با ما ارتباط برقرار کن

زندگی

چگونه برای زنان در خرید کردن وقت بگذاریم؟

منتشر شده

روی

فراری بودن مردان از خرید ، بیزاری مردان از خرید

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا مردان از خرید رفتن با زنان بیزارند؟ زنان و مردان یک دنیا تفاوت در خرید کردن دارند و حتی نگاه آنها به این موضوع، زمین تا آسمان متفاوت است.

چرا مردان دوست ندارند با زنان به خرید بروند

دنیای خرید مردان و زنان از آسمان تا زمین تفاوت دارد، خرید کردن حال و هوای اکثر زنان را به طور معجزه آسایی بهتر می کند حتی وقتی کسالت داشته باشند روحیه آنها با خرید عوض می شود در صورتی که مردان از خرید غیر ضروری اغلب بیزارند.

وقت گذاشتن برای خرید، یکی از آن مباحثی است که خانم ها به آن علاقه مند بوده و برای برخی آقایان، سوهان روح است! روزهای پایانی سال، بیشتر از هر زمان دیگری با خرید کردن پیوند خورده است. بیایید نگاهی روان شناسانه به این موضوع داشته باشیم تا شاید بتوانیم با توصیه هایی به زوج ها، این ماجرا را بهتر مدیریت و خریدهای پایان سال را برای مردها و خانم ها، شیرین تر کنیم.

مشکلی که جهانی است!
این روزها، خانم ها پاسخ های متعددی در برابر یک سوال یکسان از شوهرشان می شنوند. سوال خانم ها:«امروز خرید برویم؟» و اما جواب شوهرها:«نه حوصله اش را ندارم!»، «با خواهرت برو!» «من حوصله چند ساعت علافی تو بازارها رو ندارم!»، «ای بابا! باز آخر سال شد، بدبختی ما شروع شد!»، «آخه کی تو این بازارهای شلوغ میره خرید؟»، «حالا همون لباس های قبلی مگه چه ایرادی داره؟» و … اگر خانم باشید، به احتمال زیاد پاسخ های مطرح شده برایتان آشنا به نظر می رسند! به خصوص در روزهای پایانی سال، ممکن است نمونه هایی از آن ها را از همسر خود شنیده و تمام همت خود را برای راضی کردن وی به کار برده باشید.

فراری بودن مردان از خرید

بیزاری مردان از خرید

شاید هم بی خیال شده باشید و ترجیح بدهید به جای شنیدن نق نق های همسر خود، با فرد دیگری خرید بروید! اگر هم آقا باشید احتمالا تا حد ممکن از بازارگردی در این روزهای شلوغ آخر سال فراری هستید و تا حد امکان از همراهی همسرتان در خرید کردن اجتناب می کنید! یا در صورت همراهی، مدام نق می زنید، خلق تان تنگ می شود، یا در دل تان به زمین و زمان و خرید کردن خانم ها و حتی رسیدن عید ناسزا می گویید! مسئله فراری بودن مردان از خرید، منحصر به یک فرهنگ خاص نیست؛ در مراکز خرید برخی کشورها، مکان هایی برای بازی آقایان تعبیه شده تا خانم ها با خیال راحت به خرید خود برسند و آقایان از بی حوصلگی رهایی یابند!

چرا آقایان از خرید کردن فراری اند؟!

اولین و مهم ترین مسئله ای که باید به آن اشاره کرد این است که شما به عنوان خانم، اجتناب همسر خود را از همراهی در خرید کردن به چه حسابی می گذارید؟ بی توجهی به شما؟ بی حوصلگی؟ بی علاقگی به شما؟ تنبلی؟ اهمیت نداشتن شما؟ تقریبا برای بیشتر آقایانی که از خرید کردن در روزهای پایانی سال فراری اند، ممکن است هیچ کدام از دلایل بالا صدق نکند. آن چه مهم ترین علت اجتناب مردان از خریدهای پیش از نوروز می شود، تفاوت دیدگاه دو جنس متفاوت درباره خرید کردن است. احتمالا شما در پاساژها و مراکز خرید با این صحنه مواجه شده اید که خانمی شاد و پرانرژی مشغول خرید است و همسرش بی حوصله و دمق به نظر می رسد و صرفا دنبال خانم کشیده می شود. بسیاری از این قبیل مردان به خرید کردن به چشم یک وظیفه نگاه می کنند که مجبورند همچون دیگر وظایف زندگی انجام دهند نه یک تفریح. این در حالی است که بازارگردی برای بسیاری از خانم ها یک تفریح لذت بخش است. بسیاری از زنان با بازارگردی، دیدن مغازه ها و خرید کردن از فشارها دوری می کنند، در حالی که همسرشان به این کار با دید وقت تلف کردن می نگرد و ترجیح می دهد نوع تفریح متفاوتی داشته باشد. دلیل بعدی می تواند ساختاریافتگی ذهنی آقایان و پراکندگی ذهنی خانم ها هنگام خرید باشد. شاید شما نیز این تجربه را داشته باشید که قصد خرید کیف داشته اید اما هنگام بازگشت از خرید، همه چیز خریده باشید به جز کیف که هدف اصلی خرید بود! برعکسش نیز صادق است. آقایان زمانی که برای خرید شیء خاصی به بازار می روند، معمولا تمام دقت و تمرکز خود را معطوف به خرید همان شیء می کنند. این یکی از دلایلی است که ممکن است مردان را از همراهی با خانم ها هنگام خرید فراری دهد.

توصیه هایی برای خانم ها در هنگام خرید

حال که از تفاوت دیدگاه ذهنی خانم ها و آقایان درباره موضوع خرید مطلع شدید، به این تفاوت احترام بگذارید و برای با برنامه خرید کردن، تلاش کنید.
هدف دار خرید کنید

فراری بودن مردان از خرید

فراری بودن مردان از خرید 

به جای خرید کردن آشفته وار و از این مغازه به آن مغازه و از این پاساژ به آن پاساژ رفتن، کش دار شدن خرید و خسته کردن خود و همسرتان، از قبل به این فکر کنید که امروز دقیقا قصد خرید چه چیزی دارید؟ کدام مراکز خرید، مناسب تر هستند و زودتر به نتیجه خواهید رسید؟

زمان مناسبی را انتخاب کنید
حال که بر این موضوع اشراف دارید که خرید کردن برای همسرتان ناخوشایند است، اگر زمان نامناسبی را برای خرید، انتخاب کنید به طور مثال زمانی که او بسیار خسته است، به کلافگی وی هنگام خرید دامن خواهید زد و زمان خرید برایش آزاردهنده تر خواهد بود. بنابراین زمان مناسبی را به خرید اختصاص دهید و طول مدت خرید را به حداقل برسانید.

توصیه هایی برای آقایان در همراهی کردن خرید

اول از هر چیز به این فکر کنید که خرید کردن دقیقا به همان اندازه ای که برای شما مسخره و عذاب آور است، به همان اندازه برای همسرتان مفرح و لذت بخش است و این تفاوت علاقه باید به نحو مناسبی متعادل شود.
به نیاز همسرتان احترام بگذارید
همراهی همسرتان در خرید، فرصت مناسبی برای معاشرت کردن بهتر شماست به شرط این که سعه صدر بیشتری داشته باشید. با انتخاب روز مناسب، زمان خلوت تری از روز، درخواست از او برای دوری از خرید آشفته وار و خرید با برنامه که خستگی کمتری به همراه داشته باشد، همسرتان را در خرید همراهی کنید. غرغر کردن و مثل روبات دنبال همسر کشیده شدن، کام هر دوی شما را تلخ می کند و سبب می شود فرصت لذت بردن از باهم بودن دو نفره به هدر برود.
برای بچه ها فکری کنید
معمولا هنگام خرید، بچه های کوچک گرسنه می شوند، گریه می کنند، نیاز به دست شویی رفتن پیدا می کنند، خسته می شوند و از شما می خواهند هر چه زودتر به خانه بروید. این فشارها هم مادر خانواده را که در حال خرید است ناراحت و هم پدر خانواده را کلافه تر می کند و در نهایت علاوه بر این که خاطره بدی از خرید کردن برای هر دوی شما رقم می خورد، بچه ها نیز از خریدهای طولانی و بازارهای شلوغ اذیت می شوند. سعی کنید در صورت امکان راهکاری برای این موضوع پیدا کنید. به طور مثال از اطرافیان خود بخواهید مسئولیت مراقبت از بچه ها را برای چند ساعت به عهده بگیرند.

اتاقک بازی برای مردان در فروشگاه های چین

در مرکز خرید «گلوبال هاربر» در شانگهای چین، اتاقک های بازی تعبیه شده که مردان می توانند در مدتی که همسرشان در فروشگاه ها خرید می کند در این اتاقک ها بنشینند و بازی کنند تا حوصله شان سر نرود!

چگونه برای زنان در خرید کردن وقت بگذاریم؟

چگونه برای زنان در خرید کردن وقت بگذاریم؟

51

برگرفته از خراسان – / ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید …

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی

ارسال نظر
انصراف

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی
loading...

زندگی بهتر

این روغن را جایگزین آنتی بیوتیک‌ کنید!

منتشر شده

روی

به وسیله

مجله دوستم | زندگی بهتر

به نقل از ایسنا، محققان از خواص آنتی باکتریال روغن درخت چای استفاده کرده تا پوشش زیست فعالی تولید کنند که باکتری‌ها را از تجهیزات پزشکی دور می‌کند. این یافته‌ می‌تواند به از بین بردن میلیون‌ها مورد عفونت در سال کمک کند.

هر چه میزان مصرف آنتی بیوتیک‌ها بیشتر شود تاثیرگذاری آنها کمتر می‌شود و در نتیجه باکتری‌ها در برابر داروهایی با خواص آنتی باکتریال مقاوم می‌شوند.

هر سال، بیش از دو میلیون نفر در آمریکا به باکتری‌های مقاوم در برابر دارو آلوده می‌شوند و بیشتر این عفونت‌ها در بیمارستان اتفاق می‌افتد.

به گفته کارشناسان استرالیایی تعداد زیادی از این باکتری‌ها در زیست لایه‌هایی پیدا می‌شوند که در تجهیزات پزشکی شکل می‌گیرند.

این روزها عفونت مرتبط با زیست لایه‌ها به نگرانی فزاینده‌ای تبدیل شده‌ است. تنها در آمریکا حدود ۱۷ میلیون عفونت جدید مرتبط با زیست لایه‌ها در سال گزارش می‌شود که سالانه به ۵۵۰ هزار مورد فوت منجر می‌شود.

کارشناسان استرالیایی اظهار داشتند: حدود ۸۰ درصد عفونت‌های مرتبط با عمل‌های جراحی در سراسر جهان به شکل گیری این زیست لایه‌ها مرتبط هستند.

در این بررسی محققان به روشی دست پیدا کردند که متابولیت‌های ثانویه گیاهی (PSMs) را به پوشش‌های زیست فعال برای تجهیزات پزشکی تبدیل می‌کند.

متابولیت‌های ثانویه گیاهی ترکیب‌های گرفته شده از عصاره‌های گیاهی هستند که خواص آنتی باکتریال دارد. همچنین متابولیت‌های ثانویه گیاهی منابع تجدیدپذیر کم هزینه قابل دسترسی هستند که میزان مسمومیت آن محدود است و نسبت به آنتی بیوتیک‌های تولیدی، مکانیزم متفاوتی برای مقابله با باکتری‌ها دارند.

ادامه ی خواندن

زندگی بهتر

به کدام آب معدنی اعتماد کنیم؟

منتشر شده

روی

به وسیله

مجله دوستم | زندگی بهتر

فقط آب معدنی طبیعی : آب معدنی طبیعی از چشمه‌های زیرزمینی به دست می‌آید که معمولا به دلیل نظارت‌های مستمر تحت تاثیر سموم شیمیایی و فاضلاب قرار ندارد و از نظر میکروبیولوژی دارای کیفیت مناسب و در مقایسه با انواع آب‌های بطری شده دارای بهترین کیفیت است. اما آب چشمه که در روستاها استفاده می‌شود اغلب نظارت نشده بوده و میزان مواد شیمیایی و معدنی آن تعیین شده نیست و گاهی بیماری‌زا می‌شود.

مقایسه آب آشامیدنی و فرموله شده : معمولا میزان املاح آب‌های فرموله از آب‌معدنی‌ها کمتر است و برای بیماران کلیوی مناسب‌تر خواهد بود. جدول املاح و سختی آب که روی بطری‌ها درج شده می‌تواند راهنمای بیماران باشد. آب‌هایی که واقعا معدنی هستند به دلیل املاحی که دارند برای بیماران کلیوی محدودیت مصرف داشته و نباید جایگزین آب معمولی شوند. اغلب آب‌های معدنی سدیم بالایی داشته و بیماران دچار پرفشاری خون باید در مصرف آن محتاط باشند.

آب معدنی با کلر ضدعفونی نمی‌شود: آب‌های بطری شده اغلب به روش فیلتراسیون، تصفیه ازنی، تابش اشعه ماورای بنفش یا تصفیه اسمزی ضدعفونی می‌شوند و در نتیجه کلرزنی و خطرات ناشی از پرکلرین در این نوشیدنی‌ها وجود ندارد، اما احتمال این‌که آلودگی شیمیایی داشته باشند وجود دارد.

آب معدنی هم نیترات دارد : آلودگی‌های شیمیایی نظیر سرب، جیوه، کادمیم، نیترات و‌… در اثر تصفیه، جوشاندن یا ضدعفونی کردن از بین نرفته و اثرات خطرناک آن همچنان وجود دارد. البته باید بدانید ترکیبات آب معدنی‌های مجوزدار به‌طور مستمر آزمایش و کنترل می‌شود و مصرف برندهای معتبر آب‌معدنی که تائیدیه وزارت بهداشت دارند هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

تاریخ مصرف آب معدنی: تاریخ انقضای مصرف آب معدنی حدود یک‌سال است که البته توصیه شده این نوع آب‌ها به دلیل شرایط نگهداری نامناسب در مغازه‌ها و مهاجرت یون‌ها از ظروف پلاستیکی به آب بیش از شش ماه نگهداری نشوند.

ادامه ی خواندن

نامزدی عقد و بعد از ازدواج

5 واکنش که کودک در هنگام دعوای پدر و مادر در خود ضبط میکند

منتشر شده

روی

به وسیله

دعوا و جر و بحث در زندگی میتواند روی فکر کودکان بسیار تاثیرگذار باشد در ادامه می‌توانید با 5 واکنش که کودک در هنگام دعوا در خود ضبط میکند همراه شوید . 

روش من، روش تو؛ پس بچه چی؟
آیا تابه‌حال پیش‌آمده که سر بچه با همسرتان بگومگو کنید؟ برای مثال شوهرتان بشما بگوید: «داری لوسش میکنی» و یا شما به خانمتان بگویید: «چرا این‌قدر بهش گیر می‌دی؟». با این که طبق معمول با بزرگ تر شدن بچه‌ها این قبیل کشمکش‌ها بین والدین بیشتر می شود، ولی این به معنای آن نیست که از این اختلاف‌نظرها فقط اعصاب پدر و مادر ها به هم می‌ریزد؛ بلکه حقیقت آن هست که اختلافات والدین سر تربیت بچه‌ها کل فضای منزل رابه سوی تنش پیش می برد و درنتیجه بچه‌ها هم از ترکش‌‌هاي این فضای متشنج بی‌نصیب نمی‌مثل. برای رفع این حالات بحرانی فقط یک‌راه حل وجوددارد: شما و همسرتان تیمی عمل کنید.

چگونه در تربیت فرزندتان تیمی عمل کنید؟
آرام‌ترین منزل‌ها، منزل‌هایي میباشند که زن و شوهر دریک تیم باشند. هم تیم ماندن پدر و مادر در قضایا تربیتی کار سهل و ممتنعی هست. چند راهکار پیشنهادی برای رسیدن به چنین فضایی حاوی موارد زیر میباشند:

 

1. درمورد اختلافتان صحبت کنید
در طی تاریخ بشر هیچ اختلافی با خودخوری کردن و یا بالعکس از کوره دررفتن حل‌وفصل نشده هست. بنابر این تصور نکنید که اگر مدام تسلیم سبک تربیتی همسرتان بشوید و یا بالعکس، همه ی وقت شما برای سبک تربیتی همسرتان تعیین تکلیف بکنید، اختلاف‌نظرتان فراموش خواهد شد!

بهمین علت باید به‌هنگام با همسرتان حرف بزنید. پیشنهاد می شود وقتی را برای مذاکره انتخاب کنید که ازیک‌طرف کوچولویتان خواب باشد و یا با دوستانش مشغول بازی باشد و از طرف دیگر خُلق شما و همسرتان هم به راه باشد. در مورد این که چطور این مسئله را برای همسرتان بازکنید، هنر مذاکره خودتان حرف اول را می زند ولی به‌طورکلی احترام، اعتراض نکردن، تمرکز روی اصل مسئله، و حرکت به سوی راه‌حل با عبارت «ما» می تواند کمک‌کننده باشد.

5 واکنش که کودک در هنگام دعوای پدر و مادر در خود ضبط میکند

والدین باید تصمیمات مشترکی برای تربیت کودکشان بگیرند

 

 

2. به هم دیگر گوش کنید
شرایطی را برای گفت و گو فراهم کنید که هم همسرتان مهلت اظهارنظر داشته باشد و هم مطمئن باشید که او واقعاً دارد به حرف‌هاي شما گوش میکند. برای شنیده شدن متقابل، دو مضمون ساده باید رعایت شود: اول این که قانون بگذارید که هیچ‌کدام وسط حرف هم دیگر نپرید. و دوم این که جلو جلو قضاوت نکنید و ذهنت ان را برای شنیدن نظرات طرف مقابل باز بگذارید.

 

3. به دنبال توافق باشید نه به کرسی نشاندن نظر خودتان
هر مشکلی بیش از یک‌راه حل دارد؛ بنابر این همه ی وقت به این مضمون فکر کنید که مقدور هست در برخی موارد سبک تربیتی همسرتان بهتر از سبک شما باشد. مخلص کلام این که سعی کنید همه ی وقت تساهل‌پذیر باشید و به این فکر کنید که دقیقاً به دنبال چه هستید: توافق و مصالحه یا …. ؟

 

4. دریک جبهه باشید
از تصمیمات مشترکی که باید برای تربیت فرزندتان بگیرید فهرستی تهیه کنید ودر مورد هرکدام ازآن‌ها یک موضع مشترک اتخاذ کنید. گمان نکنید که فسقلی‌تان متوجه اختلاف‌نظرهای شما نمیشود. به خاطر داشته باشید که این کوچولوهای باهوش غالباً مترصد فرصتی میباشند که یک اختلاف‌نظر تربیتی بین پدر و مادرشان پیدا کنند تا بلافاصله آنرا مصادره به محبوب کنند! اگر باور ندارید کافی هست یک‌شب شما به فرزندتان بگویید: «ساعت خوابته» ولی همسرتان بگوید: «هر وقت خوابش بیاد خودش می‌ره می‌خوابه». دقیقاً واضح هست که کودکتان کدام انتخاب را انتخاب خواهد  کرد!

 

5. اثبات‌قدم باشید
اهداف و توافق‌هایتان رابه هم دیگر یادآوری کنید. همین‌طور درمورد پیشرفت‌هایي که در این اساس پیدا می‌‌کنید با همسرتان صحبت کنید. مقدور هست مواقعی پیش بیاید که نظر شما درمورد یک موضوع تربیتی مخالف نظر همسرتان بوده باشد ولی بعد متوجه بشوید که سبک تربیتی همسرتان نتیجه بهتری داشته هست. مهم هست در این موقعیت‌ها به این نتیجه‌گیری‌تان اذعان داشته باشید. اگرچه همسران ارجمند هم حواسشان باشد که از این مهلت برای تسویه کردن حساب‌هاي دیگر بهرهگیری نفرمایند!

مجله دوستم | نامزدی عقد و بعد از ازدواج

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی
loading...

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی خانوادگی دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com