدنی آرامش بخش بنوشید.

۵- توقع تان بیش از اندازه بالا است

۱۰ اشتباه رایجی که باعث اضطراب در سفر می شود

نباید با این دید به مسافرت بروید که این بهترین سفر ممکن خواهد بود. اگر توقع زیادی از سفرتان داشته باشید، دچار ناامیدی خواهید شد. با یک دید باز نسبت به ماجراجویی ها و تجربه هایی که انتظارتان را می کشد به سفر بروید تا مسافرت بدون اضطرابی داشته باشید.

۶- با همسفرهایتان هماهنگ نیستید

۱۰ اشتباه رایجی که باعث اضطراب در سفر می شود

لازم است که با همسفرهای خود درباره ی خواسته هایتان از این سفر گفتگو کنید. شاید شما بخواهید برای شنا به دریا بروید اما دوست تان بخواهد با تله کابین منظره های ارتفاعات را تماشا کند. صحبت درباره ی اهداف سفرتان به شما کمک می کند تا هنگامی که متوجه تفاوت در خواسته هایتان می شوید از به وجود آمدن موقعیت های ناخوشایند و اضطراب آور جلوگیری کنید.

۷- نمی دانید چطور استراحت کنید

۱۰ اشتباه رایجی که باعث اضطراب در سفر می شود

اگر شما از دست افرادی نیستید که دوست دارند در زمان مسافرت در هتل استراحت کنند و فعالیت چندانی نداشته باشند، باید به دنبال روش های فعالانه تری باشید تا بتوانید خود را از مشغله های معمول ذهنی رها کنید. بعضی سفرها با فعالیت های ورزشی و چالش برانگیز همراه هستند و شما را کاملا مشغول خود می کنند. این مسأله به شما کمک می کند تا بعد از پایان سفر، حقیقتا احساس طراوت و تازگی کنید. بنابراین می توانید تمام روز خود را در موزه ها و بناهای تاریخی سپری کنید یا آموزش قایق سواری را تجربه کنید؛ اگر این کارها باعث می شود گذشت زمان را احساس نکنید نشانه ی خوبی است که در حال استراحت هستید.

۸- از عادت های معمول تان دست می کشید

۱۰ اشتباه رایجی که باعث اضطراب در سفر می شود

اگر به طور منظم ورزش می کنید، برنامه ی ورزش تان را در زمان سفر هم ادامه دهید. این به معنای آن نیست که در سفر هم باید هر روز به باشگاه بروید. اما لازم است راهی پیدا کنید تا در این مدت هم فعال بمانید، مثلا می توانید به پیاده روی بروید. یکی از بهترین راه ها برای سیاحت در یک مکان جدید، دویدن در آنجا است.

۹- هنوز درگیر وظایف شغلی یا کار با وسایل الکترونیکی هستید

۱۰ اشتباه رایجی که باعث اضطراب در سفر می شود

سفر به این معنا نیست که وظایف شغلی تان را از راه دور و یک مکان خوش آب و هوا انجام دهید. در زمان سفر لازم است که به طور کامل ارتباط خود را مسائل شغلی تان قطع کنید تا بتوانید سفری حقیقتا بدون اضطراب و طراوت بخش داشته باشد. اما بعضی افراد هستند که حتی اندک جدایی از وظایف شغلی شان به آن ها اضطراب بیشتری می دهد. در اینصورت باید زمانی را برای کار با وسایل الکترونیکی و ارتباط با محیط کاری خود مشخص کنید. اگر مجبور هستید، تنها یک بار در روز این کار را انجام دهید. مثلا با خود قرار بگذارید که تنها ۱۵ دقیقه از روز را صرف شغل تان کنید و بعد از آن، وسایل الکترونیکی تان را در هتل بگذارید یا تلفن همراه تان را در حالت سایلنت قرار دهید و به این ترتیب آن ها را از خود دور نگه دارید.

۱۰- بدون هیچ فاصله ای، از کار به سفر و از سفر به کار می روید

۱۰ اشتباه رایجی که باعث اضطراب در سفر می شود

یکی از رمز و رازهای پنهان کسب آرامش و شادی در سفر، ایجاد فاصله قبل و بعد از سفر است. مثلا می توانید یک روز قبل از سفر و یک روز بعد از آن را مرخصی بگیرید تا فشاری که وجود دارد را از بین ببرید. با این کار قادر خواهید بود تا از حس انتظار برای سفر لذت ببرید. به علاوه، وقتی دور شدن از کار و زندگی عادی و برگشت به آن ها تدریجا صورت بگیرد اضطراب هم کاهش پیدا می کند.

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های سفر

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های ۵ ستاره مشهور جهان

منتشر شده

روی

به وسیله

مجله دوستم | دانستنی‌های سفر – در اینبخش به معرفی ۱۰ هتل از بهترین و معروف ترین هتل های‌ ۵ ستاره دنیا خواهیم پرداخت . هتل های‌ که برای اقامت در آن ها باید هزینه زیادی را پرداخت کنید تا بتوانید از امکانات فوق العاده ان استفاده کنید. مجله دوستم : بهترین هتل‌های جهان دیگر تنها مختص فیلم سازان و افراد ثروتمند نیست بلکه تمام افراد میتوانند از آن استفاده کنند.

همچنین در آخر به امکانات موجود در هتل های‌ ۵ ستاره واقعی اشاره شده است .

۱۰. قصر امارات متحده عربی، ابوظبی

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

لوکس ترین هتل دبی

Emirates Palace

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

زمانی که صحبت از تفریح به میان است باید گفت که این هتل یکی از بهترین هتل‌های جهان است. این هتل در خاورمیانه تفریحات بسیاری را در اختیارتان قرار میدهد. در این هتل که با هزینه ۳ میلیارد دلاری ساخته شد حدود ۴۰۰ اتاق و سوئیت قرار دارد که میتوان در ان اقامت کرد.

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

استاندارد اتاق‌ها بسیار بالاست و تخت خواب‌ها و صندلی‌های راحت و بسیار لوکسی دارد. از آنجاییکه در محوطه ان تفریحات بسیاری قرار دارد بنابراین میتوانید روزها در ان گردش کرده و تفریح کنید. ساحل نزدیک این هتل بسیار زیباست که میتوانید در ان تفریح کنید. اقامت در این هتل یکی از تجربه‌هایی است که فراموش نخواهید کرد.

۹. ماردان پالاس، ترکیه

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

لوکس ترین هتل ترکیه

Mardan Palace

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

یک مکان لوکس به این معناست که میتوانید ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته از خدمات لوکس بهره مند باشید و این هتل دقیقاً به این معناست. ترکیه با مکان‌های زیبا و آب و هوای تمیز یک کشور زیبا برای اقامت است که این مکان ان را به تجربه بهتری تبدیل می‌کند.

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

به گزارش مجله دوستم این هتل در سال ۲۰۰۹ با بودجه ۱,۶۵ میلیارد دلاری ساخته شد به طوریکه کف ان مرمر و سقف ان قطعات طلا دارد. آب‌های سواحل ماسه‌ای اطراف هتل از مصر جریان یافته‌اند و مسلماً حس بهتری به شما می‌بخشد. این هتل زیبا با یک استخر بزرگ که ۱۰۰۰ نفر در ان جای می‌گیرد و ۱۰ رستوران، یکی از بهترین هتل‌های جهان است.

۸. هتل وستین، رم

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

بهترین هتل رم

The Westin Excelsior

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

رم یک شهر رمانتیک و زیباست که وجود این هتل زیبایی آن را دوچندان میکند. هتل Western Excelsior اتاق‌هایی را در اختیارتان قرار میدهد که هرگز فراموش نمیکنید. یکی از مزایای این هتل این است که اتاق‌های شیک ان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هر فرد معمولی بتواند در ان اقامت کند.

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

اگر می‌خواهید در مکان بسیار لوکسی اقامت داشته باشید بهتر است سوئیت Villa La Cupola را انتخاب کنید. سایت مجله دوستم این سوئیت دو طبقه است و هم یک فضای خصوصی در اختیارتان قرار میدهد و هم یک مکان لوکس. طراحی کلاسیک ان با تجهیزات زیبایش مجموعه‌ای از تجربه‌های قدیم و جدید را در اختیارتان قرار میدهد.

۷. هتل برج العرب، دوبی

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

بهترین هتل دبی

Burj Al Arab Hotel

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

این هتل زیبا هم در خاورمیانه قرار دارد. این هتل را به دلیل ظاهرش “بادبان” نیز می نامند و با بودن در آنجا حس می کنید در خانه هستید. یکی از شگفتی‌های این هتل این است که تمام سوئیت‌های ان دو طبقه هستند و تجربه زیبایی را در اختیارتان قرار میدهد.

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

یکی از زیبایی‌های این هتل وجود یک منطقه فرود هلی کوپتر و زمین تنیس در سقف ان است. همچنین در آنجا مکان مخصوص غواصی و کلوپ‌های شبانه قرار دارد. این هتل یکی از زیباترین مکان‌هایی است که حتماً به ان جا بازخواهید گشت.

۶. مارکوئیز لوس کابوس، لوس کابوس

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

Marquis Los Cabos

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

این هتل زیبا طبق افسانه‌ای ساخته شد که براساس ان دو فرشته به دنبال بهشتی بر روی زمین هستند و این هتل در پاسخ به ان‌ها ساخته شده است. از لابی هتل میتوانید اقیانوس را تماشا کنید. پس از ورود به اتاق از زیبایی و دکوراسیون ان لذت خواهید برد.

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

مجسمه‌های زیبا و استخرهای زیبا از امکاناتی هستند که اتاق‌ها را به یک فضای خصوصی تبدیل می‌کنند. محوطه زیبا و لوکس اطراف ان هم تفریحات بسیاری را در اختیارتان قرار خواهد داد. در اغلب اتاق‌ها بالکن‌هایی قرار دارد که اگر خوش شانس باشید میتوانید بازی وال‌ها را تماشا کنید.

۵. هتل پلازا، شهر نیویورک

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

بهترین هتل نیویورک

The Plaza

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

نیویورک شهر اپل و بسیاری از تکنولوژی‌های دیگر است که به دلایل مختلف میتوانید در ان اقامت کنید. شیک‌ترین و کلاسیک‌ترین هتل این شهر پلازا است. از این هتل، به خصوص از سوئیت رویال پلازا میتوانید منهتن را تماشا کنید، دکوراسیون داخلی ان هم بسیار زیبا است. خدمه این هتل‌ها همیشه در خدمتتان هستند و کمکتان میکنند.

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

این هتل که در سال ۱۹۰۷ ساخته شد بالاترین استاندارد ممکن را دارد و با اقامت در ان می‌توانید در نیویورک گشت و گذار کنید. اگر قرار باشد با سه کلمه این هتل را توصیف کنید باید این کلمات را به کار ببرید: باشکوه، شیک و جالب. گرچه در نیویورک هتل‌های بسیاری وجود دارد اما این هتل بهترین است.

۴. جزیره بهشت آتلانتیس، باهاما

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

Atlantis Paradise Island

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

جزایر کارائیب همیشه یکی از مقصدهای موردعلاقه گردشگران بوده است. به گزارش مجله دوستم باهاما یکی از جزایر زیبای کارائیب است که با سفر به ان میتوانید به دل طبیعت سفر کنید. این هتل به دلایل مختلف بهترین هتل باهاماست. این هتل که با الهام از شهر گمشده آتلانتیس ساخته شد یک محوطه ۱۴۱ هکتاری است که تفریحات مختلف را در اختیارتان قرار میدهد.

این هتل در عین حال بسیار لوکس هم میباشد که بسیار مهم است. بهترین اتاق این هتل سوئیت Royal Towers Bridge Suite است که سقف‌هایی با ارتفاع ۳ و نیم متر و آینه‌های تمام قد دارد. همچنین اتاق پذیرایی این سوئیت بسیار بزرگ است و نمونه غذاها را در اختیارتان قرار می‌دهد و همچنین خدمه ان همیشه آماده خدمتگذاری هستند.

۳. پالمز، لاس وگاس

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

بهترین هتل لاس وگاس

The Palms

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

شاید به نظرتان شهر لاس وگاس یک شهر لوکس نباشد اما با اقامت در این هتل نظرتان تغییر می‌کند. این هتل شیک با اتاق‌های بسیار بزرگ یکی از لوکس‌ترین هتل‌های ایالات متحده کشور کشور آمریکا است. پارچه‌ها و لوازم قرار داده در این اتاق‌ها بسیار شیک بوده و اتاق‌ها نیز دکوراسیون بسیار زیبایی دارند.

اگر می‌خواهید مانند یک ستاره سینما زندگی کنید باید بدانید که سوئیت‌های شیک و زیبای ان یک مکان بسیار خوب برای استراحت شما هستند. همچنین در این سوئیت‌ها جکوزی، باشگاه خصوصی، استخر و سینمای خصوصی قرار دارد. اگر می خواهید در این شهر گناه در یک مکان لوکس اقامت کنید به این هتل بروید.

۲. بولدرز، آریزونا

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

The Boulders

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

این هتل «The Boulders» بسیار زیبا یکی دیگر از هتل‌های بسیار لوکس آمریکاست که در صحرای سورونا و منطقه کوهستانی اطراف ان ساخته شده است. این مکان علاوه بر یک هتل لوکس یک منطقه تفریحی بسیار زیباست. اگر می خواهید در حین اقامت فعالیت‌های مختلف تفریحی انجام دهید پس این هتل یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست.

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

فضای داخلی هتل هم بسیار زیباست و از آن میتوانید صحرای سونورا در اطراف را تماشا کنید و از حمام‌های خصوصی و اتاق‌های ان لذت ببرید. همچنین در این هتل زمین‌های گلف قرار دارد که در صبح میتوانید در ان‌ها به بازی گلف بپردازید.

۱. منطقه تفریحی کازین آرت، آنگویلا

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

CuisinArt Golf Resort and Spa

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

برترین و لوکس‌ترین هتل این فهرست، کازین آرت است که در جزیره زیبای آنگویلا ساخته شده است. البته صاحب این هتل در ابتدا آن را به عنوان یک منطقه خصوصی ساخت و سپس آن را گسترش داد تا پذیرای مهمانان این منطقه باشد. ویلاها و اتاق‌های لوکس این هتل که به سبک مور ساخته شده‌اند بر زیبایی ان می‌افزایند.

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

در این منطقه سواحل زیبایی قرار دارد که میتوانید روزها در ان گردش کرده و سپس به هتل بازگردید و نوشیدنی سرو کنید. این فضا بسیار آرام و خلوت است و میتوانید بدون هیچ مزاحمتی در ان جا استراحت کنید.

گریگ نورمن زمین گلف این هتل را طراحی کرد تا محوطه تفریحی ان تکمیل شود. در جای جای جهان هتل‌های شیک و لوکس بسیاری وجود دارد که در اینجا ده هتل برتر را به شما معرفی کردیم.


بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

امکاناتی که یک هتل ۵ ستاره باید داشته باشد :

۱- ساختمانهای جداگانه

۲- تعداد اتاقها : هتل لوکس و مجلل با دستکم ۱۵۰ اتاق در هتلهای موجود و ۱۵۵ اتاق در هتلهای جدید

۳- تصفیه های‌ مرکزی : با ضمانت گرمای مطلوب «۱۸-۲۵ درجه سیلسوس» با یک تر موسسات که با ان بتوان گرمای اتاق را در همه ی اتاقها و جاهای همگانی تنظیم نمود.

۴- گرمابه ها و دستشویی ها : حمام های‌ کاملاً شخصی در هر اتاق «حداقل دارای وان با ۱۲۰ سانتی متر طول» رختکن و دستشویی ها برای مهمانان در طبقاتی که محل استراحت همگانی است.

۵- تلفن با ارتباط بیرونی در هر اتاق، سیستم درونی تلفن در همه ی اتاقها و محلهای آسایش عمومی امکانات تلفن در آرامشگاهها تلفن در حمام های‌ شخصی

۶- جای اتاقها : «بجز حمام ها، مدخل و ایوان، ۱۲ برای اتاقهای دو نفره و ۱۴ برای یکنفره

۷- وسایل و اثاثیه اتاق ها : بیشترشامل تختها با دستکم به ابعاد ۲۱۰ سانتیمتر، میز کنار تخت، میز تحریر، میز آرایش، آیینه، قفسه ویژه با وسائل میهمانان، صندلیها و ایوان برای هر اتاق و آپارتمانهای شخصی گوناگون

۸- پنجره ها با پرده های‌ دو لایه ضخیم

۹- تاسیسات الکتریکی : چراغهای مستقل برای سقف، دستشویی و یک چراغ کنار تخت برای هم میهمان و چراغ مطالعه کنار صندلی دسته دار و میز تحریر

۱۰- بالابر : هر جا که بیش از یک طبقه دارد و آسانسورهایی جداگانه برای خدمات باربری

۱۱- صبحانه : سرویس درون اتاق

۱۲- سرسره ها، تالارها، محلهای استراحت همگانی نسبت به گنجایش هتل، طبقه ها با کفپوش مناسب

۱۳- کارکنان : کارکنان پایه ای «مدیر واحد پذیرش، سرپیشخدمت و خانه دار» باید به دو زبان آشنا باشند. سایر کارکنان در ارتباط مشتری باید دستکم چیزهایی از یک زبان بدانند. «بجز زبان عربی» و دارای لباس یک شکل و یک دست

۱۵- اتاقهای نهارخوری، رستوران و اتاقهای نهارخوری شخص

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

۱۶- وسایل باربری

۱۷- رادیو، دستگاه مرکزی پخش موسیقی در هر اتاق

۱۸- تلویزیون در هر اتاق

۱۹- خدمات اتاقها در ۲۴ ساعت

۲۰- استاندارد برتر برای تمرین و درجه بندی هتل

۲۱- خدمات پذیرایی : تالار پذیرایی با خدمات کشاورزی – وسایل رختشویی و خشکشویی در هتل

۲۲- کافه تریا با خدمات ۲۴ ساعته

۲۳- بار جداگانه

۲۴- جای پارک اتومبیل و گاراژ متناسب به نیاز مشتری

۲۵- باجه کتاب

۲۶- خدمات اطلاع رسانی و مبلغ همگانی

۲۷- نهارخوری و آسایشگاه کارکنان

۲۸- یک دستگاه آژیر و شماری از دستگاههای آتشنشانی در جاهای همگانی و خدماتی و پلکان گریز در برابر آتش با ماکزیمم فاصله ۳۰ متر تا هر اتاق

۲۹- دسترسی به خوردنی و نوشیدنی در اتاقها : خدمات ۲۴ ساعته

۳۰- دسترسی به خدمات ضروری دکتری

۳۱- نمایندگی مسافرتی و خدمات تاکسی و خودروی کرایه

۳۲- خدمات پست و تلگراف و تلکس و خدمات صرافی از بیگانه

بهترین هتل های مشهور جهان + هتل های 5 ستاره مشهور جهان

اماکانات هتل های مشهور ۵ ستاره دنیا

۳۳- دستیابی به تالار زیبایی و موآرایی و فروشگاههای کالای سوغاتی

۳۴- باشگاه شبانه و تالار موسیقی

– تالار میهمانی نشست «کنفرانس»

۳۶- باغ یا باغچه یا مهتابی عمومی ـ«جای باز»

۳۷- استخر شنا

۳۸- دستکم دارای سونا، ژیمناستیک، ورزشگاه

۳۹- صندوقهای جداگانه سپرده‌گذاری ایمن برای میهمانان درصورت نیاز

امیدواریم از آشنایی با هتل های لوکس و مجلل لذت برده باشید و چند شبی را مهمان این هتل ها باشید.

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های سفر

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

منتشر شده

روی

به وسیله

مجله دوستم | دانستنی های سفر – خودروهای مسافرتی یا کاروان، گزینه‌ی مناسبی برای دوست‌داران مسافرت است. قرار گرفتن وسایل مورد نیاز در این خودروها به گونه‌ای که بهترین استفاده از فضای موجود را بتوان داشت، امری مهم است. در ادامه تصاویری از چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی را برای شما قرار داده‌ایم. با ما همراه باشید.

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

چیدمان داخلی خودروهای مسافرتی

منبع:goodshomedesign

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

به مناسبت ۳۱ اکتبر جشن هالووین | عکس های دیدنی از گریم جشن هالووین

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۸) از اعتراض هنرمندان به پخش نشدن ۹۰ تا توصیه شیلا خداداد  به نگاه کردن!!!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

واکنش جالب افراد مشهور به حضور پرسپولیس در فینال آسیا | از مهناز افشار و شوهر استقلالی اش تا مهراوه شریفی نیا!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۹) از ترانه علیدوستی در ژاپن تا بهنوش طباطبایی در نمایشگاه بزرگمهر حسین پور!!!

احادیث و سخن بزرگان3 هفته پیش

احادیث تصویری در باب سبک زندگی

کلیپ دیدنی‌ خواندنی‌4 هفته پیش

جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (۱۰۹)

چهره‌ها و عکس‌ها4 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۴) از خاطره ویدا جوان و سانسورچی تا سنگ تمام شیلا خداداد برای تولد همسرش!!!

چهره‌ها و عکس‌ها4 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۷) از مهناز افشار در گرگان تا مدلینگ بهنوش طباطبایی!!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۵) از الناز شاکردوست در یک جای خطرناک تا مهناز افشار و آهو خانم !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۶) از سمانه پاکدل و قشنگی های پاییز تا شهاب حسینی و خانواده !!!

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com