با ما ارتباط برقرار کن

دانستنی‌ها

توانمندسازی منابع انسانی با ۱۰ اصلی که باید در هر سازمانی اجرا شود

تا زمانی‌که کارمندان احساس دیده‌نشدن، دست‌کم گرفته‌شدن، مورد کم‌لطفی واقع شدن، مورد بی‌توجهی قرار گرفتن….

منتشر شده

روی

عکس:

دوره‌ی نگاه از بالا به پایین و فعالیت‌های رباتی کارمندان در شرکت‌ها گذشته است. نیروی انسانی در دهه‌های اخیر به‌عنوان یکی از منابع ارزشمند سازمان شناخته می‌شوند. با توانمندسازی منابع انسانی می‌توان مزیتی دائمی برای سازمان ایجاد کرد. وقتی کارمندان احساس توانمندی کنند، اعتمادبه‌نفس و انگیزه‌ بیش‌تری دارند تا انرژی و توان خود را برای موفقیت سازمان خرج کنند. در این مقاله، ۱۰ قانون طلایی برای توانمندسازی منابع انسانی توضیح داده شده است که می‌تواند دیدگاه هر مدیری را توسعه دهد.

دنبال توصیه‌ای طلایی از مدیری واقعی هستید؟‌ ما این توصیه را برای شما فراهم کرده‌ایم: هدف شما باید خلق محیط کاری باشد که کارمندان در آن توانمند، کارآمد، علاقه‌مند به مشارکت و شاد باشند. جلوی آنها را با محدودکردن ابزار و اطلاعات نگیرید. به آنها اعتماد کنید و بگذارید کارشان را انجام دهند. از جلوی راه‌شان کنار بروید و ببینید چه غوغایی به‌پا خواهند کرد.

در این مقاله، به توضیح ۱۰ قانون پرداخته‌ایم که توانمندسازی منابع انسانی، موفقیت و همکاری را ممکن می‌کند. این ۱۰ نکته را می‌توانید هم برای کسانی که زیرنظر شما کار می‌کنند و هم کسانی که هم‌سطح شما همکارتان هستند، به‌کار ببرید.

۱. نشان دهید که برای کارمندان‌تان ارزش قائلید

توانمندسازی منابع انسانی - ارزش قائل شدن برای کارمندان

احترامی که برای دیگران قائل هستید، در تمام رفتارها و کلام‌تان نمود پیدا می‌کند. حالت چهره‌تان، زبان بدن‌تان و کلماتی که استفاده می‌کنید، کاملا نشان می‌دهد که چه طرز فکری درباره‌ی منابع انسانی‌ دارید.

در توانمندسازی منابع انسانی هدف شما باید این باشد که قدردانی خود را از ارزش منحصربه‌فرد هرکدام از کارمندان‌تان، ابراز کنید. فرقی ندارد عملکرد فعلی آنها در چه حدی باشد، ارزشی که شما برای هریک از کارمندان در مقام یک انسان قائل هستید، هیچ‌وقت نباید پائین‌تر از سطح اخلاق باشد.

۲. چشم‌انداز مدیریتی را با کارمندان‌تان به‌اشتراک بگذارید

به نیروهای انسانی کمک کنید تا احساس کنند بخشی از یک تصویر بزرگ‌تر هستند. مطمئن شوید همه‌ی نیروها از مأموریت، چشم‌انداز و برنامه‌های راهبردی شرکت آگاهند. اگر می‌خواهید در زمینه‌ی توانمندسازی منابع انسانی یک قدم فراتر بروید، آنها را در جریان برنامه‌های عملیاتی نیز بگذارید و نظرشان را درباره‌ی کلیت برنامه بپرسید. در این صورت، آنها خود را صاحب برنامه خواهند دانست و با تعهد و شایستگی‌شان شما را تحت تأثیر قرار خواهند داد.

۳. اهداف و نقشه‌ی راه را با کارمندان‌تان به‌اشتراک بگذارید

هر زمان که امکانش هست، کارمندان را در فرایند هدف‌گذاری و تعیین نقشه‌ی راه برای رسیدن به اهداف درگیر کنید. آنها می‌توانند ارزش، دانش، ایده، دیدگاه و تجاربی را وارد فرایند هدف‌گذاری کنند که شما و اعضای ارشد شرکت قادر به افزودن آن‌ها نیستید. این یکی از منافع توانمندسازی منابع انسانی است. حداقل، آنها را درگیر هدف‌گذاری در سطح عملیاتی و خرد کنید و اهداف بزرگ‌تر را هم با همه به‌اشتراک بگذارید.

با کمک کارمندان‌تان، اهدافی قابل‌اندازه‌گیری و قابل لمس انتخاب کنید و برای کارمندانی که مسئول رسیدن به این اهداف هستند، تصویری روشن از بازده مورد انتظارتان ترسیم نمایید. زمانی‌که تصویر بازده و ماحصل مورد نظرتان همراه با تعاریفش را با آنها به‌اشتراک بگذارید، درواقع با کارمندان به توافق رسیده‌اید که بازده‌ی موفق و خروجی پذیرفتنی به چه چیزهایی اطلاق خواهد شد. با این قانون توانمندسازی منابع انسانی، کارمندان آن‌قدر در خود قدرت و اعتمادبه‌نفس احساس خواهند کرد که بتوانند بدون نظارت مستقیم، قادر به طبقه‌بندی مجموعه فعالیت‌های لازم برای رسیدن به اهداف باشند.

۴. به کارمندان‌تان اعتماد کنید

توانمندسازی منابع انسانی - اعتماد به کارمندان

پیشنهادهای وب

چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!

بررسی بنز 600 میلیونی در تهران

توانمندسازی منابع انسانی یعنی اینکه به کارکنان اعتماد کنید که نیت‌شان خیر است و برای انجام کار درست و تصمیم‌گیری درست نهایت تلاش‌شان را می‌کنند. این باور را در خود بپرورانید که ممکن است کارمندان دقیقا از همان مسیر ذهنی شما حرکت نکنند، اما حتی در این شرایط هم کار پیش خواهد رفت. وقتی کارمندان انتظارات مدیریت را به‌طور شفاف دریافت و درک کنند، آرامش می‌گیرند و به شما اعتماد خواهند کرد. از آن پس، روی موفقیت و کسب رضایت شما تلاش خواهند کرد و انرژی‌شان صرف اضطراب، نگرانی و سردرگمی نخواهد شد.

۵. اطلاعات کافی در اختیار کارکنان بگذارید

مطمئن شوید اطلاعات مورد نیاز کارمندان را برای انجام کار یا تصمیم‌گیری درست، در اختیارشان قرار داده‌اید.

۶. اختیاردهی را یاد بگیرید

فقط کارهای سخت و تکراری را به نیروهایتان محول نکنید. برای توانمندسازی منابع انسانی باید جسارت به‌خرج دهید و کارهای جالب را هم به آنها بدهید. ملاقات‌های مهم را به‌عهده‌ی کارمندان‌تان بگذارید، آنها را عضو کمیته‌ای کنید که تصمیمات توسعه‌ی محصول در آن گرفته می‌شود و پروژه‌های مهم مورد توجه کارمندان و مشتریان را به یکی از نیروها محول کنید. در شرایط مسئولیت است که کارمندان رشد می‌کنند و مهارت‌های جدیدی را در خود توسعه می‌دهند. وظایف شما هم کمتر می‌شود؛ پس می‌توانید روی تصمیمات راهبردی و کارآمدتر تمرکز کنید. ایمان داشته باشید که کارمند مذکور خواهد درخشید و نتیجه‌ی اعتمادتان را خواهید گرفت.

۷. به‌طور مکرر بازخورد اعمال کارمندان‌تان را اطلاع بدهید

به‌طور مکرر به کارمندان‌تان بازخورد بدهید تا بدانند که در کار خود چطور پیش می‌روند. در توانمندسازی منابع انسانی گاهی هدف از بازخورد ارائه‌ی پاداش کلامی یا مالی است و همیشه به جهت‌دهی کارمندان پرداخته نمی‌شود. کارمندان لیاقت دریافت بازخوردهای سازنده‌ی شما را دارند و مطمئنا از آنها در جهت توسعه‌ی مهارت‌های خود استفاده می‌کنند.

۸. مشکلات را حل کنید، به دنبال مقصر نباشید

وقتی مشکلی رخ می‌دهد، به‌جای اینکه مشکل را به افراد ربط بدهید، از کارمندان بپرسید در فرایند اجرای کار چه مشکلی وجود داشته که سبب شکست آنها شده است؟ می‌دانید بدترین پاسخ به یک مشکل چیست؟ این‌که دنبال یافتن مقصر و تنبیه او باشید!

۹. گوش بدهید تا یاد بگیرید و با پرسش‌هایتان کارمندان را راهنمایی کنید

توانمندسازی منابع انسانی - گوش دادن مؤثر

برای توانمندسازی منابع انسانی محیطی را فراهم کنید که به‌راحتی بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. به آنها به‌خوبی گوش کنید و ازشان سؤالاتی بپرسید. سؤال بپرسید تا در میان گفت‌وگوی شکل‌گرفته درباره‌ی آن سؤال، خودشان به جواب درست برسند. اینکه به افرادی بالغ بگویید چه‌کار کنند و چه‌کار نکنند، کارآمد نیست. عموما اگر به افراد بالغ فرصت داده شود، می‌توانند با جوابی که خودشان به سؤالات طرح‌شده می‌دهند، راه‌شان را پیدا کنند.

اگر یکی از کارمندان با طرح مشکلی به سراغ‌تان آمد، از او بپرسید «به نظر خودت برای رفع این مشکل باید چه‌کار کنی؟» یا «خودت برای حل این مشکل چه پیشنهادی داری؟» آنها به‌چالش کشیده می شوند و در این مسیر رشد خواهند کرد. درنهایت، به درجه‌ای از اعتماد خواهید رسید که می‌توانید با خیال راحت به کارمندان بگویید برای رفع مشکلات مشابه خودشان اقدام کنند و سراغ شما نیایند.

۱۰. از کارمندان قدردانی کنید

تا زمانی‌که کارمندان احساس دیده‌نشدن، دست‌کم گرفته‌شدن، مورد کم‌لطفی واقع شدن، مورد بی‌توجهی قرار گرفتن، ستایش نشدن و تشویق نشدن داشته باشند، نباید توقع نتیجه از روش توانمندسازی منابع انسانی داشته باشید. نیازهای اساسی کارمندان باید پاسخ داده شوند تا آنها هم نهایت انرژی و تلاش داوطلبانه‌ی خود را در کار، سرمایه‌گذاری کنند. برای موفقیت توانمندسازی منابع انسانی، به‌رسمیت شناختن نیروها، نقش کلیدی دارد.

حیوانات و پرندگان

13 بیماری شایع در طوطی سانان و درمان آن + فیلم

منتشر شده

روی

به وسیله

چه عواملی باعث می شود که جان طوطی سانان به خطر بیوفتد

شمع های معطر ،اسپری ، عود، خوش بو کننده هوا و انواع عطر. به خاطر داشته باشید که محصولات بالا میتوانند برای طوطی شما بسیار خطرناک و حتی موجب مرگ آنها شود.

در رژیم غذایی طوطی خاکستری باید کلسیم و ویتامین و بتاکاروتن وجود داشته باشد، بنابراین باید مواد غذایی و سبزیجاتی که دارای موارد فوق هستند را به طور روزانه در رژیم غذایی آنها قرار داد. همچنین پرنده شما به مواد معدنی نیاز دارد در نتیجه از دادن آب مقطر به آن جدداً خودداری کنید.

بیشتر بیماریهای ذکر شده در صورت تشخیص به موقع و استفاده از آنتی بیوتیک مناسب و مکمل های ویتامینی درمان می شوند.

بیماری شایع طوطی سانان

1. اسهال در طوطی سانان (Diarrhea ):

  1. پرنده تازه خریداری شده در یکی دو روز اول به علت استرس دچار آن شود که نگران کننده نیست وطبیعی میباشد. اما اگر بیش از این زمان طول کشید باید احتمال بیماری را بدهید و سریعا درمان را آغاز کنید.
  2. پرنده پس از استحمام دادن ممکن است دچار آن شود که آن هم مهم نیست وبر اثر استرس میباشد.
  3. پرنده بر اثر سرما خوردگی دچار آن شود که با درمان سرماخوردگی آن هم بهبود میابد

راه درمان اسهال

اسهال ویروسی است که با آنتی بیوتیکی زیر نظر دامپزشک درمان می شود.

2. سرما خوردگی یا ذات الریه در طوطی سانان (Pneumonia and cold ):

این بیماری در مواردی ایجاد میگردد که دمای محل نگهداری پرنده پایین و سرد باشد یا اینکه پرنده در کنار در و پنجره و یا کولر و در معرض جریان هوا قرار بگیرد. نشانه های این بیماری چرت زدن بیش از حد ، گرفتگی یک یا هر دو سوراخ بینی ، ابریزش چشم ، بستن مداوم یک چشم، صدای خس خس در هنگام تنفس ، کم شدن محسوس اشتها و ضعف واسهال می باشد.

بیماری شایع طوطی سانان و راه درمان آنها
بیماری شایع طوطی سانان و راه درمان آنها

را درمان سرما خوردگی و ذات الریه در طوطی سانان
– با دامپزشک مشورت کنید و یا میتوانید از کپسول آبی رنگ داکسی سایکلین در ظرف آب پرنده به میزان نصف کپسول و به مدت سه تا پنج روز استفاده کنید. چند قطره مولتی ویتامین هم به آب اضافه کنید.

3. پرکنی در طوطی سانان (کاسکو Casco):

پرکنی بیماری است که در آن پرنده شروع به کندن پرهای خود مینماید که چهره پرنده را نا زیبا و ارزش آن را به شدت کاهش میدهد.
عوامل موثر بر پر کنی :
1. کاسکوهای پرکن شده به علت تنش جنسی در اثر ورود آنها به سن بلوغ و جفت خواهی(هفت سالگی به بعد)
2. کاسکوهای پرکن شده به علت تنش تغذیه ای مثل تغذیه نا کافی یا تغذیه نادرست و ایجاد کمبود یا زیاد بود یک یا چند ماده غذایی در آنها.
3. کاسکوهای پرکن شده به علت تنش ترس یا ترس مرضی یا بیماری ترس.
4. کاسکوهای پرکن شده به علت تنش خشونت مثل خشونت های زمان صید.
5. کاسکوهای پرکن شده به علت تنش ناسازگاری با محیط یا صاحب جدید.
6. کاسکوهای پرکن شده به علت تنش حمل و نقل ، مثل حمل ونقل نامناسب.
7. کاسکوهای پرکن شده به علت تنش تنها ماندن یا بی توجهی صاحب.
8. کاسکوهای پرکن شده به علت تنش حسادتی در اثر وارد کردن یک کاسکو یا پرنده یا حیوان دیگر به خانه.
رایجترین نوع پرکنی ، بین کاسکوهای بالغ بیش از 7سال سن وجود دارد که علت آن تنش جنسی است و راه حل آن فراهم کردن جفت است. به جز پرکنی با علت تغذیه ای ، دیگر انواع پرکنی در کاسکوها ریشه روانی دارد ، که برای درمان عوامل بیماری را باید برطرف کرد.

بیماری شایع طوطی سانان و راه درمان آنها
بیماری شایع طوطی سانان و راه درمان آنها

چگونه پر کنی کاسکو را درمان کنیم؟

1. در طول روز خیلی باید به کاسکو نزدیک باشید
۲. اجازه دهید از قفس بیرون بیاد و اسباب بازی را برایش بیرون از قفس فراهم کنید.
۳. کاسکو را در جای گرم مانند کنار بخاری قرار دهید و یک روز درمیان روی پرهایش با ابپاش اب بپاچید تا خیس شود اما تو خیس کردنش زیاده روی نکنید. انقدری که پرهاش از حالت خشکی در بیاد کافی است.
۴. یکی از دلایل پرکنی کاسکو نرسیدن مواد مورد نیاز و ضروری برای بدن می باشد که انها در طبیعت پیدا می کنند و می خورند. حالا شما می بایست این غذاهای تقویتی که خیلی زود پرهای طوطی شما را از حالت خشکی در می اورد و باعث خوشرنگ شدن و نرم شدن و سریعتر رشد کردن پر و بال می شوند را از بخش فروش خریداری کنید.
خریدن اسباب بازی ها و غذاهای تقویتی باعث کمتر شدن افسردگی و کمتر شدن عصبی بودن کاسکو یا هر طوطی پرکن دیگری مثل کاکادو یا …. می شود.

ویدیو یک بیماری خاص از طوطی

4. پروستاریکولی ( Proventricular Dilatation Disease )

این بیماری یکی از اختلالات مختل کننده ی فیزیولوژی بدن طوطی ها می باشد که با عنوان PDD معروف می باشد و انتقال آن از یک پرنده به پرنده دیگر هنوز نا شناخته است . نشانه های PDD شامل از دست دادن وزن ، استفراغ ، تغییر در مدفوع طوطی و تورم است . این بیماری به عنوان یک نوع سندرم در طوطی ها شناخته شده است.

5. تب طوطی ( Psittacosis )

این بیماری به عنوان تب طوطی معروف است که نتیجه تاثیر باکتری کلامیدیا روی طوطی می باشد ، هم چنین قابل ذکر است که این بیماری بسیار مسری است و از پرنده به پرنده ، سایر جانوران و حتی انسان انتقال می یابد. علائم تب طوطی شامل اشکال در تنفس ، عفونت و التهاب چشم ، آبکی شدن مدفوع و بی حالی عمومی می باشد.

شیوه درمان تب طوطی( Psittacosis )

عفونت با آنتی بیوتیک درمان می شود. تتراسایکلین و کلرامفنیکل داروهای انتخابی برای درمان psittacosis می باشد. اغلب اشخاص به درمان های خوراکی همچون داکسی سایکلین، تتراسیکلین هیدروکلراید، کلرامفنیکل پالمیتات پاسخ می دهند. برای درمان اولیه بیماران به شدت بد حال، ممکن است doxycycline hyclate به صورت وریدی تجویز شود.

علایم بهبود معمولا در مدت 48 الی 72 ساعت آشکار می شود. با این حال دوباره مریضی می تواند عود کند برای همین باید درمان حداقل 10 الی 14 روز بعد از فروکش کردن تب، ادامه یابد. برای کسانی که تتراسایکلین برای آنها منع شده است (به طور مثال کودکان کمتر از 9سال یا زنان باردار)، اریترومایسین احتمالا بهترین جایگزین می باشد هرچند هنوز اثرمثبت آن به طور کامل ثابت نشده است.

بیماری شایع طوطی سانان و راه درمان آنها
بیماری شایع طوطی سانان و راه درمان آنها

6. علائم غیر طبیعی شدن منقار طوطی چیست؟ ( Psittacine Beak and Feather Disease )

PBFD یک بیماری جدی در میان تمام خانواده های طوطی سانان می باشد که اگرچه بیشتر طوطی های زیر ۲ سال آلوده می شوند و لی تمام طوطی ها را آلوده می نماید . علائم این بیماری از دست دادن پر ، رشد غیر طبیعی پر و اختلالات منقار می باشد.

7. پولیما ویروس در بین طوطی سانان (Polyomavirus )

این یک بیماری ویروسی می باشد که باعث اختلال در پرهای پروازی و رشد غیر طبیعی می باشد . علائم آن شامل از دست دادن اشتها ، بزرگ شدن شکم ، فلج شدن و اسهال می باشد .

8. بیماری کاندیدا یا دستگاه گوارشی (Candida )

عامل این بیماری مخمر کاندیدا می باشد که در دستگاه گوارش طوطی اختلال ایجاد می کند. علائم شامل ضایعات در دهان و گلو ، استفراغ و از دست دادن اشتها می باشد.

بیماری شایع طوطی سانان و راه درمان آنها
بیماری شایع طوطی سانان و راه درمان آنها

9. مشکلات تنفسی در طوطی سانان (Respiratory problems )

علائم بیماری تنفسی خس خس کردن سینه و یا سر و صدا هنگام تنفس است .

10. عدم تعادل در طوطی سانان ( Imbalance in the parrot )

نداشتن تعادل و افتادن از روی چوب قفس برای چندین مرتبه در روز نشان دهنده ی بیماری عدم تعادل در پرنده است.

11. بیماریهای پا ( Foot disorders in parrots )

پوسته پوسته شدن پای طوطی و ریختن پرهای ران ، زخم کف پا .

12. بیماریهای چشم

ظاهر طوطی کسل ، چشمها متورم می شود و همچنین قرمزی و تورم و یا از دست دادن پرهای اطراف چشم طوطی و همچنین مات شدن و از بین رفتن شفافیت چشم و ترشحات در اطراف آن .

13. بیماریهای سر

تکان دادن بیش از حد سر طوطی در طول روز .

کاربر گرامی چنانچه در مورد “بیماری های طوطی وراه درمان آنها سوالی داشتید. در پائین همین صفحه در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید

ادامه ی خواندن

حیوانات و پرندگان

9 راه آموزش صحیح برای دستی کردن طوطی( Taming a parrot ) + فیلم

منتشر شده

روی

به وسیله

9 مراحله برای دستی(رام) کردن طوطی

1.شناخت محیط

زمانی که شما یک طوطی را از یک محیط به محیط خانه می آورید طوطی یا هر حیوان دیگر احساس امنیت نمی کند، شما چند روزی طوطی را در یک محیط آرام و بدون استرس گذاشته تا به محیط عادت کند. طوطی را در یک محیط تاریک قرار ندهید.و در فکر این نباشید همان روز های اول با طوطی ارتباط برقرار کنید.حداقل بین 10 تا 15 روز فقط برای طوطی آب غذا بگذارید

2.نحوه عادت کردن طوطی به شما

سعی کنید که طوطی را در محیطی که خود شما بیشتر در آن مکان در خانه هستید قرار داده تا طوطی شما بتواند به راحتی با شما ارتباط برقرار نماید ،در این صورت احساس آرامش و صمیمیت بیشتری برقرار خواهد .

3.قفس طوطی در چه ارتفاعی باید قرار بگیرد

طوطی و پرندگان دیگر همیشه دوست دارند در ارتفاع زندگی کنند و از روی زمین نشستن خوششان نمی آید. قفس طوطی باید در ارتفاع ۷۰(حداقل) تا ۹۰(حداکثر) سانتیمتر از سطح زمین باشدمی ذارید. هیچوقت قفس طوطی را بر روی زمین نگذارید.

آموزش نشستن طوطی بر روی دست

4.اعتماد طوطی را جلب کنید

هیچ گونه حرکت سریع و شتاب زدگی انجام ندهید که طوطی از شما بترسد. اگر حس کردین از رنگ لباس شما یه یک شی می ترسد. نباید به طوطی نزدیک شوید. و به رفتارهای طوطی کاملا توجه کنید و دقت کنید از چه چیزی خوشش نمی آید.

5.صحبت کردن با طوطی

حالا پس از سپری کردن این مدت و عادت کردن طوطی به محیط و اعضای خانواده به آرامی با او صحبت کنید و بسیار آرام دست خود را بر روی قفس طوطی گذاشته و هیچ گونه حرکتی با دست خود انجام ندهید. بار اولی که شما دستتان را روی قفس می گذارید طوطی بسیار وحشت می کند و این کار را در مدت کوتاهی انجام دهید. سعی کنید اینکار را در روزچند بار تکرار کنید

6.چه زمانی دست خود را در قفس طوطی بکنم؟

زمانی شما می توانید دست خود را در قفس طوطی ببرید ، که طوطی ترسی از دست شما روی قفس نداشته باشد. حال دست خود را به آرامی در قفس طوطی کرده ، کمی گشنگی باعث می شود که به دست شما و به دستتان اعتماد کند و هیچ گونه حرکتی با دست خود انجام ندهید و چند بار در روز این عمل را تکرار کنید بعد از گذشت چند روز دست شما برای طوطی عادی می شود و در این مرحله به آرامی زیر سینه طوطی را نوازش کنید و اینکار هر روز و روزی چند بار تکرارا کنید.

اهلی کردن طوطی با چند مرحله ساده
اهلی کردن طوطی با چند مرحله ساده

7.چه زمانی طوطی را از قفس در بیاوریم؟

در قفس طوطی را نوازش کرده ، و به آرامی دست خود را زیر پای هایش ببرید و بگذارید روی دست شما بنشیند. و چند روز داخل قفس اینکار تکرار کنید ، به یاد داشته باشید در این مرحله طوطی را با دست خودت بغل نکنید

8.نحوه بیرون آوردن طوطی از قفس

در این مرحله کمی غذا کف دست خود بریزید ، و بگذارید روی دست شما بنشیند ، و خیلی آرام طوطی را از قفس در بیاورید. و در کنار قفس با دست دیگر طوطی را نوازش کنید.در این مدت هیچ گونه حرکت ناگهانی انجام ندهید

9.بغل کردن طوطی و آشنایی با اعضای خانواده

بعد از گذشت چند روز از مرحله قبل بگذارید طوطی روی شانه شما بنشیند و طوطی بغل کنید وحرف بزنید ، از اعضای خانواده در خواست کنید چند روزی فقط نوازشش کند ، به یاد داشته باشید طوطی روی دست شما نشسته باشد و اعضای خانواده روی دست شما طوطی را نوازش کند چون طوطی فعلا فقط به شما اعتماد دارد

کاربر گرامی چنانچه در مورد “رام کردن طوطی سوالی داشتید. در پائین همین صفحه در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

ادامه ی خواندن

حیوانات و پرندگان

معیارهای انتخاب نام مستعار برای سگ + لیست نامهای جدید

منتشر شده

روی

به وسیله

چگونه نام سگ را انتخاب کنیم

  1. اسمی که برای سگ خود انتخاب می کنید سعی کنید کوتاه باشد. چون درک نام های طولانی برای سگ مشکل است.
  2. نامی که انتخاب می کنید سعی کنید از آن نام لذت ببرید ، چون قرار است همیشه این نام را صدا بزنید.
  3. سعی کنید نام که انتخاب می کنید اسم شخصی یا نام یک نژاد نباشد ، که باعث توهین و بی احترامی نشود

نام مستعار برای سگ
انتخاب نام برای سگ

انتخاب نام مستعار برای سگ

نام مستعار سگ های نر

نام مستعار سگ های ماده

آبل

Admet

آدولف

آگات

ایاران

الکس

آلو

آلفرد

آلتا

کوپید

آراکس

اهریمن

آرمون

آرنولد

آرتور

آرچیبالد

بارت

مزیت

Bertie

بیل

بیلی

بورمن

برامس

برهسل

برندان

بوران

خریدان

ولدائی

ویلی

آتشفشان

شمارنده

هری

هرمان

گرگ

گرگوری

جند

جیسون

جرسی

جیم

جک

جکی

جروم

جرسی

جوی

جان

جورج

گلبرگ

دونالد

ارمولی

ژرژ

زرجیکک

ژول

جولین

Zephyr

کاستور

کلارک

کافیر

کلود

کولمن

کرجیک

لیمو

پروردگار

ماندارین

مارتین

مونتی

نورد

ارگون

اسکار

هلو

پیتر

رالف

رفال

راین

رکس

ریکی

راجر

رولف

رونی

آفتابی

ساردر

سلطان

استوارت

تارزان

تری

توماس

فانتومس

فردیناند

فیله

فینت

گلدان

فلوکس

فرد

فردی

هاروی

هارلی

هابر

چارلی

اروین

هرکول

اریک

مشکی

رکس

ماک

Eustace

آگاتا

آدل

ایرویز

آدلین

آلما

آلبینا

آلفا

آلیس

آماندا

آنیلی

آرتا

بابک

باربی

بکی

بلا

بتی

برتا

بینه

بونیا

خریدانا

واندا

ویکی

گابی

جیمز

ژله

گرا

گردا

گلندا

گلوریا

گارتا

دانا

دیزی

جیمز

جسی

جینا

جودی

جولی

جولیا

دین

دالی

دانا

دورا

زوزا

جولی

ژول

زلما

تافی

ایرما

کلی

کینتوس

کلارا

کریستی

کریستینا

لیم

لیزا

لیزا

لادا

لورا

لیندا

لورا

لوتا

لولو

لوسی

میرا

مالوا

ماتیلدا

مارسلا

مارس

مولی

مونا

مونیکا

مونتی

نایاده

نلی

نونا

نورا

پالما

پگی

رامیرا

ربکا

گل رز

روسالیا

ریتا

سالی

سلما

ساندرا

سیلوا

سیلویا

سیمونه

سیندی

سوفی

تارا

تللا

تریسی

فلورا

فانی

هلی

هلیس

ادیتا

السا

آلیس

اما

Emmys

ارما

نانسی

جینا

کاربر گرامی چنانچه در مورد “نام مستعار برای سگ سوالی داشتید. در پائین همین صفحه در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید

ادامه ی خواندن
آگهی

برترین ها