با ما ارتباط برقرار کن

روانشناسی

۷ علامت هشدار دهنده از دست دادن حافظه مرتبط با آلزایمر

منتشر شده

روی

در حالی که ابتلا به بیماری آلزایمر در هر سنی ممکن است، آلزایمر شایع ترین بیماری در بزرگسالان بالای ۶۰ سال است. با این حال، تحقیق اخیر نشان می دهد که علائم آلزایمر می توانند بسیار زودتر در زندگی ظاهر شوند، پس مهم است که هر گونه تغییر در حافظه، قضاوت و عملکرد های مغزی بالاتر دیگر را بررسی کنید. در این مقاله از راستینه ۷ علامت هشدار دهنده وجود دارند که ممکن است نشانگر از دست دادن حافظه مربوط به آلزایمر باشند. در حالی که تغییرات مغزی بخشی از چرخه طبیعی پیری هستند، مهم است که در مورد تغییرات ناگهانی یا شدید و هر چیزی که به طور قابل توجهی بر زندگی روزمره شما تاثیر می گذارد، با پزشک خود صحبت کنید.

 

 اشتباه قراردادن اشیا

افراد جوان اغلب دوست دارند از بعضی کارهای پدربزرگ و مادربزرگشان مثل گذاشتن سویچ ماشین در یخچال و یا گذاشتن عینک در جعبه جواهرات جوک بسازند، اما قراردادن نادرست اشیا – به ویژه در مکان های عجیب -می تواند نشانه اولیه آلزایمر باشد. در حالی که طبیعی است گاهی اوقات وقتی به خانه برمی گردید، فراموش کنید کیف پول خود را کجا گذاشته اید، اما اگر به طور فزاینده ای اشیاء را در جای نادرست قرار دهید، یا اگر نمی توانید کارهای خود را بازبینی کنید تا بتوانید متوجه شوید اشیا گم شده خود را کجا قرار داده اید، این موضوع می تواند آزاردهنده باشد.

 

اختلال در تصمیم گیری

وقتی قضاوت ضعیف از حد بگذرد، می تواند نشانه ای از آلزایمر باشد. گاهی اوقات پرداخت پولی بیشتر از آن چیزی که باید برای خریدی بزرگ بپردازید، واقعیتی تاسف بار از زندگی است. افرادی که مهارت های تصمیم گیری آن ها به طور کامل و به طور ناگهانی از بین می رود و یا شروع به گرفتن تصمیمات غیر قابل قبول و نامناسب با شخصیت های معمولشان می کنند، ممکن است علائم زودرس آلزایمر را نشان دهند.

 

فراموشی کلمات

این مشکل می تواند اشکال متعددی داشته باشد. از فراموشی کلمات گرفته تا تلاش برای توصیف افکار انتزاعی و مشکل داشتن در فرایند فیزیکی نوشتن. گاهی اوقات فراموش کردن کلمه ای که “نوک زبان ” شماست، کاملا طبیعی است، اما مشکلات ارتباط عمومی می تواند نشان گر مسئله ای بزرگتر باشد.

 

تغییر در درک زمان

افراد مبتلا به آلزایمر به جای درک حس نوستالژیک ” زمان کجا رفت”؟، ممکن است به طور کامل دوره های زمانی را گم کنند. فراموش کردن تاریخ، علامت کوچکی از این موضوع است، اما موارد بزرگتر مثل سردرگمی در گذشت فصل ها یا عدم توانایی در مورد این که چه مدت زمانی در مکانی بوده اید، نگران کننده هستند.

 

گم شدن

بسیاری از ما، به ویژه امروزه که تمایل به وابستگی به برنامه های GPS برای مکان یابی داریم، توانایی کمتری در تشخیص مسیر داریم. با این حال، افرادی که شروع به نشان دادن علائم آلزایمر می کنند، ممکن است در مکان هایی که با آن ها آشنا هستند، مانند محله خانه و یا منطقه اطراف محل کار خود گم می شوند.

 

تکرار

بازگویی داستان تکراری گاهی اوقات با افزایش سن اتفاق می افتد اما تکرار دائم همان داستان ها یا عبارات به صورت مکرر ممکن است نشان گر از دست رفتن حافظه بیشتر باشد. فرم دیگری از تکرار ممکن است پرسیدن سوالی به طور مکرر حتی پس از آن که چندین بار پاسخ داده شد، باشد.

 

دشواری تکمیل وظایف

بسیاری از کارها، مانند دوش گرفتن، انجام بازی های مورد علاقه، و یا رانندگی به سمت محل کار به طور طبیعی با سالها تکرار در ذهن ما حک شده اند. با این حال، افرادی که علائم از دست دادن حافظه مربوط به آلزایمر در آن ها بروز پیدا می کند، ممکن است با تکمیل وظایفی که قبلا می توانستند با کمی فکر آن ها انجام دهند، مشکل داشته باشند.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

مشاوره روانشناسی

افسردگی خندان چیست؟ و چه علائمی دارد؟

منتشر شده

روی

به وسیله

افسردگی دلایل بسیاری می تواند داشته باشد و بروز این بیماری در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است

افسردگی جزو بیماری های قابل درمان است ولی اگر پیگیری نشود ممکن است عوارضی داشته باشد و فرد تا آخر عمر درگیر آن باشد. امروز در این بخش از مجله دوستم می خواهیم درباره بیماری افسردگی خندان و علائم و درمان آن با شما صحبت کنیم.

علائم افسردگی خندان

بیشتر افراد بر این باورند تنها افرادی که توانایی خندیدن ندارند،افسرده اند.
این در حالی است که در برخی مواقع فرد توانایی راه رفتن، صحبت کردن و خندیدن را دارد اما در
عین حال خشنود نیست.این افراد هم با نوعی افسردگی دست و پنجه نرم می کنند اما افسردگی آن ها به
گونه ای است که می توانند به سر کار بروند، روابط و مسئولیت های مربوط به خانه و خانواده خود
را تا حد مطلوبی انجام دهند.تشخیص این نوع از افسردگی بسیار دشوار بوده و بنابراین درمان و همچنین عواقب آن
می تواند دشوار باشد.مهمترین نشانه های تشخیص فردی که در حال زندگی با این افسردگی است این است که او
همواره بی حال و غمناک به نظر می رسد، همیشه خسته بوده و غالباً گریه می کند.

افسردگی خندان

ابتلا به افسردگی خندان

واژه “فروپاشی عصبی” تصویر فردی را در ذهن متبادر می کند که کارش را رها کرده و دیگر نمی تواند ادامه دهد.

اما نظرتان در مورد افرادی که می توانند ادامه دهند چیست؟ بدون توجه به آنچه که تحمل می کنند؟! تصویری غیر معمول در ذهن شما نقش نمی بندد.

تشخیص فردی با افسردگی خندان

اگر نمی دانید یا نمی توانید تشخیص دهید که فرد مقابل شما و یا خود شما دچار این نوع افسردگی هستید، می توانید از نکات زیر بهره ببرید.از هیچ چیز لذت نمی برید.
اگر نمی توانید به یاد بیاورید که آخرین زمانی که واقعاً از زندگی خود لذت برده اید چه زمانی بوده است، می تواند علامتی از افسردگی باشد.

همچنین اگر یافتن آنچه که شما را امیدوار کند برایتان دشوار است، نشان دهنده این است که مشکلی وجود دارد.انرژی شما کم است.

علائم ابتلا به افسردگی خندان

به سختی می توانید ادامه دهید.

سطح انرژی شما می تواند نشان دهنده بسیار خوبی از سلامت شما باشد، حتی اگر برنامه روزانه خود را هر
روز ادامه می دهید.مرتب آزرده و یا عصبانی می شوید.
وقتی که احساسات خود را از پایه خفه می کنید، کنترل آنها زمانی که به سطح هجوم می آورند دشوار می شود.

تجربه عصبانیت و یا آزردگی شدید زمانی که با آنچه که اتفاق افتاده تناسبی ندارد، علامتی است مبنی بر اینکه
چیزی بیشتر از آنچه که فکر می کنید شما را آزار می دهد.به خود می گویید: نمی توانم.
افرادی که با افسردگی خندان زندگی می کنند از تغییر برنامه روزانه خود واهمه دارند چرا که از تجربه احساسات
منفی که با آنها روبرو می شوند گریزانند.

اگر مکرراً تفریحات پیشنهاد شده با دیگران را رد می کنید و یا به دنبال توجیه آن هستید که مرخصی
نداشته باشید، به معنای آن است که به دنبال ادامه دادن زندگی خود بدون تغییر هستید.شب ها احساس بهتری دارید.
صبح ها به فکر تمامی کارهایی که باید در طول آن روز انجام دهید هستید.
اگرچه در کنار دیگران هستید اما فاصله ای را با آنها احساس می کنید.
داشتن مکالمه ای صادقانه و صمیمانه دشوار به نظر می رسد چرا که باید تصویر خوبی که از خود نشان
داده اید را حفظ کنید.

بد نیست بدانید باید افسردگی خندان را جدی بگیرید

گاهی افراد افسرده مشکلات عاطفی و روحی خود را نه تنها از اطرافیان بلکه از روانپزشک هم پنهان می‌کنند.

افسردگی خندان

راه های درمان افسردگی خندان

گاهی با افرادی روبرو می‌شویم که زندگی خوب و دستاوردهای اجتماعی مناسب دارند و در ظاهر خوشخبت و موفق به نظر می‌رسند اما ممکن است درر گذشته خود بخش‌های آزار دهنده‌ای داشته باشند که شادی این افراد متضاد حس درونی آنها است .

حتی ممکن است این افراد نیز از افسردگی خود آگاه نباشند ، بنابراین احتمال نادیده گرفته شدن افسردگی در آن ها زیاد است.

افسردگی خندان (که با نام Walking Depression نیز شناخته می شود) زمانی به وجود می‌آید که فرد توانایی راه رفتن، صحبت کردن و خندیدن را دارد اما در عین حال خشنود نیست.

افراد با این نوع افسردگی می توانند به سر کار بروند، روابط و مسئولیت‌های مربوط به خانه و خانواده خود را تا حد مطلوبی انجام دهند بدون اینکه حتی اجازه دهند که کسی متوجه این ناخشنودی شود و تشخیص این نوع از افسردگی بسیار دشوار بوده و بنابراین درمان و همچنین عواقب آن می تواند دشوار باشد.

لیلا رازقیان جهرمی متخصص اعصاب و روان با اشاره به این که افسردگی خندان در افراد مسن شایع‌تر است ، گفت : اشخاصی که برون گرا هستند؛  ممکن است در ظاهر شاد به نظر برسند اما علائم افسردگی آنها پشت نقابی که بر صورت دارند ، پنهان شده است.

وی با بیان این که بروز علامت های معمول افسردگی تحت تاثیر مسائل فرهنگی نیز قرار دارد ، افزود : مثلا در کشورهایی مانند چین افراد افسردگی خود را به صورت ضعف بدنی نشان می‌دهند و در برخی از  نقاط کشور ما نیز این افراد دیده می‌شوند و فرد به جای نشان دادن علائم معمول افسردگی علائم جسمی را عنوان می کند .

راه های درمان افسردگی خندان

به گفته وی افرادی که علائم جسمی را برای ابراز افسردگی به صورت ناخودآگاه انتخاب می کنند معمولا در توصیف هیجانات خود ناتوان هستند.

این روانپزشک با اشاره به این مطلب که این افراد ممکن است برای رهایی از افسردگی درونی خود از روش هایی مانند پرخوری استفاده کنند؛ بیان کرد : یکی از علامت‌هایی که می تواند به اطرافیان برای شناسایی افسردگی خندان در عضو خانواده کمک کند ، تغییر عادات غذایی است و باید کمک کرد این افراد درباره افسردگی خود صحبت کنند .

** ترس از ابراز غمگینی

مهمترین نشانه های تشخیص فردی که در حال زندگی با این نوع افسردگی است
این است که او همواره بی حال و غمناک به نظر می رسد، همیشه خسته بوده و غالباً گریه می کند.

واژه “فروپاشی عصبی” تصویر فردی را در ذهن متبادر می کند که کارش را رها کرده و دیگر نمی تواند ادامه دهد. اما نظرتان در مورد افرادی که می توانند ادامه دهند چیست؟ بدون توجه به آنچه که تحمل می کنند؟! تصویری غیر معمول در ذهن شما نقش نمی بندد؟

رازقیان جهرمی اظهار کرد : این افراد ممکن است در برابر رخدادهای معمول بیش از دیگران خشمگین شوند و از حشم برای ابراز افسردگی خود استفاده کنند.

این متخصص اعصاب و روان با بیان این که گاهی در خانواده به افسردگی به عنوان یک ضعف نگاه می شود، تصریح کرد : به این دلیل فرد افسرده نمی تواند احساس واقعی خود را ابراز کرده و به خاطر احساس شرم در برابر داشتن افسردگی خود را ملامت می کند و ظاهر خود را شاد نگه می دارد تادیگران متوجه مشکل او نشوند .

به گفته وی گاهی ممکن است از طرف دیگران حرف هایی مانند “تو که مشکلی نداری ” ، ” تو همیشه شاد و قدرتمند هستی” و … را بشنوند که همه این صحبت‌ها باعث تقویت و افزایش حس شرم در آن‌ها می‌شود و آن‌ها را از ابراز غمگینی می‌ترساند .

وی تصریح کرد : این افراد گاهی به جای پذیرفتن حس غمگینی خود مشکلات را انکار می کنند
بطور مثال می گویند “فلان موضوع برای من مهم نیست” در حالی که واقعیت برعکس جمله ابراز شده است .

ادامه ی خواندن

مشاوره روانشناسی

مخرب ترین رفتارهای عاطفی در زندگی زناشویی

منتشر شده

روی

به وسیله

زن و شوهر با انجام برخی کارها موجب دلخوری همسر خود می شوند و اگر این کار ادامه داشته باشد باعث گسستن روابط عاطفی آنها می شود

برای داشتن یک زندگی زناشویی موفق و شاد باید هر دو طرف تلاش کنند و راه های مناسب برای بهتر شدن زندگی شان را یاد بگیرند. برخی رفتارها هستند که باعث تخریب زندگی زناشویی می شوند و باید این رفتار در زندگی زناشویی را ترک نمود. با هم در ادامه درباره این مسائل در مجله دوستم صحبت می کنیم

چگونگی رفتار در زندگی زناشویی

رفتارهایی که خیانت به همسر است

رفتار در زندگی زناشویی

مخرب ترین رفتار در زندگی زناشویی

بیرون رفتن مدام با دوستان

این یک واقعیت است که هر کسی به تنهایی احتیاج دارد.
ازدواج به معنای کنار گذاشتن دوستان و رفت و آمد با آنها نیست.
حتی زوج های جوان هم باید هر از چند گاهی زمان خود را با دوستان خود بگذرانند اما افراط در
این کار می تواند رابطه عاطفی را ویران کند.

به همین دلیل بهتر است که محدودیت ها را بشناسید و در مورد آنها با شریک زندگی تان گفتگو کنید
و به یک نتیجه واحد برسید.
به عنوان مثال اگر شما احساس کردید که همسرتان بیش از حد با دوستانش به بیرون از خانه می رود
و این موضوع حس بدی را به شما منتقل می کند، بهتر است که صادقانه آن را با همسرتان در
میان بگذارید.

شما باید از کارهایی که همسرتان در طول روز انجام می دهد، آگاه باشید.
البته هر فردی طرز فکر مخصوص به خود دارد.
ممکن است شما از این که همسرتان کل هفته را با دوستانش بیرون از خانه بگذراند و شب ها دیر
به خانه بیاید، ناراحت نشوید اما ممکن است که این رفتار برای فرد دیگری فاجعه باشد.
به همین دلیل بهتر است که زاویه دیدتان را نسبت به این موضوع برای همسرتان توضیح دهید.
به علاوه بهتر است که خودتان نیز این موضوع را رعایت کنید.

آسیب زننده ترین رفتار در زندگی زناشویی

در لاک خود فرو رفتن از مخرب ترین رفتار در زندگی زناشویی

اگر چه دعوا و بگو مگوهای مدام میان زوج ها دردساز است اما از طرف دیگر اگر زوجی هیچ
بحث و مشاجره ای با یکدیگر نداشته باشند نیز عجیب و غیرعادی و نشانه ای از فاصله میان آنهاست.
برخی این بگو مگوها در رابطه عاطفی غیرقابل اجتناب اما سازنده است.

بدین معنی که نشان می دهد دو طرف برای رابطه خود تلاش می کنند و دوست دارند که آن را
بهبود بخشند(dot) بنابراین اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که با همسرتان سر هیچ موضوعی بحث نمی
کنید، از خودتان سوال کنید که اشکال کار کجاست؟ آیا از بی اهمیتی شما سرچشمه می گیرید؟ یا این که
فاصله تان با همسرتان آنقدر زیاد است که ترجیح می دهید در مقابل تمام رفتارهای او سکوت کنید؟ شاید هم
یک حرف را هزار بار زده اید اما کو گوش شنوا؟ دلیل شما هر چه که باشد، نشاندهنده مشکلی در
رابطه شماست که باید هر چه زودتر حل شود.

پنهان کردن مشکلات مالی

پنهان کردن مسائل مالی یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که اکثر زوج ها با آن دست و پنجه
نرم می کنند.
شاید شما دوست نداشته باشید که با مطرح کردن این مسائل همسرتان را ناراحت کنید اما این مشکلی است که
زندگی هر دوی شما را تحت تاثیر قرار می دهد و او هم حق دارد که واقعیت را بداند.
علاوه بر آن، پنهان کردن این موضوع موجب می شود که همسرتان اعتمادش را به شما از دست دهد.

ارتباط با عشق قبلی یکی از آسیب زننده ترین رفتار در زندگی زناشویی

گاهی شما مجبورید که با عشق قبلی تان به دلایلی در ارتباط باشید.
به عنوان مثال دوستان مشترک دارید یا این که همکار هستید و نمی توانید ارتباط تان را به طور کامل
با او قطع کنید، اگر ارتباط شما پنهانی نباشد و همسرتان نیز بر آن کنترل داشته باشد، مشکلی بوجود نخواهد
آمد اما اگر دلیلی برای ادامه ارتباط تان وجود نداشته باشد اما شما همچنان با او در تماس باشید، مطمئنا
دیر یا زود رابطه عاطفی فعلی شما را تحت شعاع قرار خواهد داد.

تخریب کننده ترین رفتار در زندگی زناشویی

اعتیاد به موبایل

اگر یکی از دو طرف رابطه،
یا هر دوی آنها، مدام سرشان توی تلفن همراه شان باشد یا که هر کدام در اتاق جداگانه ای برنامه
مورد علاقه شان را در تلویزیون تماشا کنند، بدین معنی است که برای هم اهمیتی ندارند و هر کسی سرش
در کار خودش است یا حتی می توان گفت که آنها چیزی را از هم پنهان می کنند.

البته این رفتارها همیشه نشان دهنده وجود مشکل نیست.
بلکه طبیعی است که افراد در انتهای روز، زمانی که خسته به خانه می آیند و انرژی لازم را ندارند،
سکوت کنند یا این که گوشی شان را به دست بگیرند و از اخبار روز باخبر شوند اما اگر این
رفتار تبدیل به عادت شود، رابطه عاطفی را تخریب خواهد کرد.

بنابراین پیشنهاد ما این است که گوشی یا تلویزیون را حداقل تا دو ساعت پس از این که به خانه
آمدید، خاموش کنید تا مانع از برقراری ارتباط با همسرتان نشود.
روبه روی همسرتان بنشینید و به چشمهایش زل بزنید، با او صحبت کنید و از اتفاق هایی که در طول
روز برایش رخ داد باخبر شوید.
این لحظات شاید کوتاه باشند اما تاثیر بلند مدت و مثبتی در رابطه عاطفی شما خواهند گذاشت.

پنهان کردن مشکلات روحی از مجموعه بدترین رفتار در زندگی زناشویی

اگر از مشکلات روحی و روانی مانند اختلالات دو قطبی رنج می برید یا این
که افسردگی پس از زایمان گرفته اید و…
به هیچ عنوان این مسائل را از همسرتان پنهان نکنید.
حل کردن این مشکلات به تنهایی ساده نیست، بنابراین از همسرتان کمک بگیرید تا حامی و پشتیبان شما باشد.
علاوه بر آن، پنهان کردن آن می تواند موجب از دست رفتن اعتماد همسرتان به شما شود.
بنابراین بهتر است که در مورد احساسات خود با همسرتان صادقانه سخن بگویید.
مهم نیست که مشکل شما چقدر حاد است، مطمئن باشید که با به اشتراک گذاشتن آن هر چه سریع تر
بر مشکل تان غلبه خواهید کرد.

جزئیات بیشتر درباره اشتباهات مخرب زنان در زندگی مشترک

هر رابطه‌ای منحصر به فرد است و موقعیت ها و شرایط خاص خودش را دارد؛ اما گاها یک سری اشتباه زنان در روابط زناشویی باعث می‌شود تا اغلب بدون این‌که متوجه شوند، خدشه ای به حس مشترک‌شان وارد شود.

رفتار در زندگی زناشویی

بدترین رفتار در زندگی زناشویی

در این نوشتار چندین نکته آمده که باید در این خصوص به آنها توجه داشت تا کم‌ترین آسیب‌های ناخواسته وارد زندگی عاطفی زناشویی شود.

۱. از کم ارزش کردن خود بپرهیزید

یک اشتباه زنان در روابط زناشویی این است که خود را دست کم می‌گیرند و بی‌ارزش نشان می‌دهند. آسیب‌پذیر بودن و نداشتن امنیت در جهان امروز بسیار آسان است. شما دائما باید با موفقیت هایی که کسب می کنید، خود را به اثبات رسانده و با پیروزی ها و شکست ها رو به رو شوید؛ بنابراین تخریب و از بین بردن عزت نفس و ارزش شخصی افراد ساده است. سعی کنید که از ارزش های خود کم نکنید. بدانید که شما ارزش و لیاقت همه چیز را در جهان دارید و شایسته هر آنچه دارید، هستید.

۲. از تکیه‌ی محض به شریک زندگی خود بپرهیزید

تکیه کردن به کسی برای حمایت، چیز بدی نیست، اما وابستگی به کسی تا حدی که تبدیل به تنها پشت و پناه شما شود، روشی نادرست است. این کار بعدها باعث می شود ارزش شخصی شما، ثبات احساسی و شادی تان به چیزهایی وابسته شود که خودتان هیچ کنترلی روی آنها ندارید. به شریک زندگی خود برای حمایت متقابل تکیه کنید، اما به او محتاج نباشید.

اشتباهات مخرب زنان در زندگی مشترک

۳. به برقراری ارتباط کم توجه نباشید

شاید بتوان گفت مهم‌ترین اشتباه زنان در روابط زناشویی این است که به ارتباط برقرار کردن با همسرشان بی‌توجه یا کم‌توجه هستند. گاهی درک همسرتان مشکل می شود، به خصوص زمانی که افسرده، عصبانی یا ناراحت هستید، بنابراین بهتر است که در آن لحظه موضوع را رها کنید. اکثر اوقات صحبت، پرسش، برقراری ارتباط کلامی در یک رابطه ایده خوبی است، مخصوصا اگر احساس می کنید که نتوانسته‌اید نیاز شریک زندگی خود یا روش برقراری ارتباط با وی را درک کنید

۴. برای تغییر همسرتان تلاش نکنید

زنان و مردان نسل ما و نسل پیش از ما، کمی در روش تفکر، عمل و رفتار با هم تفاوت دارند. البته نمی توان گفت همه آنها، بلکه این امر درباره تعداد زیادی از ما صادق است. نکاتی در شریک زندگی شما وجود خواهدداشت که شما آنها را دوست دارید و برخی را نیز دوست ندارید.

۵. آنچه را برای شما انجام می دهد، بی ارزش نکنید

برخی مردان با تفکرات زنان درباره روابط عاشقانه آشنایی دارند؛ اما اغلب مردان با اینکه واقعا عاشق زنان خود هستند، به ندرت طبق تعریف یک زن از رابطه عاشقانه پیش می روند. دقت کنید که فقط چون همسرتان چیزهایی را که به او گفته اید، به خاطر ندارد، نباید او را بی توجه بدانید. درعوض کارهای زیادی را هم انجام می دهد.

ادامه ی خواندن

مشاوره روانشناسی

خانمها از انجام این کارها در زندگی زناشویی شان به شدت دوری نمایند

منتشر شده

روی

به وسیله

برخی از زنان آنقدر به اصطلاح گیر می دهند و غرغر می کنند که مرد را از خانه فراری می کنند و معلوم نیست چه بلاهایی سر آن مرد بیاید

بحث و گفت و گو در هر زندگی وجود دارد و زن و مرد باید با درایت و مدیریت این بحث ها را کنترل نمایند. گاهی مشکل از هر دو طرف است و هر بار یکی مقصر است اما در بعضی زندگی ها زنان عامل اصلی جرو بحث ها هستند. در این مطلب می خواهیم درباره عادات بد زنان در زندگی مشترک با شما صحبت کنیم.با مجله دوستم همراه باشید

عادات بد زنان در زندگی مشترک

یک زندگی موفق دارای ارکان زیادی است و این ارکان مانند قطعات زنجیر به یکدیگر متصل هستند و جدا شدن
هر قطعه سبب قطع شدن زنجیره می شود به همین سبب می بایست به رعایت تمامی این نکات اهمیت ویژه ای داد.

زنان در زندگی مشترک

عادات بد زنان در زندگی مشترک

با توجه به افزایش میزان خیانت بین زوجین رعایت این نکات می تواند بنیان خانواده شما را حفظ کند.
با دکتر سلام همراه باشید.مردها از اینکه همیشه زیر نظر باشند بیزارند.
برای آنها گرفتن رمز عبور رایانه‌هایشان، چک کردن تلفن‌‌ها یا حساسیت نسبت به همکاران، می‌‌تواند نشانه نابود شدن رابطه با
همسر و نابود شدن زندگی باشد.

در این مقاله بعضی از چراغ قرمزهایی که خانم‌های متاهل در جاده‌ی زندگی مشترک نباید از آنها عبور کنند برایتان انتخاب کرده‌ام.

چراغ قرمز اول: زیاد شاعرانه نباشید!

بر خلاف تصور برخی از خانم‌‌ها، مردها از
زن‌هایی که هر روز منتظر محبت زیاد یا جملات و پیامک‌های شاعرانه و عاشقانه هستند خوششان نمی‌آید.
آنها زن‌های معمولی با نیازهای عادی را ترجیح می‌‌دهند.
زنی که سرد و بی‌عاطفه است به اندازه‌ی زنی که بیش از حد وابسته و عاطفی باشد برای مردها منزجر
کننده است.
مردها نمی‌خواهند نقش یک تکیه‌گاه عاطفی بزرگ را بازی کنند که همیشه ناچار به حمایت از یک زن است.

 چراغ قرمز دوم: بیماری خرید کردن نداشته باشید!

بیشتر مردها در مورد خرید کردن، رفتار هدفمند دارند.
یعنی تا نیاز به خرید نداشته باشند دوست ندارند در پاساژها و مراکز خرید پرسه بزنند.
در واقع مرد‌‌ها با زن‌هایی که تمام زندگی‌شان به فکر خرید کردن هستند راحت کنار نمی‌آیند(dot) از زن‌هایی که سخت
خرید می‌‌کنند و به اصطلاح در خرید وسواسی یا سختگیر هستند هم رضایت ندارند.
این دسته از مردها هدفمند وارد مغازه‌‌ها می‌‌شوند و تا وقتی ندانند که کالای مورد نظرشان را کجا پیدا می‌‌کنند،
سراغ خریدنش هم نمی‌روند.
زن‌هایی که دوست دارند تمام شهر را برای پیدا کردن یک کیف یا کفش بگردند، باب میل این مردها نیستند.

رفتارهای نادرست زنان در زندگی مشترک

 چراغ قرمز سوم : مدام همسرتان را چک نکنید!

مردها از این که به صورت مداوم تحت نظر باشند بیزارند.
برای آنها گرفتن رمز عبور رایانه‌هایشان، چک کردن تلفن‌‌ها یا حساسیت نسبت به همکاران، می‌‌تواند نشانه نابود شدن رابطه با
همسر و نابود شدن زندگی باشد.
چیزی که بیشتر از همه مردها را از ازدواج فراری می‌‌دهد، ترس از محدودیت و همین کنترل شدن‌هاست(dot) به جای
اینکه با شوهرتان مانند بازپرس‌‌ها رفتار کنید و زندگی‌تان را وارد همان چالش‌هایی کنید که از آنها می‌‌ترسید، سعی کنید
با ایجاد فضایی گرم و با محبت در خانه، پایه‌های زندگی مشترک‌تان را محکم‌تر کنید.

 چراغ قرمز چهارم: نوار ضبط شده نباشید!

همه می‌‌دانیم که گفتگوی متقابل در زندگی
مشترک، لازم و روش مناسبی برای حل اختلافات و رسیدن به راه حل است و حتی اگر کمرنگ شود، می‌‌تواند
بقای یک زندگی را به خطر بیندازد.
اما این به این معنا نیست که مانند نوار ضبط شده به شکایت یا حرف زدن مدام و تکراری بپردازیم.
بسیاری از مردها به مشاور یا دوستان خود می‌‌گویند همسرم به من اجازه حرف زدن نمی‌دهد.

چراغ قرمز پنجم : شوهرتان را تهدید نکنید!

بخواهید یا نخواهید، مردها از زن‌هایی که برای
رسیدن به خواسته‌هایشان از در تهدید وارد می‌‌شوند بیزارند، پس اگر می‌‌خواهید رابطه‌تان یکطرفه نشود و زندگی مشترکتان قوام و
دوام داشته باشد، برای همسرتان خط و نشان نکشید و مدام همسرتان را تهدید نکنید.

اشتباهات عجیب زنان در زندگی مشترک

چراغ قرمز ششم : همسرتان را محدود به خود نکنید!

متاسفانه برخی زن‌‌ها فکر می‌‌کنند زندگی مشترک یعنی زندگی
کردن مثل دوقلوهای به هم چسبیده.
آنها انتظار دارند همسرشان از همان لحظه‌ای که از محل کارش خارج می‌‌شود، دربست در اختیار‌شان باشد و با این
کار عشقش را به زندگی مشترک ثابت کند! خود این زن‌‌ها هم زندگی‌شان را محدود به همسرشان می‌‌کنند و چون
از همه فرصت‌‌ها و خواسته‌هایشان می‌‌گذرند، چنین انتظاری را از همسرشان هم دارند.

چراغ قرمز هفتم: از زن‌های دیگر بدگویی نکنید!

برخی از خانم‌‌ها گمان می‌‌کنند توجه همسرشان به زن‌های دیگر، تقصیر
آن زن‌هاست، در نتیجه می‌‌خواهند با بدگویی از آن زن‌‌ها و تلاش برای تخریب چهره آنها، آن زن‌‌ها را از
چشم شوهرشان بیاندازند و به خیال خود، زندگی مشترک خود را نجات دهند.
متاسفانه این زن‌‌ها فکر می‌‌کنند، تحقیر خانم‌های دیگر در مقابل همسرشان و برجسته نشان دادن عیب‌های آنها می‌‌تواند تصور همسرشان
را نسبت به زن‌های دیگر تغییر دهد.
اما این جملات منفی، دقیقاً همان حرف‌هایی است که مردها از شنیدن‌شان بیزارند.

بد نیست اشتباهات بزرگ زنان در زندگی مشترک را بدانید

در اینجا به راه‌هایی اشاره می‌کنیم که با استفاده از آنها می‌توانید توانایی شوهرتان را فلج کرده و او را از پله‌های نردبان ترقی پایین بکشید. با روش‌های زیر او را از کار اخراج خواهند کرد و قطعاً در معرض فشار عصبی و دیوانگی قرار خواهد گرفت.

زنان در زندگی مشترک

رفتارهای نادرست زنان در زندگی مشترک

 روزی چند بار به شوهرتان تلفن بزنید

در مورد مشکلات خانه با او صحبت کنید، از او بپرسید با چه کسی ناهار می‌خورد و فراموش نکنید لیست خرید مایحتاج خانه را به او داده و یادآوری کنید تا هنگام برگشتن به خانه حتماً آنها را تهیه کند. سعی کنید در طول روز حتماً سری به محل کارش بزنید. همکارانش به زودی متوجه خواهند شد که چه کسی در خانه رئیس است. با این کار قدرت کنترل اوضاع در او به حداقل خواهد رسید.

با همسر همکار شوهرتان بدرفتاری کنید

شما می‌توانید سراسر روز غیبت کرده و به او بگویید که همکارش چه حرفهایی پشت سر او گفته است. خیلی زود، تمام شرکت از هم پاشیده و همه با هم دشمن می‌شوند.

مدام به او بگویید کارش خوب نیست!

به او یادآوری کنید با وجود اینکه به سختی کار می‌کند، حقوق کمی دریافت کرده و هیچ‌کس در محل کار از خدمات او قدردانی نمی‌کند. بالاخره پس از مدتی او حرف‌های شما را باور کرده و این مسئله در روند کاری‌اش نیز تأثیر گذاشته و خودش را نشان می‌دهد. بعد از‌آن او به دنبال کار دیگری می‌گردد تا با روحیه شما سازگار باشد.

اشتباهات بزرگ زنان در زندگی مشترک

در کارهایش مدام دخالت کنید

عادت کنید تا در کارهایش دخالت کرده و مرتب به او بگویید که چه باید بکند تا کارش را بهتر انجام دهد. نقش محوری را ایفاء کنید. در نهایت، او تنها کارش این خواهد بود که در شرکت کار کند، این شما هستید که مدیر برنامه‌هایش هستید و به او دستور می‌دهید که چه کاری انجام دهد.

خرج زیادی روی دستش بگذارید

با برگزاری مهمانی‌های پرهزینه، پول زیاد خرج کردن و وابسته بودن به درآمدش، او را به موفقیت برسانید. شما با انجام چنین کارهایی بسیار خوش خواهید گذراند.

نقاط ضعف شوهرتان را بازگو کنید

در مهمانی‌های اداری آنها، بیش از حد زیاده‌روی کنید. در این جور مهمانی‌ها با تعریف کردن نقاط ضعف شوهرتان دیگران را سرگرم کنید. شما قلب مهمانی خواهید شد و ارزش او میان همکارانش مشخص خواهد شد.

مدام نق بزنید

هر زمان که مجبور است اضافه‌کاری کرده و یا به مأموریت برود، گریه کرده، شکایت کنید و نق بزنید. او را مجبور کنید تا بفهمد شما از هر چیزی مهم‌تر هستید. به هر قیمتی و در هر شرایطی اول باید خواسته‌های شما را برآورده کرده و به شما توجه کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها1 روز پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۵) از الناز شاکردوست در یک جای خطرناک تا مهناز افشار و آهو خانم !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 روز پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۶) از سمانه پاکدل و قشنگی های پاییز تا شهاب حسینی و خانواده !!!

کلیپ دیدنی‌ خواندنی‌4 روز پیش

جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (۱۰۸)

چهره‌ها و عکس‌ها4 روز پیش

عکس های جدید سانیا سالاری | متن و عکس از صفحه شخصی سانیا سالاری

چهره‌ها و عکس‌ها4 روز پیش

عکس پروفایل حافظ شیرازی | عکس نوشته اشعار حافظ

چهره‌ها و عکس‌ها6 روز پیش

عکس های جدید رضا رشیدپور مجری و بازیگر + عکس های رضا رشیدپور در اینستاگرام

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

نوشته و عکس پروفایل عاشقانه پاییز | متن و عکس پاییزی برای همسر

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

عکس پروفایل با موضوع خدا | عکس نوشته های زیبا در مورد خداوند

مد ستاره‌ها سلبریتی2 هفته پیش

مونیکا بلوچی، بیوگرافی و عکس های جدید او در اینستاگرام

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۲) از مهران مدیری در تولد فاطمه گودرزی تا انتقاد ژوله از زنانی که دیروز به زور زایمان کردند!!!

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com