با ما ارتباط برقرار کن

دانستنی‌های متفرقه

قانون تملک آپارتمان چه قانونی است؟

لازم به ذکر است تعهداتی که در این قانون در خصوص مالکین اعمال می‌شود عینا در خصوص مستأجرین نیز اعمال می‌شود و آنچه ملاک است…..

منتشر شده

روی

عکس:

مدت‌هاست خانه‌های یک طبقه‌ای و حیاط‌دار جای خود را به آپارتمان‌ها و خانه‌های چند طبقه داده‌اند. تعدد مالکین و عدم امکان آشنایی آنها با یکدیگر و درنتیجه دشواری در تصمیم‌گیری در مسائل مربوط به ساختمان، اصلی‌ترین مشکلی بود که همواره ساکنین آپارتمان‌ها با آن مواجه بودند. با افزایش جمعیت شهرها و بالا رفتن تعداد آپارتمان‌ها، لزوم وجود قانونی یکسان که به هماهنگی روابط میان ساکنین بپردازد احساس می‌شد. برای نخستین بار در سال ۱۳۴۳ قانون تملک آپارتمان‌ها به تصویب رسید، این قانون سپس در سال ۱۳۷۶ مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفت تا بتواند آنچه را به‌عنوان «فرهنگ آپارتمان نشینی» معروف شده است به‌نحو بهتری شکل دهد. در این گفتار به بررسی مهم‌ترین مسائل مطرح شده در این قانون می‌پردازیم.

قسمت‌های اختصاصی و مشترک ساختمان

قانون تملک آپارتمان-قسمت های اختصاصی و مشترک ساختمان

این قانون، مالکیت آپارتمان را به دو قسمت مالکیت قسمت‌های اختصاصی و مالکیت قسمت‌های مشترک تقسیم می‌کند. قسمت‌های مشترک قسمت‌هایی از ساختمان است که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم مورد استفاده تمامی شرکا هستند و حق استفاده از آنها منحصر به یک یا چند واحد مخصوص نبوده و به کلیه‌ی مالکین «به نسبت قسمت اختصاصی که مالک هستند» و به‌صورت مشاعی تعلق می‌گیرد. تأسیسات مشترک مانند سیستم گرمایش و سرمایش مشترک، انشعاب برق مشترک، آسانسور، راهروها و راه‌پله‌ها، لوله‌ها و سیم‌های برق، اسکلت ساختمان، پشت بام، در و پنجره‌های قسمت عمومی، حیاط، نمای ساختمان و … همگی جزءِ قسمت‌های مشترک هستند. قسمت‌های اختصاصی، قسمت‌هایی هستند که برای استفاده‌ی انحصاری مالک ملک معین یا قائم مقام او، به‌طور مثال مستأجر، تخصیص یافته باشند. قسمت اختصاصی متعلق به مالک است و می‌تواند در آن هر تصرفی که بخواهد انجام دهد، اما هیچ‌یک از مالکین حق ندارد بدون موافقت اکثریت سایر مالکین در محل یا شکل در، یا سردر، یا نمای خارجی در قسمت اختصاصی خود که مرئی و در منظر باشد، تغییرات بدهند.

دقت کنید که وقتی شخصی مالک قسمتی اختصاصی از یک آپارتمان است، مالک بخشی از قسمت‌های مشترک نیز هست و این دو غیرقابل تفکیک‌اند. پس نمی‌توان ملکی را بدون قسمت‌های مشترک به شخصی فروخت و وقتی شخصی مالک قسمتی معین از یک آپارتمان می‌شود، به‌صورت قهری و اجتناب‌ناپذیر مالک قسمتی از بخش مشترک نیز خواهد بود.

تعیین مدیر یا مدیران

هنگامی که آپارتمانی دارای مالکین متعدد است باید برای اجرای قوانین از طرف همه‌ی آنها نماینده‌ای تعیین شود. اما در صورتی که تعداد مالکین بیش از سه نفر باشد باید برای ساختمان مجمع عمومی تشکیل شود تا از میان خود مدیر یا مدیرانی را برای اداره‌ی ساختمان انتخاب کنند. برای تشکیل مجمع عمومی باید مالکین بیش از نصف مساحت قسمت‌های اختصاصی حضور یابند. اداره و حفظ ساختمان، دریافت و پرداخت هزینه‌ها، بیمه‌ی آتش‌سوزی، تعیین سهم هر آپارتمان در هزینه‌ها و اعلام آن، خودداری از ارائه‌ی خدمات مشترک به بدهکاران، مطالبه‌ی طلب از بدهکاران ازجمله با طرح دعوی در دادگستری و مراجعه به اداره‌ی ثبت از وظایف مدیران محسوب می‌شود.

هزینه‌های مشترک آپارتمان (شارژ ساختمان)

قانون تملک آپارتمان-هزینه های مشترک آپارتمان (شارژ ساختمان)

در آپارتمان‌ها رایج است که مدیر ساختمان هرماه هزینه‌های مشترک را حساب کرده و به ساکنین اعلام می‌کند تا در موعد مقرر آن را پرداخت کنند. سهم هریک از مالکان قسمت‌های اختصاصی از مخارج قسمت‌های مشترک، متناسب است با نسبت مساحت قسمت‌های اختصاصی به مجموع مساحت قسمت‌های اختصاصی تمام ساختمان. البته ممکن است مالکان ترتیب دیگری برای تقسیم حقوق و تعهدات و مخارج پیش‌بینی کرده باشند. لازم به ذکر است که پرداخت هزینه‌های مشترک اعم از این است که ملک مورد استفاده قرار گیرد یا نگیرد.

در خصوص پرداخت هزینه‌ی قسمت‌های مشترک استثنایی نیز وجود دارد، در صورتی که چگونگی استقرار قسمت مشترک مثل حیاط ساختمان، بالکن یا تراس به‌گونه‌ای باشد که تنها از یک واحد مسکونی امکان دسترسی به آن وجود داشته باشد، همانند آپارتمان‌هایی که فقط طبقه‌ی همکف به حیاط دسترسی دارد، در این حالت هزینه‌ی حفظ و نگهداری آن قسمت برعهده‌ی استفاده‌کننده است.

اما اگر شرایطی به‌وجود آید که مالک یا ساکن ساختمان، سهم خود از هزینه‌های مشترک را پرداخت نکند، در قبال وی چه رفتاری صورت می گیرد؟

به‌طور معمول با نصب فهرستی از بدهی‌ها در ساختمان از بدهکار خواسته می‌شود که بدهی خود را بپردازد. اما این قانون امکان دیگری را برای ملزم کردن ساکنین به پرداخت بدهی فراهم کرده است. مطابق این قانون، ابتدا از طرف مدیر یا هیئت مدیران با اظهارنامه‌ی میزان بدهی ساکن اعلام و از او مطالبه می‌شود. اگر مالک ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ اظهارنامه سهم خود را نپرداخت، مدیر یا هیئت مدیران می‌توانند به تشخیص خود از دادن خدمات مشترک از قبیل شوفاژ، تهویه‌ی مطبوع، آب گرم، برق، گاز و… به او خودداری کنند و در صورتی که مالک یا استفاده کننده همچنان اقدام به تصفیه حساب ننماید «اداره‌ی ثبت محل وقوع آپارتمان» به تقاضای مدیر یا هیئت مدیران برای وصول وجه مزبور بر طبق اظهارنامه‌ی ابلاغ شده، اجرائیه صادر خواهد کرد. در نهایت مدیر یا هیئت مدیران موظف‌اند به‌محض وصول وجوه مورد مطالبه با ارائه‌ی دستور موقت دادگاه نسبت به برقراری مجدد خدمات مشترک فورا اقدام نمایند. در این شرایط حالتی را تصور کنید که امکان قطع خدمات مشترک ممکن نباشد، در این حالت مدیران می‌توانند از ابتدا مستقیما به مراجع قضایی شکایت نمایند. به‌منظور پیگیری سریع این مسائل، دادگاه‌ها موظف‌اند اینگونه شکایات را خارج از نوبت رسیدگی و واحد بدهکار را از دریافت خدمات عمومی که به مجموعه ارائه می‌شود محروم کنند و تا دو برابر مبلغ بدهی به‌نفع مجموعه جریمه نمایند.

ممکن است مالکی قبل از پرداخت هزینه‌های ساختمان قصد فروش ملک را داشته باشد، مطابق این قانون، دفاتر اسناد رسمی موظف‌اند درهنگام تنظیم هر نوع سند انتقال، اجاره، رهن، صلح، هبه و… گواهی مربوط به تصفیه‌ حساب هزینه‌های مشترک را که به تأیید مدیر یا مدیران ساختمان رسیده باشد از مالک یا قائم مقام او مطالبه نمایند یا با موافقت مدیر یا مدیران ساختمان، تعهد کسی را که ملک به او منتقل می شود به پرداخت بدهی‌های معوق مالک نسبت به هزینه‌های موضوع این قانون در سند تنظیمی قید نمایند.

تصمیمات مربوط به ساختمان

قانون تملک آپارتمان-تصمیمات مربوط به ساختمان

در مورد تصمیم‌هایی که در خصوص ساختمان گرفته می‌شود غالبا قراردادی میان مالکین تنظیم می شود تا مطابق آن قرارداد تصمیمات توسط مدیر یا هیئت مدیره گرفته شود. اما اگر قراردادی مابین مالکین یک ساختمان وجود نداشته باشد، کلیه‌ی تصمیمات مربوط به اداره و امور مربوط به قسمت‌های مشترک به اکثریت آرا مالکینی است که «بیش از نصف مساحت تمام قسمت‌های اختصاصی» را مالک باشند.

تجدید بنای ساختمان

یکی از مسائلی که در این قانون مورد توجه قرار گرفته است، تجدیدبنای ساختمان است. این مورد زمانی کاربرد دارد که عمر مفید ساختمان به پایان رسیده یا به هر دلیل دیگری ساختمان دچار فرسودگی کلی شده است. در این شرایط اگر موارد زیر صدق کنند، تجدید بنای ساختمان صورت می گیرد:

  1. بیم خطر یا ضرر مالی و جانی برود؛
  2. اکثریت مالکین قسمت‌های اختصاصی در تجدید بنای آن موافق باشند؛
  3. دادگاه در مورد تجدید بنا حکم صادر کرده باشد؛
  4. مسکن استیجاریِ مناسب برای مالکینی که موافق تجدید بنا نبودند، تأمین شود.

در نهایت پس از اتمام بازسازی، سهم هریک از مالکان از بنا و هزینه‌های انجام شده تعیین می‌شود و از اموال آنها ازجمله همان واحد استیفا می‌کنند. همچنین اجاره‌ی مسکن مالکین اقلیت نیز از اموال آنان استیفا می‌شود.

بیمه در برابر آتش‌سوزی

مدیر یا مدیران ساختمان مکلفند تمام بنا را در برابر آتش‌سوزی بیمه کنند. در این حالت مدیر ساختمان سهم بیمه‌ی هریک از مالکین واحدهای آپارتمان را به تناسب سطح زیربنای اختصاصی آنها تعیین و از شرکا اخذ می‌کند و مجموع مبلغ را به بیمه‌گر پرداخت می‌کند. در صورتی که مدیر ساختمان این وظیفه‌ی خود را انجام ندهد و ساختمان را بیمه نکند، در صورت بروز آتش سوزی، مدیر ساختمان ضامن خسارت‌های وارده خواهد بود.

لازم به ذکر است تعهداتی که در این قانون در خصوص مالکین اعمال می‌شود عینا در خصوص مستأجرین نیز اعمال می‌شود و آنچه ملاک است ساکن بودن در ساختمان و استفاده از ملک است نه لزوما مالک بودن.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

دانستنی‌های متفرقه

اسامی دانشمندان ایرانی شاغل در ناسا (عکس)

منتشر شده

روی

به وسیله

اسامی دانشمندان ایرانی شاغل در ناسا

با دانشمندان و بزرگان علم و دانش ایران زمین در ناسا آشنا شوید. این مطلب رابه دیگران معرفی کنید تا به جای دنبال کردن برخی افراد بی ارزش در اینستاگرام دنبال افراد با شخصیت و مشهور ایرانی باشند. اسم یکی از این نخبگان رو نمیدونیم ولی آدمهای بی ارزش اینستاگرامی و … رو مشهور کردیم و دنبالشون می‌کنیم !

 

به گزارش مجله دوستم در حالی که در داخل ایران ابعاد گسترش علوم مختلف و دستیابی به فناوری جدید در دستور کار مسؤولان و داشمندان جوان کشورمان قرار گرفته است، در اقصی نقاط جهان نیز دانشمندان و فرهیختگان ایرانی، خلاقیت های‌ علمی خود رابه نمایش می گذارند.

تعجب نکنید چون هیچ ادعایی در کار نیست و قرار هم نیست ناسا به ایران اسباب کشی کند اما مرور گوشه ای از فهرست ایرانیان فعال در نــاسا گویای حق آب و گل داشتن ایرانی ها در ان سازمان فضایی بزرگ هست که جای بسی تامل دارد.

 

اسامی دانشمندان ایرانی شاغل در ناسا (عکس)

دانشمندان بزرگ ایرانی در ناسا

پروفسور محمد جمشیدی، مدیر برنامه های‌ داخلی ایستگاه فضایی ناسا و همچنین مدیر بازرسی تکنیک ایستگاه فضایی ناسا

فیروز نادری، مدیر برنامه اجرایی منظومه شمسی در ایستگاه فضایی ناسا

حمید برنجی، عضو پژوهشگران ایستگاه فضایی ناسا

قاسم اسرار، عضو هیئت مدیره ایستگاه فضایی ناسا

کاظم امیدوار، عضو پژوهشگران ایستگاه فضایی ناسا

رضا غفاریان، مهندس لابراتوار نیرو محرکه جت ایستگاه فضایی ناسا

پروفسور پرویز معین، رئیس موسسه مرکزی تحقیقاتی دانشگاه ناسا در ایالات امریکا

پروفسور صمد حیاتی، عضو هیئت مدیره ایستگاه فضایی ناسا

خانم آزاده تبازاده، دانشمند ارشد فیزیک ایستگاه فضایی ناسا

عبد الحمید کریمی، فعالیت دربخش ساخت موشک های‌ فضایی در ناسا

خانم پزشک مقدم، فعالیت در آزمایشگاه پیشرانش جت بر روی رادارها در ناسا

 

در گزارش ها آمده؛ حدود ۷۰ الی ۸۰ ایرانی در ناسا فعالیت دارند و طبق آخرین آماری که گرفته شده ودر روزنامه space چاپ شده ۴۳ درصد از کادر پژوهشی ناسا از پژوهشگران ایرانی می باشند!

 

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که بدانیم؛ پزشک مصطفی چمران سردار شهید جبهه های‌ خوزستان و جنگ های‌ نامنظم چریکی نیز از نوابغ ایرانی بود که در هنگام تحصیل در کشور آمریکا در یکی از بخش های‌ ناسا فعال بود.

 

متاسفانه افراد نابغه زیادی از ایران رفته اند و بدلیل نبود امکانات نتوانسته ایم آنها را جذب کنیم . (فرار مغزها از ایران)

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های متفرقه

علت دستگیری محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در آمریکا (عکس)

منتشر شده

روی

به وسیله

طبق گزارش های‌ مختلف در اینترنت عده ای از منابع خبری مدعی شده اند که محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در یکی از فرودگاه های‌ امریکا در حالی‌که قصد ترک این کشور را داشته است، دستگیر شده است. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

 

محمد حسینی لیدر گروه ضد انقلاب ری استارت در فرودگاهی در ایالات امریکا در حال فرار دستگیر شد. سید محمد حسینی، لیدر گروه ضد انقلاب ری استارت توسط پلیس اف بی آی در ایالات متحده به اتهام ترور شیمیایی منصور اسانلو، یکی از فعالان کارگری دستگیر شد.

 

به گزارش مجله دوستم بنابر این گزارش عده ای از منابع خبری مدعی شده اند که حسینی در یکی از فرودگاه های‌ امریکا در حالیکه قصد ترک این کشور را داشته است، دستگیر شده است.

 

علت دستگیری محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در آمریکا (عکس)

محمد حسینی لیدر گروه ضد انقلاب ری استارت به اتهام ترور شیمیایی منصور اسانلو دستگیر شد.

 

منصور اصانلو از رهبران سابق سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با انتشار تصویری از خود بر روی تخت بیمارستان در حساب توییتری خود نوشته است:

 

“درباره دستگیری محمد حسینی و افرادش، اف‌بی‌آی از من خواسته صحبت نکنم، خبر دستگیری درست است.

 

۴ نفر در بورلی‌هیلز و ٢ نفر در شمال کالیفرنیا دستگیر شده‌اند. امیر عباس فخرآور هم ظاهراً شاید دستگیر شود. تا سه هفته دیگر با همراهی افسر عالی پرونده‌ام کنفرانس مطبوعاتی کم نظیری خواهم داشت.”

علت دستگیری محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در آمریکا (عکس)

علت دستگیری محمد حسینی

 

پیش از این گزارش شده بود محمد حسینی، شومن و لیدر گروه ⁧ری‌استارت ⁩ توسط اف‌بی‌آی به اتهام ترور شیمیایی ⁧ منصور اسانلو ⁩بازداشت شده است.

 

سیدمحمد حسینی، مجری سابق صداوسیما که چندی پیش از ایران مهاجرت کرده و گروه تروریستی در بیرون از کشور تاسیس کرده بود، در ایالات متحده بازداشت شد.

 

علت دستگیری محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در آمریکا (عکس)

بیوگرافی سید محمد حسینی

سید محمد حسینی «متولد ۱۳ تیرماه ۱۳۴۸ تهران» یک مجری مشهور و بازیگر ایرانی بود.

 

از ابتدای شروع بکار در شبکه تهران تا سال ۱۳۸۴ مجری این شبکه بود که برنامه‌های‌ او خصوصاً با زوج سید کاظم احمدزاده هواداران فراوان داشت.
محمد حسینی تا زمان فعالیتش در ایران در برنامه‌هایی نظیر مسابقه سیمرغ و مسابقه بزرگ در تلویزیون ایران فعالیت داشت. او دانش‌آموخته رشته فیزیک از دانشگاه اصفهان است.

 

درسال ۱۳۶۸ دراین دانشگاه با تئاترهای «قنبرعلی پزشک میشود» و «مجری ناشی» به عنوان نویسنده و بازیگر درخشید که مورد استقبال دانشجویان، استادان و هنرمندان قرار گرفت.

 

دیری نگذشت که تئاتر زیر آسمان شهر جمله» و «ازدواج با خودت» با خود به صحنه آورد. او هنوز پا به عرصه تلویزیون نگذاشته بود که بیش از ۱۰۰۰ شب اجرای این نمایش‌ها را در کارنامه خود داشت

 

او درسال ۱۳۸۹؛ در اوج معروفیت و محبوبیت، ان هم‌زمانی که سال‌های متوالی توسط مردم به عنوان بهترین شومن ایران انتخاب شده بود از ایران خارج شد و الان در ایالات متحده کشور آمریکا زندگی میکند.

 

سید محمد حسینی هنرمندی که که راه اشتباهی را انتخاب کرد. حتی برادرش در آخرین حرف های خود گفت برادرم راه اشتباهی را انتخاب کرده است و او دروغگو است.

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های متفرقه

آشنایی با جنگنده کوثر + عکس و مشخصات جنگنده کوثر

منتشر شده

روی

به وسیله

آشنایی با جنگنده کوثر

ایران بدلیل تحریم های آمریکا از اول انقلاب تا کنون امکان خرید هواپیما را نداشته است از همین رو با دانش بومی دست به اقدامی مهم برای ساخت جنگنده ایرانی کوثر زده است. اولین جنگنده بومی پیشرفته مجهز به سامانه های‌ اویونیک و بازرسی آتش بومی نسل ۴ با نام کوثر با حضور رئیس جمهور رونمایی شد. هواپیمای کوثر یک هواپیمای جنگنده پیشرفته با ماموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است به صورت کاملا بومی ساخته شده و ایران را در زمره معدود کشور های دارای تخنیک طراحی، ساخت هواپیما، جنگنده‌های‌ ارگانیک و بازرسی آتش ۹۴ قرار داده است. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

آشنایی با جنگنده کوثر + عکس و مشخصات جنگنده کوثر

عکس جنگنده کوثر

 

این هواپیما در دو نوع تک کابین و دوکابین قابل تولید بوده که نوع دو کابینه علاوه بر قابلیت رزمی، برای آموزش خلبان در مرحله پیشرفته نیز کاربرد دارد.

 

هم زمان با سال روز صنایع دفاعی، اولین هواپیمای بومی جنگنده پیشرفته با نام کوثر با حضور رئیس‌جمهور رونمایی شد. هواپیمایی که پیش‌تر وزیر دفاع ایران نوید ساخت ان را داده بودو حالا این هواپیمای مجهز به سامانه‌های‌ اویونیک و بازرسی آتش پیشرفته بومی نسل ۴ در مراسمی ویژه با حضور دولتمردان کشور رونمایی شد.

فیلم رونمایی از جت جنگنده تمام ایرانی توسط رئیس جمهور

 

به گزارش مجله دوستم به نقل از فارس، در آستانه ۳۱ مرداد ماه روز صنعت دفاعی، حسن روحانی رئیس جمهور برای رونمایی از برخی طرح ها و دستاوردهای صنعت دفاعی در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع حاضر شد و از اولین جنگنده رزمی و آموزشی بومی مجهز به سامانه های‌ اویونیک و نظارت آتش بومی نسل ۴ با نام کوثر رونمایی کرد.

آشنایی با جنگنده کوثر + عکس و مشخصات جنگنده کوثر

اولین جنگنده ایرانی با نام “کوثر” با فرمان رئیس جمهور به پرواز درآمد. این جنگنده بومی مجهز به سامانه‌های‌ اویونیک و نظارت آتش پیشرفته بومی نسل چهارم است.

 

بهرهگیری از معماری یکپارچه پیشرفته و اویونیک و نظارت آتش با استفاده از شبکه داده دیجیتال نظامی منطبق با نسل ۴؛ بهرهگیری از کامپیوتر محاسبات بالستیک سلاح و سامانه پیشرفته نشانه روی مقابل خلبان «HUD» به منظور افزایش دقت اصابت سلاح و مهمات، بهرهگیری از رادار پیشرفته و چندمنظوره نظارت آتش جهت بالا بردن دقت کشف اهداف و تهدیدات و بهرهگیری از ناوبری دقیق به صورت رادیویی و مستقل و استفاده از سامانه نقشه متحرک هوشمند از مهم ترین ویژگی های‌ این جنگنده است.

 

در ادامه این مراسم، این هواپیما با دستور حسن روحانی رئیس جمهور پرواز کرد.

آشنایی با جنگنده کوثر + عکس و مشخصات جنگنده کوثر

جنگنده کوثر

آشنایی با جنگنده کوثر + عکس و مشخصات جنگنده کوثر

این هواپیما در دو نوع تک کابین و دوکابین قابل تولید بوده که نوع دو کابینه علاوه بر قابلیت رزمی، برای آموزش خلبان در مرحله پیشرفته نیز کاربرد دارد.

 

به گزارش مجله دوستم بنا بر این گزارش، ساخت جنگنده کوثر، ایران را در زمره معدود کشور های دارای فناوری طراحی و ساخت جنگنده با سامانه های‌ اویونیک و بازرسی آتش نسل ۴ قرار می‌دهد.

آشنایی با جنگنده کوثر + عکس و مشخصات جنگنده کوثر

جنگنده کوثر ؛ یک هواپیمای جنگنده جدید ایرانی

جنگنده کوثر که به دست کارشناسان سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده است از مزیت‌هایی برخوردار است. از جمله ویژگی‌های‌ جت جنگنده جدید ایرانی کوثر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

بهرهگیری از معماری یکپارچه پیشرفته و اویونیک

نظارت آتش با استفاده از شبکه داده دیجیتال نظامی منطبق با نسل ۴

بهرهگیری از کامپیوتر محاسبات بالستیک سلاح و سامانه پیشرفته نشانه روی مقابل خلبان «HUD» به منظور افزایش دقت اصابت سلاح و مهمات

بهرهگیری از رادار پیشرفته و چندمنظوره بازرسی آتش جهت بالا بردن دقت کشف اهداف و تهدیدات

بهرهگیری از ناوبری دقیق به صورت رادیویی و مستقل

استفاده از سامانه نقشه متحرک هوشمند

 

ساخت جنگنده کوثر شروع ساخت جنگنده های‌ بعدی خواهد بود و امیدواریم هر سال شاهد جنگنده های‌ جدیدتر و پیشرفته تر باشیم.

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها1 روز پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۶) از اشارات نظرِ شیلا خداداد تا عاشقانه سمانه پاکدل برای هادی کاظمی !!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 روز پیش

عکس پروفایل زیبا برای محرم | عکس نوشته زیبای محرم برای پروفایل

چهره‌ها و عکس‌ها4 روز پیش

عکس نوشته خدایا (۲)

چهره‌ها و عکس‌ها6 روز پیش

عکس های جدید امیر علی اکبری | مصاحبه امیر علی اکبری با روزنامه گل

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۵) از خودکفایی الناز شاکردوست تا غرغر لیلا بلوکات از اینستاگرام !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۴) از وقتی الناز حبیبی به یاد فروغ فرخ زاد هست تا سحر قریشی در یک مکان دیدنی !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس های جدید سانیا سالاری بازیگر نقش ارغوان در سریال دلدادگان

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس های جدید ساناز طاری (بازیگر نقش نیکا در سریال پدر)

مد ستاره‌ها سلبریتی2 هفته پیش

تصاویر زیباترین بازیگران زن ایرانی + ۱۰ بازیگر زن زیبای ترکیه ای

طنز و مطالب خنده‌دار2 هفته پیش

عکس نوشته های طنز و خنده دار (۲۷)

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com