با ما ارتباط برقرار کن

دکوراسیون و چیدمان

۱۰ ایده هوشمندانه و جذاب برای شلف های گوشه ای در منزل

منتشر شده

روی

مجله دوستم | دکوراسیون و چیدمان

استفاده از شلف های گوشه ای یکی از بهترین روش ها برای استفاده از فضای خالی و ظاهرا بدون
استفاده گوشه های منزل است. در حالی که معمولا شلف ها به عنوان یکی از عناصر دکوری در
منزل محسوب می شوند ولی در عین حال می توانند به عنوان فضایی برای دادن وسایل نیز کاربرد
داشته باشند.

شلف های گوشه ای

دیزاین های متعددی برای شلف های گوشه ای وجود دارد، برخی از آنها سبک های قدیمی و وینتیج
داشته و برخی دیگر مدرن هستند. حتی خود شما نیز با تهیه متریال های مناسب نظیر چوب می توانید
دست به کار شده و به گزارش پرشین وی شلف های سفارشی خود را بسازید. تصاویر زیر مدل هایی
از طراحی شلف های گوشه ای منزل است که می توانند ایده های خوبی به شما دهند.

شلف های گوشه ای جعبه ای با الهام از بازی ماز

شلف های گوشه ای

شلف گوشه ای به شکل ماز

شلف های گوشه ای چند طبقه و غیردیواری به سبک وینتیج

شلف های گوشه ای

شلف طبقاتی به سبک وینتیج

شلف آشپزخانه ای با استایل خانه روستایی که علاوه بر آنکه جذابیت بصری به آشپزخانه می افزاید
می تواند فضای دیگری برای قرار دادن وسایل در اختیار شما بگذارد.

شلف های گوشه ای

شلف گوشه ای آشپزخانه به جای کابینت

یک شلف گوشه ای مدرن که دارای لامپ های هالوژن در زیر آن است می تواند احساسی شبیه یک
گالری را ایجاد کند.

شلف های گوشه ای

شلف به سبک مدرن همراه با لامپ

شلف چند طبقه دیواری الهام گرفته از پلکان می تواند برای قرار دادن وسایل دکوری مختلف ایده
خوبی باشد.

شلف های گوشه ای

شلف دکوری به سبک پلکانی برای نمایش لوازم دکوری

نمونه ای جذاب از ساخت شلف های گوشه ای در داخل دیوار

شلف های گوشه ای

شلف های تعبیه شده داخل دیوار

شلف گوشه ای با استایل صنعتی و ساخته شده از چوب و لوله به سادگی توانسته این فضا را به دکوراسیون
صنعتی تغییر شکل دهد.

شلف های گوشه ای

شلف های گوشه ای به سبک صنعتی

یک شلف دیواری زیبا به سبک روستیک ساخته شده با تکه های تنه درخت و لوله فلزی

شلف های گوشه ای

شلف گوشه ای به شکل میز و با استیل روستیک

یک شلف ستونی ساخته شده با سازه های چوبی برند ایکیا موقعیتی خوب برای قرار دادن قاب عکس و گلدان
فراهم کرده است.

شلف های گوشه ای

شلف گوشه ای ستونی با سازه های ایکیا

شلف گوشه ای شناور و کشودار  که فضایی پنهان برای قرار دادن وسایل در اختیار صاحبخانه قرار داده است.

شلف های گوشه ای

شلف شناور چوبی و دارای کشو

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

دکوراسیون و چیدمان

۱۲ نکته برای دکوراسیون پاییزی + چیدمان گرم در فصل پاییز

منتشر شده

روی

به وسیله

۱۲ نکته برای دکوراسیون پاییزی

در پاییز با ایجاد این تغییرات کوچک و ساده در خانه می توانید دکوراسیون پاییزی زیبایی را داشته باشید. دکوراسیون و چیدمان خانه نقش مهمی در آرامش و خلق و خوی شما خواهد داشت.

 

پیشنهاد ما برای دکوراسیون پاییزی چیدمان گرم میباشد.

 

۱» سیب های‌ تازه را دریک سبد بچینید

این سبد چوبی بسیار ساده و زیبا که با سیب های‌ سبز تازه پر شده و با برگ های‌ قرمز و ذرت خشک شده تزیین شده، یک گزینه مناسب برای ایجاد یک فضای پاییزی در خانه است.

 

۲» تزیین میز با حلقه بزرگ گل و شمعدان

تزیین میز، ساده و راحت ودر عین حال، مهم است. می توانید از ۱۸ حلقه گل به رنگ های‌ نارنجی و طلایی استفاده کنید. شمعدان های‌ برنجی، دکوراسیون را تکمیل می‌کنند.

 

۳» تزیین دورتادور آینه یا عکس

تزیین دورتادور آینه یا عکس با برگ های‌ قهوه ای، سبز و طلایی کار ساده ای است که زمان زیادی نمی‌برد.

 

۴» کدوهای کوچک روی طاقچه

نحوه چیدمان این کدوها به صورت ردیفی درکنار هم بسیار جالب است؛ مخصوصا اگر در طاقچه های‌ باریک یا قسمت پایین یک میز ناهارخوری بزرگ باشد. شما می توانید چند کدو تهیه کنید؛ انها را جدا از هم بچینید و اطراف آن ها را از برگ های‌ مصنوعی پر کنید.

 

12 نکته برای دکوراسیون پاییزی + چیدمان گرم در فصل پاییز

دکوراسیون زیبا در فصل پاییز

 

۵» حلقه ای چوبی از برگ های‌ قرمز

یک حلقه چوبی تهیه کنید و ان رابا برگ های‌ درخت بلوط به رنگ های‌ قهوه ای، سبز و طلایی بپوشانید. حلقه را روی در یا روی میز کنار شمعدان های‌ تان بگذارید.

 

۶» تزیین میوه دریک ظرف تزیینی

یک ظرف ۲ طبقه با کدوهای کوچک، برگ های‌ خشک و با میوه های‌ مصنوعی مانند پرتقال، سیب و انگور تزیین شده و به میز ناهارخوری نمای زیبایی داده است. اگر ظرفتان تزیینی باشد بهتر است.

 

۷» گیاه رابا برگ های‌ قرمز تزیین کنید

با استفاده از برگ های‌ قرمز، طلایی یا قهوه ای رنگ و تزیین آن ها روی گیاه می توانید حال و هوای پاییز رابه هر خانه ای بیاورید.

 

۸» تزیین یک سینی با سبزیجات

برگ ها یا سبزی ها را داخل سینی بگذارید. چند کدوی کوچک و سبزیجات موجود در فصل پاییز رابه ان اضافه کنید و فضاهای خالی رابا سبزیجات پر کنید. تزیین این سینی بسیار جذاب و زیبا است. می توانید پس از پژمرده شدن سبزی ها ان را تعویض کنید.

 

12 نکته برای دکوراسیون پاییزی + چیدمان گرم در فصل پاییز

تزیینات وسایل منزل به سبک دکوراسیون پاییزی

 

۹» دکوراسیونی ساده با استفاده از کدو

اگر دوست دارید با دکوراسیونی ساده، حال و هوایی پاییزی به خانه تان بیاورید، یک کدوتنبل را دریک سینی فلزی یا سطح چوبی قرار دهید و چندبرگ مصنوعی همراه با چند شماره ذرت خشک شده دورتادور ان بچینید. کدوها بعلت رنگ و شکل ظاهری شان جالب هستند. از اندازه ها و مدل های‌ مختلف کدو برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق هایتان استفاده و انها رابا گیاه و گل های‌ مخصوص پاییز ترکیب کنید. به این ترتیب، شما یک دکوراسیون ساده و خیره کننده برای میز یا آشپزخانه تان خلق کرده‌اید.

 

۱۰» دریک ظرف نقره، گیاه بکارید

چیدمان خانه با رنگ نارنجی برای همه ی منازل مناسب نیست. با به کاربردن رنگ های‌ دیگر هم می توانید یک دکوراسیون زیبا مخصوص فصل پاییز داشته باشید. گیاهی را دریک گلدان، قوری یا ظرف زیبای نقره بکارید و دو شمعدان نقره هم در دو طرف ظرف قرار دهید. چند برگ طلایی یا قهوه ای را روی گیاهی که کاشته اید یا دور تا دور گلدان روی میز بگذارید.

 

۱۱» قرار دادن کدو و ذرت در سبد چوبی

با قرار دادن یک یا چند کدو تنبل درکنار برگ ها و خوشه ذرت دریک سبد چوبی و قرار دادن ان روی میز آشپزخانه نیز می توانید خانه را تزیین کنید.

 

۱۲» تزیین سبد چوبی با برگ های‌ پاییزی و گندم

این سبد که با برگ های‌ قرمز، سبز و طلایی پر شده برای روی طاقچه و میز ناهارخوری انتخاب بسیار خوبی است. حتی می توانید اندازه کوچک ان را برای میز قهوه یا کنار میز درست کنید. می توان از شاخه های‌ گندم هم برای پر کردن این سبد استفاده کرد.

 

12 نکته برای دکوراسیون پاییزی + چیدمان گرم در فصل پاییز

چیدمان گرم در فصل پاییز

تغییر چیدمان خانه زمانی که قطار زندگی دوباره در ایستگاه رنگ به رنگ شدن فصل‌ها توقف می کند و چهره طبیعت رنگی متفاوت بخود میگیرد، ضروری است تا با این تغییر، فضای گرم و صمیمی خانه چند برابر شود.

از آنجایی که اکثر افراد در فصل سرما ترجیح میدهند روزهای تعطیل و اوقات فراغت‌شان را در خانه سپری کنند و گشت و گذار در طبیعت و فضای خارج از منزل کاهش پیدا می کند، به وجود آوردن تغییراتی هرچند کوچک در خانه، لحظات زیباتری را برای مهمانان و افراد خانه فراهم خواهد کرد.

با طراحی داخلی و ایجاد تغییرات کوچک در خانه میتوان‌ هیجان بزرگی را خلق کرد  و بدون صرف هزینه‌های‌ کمرشکن، روزمرگی‌های‌ زندگی آپارتمان‌نشینی را دور زد ودر فضاهایی هرچند نقلی و کوچک، از بیشترین میزان هنر آرایی و خلاقیت استفاده کرد.

12 نکته برای دکوراسیون پاییزی + چیدمان گرم در فصل پاییز

دکوراسیون فصل پاییز

 

دور زدن غم‌ها با فن‌های‌ ساده

حتماً تا به حال برای شما هم پیش آمده که در خانه احساس غم و دلتنگی کنید. این حالت می تواند ناشی از افسردگی‌ فصلی  ناشی از تغییر در وضعیت تابش نور خورشید یا کوتاه شدن طول روز  باشد.

 

این حالت‌ها با استفاده از رنگ و نور درمانی  در چیدمان خانه قابل نظارت اند.  بین دیوارها و مبلمان کمی فاصله بگذارید. این فاصله باعث میشود کمتر احساس دلزدگی کنید. اگر قاب عکسی دارید که ساختار درخت دارد، با برگ‌های‌ رنگی خشک یا تازه قاب عکس‌های‌ خالی را تزئین و انها را روی دیوار یا طاقچه خانه نصب کنید.

 

وسایل اضافی و دکوری بیش از حد و بدون استفاده را در اتاق قرار ندهید. درصورت نبود دسترسی به برگ‌های‌ طبیعی از انواع مصنوعی ان استفاده کرده یا از مقواهای رنگی یا پارچه برای ساخت برگ کمک بگیرید. جا تخم مرغی‌ها گزینه مناسبی برای قرار دادن میوه‌های‌ کوچک خشک شده و تزئین قفسه‌های‌ دکوری به شمار می روند. سبدهای حصیری رابا کلاف‌ها یا نمدهای رنگی پر کنید و داخل اتاق‌‌نشیمن بگذارید.

 

از تکه پارچه‌ها برای تزئین درها یا درست کردن رومیزی، جاجورابی و دستمال سفره‌های‌ نو استفاده کنید. با طراحی دانه‌های‌ برف روی پارچه‌های‌ سفید رنگ و تکه‌دوزی یا چسباندن انها روی  پارچه‌هایی که رنگی متضاد دارند، به استقبال دکوراسیون زمستانی خانه بروید.

 

در روشی دیگر می توانید از نخ کاموا با رنگ سفید برای درست کردن دانه‌های‌ برف استفاده کنید. علاوه براین  با سوزن‌های‌ بافتنی یا قلاب، برف‌های‌ کاموایی را روی پارچه یا مقوا متصل کرده و از انها برای درست کردن کارت تبریک یا دستمال سفره ویژه مهمانی‌های‌ فصل استفاده کنید.

 

بزرگنمایی‌ های‌ شادی بخش

استفاده از کاغذ برای درست کردن پرده‌های‌ بلند، ویژه پنجره‌های‌ کوچک تزئینی یا ورودی خانه و اتاق‌ها، نخستین راهکار برای شاد کردن فضای خانه و بزرگ تر جلوه دادن ان است.

می توانید با کاغذ، پرده یا آویز درست کنید. برای ساختن ریسه‌های‌ تزئینی و استفاده از ان بجای پرده یا آویز، کافی است منگنه یا چسب، کاغذ و قیچی در اختیار داشته باشید.

 

از این پرده‌های‌ تزئینی میتوانید برای چیدمان اتاق نوزاد استفاده کنید. برای تهیه این کاردستی ابتدا با قیچی نوارهای هم اندازه کاغذی درست کرده و انها رابه شکل دایره ببرید و به یک دیگر منگنه کنید تا ریسه بلند درست شود.

 

12 نکته برای دکوراسیون پاییزی + چیدمان گرم در فصل پاییز

بهترین دکوراسیون پاییزی

 

عکسهای هندسی دیگر مانند مربع یا دایره را هم میتوانید روی کاغذ رسم کرده و پس از بریدن الگو با قیچی، اشکال رابا کمک چسب و کاموا به یک دیگر متصل کنید تا ریسه تشکیل شود. دریک روش دیگر می توانید نوارهای باریک رابه شکل قلب در آورده و با منگنه به یک دیگر متصل کنید.

 

چیدمان گرم برای روزهای سرد

اگر در خانه توپ‌های‌ کاموایی دارید که مدت‌هاست بدون استفاده در گوشه اتاق جا خوش کرده‌اند، آن ها را از کمد بیرون بیاورید ودر کاسه‌های‌ تزئینی قرار دهید و میز اتاق نشیمن رابا ان زیباتر کنید.

 

باور کنید با همین تغییر ساده اتاق‌ها از سردی و یکنواختی خارج می شود. رومیزی یا کفپوش‌هایی با رنگ‌های‌ گرم مانند قرمز و نارنجی را برای چیدمان زمستان انتخاب کنید. تغییر کوچک دیگر این است که مبل و صندلی‌ها رابه هم نزدیک کنید تا فضا گرم‌تر بنظر برسد.

 

اصول زیباسازی اتاق‌ها

در صورتی که قصد دارید از نور طبیعی برای روشن کردن اتاق خواب‌ها استفاده کنید، پیشنهاد می شود آینه‌ای روی دیوار روبه‌رویی پنجره‌ها نصب کنید. دراین صورت به بزرگ جلوه دادن اتاق‌ها و زیبا و شاد کردن فضای خانه در فصل سرما کمک خواهید کرد. اگر نورگیری طبیعی اتاق خواب به صورت شرقی است، تلفیق نورهای مصنوعی با نور خورشید باعث ایجاد سایه روشن و زیباتر شدن اتاق می شود.

 

در اتاق‌هایی که نورگیر غربی دارند، در گرم‌ترین ساعت‌های‌ روز نور خورشید جلوه خاصی دارد ودر بقیه ساعت‌ها باعث ایجاد سایه  روشن در فضای اتاق خواهد شد. در اتاق‌های‌ شمالی نیز اگر چه تابش نور مستقیم خورشید را تجربه نخواهید کرد، اما واقعی‌ترین و بهترین باز تاب نور را از رنگ‌های‌ بکار رفته در اسباب و وسایل دریافت خواهید کرد.

 

دکوراسیون تابستانی در پاییز

اگر علاقه‌مند به چیدمان مرسوم در مناطق گرم و استوایی در آب و هوای خنک پاییزی هستید، میتوانید  از لوسترهای حصیری، توپی شکل یا حباب‌دار استفاده کنید. برای چیدمان اتاق‌ها با وسایل ساده حصیری نیاز به صرف هزینه زیادی نیست و لوسترهای توپی شکل از جنس حصیر فضایی گرم و صمیمی را ایجاد خواهند کرد.

 

12 نکته برای دکوراسیون پاییزی + چیدمان گرم در فصل پاییز

نکاتی برای دکوراسیون فصل پاییز

 

از درخت‌های‌ نخل تزئینی یا بامبو نیز برای چیدمان بهتر اتاقی همگام با دکوراسیون استوایی کمک بگیرید. فراموش نکنید نصب دو یا سه لوستر در اتاق به زیبایی کار خواهد افزود.

 

میزهای شیشه‌ای این امکان را فراهم می کند که موانع دکوراتیو کمتر باعث افسردگی و دلزدگی  بیننده شوند. آینه‌ها نیز در بزرگنمایی فضا نقش مهمی را ایفا و حال و هوای خانه را گرم‌تر میکنند.

 

 

نورپردازی اتاق بچه‌ها در پاییز

اگر میخواهید با کمترین هزینه‌ اتاق بچه‌ها را شاد کنید، دکوراسیون انها را  به رنگ صورتی تبدیل کنید. ساده ترین راه استفاده از لامپ‌های‌ ال‌ ای‌‌دی یا هالوژنی به این رنگ و نصب یک یا دو آینه در اتاق است. با اینکار دیگر لازم نیست‌ هزینه گزافی را برای تعویض کفپوش و کاغذ دیواری و وسایل صورتی رنگ صرف کنید.

 

این رنگ درکنار رنگ‌هایی مانند خاکستری، سبز، شکلاتی و کرم به تعادل میرسد و فضا را در فصل سرما زیباتر میکند. استفاده از هالوژن‌هایی به رنگ زرد نیز ایده خوبی است.

 

این رنگ که از رنگ‌های‌ پر طرفدار کودکان است، خلاقیت را نیز افزایش می دهد و فضا را شادتر می کند. اگر از لامپ‌های‌ زرد رنگ برای چیدمان اتاق فرزندتان کمک گرفتید، از رنگ‌های‌ مکمل‌ مانند قرمز و آبی نیز در چیدمان اتاق استفاده کنید تا فضا زیباتر بنظر برسد.

 

تزئین آینه با نور‌های‌ مصنوعی در پاییز

نورپردازی دیوارهایی از خانه که با آینه تزئین شده است در زیبایی خانه نقش مهمی دارد. با نصب چراغ‌های‌ سقفی هالوژنی در بالای آینه به ویژه در حمام یا قرار دادن چراغ‌های‌ پایه‌دار درکنار آینه نور‌پردازی فضا به خوبی انجام خواهد گرفت.

 

توجه داشته باشید استفاده از چراغ‌های‌ فلوئورسنت باعث تغییر بعضی از رنگ‌ها شده و عکسهای رابا رنگ‌های‌ غیرواقعی در آینه منعکس خواهد کرد. در راهرو‌ها نیز از دیوارکوب‌هایی استفاده کنید که نور رابه طرف پایین تابانده و لامپ آن ها به اسانی قابل تعویض باشد.

 

12 نکته برای دکوراسیون پاییزی + چیدمان گرم در فصل پاییز

زیباترین دکوراسیون فصل پاییز

 

ایده‌های‌ گرم برای روزهای سرد پاییز و زمستان

روش کاربردی برای  صرفه‌جویی در مصرف انرژی و دستیابی به چیدمانی ایده‌آل در روزهای سرد پاییزی استفاده از پتوهای نازک بجای رومیزی است. جای گزین کردن رومیزی‌های‌ تابستانی با پتوهای سبک پشمی یا استفاده از پتوهای مسافرتی بجای رومبلی نه تنها دکوراسیون زمستانی خانه را زیباتر جلوه می دهد، بلکه  گرمای مطبوعی رابه ساکنان خانه هدیه میدهد.

 

گاهی تزئین مبلمان با کوسن و پتوی سفید و آراستن میز پذیرایی کنار مبل با  قرار دادن گلدانی با برگ های‌ سبز تلفیق هوای لطیف بهاری و روزهای بارانی پاییز را تداعی می‌کند و چیدمانی متفاوت را جلوه‌گر خواهد شد.

 

به گزارش مجله دوستم همچنین تزئین گلدان‌های‌ حصیری با رزهای طبیعی یا مصنوعی زرد و نارنجی چیدمان خانه رابا دکوراسیون ویژه فصول سرد همگام خواهد کرد. این روش به ظاهر ساده تاثیر شگرفی در به وجود آوردن تنوع و زیبایی در فضای سرد اینروزها خواهد داشت و فضای خانه را برای برگزاری محفل‌های‌ خانوادگی آماده میکند.

ادامه ی خواندن

دکوراسیون و چیدمان

نورپردازی سقف؛ با این ایده‌ها آسمان خانه را روشن کنید!

منتشر شده

روی

به وسیله

دست‌یابی به دکوراسیون و طراحی ایده‌آل، مستلزم توجه به اصول و اهمیت دادن به تمامی قسمت‌هاست. تک تک اجزای منزل شما نقش مهمی در ایجاد نتیجه‌ مطلوب بازی می‌کنند. به همین دلیل سقف خانه‌ شما از این قاعده مستثنی نیست. نوع طراحی، رنگ و نورپردازی سقف مواردی هستند که به همان اندازه که به دیوارها اهمیت می‌دهید به این‌ها نیز باید توجه کنید. طراحی و اجرای نورپردازی درست تاثیر بسیار زیادی برای روی کلیت فضای شما خواهد گذاشت. از این رو ما نیز در این مطلب شما را با بعضی از این ایده‌ها و اصول آشنا می‌کنیم.


نور‌های مخفی عنصر اصلی نورپردازی سقف

نورپردازی سقف
از ایده‌های رایج برای نورپردازی سقف، نور‌های مخفی هستند. با توجه به طرح سقف کاذب می‌توانید نور‌های LED را به صورت نور مخفی در پشت این سقف‌ها کار بگذارید. LED‌های موجود در بازار در رنگ‌های مختلف عرضه شده اند که این امر دست شما را در طراحی و دکوراسیون باز می‌گذارد.

نورپردازی سقف
از محاسن نورپردازی مخفی می‌توان به تابش غیر مستقیم نور اشاره کرد. این امر روشنایی فضا در بهترین و زیباترین حالت خود قرار می‌دهد. از طرفی این نوار‌های نوری بسیار کم مصرف و بهینه هستند.

نورپردازی سقف
به دلیل انعطاف پذیری این نوار‌های نوری امکان اجرای طرح‌های کرو برای شما فراهم است. در واقع می‌توان گفت که بنا به طراحی سقف می‌توانید نورپردازی را بدون مانعی انجام دهید. قیمت این نور‌ها بسته به کارخانه و کیفیتش متفاوت است، اما در کل با توجه به مصرف بهینه اش می‌توان گفت ارزان قیمت هستند.

نورپردازی سقف
استفاده از هالوژن در کنار نور‌های مخفی علاوه روشنایی بهتره فضا، خود نوعی دیزاین برای فضا محسوب می‌شوند. زیرا نوع تابش این چراغ‌ها انواع مختلف دارد و شما با استفاده از آن‌ها به دیوار‌ها نوعی طرح داده و آن‌ها را از حالت خالی بودن در می‌آورید.


نورپردازی سقف با استفاده از نور‌های رنگی

نورپردازی سقف
بسته به دکوراسیون فضای خود می‌توانید از رنگ‌های مختلف بهره برید. در تصویر آورده شده جهت هماهنگی بین سقف و دیواره ها، بخشی از نورپردازی تا روی دیوار امتداد یافته است.


انتخاب لوستر مناسب در نورپردازی سقف

نورپردازی سقف
روشنایی اصلی به وسیله‌ی لوستر تامین می‌شود. در انتخاب لوستر بسیار دقت کنید. طرح آن باید بر اساس سبک طراحی شما انتخاب شود تا هماهنگی در کلیت فضا رعایت شود. از طرفی شما باید میزان نور دهی لوستر را با توجه به نور مورد نیاز برای فضا در نظر گیرید.

نورپردازی سقف
در انتخاب لوستر و لامپ وسواس به خرج دهید. پیشنهاد من به شما این است که به جای هزینه‌ی زیاد برای تولید سقف‌های کاذب شلوغ و تکراری، با پیاده سازی یک سقف ساده و در عوض انتخاب یک لوستر خاص و زیبا، به نتیجه‌ای ایده آل برسید.

نورپردازی سقف
توجه داشته باشید که در فضا‌هایی مانند آشپزخانه و یا اتاق کار که نیاز به نور مستقیم‌تر برای کار دارید، انتخاب صفحات نوری برای سقف ایگزین لوستر‌های سقفی انتخاب بسیار مناسب تری خواهد بود.


استفاده اصولی از نورپردازی سقفی

نورپردازی سقف
استفاده از نور‌های سقفی باید به مقدار اصولی صورت گیرد، اگر سقف بیش از اندازه روشن شود باقی فضای شما نادیده گرفته می‌شود و فضای شما از تعادل خارج خواهد شد. در نتیجه نورپردازی سقف را در حد معقول انجام دهید و باقی نوردهی را به وسیله‌ی چراغ‌های دیواری و زمینی انجام دهید.


خلاقیت در ایجاد نورپردازی سقفی

نورپردازی سقف
کمی خلاق باشید و به جای استفاده از نور‌های مخفی و هالوژن‌ها به روش معمول، از روشی جدید استفاده کنید. می‌توانید با استفاده از لامپ‌های معمولی یک نورپردازی منحصر به فرد ایجاد کنید. برای مثال در نمونه‌ی آورده شده، با استفاده از لامپ یا LED در جای درست، یک نورپردازی خاص برای فضا ایجاد شده است. رنگ لامپ‌ها در هماهنگی کامل با متریال چوب مورد استفاده در سقف به سر می‌برد.

نورپردازی سقف
کانسپت طراحی شما می‌تواند نوع نورپردازی را تحت تاثیر خود قرار دهد. اگر شما نیز همانند طراح این تصویر به دنبال تداعی کردن آسمان در سقف کاذب خود هستید، از چنین نور‌هایی بر روی سقف تیره‌ی خود بدین شکل بهره برید.

نورپردازی سقف
برای نورپردازی در سقف می‌توانید از خلاقیت خود بهره برده و هر نوع لامپی یا با رعایت اصول جهت روشنایی سقف استفاده کنید. نکته‌ی مهم در این امر رعایت فاصله لامپ‌ها برای داشتن نورپردازی مطلوب است.

نورپردازی سقف
پذیرایی ایده‌های مختلف باشید. پنکه‌های سقفی که هم زمان نقش لوستر را ایفا می‌کنند تازگی‌ها طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. شما نیز اگر کولر آبی یا گازی آن برد مناسب را ندارد می‌توانید از این ایده بهره برید.

نورپردازی سقف
از دیگر روش‌های نورپردازی استفاده از تصاویر نورانی بر روی سقف است. البته ما این گزینه را برای شما پیشنهاد نمی‌کنیم. زیرا چنین ایده‌ای با کاربری مسکونی به خصوص در خانه‌های ایرانی هماهنگی ندارد.


ایجاد تعادل در نورپردازی سقف

نورپردازی سقف
نورپردازی شما باید به گونه‌ای باشد که تعادل در نورپردازی همه‌ی بخش‌ها رعایت شود؛ بنابراین محل قرارگیری این نور‌ها مهم است و باید فکر شده اقدام کنید. مسلما در کاربری‌های تجاری و خدماتی نیاز بیشتری به روشنایی خواهید داشت. این شدت در منازل باید کاهش یابد تا مانع آرامش افراد نشود.

نورپردازی سقف
همان طور که قبلا به آن لشاره شد، نکته‌ی مهم در نورپردازی میزان نوردهی است. اگر شدت نور زیاد یا کم باشد، طراحی شما با شکست رو به رو خواهد شد. البته این میزان روشنایی بستگی به خود فضا دارد. برای مثال اتاق خواب نباید بیش از اندازه نورانی باشد. در هنگام مطالعه نیز شما می‌توانید از چراغ‌های رومیزی و چراغ مطالعه استفاده کنید.


نورپردازی اصولی در سقف کاذب

نورپردازی سقف
ایجاد هماهنگی بین سقف کاذب و نحوه نورپردازی و لوستر انتخابی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تمامی این عناصر در کنار هم دیده می‌شوند برای همین هنگام طراحی و انتخاب نهایت دقت خود را به خرج دهید.

نورپردازی سقف
اگر در نورپردازی سقف تان از LED با رنگ‌های غیرمعمول بهره می‌برید، بهتر است رنگ غالب فضا خنثی باشد تا از شلوغی و اغتشاش بصری جلوگیری کنید.

نورپردازی سقف
گاهی می توان از سقف‌های کاذبی که خود به عنوان منبع نور کاربرد دارند بهره برد. با این حساب با انتخاب ابن نوع سقف‌ها به روشنایی کم تری احتیاج خواهید داشت.

ادامه ی خواندن

دکوراسیون و چیدمان

ایده‌ هایی برای دکوراسیون داخلی خانه

منتشر شده

روی

به وسیله

به اطراف خود نگاه کنید، به نظرتان همه چیز رنگ یکنواختی به خود نگرفته است؟! اگر چنین است زمان آن رسیده است که با تغییرات کوچک، اما اصولی و موثر، دکوراسیون خانه‌ی خودتان را دگرگون کنید! در ادامه با ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه آشنا خواهید شد.

دکوراسیون داخلی خانه از آن حرفه‌هایی است که بسیاری از افراد به آن علاقه داشته و خود را بدون داشتن تخصص در این زمینه ماهر می‌دانند. درست که همگی ما از بدو تولد با معماری و ساختمان آشنا هستیم، اما این به معنی مهارت ما در این حرفه نیست. همه‌ ما می‌توانیم دست به تغییر دکوراسیون داخلی بزنیم و گاهی اوقات نتیجه‌ی کار قابل قبول و خوب خواهد شد، اما معماری و طراحی داخلی نیز همانند باقی رشته‌ها اصول و دانش خود را دارد و افرادی که چنین توانایی را دارند فضایی بهتر و مناسب‌تر برای شما خلق خواهند کرد؛ بنابراین اگر به این حرفه علاقه دارید و دوست دارید فضای خانه تان را از یکنواختی خارج کنید، با مطالعه و آگاهی بیشتر سطح کار خود را بالاتر برده و اصول درست طراحی را فرا بگیرید. در این مطلب نیز به سراغ ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه رفته ایم، که با خواندن و دیدنشان می‌توانید دانش خود را در زمینه‌ی دکوراسیون داخلی تقویت کنید.


دیوار خاص خود را بسازید

ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه
زینت دادن به دیوار خالی در دکوراسیون داخلی خانه آن قدر‌ها هم که فکر می‌کنید سخت نیست. تنها کافی است که کمی خلاق بوده و با استفاده از آن چه در منزل دارید، با کم‌ترین هزینه یک اثر هنری خلق کنید. همان طور که در تصویر سمت راست می‌بینید، با استفاده از بشقاب‌های متنوع و زیبا می‌توان دیوار را زینت بخشید. در تصویر سمت چپ نیز طراح با استفاده از تصاویر و نوشته‌های مورد علاقه خود که از کتاب یا اینترنت پرینت گرفته شده و قاب گرفتن آن‌ها، به یک نتیجه‌ی بی نظیر رسیده است.


به استفاده از روشنایی خاص اهمیت دهید

ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه
جهت دست یابی به یک دکوراسیون منحصر به فرد نیاز به هزینه‌های هنگفت ندارید. بلکه رعایت خلاقیت در بعضی از المان‌ها شما را به مقصودتان می‌رساند. یکی از این موارد انتخاب روشنایی، لامپ و لوستر مدرن و متفاوت است. همین یک عنصر اگر به خوبی انتخاب شود می‌تواند کل طراحی را تحت تاثیر قرار دهد.


دکوری‌های خاص را فراموش نکنید!

ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه
برای استفاده از دکوری‌های خاص در منزل همیشه نباید به مغازه‌های عتیقه فروشی سر بزنید. گاهی عنصر دکوراتیو شما، یک عنصر معمولی است که در جایی نامعمول به کار رفته است. در واقع شما با شکستن عادت‌ها تنوع ایجاد می‌کنید. تنوع نیز زیبایی و خاص بودن را در بر دارد؛ بنابراین فقط کافی است کمی خلاق باشید.


برای فضا‌های کوچک رنگ‌های روشن استفاده کنید

ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه
نمونه‌ی آورده شده یک مثال عالی برای بزرگ‌تر نشان دادن یک فضای کوچک به وسیله‌ی انتخاب هوشمندانه رنگ‌ها و اجرای یک طراحی اصولی است. اگر شما نیز با فضایی کوچک روبه رو هستید، برای بزرگتر جلوه دادن آن، از رنگ سفید برای دیوار‌ها و نیز رنگ‌های روشن برای مبلمان استفاده کنید. وجود پنجره‌های بزرگ نیز به بزرگتر نشان دادن فضا کمک خواهد کرد. از طرفی نورگیری فضای شما بیشتر خواهد شد. اگر پنجره‌های موجود ابعاد کافی ندارند، شما می‌توانید از یک در شیشه‌ای در صورت امکان استفاده کنید. این امر مستلزم وجود حیاط برای حفظ محرمیت منزل شماست. یکی از ترفند‌هایی که در بزرگتر جلوه دادن فضا بسیار موثر بوده و خیلی از افراد عادی از آن اطلاع ندارند، استفاده از آینه برای ایجاد یک خطای دید مثبت است.


با کمک آینه نور بیشتری به فضای خود بیاورید

ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه
شاید برایتان این سئوال پیش بیاید که چگونه این امر اتفاق می‌افتد؟ اگر آینه‌های قدی خود را رو به روی پنجره و نور طبیعی قرار دهید، این امر موجب افزایش نور و روشن‌تر شدن فضای داخلی شما می‌شود. از طرفی آینه می‌تواند دیوار خالی شما را زینت بخشیده و با انعکاس فضای داخلی در آن، محیط را بزرگتر جلوه دهد. می‌توانید برای خاص‌تر جلوه دادن فضا از آینه‌های فانتزی‌تر با طرح‌های متفاوت بهره برید.


از تلفیق سبک‌های مختلف نترسید!

ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه
منظور استفاده از انواع بافت‌ها و سبک‌ها در کنار هم بدون توجه به قیمت عناصر است. برخلاف تصور خیلی‌ها استفاده از مبلمان مجلل در کنار کاناپه مدرن به هیچ وجه ایرادی ندارد. البته رعایت ترکیب رنگی درست و هماهنگ باهم ضروری است. به گفته‌ی اکثر طراحان داخلی، بهترین دکوراسیون داخلی خانه برای شما دکوراسیونی است که بازتابی از شخصیت و درون شما باشد. اگر بهترین طراحی هم انجام شود، ولی بر اساس روحیات و خواسته‌های شما نباشد، برای شما مناسب و ایده آل نخواهد بود. یکی از نکاتی که بسیاری به آن توجه نمی‌کنند استفاده از وسایل قدیمی است که هنگام تغییر دکوراسیون، خیلی‌ها در اولین فرصت از شر آن‌ها خلاص می‌شوند. در حالی که اگر از دید دیگر به این قضیه نگاه کنیم، کاربرد بعضی از این وسایل انکارناپذیر استو برای مثال استفاده از یک میز قدیمی که یادگار پدربزرگ شماست، داستانی از گذشته شما دارد. قرارگیری این مورد در کنار کاناپه‌ای که به تازگی خریدید و نمادی از زمان حال شماست، می‌تواند یک محیطی با هویت ایجاد کنید. به جز این موارد، استفاده از بافت‌ها و رنگ‌های مختلف در قالب فرش، کوسن، پارچه و … می‌تواند گرما و جنبش لازم را به محیط هدیه دهد.


از قفسه‌ها به جای کابینت استفاده کنید

ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه
یکی از مواردی که استفاده اش در آشپزخانه باعث ایجاد زیبایی بیشتر و نیز تعادل بیشتر بین خطوط عمودی و افقی موجود در آشپزخانه می‌شود، استفاده از قفسه است. قفسه یک محدوده باز است که به کارگیری آن برخلاف کابینت ها، باعث امتداد دید و در نتیجه بازتر و بزرگ‌تر دیده شدن فضای آشپزخانه تان خواهد شد. البته قفسه‌ها به دلیل عدم وجود محفظه دردسر‌های نگهداری بیشتری خواهند داشت؛ بنابراین ظروف دکوری و کم استفاده خود را آن جا قرار دهید.


رومبلی‌های زیبا و راحت انتخاب کنید

ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه
شاید شما از آن دسته از افرادی باشید که از رومبلی فراری هستید. درست از که خود مبل به تنهایی شاید زیباتر به نظر برسد، اما استفاده از رومبلی محاسن خود را دارد. برای مثال با وجود طرح‌ها و رنگ‌های متنوع برای رو مبلی ها، می‌توانید در سال با قیمتی بسیار پایینتر از تعویض مبلمان، تغییری اساسی در دکوراسیون داخلی خانه خود بدهید. از طرفی اگر رومبلی هایتان کثیف شوند، تمیز کردن آن‌ها دردسر کم تری دارد تا تمیز کردن خود مبلمان. مخصوصا اگر بچه‌ی کوچک دارید به این ایده فکر کنید.


چیدمان و طبقه بندی مناسب را جدی بگیرید

ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه
رعایت این موضوع هم شما را در یافتن آسان‌تر وسایل یاری می‌دهد هم باعث بازتر و بزرگتر دیدن فضا می‌شود؛ بنابراین اگر فضای شما قفسه کافی ندارد، دست به کار شده و نظم و ترتیبی به فضایتان دهید.

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

به مناسبت ۳۱ اکتبر جشن هالووین | عکس های دیدنی از گریم جشن هالووین

چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۸) از اعتراض هنرمندان به پخش نشدن ۹۰ تا توصیه شیلا خداداد  به نگاه کردن!!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

واکنش جالب افراد مشهور به حضور پرسپولیس در فینال آسیا | از مهناز افشار و شوهر استقلالی اش تا مهراوه شریفی نیا!

چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۹) از ترانه علیدوستی در ژاپن تا بهنوش طباطبایی در نمایشگاه بزرگمهر حسین پور!!!

احادیث و سخن بزرگان1 ماه پیش

احادیث تصویری در باب سبک زندگی

کلیپ دیدنی‌ خواندنی‌2 ماه پیش

جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (۱۰۹)

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۴) از خاطره ویدا جوان و سانسورچی تا سنگ تمام شیلا خداداد برای تولد همسرش!!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۷) از مهناز افشار در گرگان تا مدلینگ بهنوش طباطبایی!!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۵) از الناز شاکردوست در یک جای خطرناک تا مهناز افشار و آهو خانم !!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۶) از سمانه پاکدل و قشنگی های پاییز تا شهاب حسینی و خانواده !!!

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com