با ما ارتباط برقرار کن

زندگی

چگونه برای زنان در خرید کردن وقت بگذاریم؟

منتشر شده

روی

فراری بودن مردان از خرید ، بیزاری مردان از خرید

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا مردان از خرید رفتن با زنان بیزارند؟ زنان و مردان یک دنیا تفاوت در خرید کردن دارند و حتی نگاه آنها به این موضوع، زمین تا آسمان متفاوت است.

چرا مردان دوست ندارند با زنان به خرید بروند

دنیای خرید مردان و زنان از آسمان تا زمین تفاوت دارد، خرید کردن حال و هوای اکثر زنان را به طور معجزه آسایی بهتر می کند حتی وقتی کسالت داشته باشند روحیه آنها با خرید عوض می شود در صورتی که مردان از خرید غیر ضروری اغلب بیزارند.

وقت گذاشتن برای خرید، یکی از آن مباحثی است که خانم ها به آن علاقه مند بوده و برای برخی آقایان، سوهان روح است! روزهای پایانی سال، بیشتر از هر زمان دیگری با خرید کردن پیوند خورده است. بیایید نگاهی روان شناسانه به این موضوع داشته باشیم تا شاید بتوانیم با توصیه هایی به زوج ها، این ماجرا را بهتر مدیریت و خریدهای پایان سال را برای مردها و خانم ها، شیرین تر کنیم.

مشکلی که جهانی است!
این روزها، خانم ها پاسخ های متعددی در برابر یک سوال یکسان از شوهرشان می شنوند. سوال خانم ها:«امروز خرید برویم؟» و اما جواب شوهرها:«نه حوصله اش را ندارم!»، «با خواهرت برو!» «من حوصله چند ساعت علافی تو بازارها رو ندارم!»، «ای بابا! باز آخر سال شد، بدبختی ما شروع شد!»، «آخه کی تو این بازارهای شلوغ میره خرید؟»، «حالا همون لباس های قبلی مگه چه ایرادی داره؟» و … اگر خانم باشید، به احتمال زیاد پاسخ های مطرح شده برایتان آشنا به نظر می رسند! به خصوص در روزهای پایانی سال، ممکن است نمونه هایی از آن ها را از همسر خود شنیده و تمام همت خود را برای راضی کردن وی به کار برده باشید.

فراری بودن مردان از خرید

بیزاری مردان از خرید

شاید هم بی خیال شده باشید و ترجیح بدهید به جای شنیدن نق نق های همسر خود، با فرد دیگری خرید بروید! اگر هم آقا باشید احتمالا تا حد ممکن از بازارگردی در این روزهای شلوغ آخر سال فراری هستید و تا حد امکان از همراهی همسرتان در خرید کردن اجتناب می کنید! یا در صورت همراهی، مدام نق می زنید، خلق تان تنگ می شود، یا در دل تان به زمین و زمان و خرید کردن خانم ها و حتی رسیدن عید ناسزا می گویید! مسئله فراری بودن مردان از خرید، منحصر به یک فرهنگ خاص نیست؛ در مراکز خرید برخی کشورها، مکان هایی برای بازی آقایان تعبیه شده تا خانم ها با خیال راحت به خرید خود برسند و آقایان از بی حوصلگی رهایی یابند!

چرا آقایان از خرید کردن فراری اند؟!

اولین و مهم ترین مسئله ای که باید به آن اشاره کرد این است که شما به عنوان خانم، اجتناب همسر خود را از همراهی در خرید کردن به چه حسابی می گذارید؟ بی توجهی به شما؟ بی حوصلگی؟ بی علاقگی به شما؟ تنبلی؟ اهمیت نداشتن شما؟ تقریبا برای بیشتر آقایانی که از خرید کردن در روزهای پایانی سال فراری اند، ممکن است هیچ کدام از دلایل بالا صدق نکند. آن چه مهم ترین علت اجتناب مردان از خریدهای پیش از نوروز می شود، تفاوت دیدگاه دو جنس متفاوت درباره خرید کردن است. احتمالا شما در پاساژها و مراکز خرید با این صحنه مواجه شده اید که خانمی شاد و پرانرژی مشغول خرید است و همسرش بی حوصله و دمق به نظر می رسد و صرفا دنبال خانم کشیده می شود. بسیاری از این قبیل مردان به خرید کردن به چشم یک وظیفه نگاه می کنند که مجبورند همچون دیگر وظایف زندگی انجام دهند نه یک تفریح. این در حالی است که بازارگردی برای بسیاری از خانم ها یک تفریح لذت بخش است. بسیاری از زنان با بازارگردی، دیدن مغازه ها و خرید کردن از فشارها دوری می کنند، در حالی که همسرشان به این کار با دید وقت تلف کردن می نگرد و ترجیح می دهد نوع تفریح متفاوتی داشته باشد. دلیل بعدی می تواند ساختاریافتگی ذهنی آقایان و پراکندگی ذهنی خانم ها هنگام خرید باشد. شاید شما نیز این تجربه را داشته باشید که قصد خرید کیف داشته اید اما هنگام بازگشت از خرید، همه چیز خریده باشید به جز کیف که هدف اصلی خرید بود! برعکسش نیز صادق است. آقایان زمانی که برای خرید شیء خاصی به بازار می روند، معمولا تمام دقت و تمرکز خود را معطوف به خرید همان شیء می کنند. این یکی از دلایلی است که ممکن است مردان را از همراهی با خانم ها هنگام خرید فراری دهد.

توصیه هایی برای خانم ها در هنگام خرید

حال که از تفاوت دیدگاه ذهنی خانم ها و آقایان درباره موضوع خرید مطلع شدید، به این تفاوت احترام بگذارید و برای با برنامه خرید کردن، تلاش کنید.
هدف دار خرید کنید

فراری بودن مردان از خرید

فراری بودن مردان از خرید 

به جای خرید کردن آشفته وار و از این مغازه به آن مغازه و از این پاساژ به آن پاساژ رفتن، کش دار شدن خرید و خسته کردن خود و همسرتان، از قبل به این فکر کنید که امروز دقیقا قصد خرید چه چیزی دارید؟ کدام مراکز خرید، مناسب تر هستند و زودتر به نتیجه خواهید رسید؟

زمان مناسبی را انتخاب کنید
حال که بر این موضوع اشراف دارید که خرید کردن برای همسرتان ناخوشایند است، اگر زمان نامناسبی را برای خرید، انتخاب کنید به طور مثال زمانی که او بسیار خسته است، به کلافگی وی هنگام خرید دامن خواهید زد و زمان خرید برایش آزاردهنده تر خواهد بود. بنابراین زمان مناسبی را به خرید اختصاص دهید و طول مدت خرید را به حداقل برسانید.

توصیه هایی برای آقایان در همراهی کردن خرید

اول از هر چیز به این فکر کنید که خرید کردن دقیقا به همان اندازه ای که برای شما مسخره و عذاب آور است، به همان اندازه برای همسرتان مفرح و لذت بخش است و این تفاوت علاقه باید به نحو مناسبی متعادل شود.
به نیاز همسرتان احترام بگذارید
همراهی همسرتان در خرید، فرصت مناسبی برای معاشرت کردن بهتر شماست به شرط این که سعه صدر بیشتری داشته باشید. با انتخاب روز مناسب، زمان خلوت تری از روز، درخواست از او برای دوری از خرید آشفته وار و خرید با برنامه که خستگی کمتری به همراه داشته باشد، همسرتان را در خرید همراهی کنید. غرغر کردن و مثل روبات دنبال همسر کشیده شدن، کام هر دوی شما را تلخ می کند و سبب می شود فرصت لذت بردن از باهم بودن دو نفره به هدر برود.
برای بچه ها فکری کنید
معمولا هنگام خرید، بچه های کوچک گرسنه می شوند، گریه می کنند، نیاز به دست شویی رفتن پیدا می کنند، خسته می شوند و از شما می خواهند هر چه زودتر به خانه بروید. این فشارها هم مادر خانواده را که در حال خرید است ناراحت و هم پدر خانواده را کلافه تر می کند و در نهایت علاوه بر این که خاطره بدی از خرید کردن برای هر دوی شما رقم می خورد، بچه ها نیز از خریدهای طولانی و بازارهای شلوغ اذیت می شوند. سعی کنید در صورت امکان راهکاری برای این موضوع پیدا کنید. به طور مثال از اطرافیان خود بخواهید مسئولیت مراقبت از بچه ها را برای چند ساعت به عهده بگیرند.

اتاقک بازی برای مردان در فروشگاه های چین

در مرکز خرید «گلوبال هاربر» در شانگهای چین، اتاقک های بازی تعبیه شده که مردان می توانند در مدتی که همسرشان در فروشگاه ها خرید می کند در این اتاقک ها بنشینند و بازی کنند تا حوصله شان سر نرود!

چگونه برای زنان در خرید کردن وقت بگذاریم؟

چگونه برای زنان در خرید کردن وقت بگذاریم؟

۵۱

برگرفته از خراسان – / ر
این مطلب مفید بود ؟ ۱ ۰

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید …

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی

ارسال نظر
انصراف
ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

تشریفات عروسی

نکات سلامتی مخصوص عروس خانم‌ها

منتشر شده

روی

به وسیله

روز عروسی یکی از روزهای هیجان انگیز و پرخاطره برای عروس خانم هاست. معمولا در این روز عروس ها استرس و نگرانی های زیادی دارن. اما با برنامه ریزی درست برای انجام همه کارها دیگه جایی برای استرس و نگرانی وجود نداره. بهتره برای جلوگیری از برخی مشکلات روحی و جسمی در روز عروسی قبل از مراسم یکسری معاینات پزشکی لازم رو انجام بدین تا روز عاشقانه عروسی خود را با آرامش کامل سپری کنین.

اگر می‌خواهید از لنز استفاده کنید

لنز چشم عروس

خیلی وقتها عروس خانوم ها برای روز مراسمشون لنزهای رنگی غیر بهداشتی و ارزان تهیه می کنن که باعث آسیب دیدن و عفونت چشمهاشون میشه. بعضی وقتها هم آرایشگران لنزهای بی کیفیت برای عروس ها استفاده میکنن که بسیار خطرناک و باعث التهاب و قرمزی و عفونت چشم میشه. خیلی از آرایشگاه هم هستن که لنز رو اجاره میدن و این کار کاملا غلط و غیربهداشتی هست و باعث بیماری های چشمی میشه. بنابراین بهتره اگه عروس خانومی قصد استفاده از لنز رو داره حتما توسط چشم پزشک اقدام به تهیه لنز کنه و روش استفاده و خارج کردن لنز رو توسط پزشک آموزش ببینه.

اگر می‌خواهید کفش پاشنه‌بلند بپوشید

کفش عروس

خیلی از عروس خانوم ها دوست دارن روز عروسی کفش پاشنه بلند بپوشن. اما کفش های پاشنه بلند و پنجه نوک تیز باعث ورم و خستگی و تاول پا میشه. بهتره هر نیم ساعت یکبار بنشینید و استراحت کنین و به پاهاتون استراحت بدین و اونارو ماساژ بدین تا ورم نکنه.

اگر دچار مشکلات گوارشی هستید

برخی از عروس ها به علت استرس روز عروسی دچار مشکلات گوارشی مثل اسهال، یبوست و یا نفخ میشن. بهتره برای جلوگیری از این مشکلات از چند روز قبل عروسی تحت نظر پزشک باشین. برخی ها سیستم بدنشون طوری هست که مدام یبوست دارن، این افراد بهتره یک هفته قبل از عروسی از خوراکی های ملین استفاده کنن تا به مشکل نخورن. بعضی ها هم به گونه ای هستن که مدام اسهال دارن برای جلوگیری از تشدید این مشکل در روز عروسی بهتره به پزشک مراجعه کنین و داروهای لازم رو مصرف کنین. همچنین بهتره که عروس خانم ها از ۱ هفته مانده به عروسی خوراکی های نفاخ و بودار مثل سیر و پیاز و بادمجان و … مصرف نکنن تا در روز عروسی به مشکل نخورن.

اگر می‌خواهید کمتر دچار جوش و تعریق شوید

خیلی از عروس ها پوستشون مستعد جوش زدن هست. برای اینکه در روز عروسی پوست جوش دار نداشته باشین بهتره چند روز قبل عروسی به  متخصص پوست مراجعه کنین و توسط پزشک پوستتون رو پاکسازی کنین. بهتره از انجام پاکسازی پوست توسط آرایشگران و در آرایشگاه ها خودداری کنین چون ممکنه این کار به درستی انجام نشه و بعدا باعث مشکلات پوستی از جمله لک روی صورت شما بشه. درمورد تعریق زیاد نیز عروس‌خانم‌ها می‌تونن از ۲ هفته قبل در نواحی مورد نظر تزریق بوتاکس انجام بدن.

اگر می‌خواهید در روز عروسی و ماه عسل عادت ماهانه نشوید

روز عروسی

عروس خانم ها برای اینکه در شب عروسی و در روزهای ماه عسل پریود نباشن بهتره از ۲ ماه قبل به پزشک متخصص زنان مراجعه کنن و طبق دستورات پزشک اقدام کنند.

اگر سابقه تبخال دارید

افرادی که سابقه تبخال دارن ممکنه در روز عروسی به علت استرس زیاد تبخال بزنن بنابراین افراد مستعد تبخال بهتره از یک هفته قبل به پزشک مراجعه کنن و داروی ضد ویروس تبخال رو مصرف کنن.

اگر دچار سردرد می‌شوید

افرادی که سابقه میگرن و سردرد دارن ممکنه قبل از عروسی به علت مشغله کاری زیاد و استرس بالا سردرد بگیرن. برای حل این مشکل بهتره به این فکر نکنین که بقیه آدمها درباره شما چی میگن و فقط به این فکر کنین که خودتون چی دوست دارین و چه چیزی باعث خوشحال شدنتون میشه. فکرتون رو آزاد کنین و به خودتون آرامش بدین. ماساژ سر و گردن هم میتونه به کاهش سردرد کمک کنه.

اگر فردی پراسترس هستید

افرادی که خیلی پر استرس هستن به مرور سیستم ایمنی بدنشون ضعیف میشه و توانایی مقابله با بیماری هارو نداره. برای کاهش استرس بهتره به سراغ کارهایی که استرس رو کاهش میدن مثل یوگا، رقص، ماساژ و طب سوزنی بروید. استرس زیاد باعث اختلال خواب و ایجاد مشکلاتی در خلق و خوی افراد میشه اگه با روش های ساده مشکلتون حل نشد حتما قبل از مراسم از یک مشاور یا روانشناس کمک بگیرین.

اگر می‌خواهید از محصولات آرایشی جدید استفاده کنید

اگه قصد دارین تا برای روز عروسیتون از لوازم آرایش جدید استفاده کنین بهتره اول اونو روی قسمت کوچکی از پوستتون امتحان کنین و اگه دیدین که حساسیت ندارین سپس روی تمام پوستتون استفاده کنین. نکاتی که قبل از اجاره لباس عروس باید بدانید

اگر از سیگار یا قلیان استفاده می‌کنید

اگه فردی هستین که از دخانیات استفاده می کنین بهتره قبل از عروسی ترک کنین چون مصرف دخانیات علاوه بر ضررهایی که روی سلامت بدن میزاره میتونه روی زیبایی شما هم تاثیرات مخرب و منفی بزاره. قبل از عروسی چه کنیم تا عروس زیباتری شویم؟

ادامه ی خواندن

موفقیت و کسب و کار

۹ عادت مشترک آدم های پولدار که جالب است بدانید

منتشر شده

روی

به وسیله

آدم های پولدار و ثروتمند عادت هایی دارند که ممکن است برای شما هم جالب باشد. در ادامه ۹ عادت مشترک آدم های پولدار را به شما می گوییم

«تام کارلی»، محقق آمریکایی برای مدت پنج سال، عادات روزانه ۲۳۳ پولدار و ۱۲۸ فرد با وضع خراب مالی را دنبال کرد و کتاب پرفروش Rich Habits را نوشت. او در این کتاب ۲۰۰ رفتار مشترک میان پولدارها را شناسایی می کند و توضیح می دهد که عادات روزانه پولدارها و غیرپولدارها به شدت متفاوت است و با توجه به عادات روزانه یک شخص می توان وضعیت مالی اش را پیش بینی کرد. او در تحقیقات خود درباره طبقه پولدار نوشته: «جالب این جاست که ۸۵ تا ۸۸ درصد میلیونرهای آمریکایی پولدارهایی خودساخته و نسل اولی هستند.»

عادت مشترک آدم های پولدار چیست؟

حدود ۷۰ درصد پولدارها روزانه کمتر از ۳۰۰ کالری هله هوله (junk food) مصرف می کنند و حدود ۹۷ درصد بی پول ها روزانه بیشتر از ۳۰۰ کالری هله هوله می خورند.

حدود ۸۰ درصد پولدارها روی «یک» هدف مشخص تمرکز کرده اند و فقط ۱۲ درصد بی پول ها چنین کاری می کنند.

حدود ۷۶ درصد پولدارها چهار روز در هفته ورزش می کنند ولی ۲۳ درصد بی پول ها اهل ورزش مرتب هستند.

حدود ۶۳ درصد پولدارها موقع رفتن سر کار به کتاب های صوتی گوش می دهند ولی فقط ۵ درصد بی پول ها چنین عادتی دارند.

حدود ۸۱ درصد پولدارها کارهایی را که باید در طول روز انجام بدهند، فهرست می کنند ولی فقط ۱۹ درصد بی پول ها to-do list دارند.

حدود ۶۳ درصد والدین پولدار، بچه هایشان را مجبور می کنند که ماهی دو جلد یا بیشتر کتاب غیرداستانی بخوانند و فقط ۳ درصد بی پول ها چنین عادتی دارند.

حدود ۸۰ درصد پولدارها به دیگران زنگ می زنند تا تولدشان را تبریک بگویند ولی فقط  ۱۱ درصد بی پول ها چنین کاری می کنند.

حدود ۶۷ درصد پولدارها اهداف شان را روی کاغذ می آورند و فقط ۱۷ درصد بی پول ها از این کارها می کنند.

حدود ۸۸ درصد پولدارها روزی نیم ساعت یا بیشتر را به مطالعه با هدف کاری یا آموزشی می گذرانند و فقط ۲ درصد بی پول ها چنین عادتی دارند.

ادامه ی خواندن

موفقیت و کسب و کار

با این جملات، اعتماد دیگران را به دست آورید

منتشر شده

روی

به وسیله

به دست آوردن اعتماد دیگران برای بیشتر ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که اثرات قابل توجهی در زندگی و روابط اجتماعی ما می تواند داشته باشد. بیان برخی جملات به ما کمک خواهد کرد که در روابط روزمره اعتماد همکاران، دوستان و حتی غریبه ها را به راحتی به دست آوریم. جملاتی در ادامه مطلب برایتان آورده ایم که با تکرارشان نه تنها اعتماد طرف مقابل را به دست خواهید آورید بلکه داشتن مکالمه ای مثبت و تاثیرگذار را تضمین خواهید کرد.

حرفت را می فهمم 

حتی اگر شما با دیدگاه طرف مقابل تان مخالف اید، به او نشان دهید که برای حرف هایش ارزش قائلید. در این شرایط، قبل از این که او را رد کنید، به او بگویید: «من به حرف های تو احترام می گذارم» سپس نظر خود را بیان کنید. در این صورت، نه تنها حس نادیده گرفتن شدن به او دست نمی دهد بلکه اعتمادش به شما نیز بیشتر می شود.

به نظر من… 

اگر می خواهید در مکالمه ای پیروز شوید، باید اعتماد طرف مقابل را به دست آورید. بیان جمله هایی چون «به نظر من…» یا «پیشنهاد دیگر…» به طرف مقابل تان این حس را منتقل می کند که شما انعطلاف پذیر هستید. اگر نشان دهید که یک زاویه دید بسته ای ندارید و می توانید موضوع را از زوایای مختلف بررسی کنید، اعتماد طرف مقابل تان را به دست آوردید.

نظرت در این مورد چیست؟ 

شما باید نشان دهید که نظر طرف مقابل تان برای شما ارزشمند است. اگر از همان اول مکالمه نظر او را بخواهید، این اعتماد را به او داده اید اما اگر او فکر کند که شما قبل از پرسیدن نظر او، خودتان قضاوت کرده اید، او نیز نسبت به شما گارد می گیرد. بنابراین قبل از بیان نظر خودتان، حتما نظر طرف مقابل تان را هم بپرسید.

من چه کاری می توانم انجام دهم؟ 

با گفتن این که «من چه کاری می توانم انجام دهم» در واقع ثابت می کنید که شما نسبت به تغییرات مثبت انعطاف پذیرید. شما در یک مکالمه باید نشان دهید که برای ایجاد تغییرات مثبت در خودتان انگیزه لازم را دارید. در این شرایط نه تنها دیگران نظرات شان را راحت تر بیان می کنند، بلکه اعتمادشان به شما نیز چند برابر می شود.

من سراپا گوشم 

گفتن جمله «من سراپا گوشم» در ابتدای مکالمه، داشتن یک مکالمه موثر را تضمین می کند. در واقع شما نشان می دهید که تنها برای حرف زدن نیامده اید و به حرف های طرف مقابل تان نیز با دل و جان گوش می دهید.

بیان برخی جملات به ما کمک خواهد کرد که اعتماددیگران را به راحتی به دست آوریم‎

بابت ترافیک معذرت می خواهم 

تحقیقی نشان داده افرادی که در ابتدای مکالمه برای اشتباهی که مرتکب شده اند عذر خواهی می کنند، برای دیگران قابل اعتمادترند. در حقیقت شما با گفتن جملاتی مثل «ببخشید معطل شدی» یا «بابت ترافیک از شما غذرخواهی می کنم» با طرف مقابل تان همدردی می کنید و به او این حس را منتقل می کنید که در کنار او هستید نه در مقابل اش.

آن اشتباه من بود 

شاید فکر کنید که اشتباه کردن سابقه شما را پیش طرف مقابل تان خراب می کند، اما واقعا اینگونه نیست بلکه برعکس، شما با قبول کردن اشتباه تان، به او ثابت می کنید که پذیرای هر نقدی هستید و برای بهبود شخصیت تان تلاش می کنید. همین کار باعث می شود که طرف مقابل تان به شما اعتماد کند و او نیز در زمان خود، اشتباه اش را بپذیرد. تحقیقات نشان داده، افرادی که نمی خواهند نشان دهند که ایده آل کامل هستند، بسیار جذاب تر از آنهایی اند که دوست دارند خودشان را بی عیب و نقص نشان دهند.

می توانی کمک کنی؟ 

اگر در مواقعی که احتیاج به کمک دارید، از طرف مقابل تان بخواهید که به شما کمک کند، در واقع ثابت می کنید که شما به او اعتماد کرده اید. با این کار اعتماد او نیز به سمت شما جلب می شود و همکاری موفق تری را کنار هم در پیش خواهید داشت.

من به نظر تو اعتماد دارم 

پس از این که از طرف مقابل تان خواستید که کمک حالتان باشد، به او این فرصت را بدهید تا نظراتش را بیان کند. همین که او بداند می تواند در بعضی مسایل روی شما کنترل داشته باشد، یعنی این که اعتماد او را به دست آورده اید.

من بدون تو نمی توانم این کار را انجام دهم 

با گفتن این جمله شما به طرف مقابل تان نشان می دهید که به او اعتماد کرده اید و برای دریافت هر کمکی از جانب او آماده اید. در واقع با این کار شما رابطه خودتان را بر اساس اعتماد و نگاهی مثبت بنا کرده اید و به او نیز نشان می دهید که همکاری کلید موفقیت رابطه شماست.

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

به مناسبت ۳۱ اکتبر جشن هالووین | عکس های دیدنی از گریم جشن هالووین

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۸) از اعتراض هنرمندان به پخش نشدن ۹۰ تا توصیه شیلا خداداد  به نگاه کردن!!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

واکنش جالب افراد مشهور به حضور پرسپولیس در فینال آسیا | از مهناز افشار و شوهر استقلالی اش تا مهراوه شریفی نیا!

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۹) از ترانه علیدوستی در ژاپن تا بهنوش طباطبایی در نمایشگاه بزرگمهر حسین پور!!!

احادیث و سخن بزرگان2 ماه پیش

احادیث تصویری در باب سبک زندگی

کلیپ دیدنی‌ خواندنی‌2 ماه پیش

جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (۱۰۹)

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۴) از خاطره ویدا جوان و سانسورچی تا سنگ تمام شیلا خداداد برای تولد همسرش!!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۷) از مهناز افشار در گرگان تا مدلینگ بهنوش طباطبایی!!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۵) از الناز شاکردوست در یک جای خطرناک تا مهناز افشار و آهو خانم !!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۶) از سمانه پاکدل و قشنگی های پاییز تا شهاب حسینی و خانواده !!!

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com