با ما ارتباط برقرار کن

کلیپ دیدنی‌ خواندنی‌

چند نوع عشق داریم؟

منتشر شده

روی

در طول تاریخ توصیف‌های متعددی از عشق ارائه شده. غم و اندوه و لذت و شکوه عشق باعث شده شاعران، هنرمندان، متفکران، نویسندگان و بسیاری، عشق را الهام‌بخش برخی از آثار خود کنند.

هرکدام از ما در طول زندگی به طریقی با عشق آشنا شده‌ایم و شاید بهترین و بدترین لحظه‌های زندگی هر کدام از ما به نوعی با عشق و محبت گره خورده باشد…

اما واقعا عشق چیست و آن را چگونه تعریف می‌کنیم؟

دشواری در تعریف عشق و تنوع توصیف‌هایی که از آن شده، ارزیابی و سنجش آن را دشوار کرده است. در طول ۶۰ سال گذشته حدود ۳۰ ابزار مختلف برای اندازه‌گیری عشق به وجود آمده‌اند و شاید جاه‌طلبانه‌ترین آنها ابزاری است که آن را براساس میل فرد برای صمیمیت همراه با مراقبت و احساس تعلق به دیگری مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

تلاش‌های جامعه‌شناسان و روان‌شناسان اجتماعی باعث شده عشق به انواع مختلفی تقسیم‌بندی شود:

عشق بین والدین و فرزندان، اعضای خانواده، دوستان و افراد مختلف. اما به‌طور کلی عشاق می‌توانند دو نوع قراردادی عشق را تجربه کنند؛ عشق شهوانی و عشق همیارانه.

عشق شهوانی

عشق شهوانی که معمولا به‌عنوان عشق رمانتیک و شیدایی شناخته می‌شود، حالتی است از جذابیت وفریفتگی بسیار همراه با میل به دیگری. این نوع عشق با ویژگی‌هایی از قبیل دلسوزی و شفقت، شادی، اضطراب، میل جنسی و وجد و سرور زیاد شناخته می‌شود. برانگیختگی فیزیولوژیکی عمومی شامل افزایش ضربان قلب، تعریق، سرخ شدن پوست همراه با احساس برانگیختگی زیاد، اغلب از علائم فیزیکی عشق شهوانی است.

از نظر دیگران، افراد دارای عشق شهوانی، به دنبال برآورده کردن نیازهای خود هستند بنابراین جای تعجب نیست که عشق شهوانی عمر کوتاهی داشته باشد و عمدتا چند ماه بیشتر طول نکشد.

در این نوع عشق، زمانی که آتش عشق کم‌سو می‌شود، به تدریج تضادها و تعارض‌ها، تظاهر پیدا می‌کند و عشاق سابق، افرادی شکاک، ناراضی و ناامید شده و با یکدیگر درگیری‌های متعددی پیدا می‌کنند.

عشق همیارانه

عشق همیارانه نسبت به عشق شهوانی، تنش و استرس کمتری درپی دارد. این عشق با سپاسگزاری عمیق طرفین از یکدیگر همراه و اغلب شامل تحمل و بردباری در برابر قصورات یکدیگر و تلاش برای رفع مشکلات و بهبود روابط بین‌فردی است.

رابطه زناشویی در این نوع رابطه، بیانگر احساسات عمیق طرفین به یکدیگر و اطمینان از درک نیازها و خواسته‌های یکدیگر و احساس لذت است. به موازاتی که عشق همیارانه، رشد می‌کند و روابط گسترده‌تر می‌شود، زوج به‌راحتی درباره مسائل و نگرانی‌های جنسی‌شان صحبت می‌کنند.

با ارتقای روابط بین‌فردی و صمیمیت بین طرفین، لذت از روابط زناشویی نیز افزایش پیدا می‌کند و تعهدات طرفین در رابطه قوی‌تر می‌شود. علاوه بر این، رابطه زناشویی در این نوع رابطه، برخلاف عشق شهوانی، بامعناتر است و رضایت عمیق‌تری را به دنبال دارد.

انواع عشق از نظر جان آلن‌‌لی

تلاش برای توصیف انواع روابط عاشقانه منجر به ارائه مدلی براساس واژه‌های باستانی یونانی از طرف جان آلن ‌لی شده. وی معتقد است ۶ نوع رابطه عاشقانه وجود دارد: رمانتیک، سرگرم‌کننده، مالکانه، اشتراکی، نوع‌دوستانه و واقع‌گرایانه:

  • عشق رمانتیک: افرادی که این نوع عشق را تجربه می‌کنند، جایگاه خاصی برای زیبایی ظاهری و فیزیکی طرف مقابل خود قائل‌اند و به دنبال تجربه لذت بصری و لمسی هستند که از ظاهر و بدن معشوق یا معشوقه خود کسب می‌کنند و میل زیادی به داشتن رابطه با معشوق خود دارند.
  • عشق بازیگوشانه: در این نوع رابطه عشقی، عمدتا افراد به دنبال کسب تجارب متعدد جنسی هستند و تعهد برایشان معنایی ندارد. این عشق ناپایدار برای آنها نوعی تفنن و لذت زودگذر است.
  • عشق مالکانه: این نوع عشق معمولا با آشفتگی و حسادت بیش‌ازحد همراه و فرد به دنبال مالکیت در رابطه عاشقانه خود است. این افراد زندگی پرپیچ و خمی دارند و هرچند محبت زوج به یکدیگر می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد ولی آشفتگی‌هایی را به دنبال دارد که تجربه آن برای فرد می‌تواند دردناک باشد.
  • عشق همیارانه: در این نوع رابطه تعهد، صمیمت و عطوفت به‌تدریج ایجاد می‌شود و معمولا رابطه زوج‌ها طولانی‌مدت و بر پایه صلح و آرامش و نوعی روابط دوستانه حاکم است.
  • عشق نوع‌دوستانه: افرادی که این نوع عشق را تجربه می‌کنند عمدتا روابطی توام با شفقت، دلسوزی، مراقبت و از خودگذشتگی را تجربه می‌کنند. چنین روابط و احساساتی بدون هیچگونه چشمداشتی است.
  • عشق واقع‌گرایانه: در این نوع رابطه عشقی، فرد به دنبال انتخاب کسی است که با ملاک‌های عقلانی و منطقی، اجتماعی، اقتصادی، مذهبی، تحصیلی و… او سازگار باشد. در نتیجه این رابطه می‌تواند به احساس رضایت متقابل بینجامد.

جان ‌لی معتقد است روابط عاشقانه در طول زمان پیشرفت می‌کند و افراد ممکن است در دوره‌های مختلف از زندگی‌شان رویکردهای مختلفی از عشق را تجربه کنند. معمولا زوج‌ها در هر نوع رابطه‌ای به دنبال ایجاد یک رابطه پایدار و موفق هستند.

صرف‌نظر از اینکه رضایت و موفقیت در یک رابطه عاشقانه، اغلب به این بستگی دارد که بتوانیم فردی را پیدا کنیم که رویکرد مشابهی با ما در ارتباط با عشق و صمیمیت داشته باشد.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

کلیپ دیدنی‌ خواندنی‌

آدم‌ ربایی و آزار و اذیت زنان تهرانی توسط مرد هوسران (+ فیلم)

منتشر شده

روی

به وسیله

مردی که با رفتار خشونت آمیز به آزار و اذیت و سرقت و خلاف های متعدد در تهران مشغول بود توسط پلیس دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی شد. این شیطان صفت معتاد به شیشه و سابقه دار میباشد و چندین بار هم روانه زندان شده بوده است.

 

آخر با تیر پلیس دستگیر میشود و روانه زندان میشود. در آخر فیلمی مشاهده خواهید کرد ؛ از زنانی که مورد آزار و اذیت این شیطان صفت در تهران قرار گرفته اند.

 

به گزارش مجله دوستم مرد هوسرانی که با آزادی از زندان دست به آدم‌ربایی و اذیت و اذیت زنان و دختران جوان در پوشش مسافربری می کرد با شلیک گلوله پلیس دستگیر شد.

 

اوایل دی‌ سال گذشته بود که زنی وحشت زده به اداره پلیس رفت و از مرد جوانی به اتهام آدم‌ربایی و اذیت و اذیت شکایت کرد.

 

زن جوان در حالی‌که از شدت ترس دست و پایش می‌لرزید، گفت: ساعتی قبل از خانه‌ام بیرون آمدم ودر نزدیکی خیابان قلهک منتظر تاکسی بودم تا به محل کارم بروم که خودروی پژو‌۴۰۵ بعنوان مسافرکش جلوی پایم توقف کرد. پس از گفتن مسیر در صندلی جلو نشستم و راننده که مرد جوانی بود به راه افتاد.

 

در بین راه راننده به بهانه ترافیک خیابان مسیرش را عوض کرد که به او اعتراض کردم و خواستم توقف کند و پیاده شوم که ناگهان چاقوی بزرگی به پهلویم گذاشت و مرا تهدید به مرگ کرد.

 

ترس وجودم را گرفته بودو قادر به حرف زدن نبودم که راننده در خیابان خلوتی توقف کرد. می خواستم با داد و فریاد از رهگذران تقاضای کمک کنم که مرا به شدت کتک زد و بعد هم به زور مرا اذیت و اذیت کرد. ساعتی بعد او پس از سرقت طلاها و اموال گرانقیمتم مرا در خیابان پیاده کرد و به سرعت از محل گریخت.

 

با طرح این شکایت پرونده به دستور قاضی رضوانی، بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران برای رسیدگی در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

به گزارش سایت مجله دوستم مأموران در اولین گام از تحقیقات با شکایت‌های‌ مشابه و متعددی روبرو شدند که همگی حکایت از این داشت مرد جوانی در پوشش مسافرکشی با خودرو های پژو، پراید و… زنان و دختران جوان را ربوده و پس از اذیت و اذیت و سرقت اموالشان آن ها را داخل خیابان رها می کند.

 

آدم‌ ربایی و آزار و اذیت زنان تهرانی توسط مرد هوسران (+ فیلم)

آدم‌ ربایی و آزار و اذیت زنان تهرانی توسط مرد هوسران

 

شکایت‌های سریالی از متهم شیطان صفت

یکی از شاکیان که دخترجوانی بود روز ۱۸فروردین‌ماه پس از فرار از دام مرد آدم ربا گفت: ساعت ۸:۳۰ صبح در حوالی خیابان کاوه سوار خودروی پرایدی شدم تا برای انجام کاری به مرکز شهر بروم. راننده مرد جوانی بودو به راه افتاد.

 

پس از طی مسافت کوتاهی به راننده مشکوک شدم که همان لحظه راننده چاقویی به پهلویم گذاشت و مرا تهدید کرد هیچ حرکتی نکنم. راننده خودرواش را در خیابان خلوتی متوقف کرد و با تهدید چاقو قصد تجاوز داشت. با گریه و التماس از او خواستم مرا رها کند، اما او سنگدل بودو فایده‌ای نداشت و مرا اذیت داد.

 

یکیدیگر از شاکیان هم گفت:

ساعت ۱۷:۲۰‌عصر روز شنبه ۲۵‌فروردین‌ماه امسال در حوالی قلهک سوار خودروی پرایدی شدم تا به حوالی سیدخندان بروم. به خاطر این که آسان باشم در صندلی جلو نشستم و راننده هم که پسر جوانی حدوداً ۳۰ ساله بود به راه افتاد.

 

در میانه راه راننده شروع به حرف زدن کرد که جواب وی را ندادم و از او خواستم مرا پیاده کند. راننده با شنیدن این حرفم چاقویی بزرگی از زیر پایش برداشت و به پهلویم گذاشت.

 

از ترس دست و پایم به لرزه افتاده بودو راننده هم مسیرش را تغییر داد تا این که دقایقی بعد در خیابان خلوتی توقف کرد و مرا با تهدید چاقو مورد اذیت و اذیت قرار داد.

 

خواهرم را با تهدید چاقو از پارکینگ خانه‌مان ربود

دختر جوان دیگری روز جمعه ۲۱‌ اردیبهشت ماه خبر ربودن خواهر جوانش رابه مأموران پلیس خبر داد. وی گفت: ساعتی قبل با خودروی بی‌ام‌و گرانقیمتم همراه خواهرم از خانه یکی از بستگانمان به خانه‌مان در حوالی خیابان دروس برگشتیم.

 

در پارکینگ رابا ریموت باز کردیم و وارد پارکینگ شدیم. که ناگهان متوجه شدیم پسر جوانی با چاقوی بزرگی پشت سر ما وارد پارکینگ شد.

 

در حالی‌که از ترس شوکه شدیم مرد چاقو به دست به ما حمله کرد و خواهرم را در حالی‌که چاقو رابه گردن او فشار می‌داد کشان کشان به بیرون برد و بعد سوار خودروی پژو ۴۰۵ کرد و به سرعت از محل گریخت. با داد و فریاد از رهگذران تقاضای کمک کردم اما خیابان خلوت بودو مرد آدم ربا خواهرم را ربود.

 

دخترجوان هم پس از رهایی از دام مرد شیطان صفت با طرح شکایتی گفت:

پس از این که مرد شیطان صفت با تهدید چاقو مرا ربود با گریه و زاری از او خواستم مرا رها کند، اما او به گریه‌های‌ من توجهی نمی کرد و به راهش ادامه داد تا این که در خیابان خلوتی توقف کرد و به زور مرا اذیت داد. در همین حال من با داد و فریاد از مردم کمک خواستم و موفق شدم از دام مرد هوسران فرار کنم اما او با خودرواش فرار کرد.

 

خودروی مرد هوسران سرقتی بود

در حالیکه هرروز به تعداد شاکیان افزوده میشد بررسی مأموران نشان داد مرد هوسران در تمامی آدم‌ربایی‌ها از خودروی سرقتی استفاده کرده و پس از اقدام به آدم‌ربایی و اذیت و اذیت به خاطر این که شناسایی نشود خودروی سرقتی را رها کرده و دوباره برای جنایت‌های‌ بعدی خودروی دیگری را سرقت می‌کرده است.

 

مرد هوسران با شلیک ۳ تیر زمینگیر شد

در چنین شرایطی مشخصات مرد شیطان‌صفت به دستور قاضی در اختیار تمامی گشتی‌های‌ پلیس قرار گرفت و مأموران تحقیقات گسترده و فنی را برای دستگیری وی آغاز کردند تا این که روز چهارشنبه هفته قبل مأموران گشت کلانتری‌۱۲۴ قلهک هنگام گشت‌زنی در محدوده استحفاظی به خودروی پژو پرشیایی که قصد سوار کردن زن جوانی را داشت، مشکوک شدند.

 

مأموران پس از استعلام عدد پلاک اتومبیل دریافتند خودروی پرشیا چند روز قبل اعلام سرقت شده است. بدین ترتیب مأموران برای توقف و دستگیری متهم اقدام کردند، اما راننده با دیدن مأموران اقدام به فرار کرد تا این که پس از تعقیب و گریز کوتاهی با شلیک سه‌تیر زمینگیر شد و به دام افتاد.

 

پس از دستگیری متهم مشخص شد وی همان راننده شیطان صفتی است که از مدتی قبل در پوشش مسافرکشی با تهدید چاقو زنان و دختران جوان را ربوده و مورد اذیت و اذیت قرار داده است.

 

از سوی دیگر بررسی سوابق متهم نشان داد وی چند سال قبل به اتهام اذیت و اذیت زنان و دختران جوان دستگیر و راهی زندان Prison شده است که پس از آزادی در دی‌‌سال قبل دوباره جنایت‌های‌ خودرا ازسر گرفته است.

 

صبح دیروز متهم برای تحقیق به دادسرای امور جنایی منتقل شد. وی در بازجویی‌ها به جرم‌های‌ خود اعتراف کرد. قاضی رضوانی پس از تحقیقات دستور انتشار عکس متهم را صادر کرد و تقاضای کرد چنانچه فرد یا افرادی از سوی مرد هوسران مورد آدم‌ربایی و اذیت و اذیت قرار گرفته‌اند برای طرح شکایت به اداره شانزده پلیس آگاهی پایتخت مراجعه کنند. متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

آدم‌ ربایی و آزار و اذیت زنان تهرانی توسط مرد هوسران (+ فیلم)

مرد شیطان صفت با لباس دخترانه

 

گفت‌وگو با مرد هوسران و متجاوز به زنان

 

خودت را معرفی کن‌؟

امید ۳۰ ساله هستم.

 

چند دختر یا زن را ربودی‌؟

درست یادم نیست اما فکر کنم هفت نفر.

 

در پرونده ات نوشته بیش از ۲۰ شاکی داری‌؟

«سکوت می کند.»

 

چه شد که تصمیم به آدم‌ربایی و اذیت و اذیت گرفتی‌؟

عقده داشتم از زنان.

 

چرا‌؟

من بچه بالای شهرم و وضع مالی پدرم خوب است. چند سال قبل در مهمانی یکی از دوستانم شرکت کردم و با دخترجوانی به نام الهه آشنا شدم. من عاشق او شدم و تصمیم داشتم با او ازدواج کنم. او هم مدعی بود عاشق من است، اما مرا معتاد Addicted به شیشه کرد.

 

مدتی بعد به خاطر اعتیاد به شیشه سرقت کردم و به زندان افتادم. وقتی از زندان آزاد شدم، فهمیدم او به من خیانت کرده و با فرد دیگری دوست شده‌است. از همان روز به بعد از زنان عقده گرفتم.

 

درسوابقت آمده اتهام قبلی تو هم تعرض به زنان است.

«سکوت متهم»

 

شما وضع مالی خوبی داشتید چرا دست به سرقت زدی‌؟

پدرم وقتی فهمید شیشه‌ای شده‌ام به من پول نمی‌داد. من عاشق ماشین بودم او هم گفت هر وقت اعتیادت را ترک کردی برایت ماشین میخرم.

 

بیشتر توضیح بده‌؟

هر وقت شیشه مصرف میکردم روحی به من دستور می‌داد که زنان و دختران جوان را بربایم و مورد اذیت و اذیت قرار دهم. بهمین دلیل ابتدا ماشین سرقت میکردم و با خودروی سرقتی زنان جوان و دختران را سوار می کردم.

 

با چه تهدید می کردی‌؟

با چاقو یا پیچ گوشتی.

 

تجاوز هم میکردی‌؟

نه فقط اذیت و اذیت میکردم.

 

ساعت خاصی آدم‌ربایی میکردی‌؟

نه، هر وقت شیشه مصرف می کردم و حالم خوب بود تصمیم می گرفتم و با خودروی سرقتی زنان و دختران را بعنوان مسافر سوار می کردم و بعد هم… .

 

دراین مدت چند تا ماشین سرقت کردی‌؟

فکر کنم سه اتومبیل.

 

زنان و دختران ربوده شده وقتی التماس یا گریه می کردند چه حسی داشتی‌؟

حسی نداشتم. گاهی هم انها را رها میکردم.

 

فکر می کردی گرفتار شوی‌؟

نه.

 

آخرین حرف‌ت چیست ؟

من قید زندگی‌ام را زده‌ام و می دانم که اعدام میشوم.

فیلم دستگیری مرد شیطان صفت و آزار و اذیت زنان تهرانی

 

متهم با تمام رفتار زشت و خشونت باری داشت فکرش را نمیکرد روزی به دام قانون بی افتد و مجازات شود. ( اعدام چنین افرادی کمترین مجازاتی است که می توان برایشان در نظر داشت)

ادامه ی خواندن

کلیپ دیدنی‌ خواندنی‌

کلیپ ممد قلی برای ترساندن بچه هایی که شیطونی میکنند

منتشر شده

روی

به وسیله

کلیپ ممد قلی

البته سعی کنید هیچ وقت با این چیزها بچه را آروم نکنید ولی گاهی هم خوب جواب میده تا بچه آروم بشینه و شیطونی نکنه…(خداییش زیاد استفاده نکنید عواقبش هم با خودتون )

 

ممد قلی برای ترساندن بچه ها

صدای ممد قلی برای ترساندن بچه ها

 

ادامه ی خواندن

کلیپ دیدنی‌ خواندنی‌

نوحه ترکی زیبا برای شهادت حضرت عباس علیه السلام (نوحه محرم)

منتشر شده

روی

به وسیله

نوحه ترکی زیبای برای شهادت حضرت عباس علیه السلام

نوحه زیبا با زبان ترکی را به‌ صورت تصویری در این جا مشاهده نمایید. شهادت حضرت عباس علیه السلام

مداحی حضرت عباس (ع)

 

منبع کلیپ : آپارات

 

نام معشوق مبر نزد من از عشق مگو عشق دیریست که در پیچ و خم عباس است

هر چه داریم همه ی از کرَم عباس است خلقت جنت حق لطف کرم عباس است

 

نحوه شهادت حضرت عباس علیه السلام

عباس بن علی بن ابی طالب علیه السلام درسال ۲۶ هجری متولد شد. مادرش ام البنین بود.این حضرت بزرگوار حماسه ای ماندگار در ان زمان پدیدار کرد.

در روز عاشورا چون تشنگی بر حسین و یاران او سخت گشت، کودکان به امام علیه‏ السلام شکوه آوردند و از فَرط عطش می نالیدند. امام، عباس علیه‏ السلام را صدا کرد و فرمود تا با چندنفر به فرات برود و برای تشنگان آب بیاورد.

 

عباس با ده سوار همراه شد و مَشک‏ها را برداشت و چون به مدخل آبِ فرات رسید، یاران ابن ‏زیاد بر کنار فرات نشسته بودند و شریعه را بر حرمِ رسولِ خدا بسته بودند. چون عباس را دیدند، بر او حمله کردند.

 

عباس پس از ان رجزی خواند و بر آن ها حمله کرد. … آنگاه که از شریعه فرات بیرون آمد و مشک بر دوش داشت دشمنان از هر طرف وی را تیرباران کردند ودر همین حال کسی بر او حمله کرد و دست راست وی را برید و حضرت مشک رابا دست چپ گرفتند در حالیکه تمام فکر حضرت به حرم ابا عبدالله بود تا بر تشنگان آب برساند دراین حال شخص دیگری حمله کرد و دست چپ حضرت را برید و حضرت بر زمین افتاد و مشک را بر دهان گرفت.

 

دراین حال عمر سعد ندا داد که مشک را تیرباران کنند دراین زمان بود که عمودی آهنین بر فرق سر حضرت فرود آوردند… وقتی که امام حسین «علیه السلام» بر بالین خون آلود حضرت عباس « علیه السلام» حاضر شد، فرمود:اکنون کمر من شکست؛ هم اکنون انکسر ظهری و قلت‏حیلتی.

نام علمدار سپه آید به گوشم انگار من عمری به او حلقه به گوشم
جانم بلرزد هر می گوید «ابوالفضل» سرّی ست خود بنهاده در اعماق گوشم
ایام سوگواری تسلیت باد

 

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها1 روز پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۶) از اشارات نظرِ شیلا خداداد تا عاشقانه سمانه پاکدل برای هادی کاظمی !!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 روز پیش

عکس پروفایل زیبا برای محرم | عکس نوشته زیبای محرم برای پروفایل

چهره‌ها و عکس‌ها4 روز پیش

عکس نوشته خدایا (۲)

چهره‌ها و عکس‌ها6 روز پیش

عکس های جدید امیر علی اکبری | مصاحبه امیر علی اکبری با روزنامه گل

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۵) از خودکفایی الناز شاکردوست تا غرغر لیلا بلوکات از اینستاگرام !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۴) از وقتی الناز حبیبی به یاد فروغ فرخ زاد هست تا سحر قریشی در یک مکان دیدنی !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس های جدید سانیا سالاری بازیگر نقش ارغوان در سریال دلدادگان

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس های جدید ساناز طاری (بازیگر نقش نیکا در سریال پدر)

مد ستاره‌ها سلبریتی2 هفته پیش

تصاویر زیباترین بازیگران زن ایرانی + ۱۰ بازیگر زن زیبای ترکیه ای

طنز و مطالب خنده‌دار2 هفته پیش

عکس نوشته های طنز و خنده دار (۲۷)

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com