با ما ارتباط برقرار کن

تناسب اندام

چرا نمی توانم وزن کم کنم ؟

منتشر شده

روی

چرا وزن من کاهش نمی یابد؟” تقریبا هر روز در باشگاه به ورزش می پردازید و با دویدن و ورزش کردن به نفس نفس می افتید اما با همه اینها هنوز اتفاقی نیفتاده است که خوشایند شما باشد. وزن کم نمی کنید، عضله های شما تقویت نمیشوند، و از زمانی که شروع به ورزش کرده اید هیچ تفاوتی نکرده اید. حتی ممکن است وزن شما افزایش نیز یافته باشد!

 

چرا این اتفاق می افتد؟ میتوانید تسلیم شوید، اما با این کار هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت. راه بهتر این است که بنشینید و فکر کنید دقیقا اشکال کار کجاست و شما چه کرده اید (یا چه کارهایی را انجام نداده اید). در این مقاله از راستینه ۱۰ دلیل را برای شما گردآوری کردیم که چرا نتیجه ای دریافت نمیکنید و چگونه میتوانید این مسئله را حل کنید.

 

دلایل عدم کاهش وزن کدامند ؟

یکنواختی در ورزش

آیا هر روز همان کارهای دیروز را انجام میدهید؟ آیا در برنامه مقرراتی خود گیر کرده اید و حتی در کلاس محل خود را عوض نمیکنید؟ مشکل انجام تمرینات ورزشی یکسان به صورت روزانه این است که بدن شما به آن تمرین عادت میکند و دیگر به سختی اول کار نیست بنابراین کمتر کالری مصرف میشود و در نتیجه تغییری حاصل نمیشود. به جای اینکه به کلاس ها و یا دستگاه های مشابه بچسبید و بارها و بارها تمرینات ورزشی یکسان را انجام دهید، تمرینات هوازی خود را متنوع کنید بنابراین بدن شما از خستگی آن ورزش بیدار میشود و به نوعی از کُما خارج میشود. بنابراین با این کار بدن چربی های اضافه خود را از دست خواهد داد!

 

بلند نکردن وزنه = نرسیدن به هدف

اگر از بلند کردن وزنه غفلت میکنید، بنابراین مهمترین بخش تحول بدنی خود را از دست داده اید! در حالی که ورزش های قلبی عروقی یا هوازی برای سلامت قلب و کاهش وزن مفید هستند، بلند کردن وزنه برای لاغر شدن اهمیت بسزایی دارد. در واقع، بلند کردن وزنه بسیار موثر تر از چیزی است که فکرش را میکنید. اگر وزنه های سنگینی که در آن رسیدن به هشت تکرار تقریبا غیر ممکن است را بلند کنید، بدن شما تا ساعت ها پس از تمرین کالری میسوزاند. با ورزش های هوازی چنین مزیتی دریافت نخواهید کرد. پس شروع کنید و این کار را امتحان کنید و با برداشتن وزنه به کاهش وزن مطلوب برسید !

 

بدن خود را به چالش بکشید !

آیا همیشه تردمیل خود را در همان سرعت و شیب تنظیم میکنید؟ آیا همیشه وزنه یکسان برای حرکت پرس سینه استفاده میکنید؟ اگر این کار را میکنید بنابراین بدن خود را در چالش قرار نمیدهید اگر میخواهید نتیجه ای دریافت کنید باید بدن خود را در چالش قرار دهید. فواصل سرعت دویدن خود را اضافه کنید یا از وزنه های سنگین تر برای پرس سینه استفاده کنید. اگر نتوانید مدت طولانی بدوید و یا چندین بار وزنه ای را بلند کنید خوب است و مشکلی نیست ٬ مادامی که بدن به تمرینی عادت کند دیگر برای وزن کم کردن مفید واقع نمیشود. به چالش کشیدن بدن بدین معنی است که سخت تر فعالیت کنید!

 

خوراکی ها دشمن اند

بیایید با این مسئله روبرو شوید – می توانید مانند یک ورزشکار المپیک تمرین کنید، اما اگر به خانه بروید و تا خرخره پیتزا، ماکارونی و کیک بخورید تمام ورزش هایی که کرده بودید به فنا خواهند رفت و سودی برای کاهش وزن شما نخواهد داشت. ورزش مجوزی برای خوردن هر آنچه می خواهید نیست. در طول روز مراقب آنچه میخورید باشید (حتی مراقب خوردن خوراکی های باقی مانده بچه های خود نیز باشید). هر ذره ای که بیشتر بخورید باید برای سوزاندن آن وقت بسیاری بگذارید! همچنین بهتر است بدانید که خوردن غذاهای سالم به معنی قربانی کردن طعم و مزه نیست. دستورهای غذایی بسیار زیادی هستند که علاوه بر خوشمزه بودن کالری، چربی و کربوهیدرات کمی دارند.

 

خوردن نوشیدنی های پر کالری

درست مثل غذایی که می خورید ، آنچه که می نوشید نیز بر نتیجه نهایی تاثیر گذار خواهد بود. قهوه مورد علاقه شما ممکن است برای نوشیدن لذت بخش باشد، اما احتمالا سرشار از قند و کربوهیدرات است. برخی از آب میوه ها، اسموتی ها، چای های طعم دار و قهوه ها به دلیل داشتن شکر و کربوهیدرات اضافه شده کالری بسیار زیادی دارند. برای لذت بردن از این نوشیدنی ها باید ریسک کنید یا اینکه نوشیدنی های بهتری مانند قهوه سیاه، چای سبز یا آب لیمو انتخاب کنید.

 

استرس بیش از حد

سلامت عاطفی نیز می تواند بر سلامت جسمی شما تاثیر گذار باشد. اگر به طور مداوم تحت فشار باشید و استرس داشته باشید بدن شما بیش از حد کورتیزول (هورمونی که استرس را تنظیم میکند) آزاد میکند. هنگامی که تحت استرس زیادی قرار میگیرید، بدن شما واکنش منفی نشان می دهد. کاهش در بافت ماهیچه، عدم تعادل قند خون و افزایش چربی شکمی میتوانند نتیجه سطوح ثابت بالای استرس باشند. فعالیتی آرامش بخش پیدا کنید که از آن لذت می برید و هر روز آن را انجام دهید تا استرس شما تحت کنترل قرار بگیرد.

 

نداشتن خواب کافی

همانند داشتن استرس، اگر خواب کافی نداشته باشید، سطح کورتیزول بالاتر از حد معمول خواهد رفت. اطمینان حاصل کنید که هر شب در ساعت مشخصی به رختخواب بروید و در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوید. باید حداقل هفت ساعت خواب کافی داشته باشید. محیطی ایجاد کنید که به موجب آن خواب خوبی داشته باشید مثلا دستگاه های الکترونیکی خود را خاموش کنید (از جمله تلویزیون و گوشی های هوشمند) و  یا موسیقی آرامش بخش پخش کنید.

 

خوراکی هایی که میخورید آن طور که فکر میکنید نیستند

گزینه های سالم بسیار زیادی وجود دارند اما سردرگمی هایی نیز همراه آنها هست. برخی از برچسب های خوراکی ها ادعا میکنند که طبیعی یا سالم هستند اما در حقیقت این طور نیستند. در نتیجه، شما آن طور که فکر میکنید خوراکی های سالم نمیخورید. با اشتیاق برچسب های روی خوراکی ها را بخوانید و ابتدا به مواد تشکیل دهنده آنها توجه کنید. اگر لیست مواد تشکیل دهنده پاراگرافی طولانی است، میتوانید عاقلانه قسمت های بی ارزش آن را کنار بگذارید و به دنبال خوراکی بهتری باشید. خوراکی ها باید عمدتا طبیعی و فرآوری نشده باشند، و مواد تشکیل دهنده کمی داشته باشند.

 

آب نخوردن

به اندازه ای که خوردن غذاهای سالم اهمیت دارد، هیدراته ماندن بدن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. نوشیدن آب در طول روز نه تنها به سیستم گوارشی شما کمک میکند و به تعبیری بدن را پاکسازی میکند، بلکه گرسنگی را نیز مهار خواهد کرد. در حقیقت هنگام گرسنگی بدن به آب احتیاج دارد. میتوانید از آب های طعم دار که به راحتی تهیه میشوند درست کنید به عنوان مثال در مقداری آب تکه های خیار، لیمو، گریپ فروت و برگ نعناع بریزد و نوش جان کنید.

 

استراحت نکردن

شاید باور نکنید، اما حداقل یک روز در هفته نیاز دارید که استراحت کنید و ورزش نکنید. بدن شما نیاز به زمانی برای بهبود دارد، و تنها کاری که میتوانید برای بهبود وضعیت بدن خود انجام دهید این است که یک روز هیچ گونه فعالیت فیزیکی نداشته باشید. بعد از چند روز داشتن فعالیت زمانی برای استراحت دادن به بدن میتواند برای بدن مفید باشد.

 

این بار که از نگرفتن نتیجه نا امید شدید این ۱۰ دلیل را مرور کنید و ببینید که اشکال کار کجاست. گاهی اوقات تغییری بسیار کوچک می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. اجازه ندهید که سرخوردگی شما را از فعالیت بازدارد. هر کسی موانعی دارد و برای رسیدن به هدف با مشکلاتی رو به رو میشوند، اما دلیلی برای عقب نشینی وجود ندارد! برنامه روزانه خود را مرور کنید، اهداف خود را مجددا ارزیابی کنید و برنامه خود را سازماندهی کنید بدین ترتیب موفقیت به زودی از آن شما خواهد شد.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی
loading...

تناسب اندام

۳ راه برای آنکه بفهمید آیا مکملی که مصرف می کنید،موثر است یا مضر؟

منتشر شده

روی

به وسیله

هنگامی که یک قرص یا مکمل مصرف می‌کنید، همیشه یک ریسک وجود دارد: آیا اثر می‌کند؟ عوارض جانبی آن چه هستند؟ چطور می‌توانید بفهمید که مطمئن و بی‌خطر است؟ اینها سوالاتی هستند که باید در هنگام خرید یک مکمل از خودتان بپرسید. بسیار مهم است که از قبل در مورد مکمل‌تان تحقیق کنید، چون سلامت بدن‌تان به آن بستگی دارد.‌

 

روش های تشخیص موثر بودن مکمل

روش‌های خاصی وجود دارد تا بفهمید آیا مکملی که مصرف می‌کنید، بی‌خطر و یا موثر است. نکات زیر را دنبال کنید؛ مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.
خطرات مربوط به مصرف مکمل موردنظرتان را بررسی کنید. بسیاری از مکمل‌ها حاوی مواد تشکیل‌دهنده‌ای هستند که ممکن است باعث اثرات مضری در بدن انسان شوند. اگر یک مکمل مصرف می‌کنید، مطمئن شوید که بیش از دوز توصیه شده مصرف نمی‌کنید. به‌علاوه به‌طور مداوم بررسی کنید که با سایر داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید یا ممکن است در آینده مصرف کنید، تداخل نداشته باشد.
جراحی یکی از عوامل مهمی است که باید در حین مصرف مکمل‌ها درنظر بگیرید. اگر قرار است جراحی انجام دهید، در مورد مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید و اینکه آیا ممکن است برای روند جراحی مضر باشند، با پزشک‌تان صحبت کنید.

فریب در دسترس بودن مکمل را نخورید و جانب احتیاط را رعایت کنید فقط به این خاطر که یک مکمل، بدون نسخه در دسترس است، به این معنا نیست که سالم ترین گزینه برای بدن شماست. مطمئنا اکثر شرکت‌ها سعی می‌کنند که مراقب منافع و مصالح مصرف‌کنندگان‌شان باشند، با این حال شیوه‌ای که به‌وسیله‌ی آن مواد تشکیل‌دهنده‌ی مضر را اندازه می گیرند، مطمئن‌ترین روش نیست.
از آنجا که مکمل‌های رژیمی توسط دولت تأیید نمی شوند، محدودیت‌های آنها کمتر از محدودیت‌های اعمال‌شده روی داروهای تأیید شده است، این بدان معناست که آنها می‌توانند خیلی راحت قسر در بروند. با این حال همیشه اینطور نیست اما تا زمانی که مطمئن شوید که به آزمایشات انجام شده روی یک محصول اعتماد دارید، به تحقیق و احساس درونی‌تان (غریزه) تکیه کنید.

 

قبل از مصرف مکمل در مورد آن تحقیق کنید همیشه بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنید تا بعدا پشیمان نشوید. سعی کنید به مکمل‌های مختلفی که در رقابت با مکمل موردنظر شما هستند، نگاهی بیندازید و نظرات مصرف‌کنندگان را مطالعه کنید. ممکن است مطالعاتی در مورد آن مکمل انجام شده باشند که در دسترس عموم قرار دارند. هرچه بیشتر تحقیق کنید، در هنگام خرید یک مکمل بهتر تصمیم خواهید گرفت.
در حالی که برخی از مکمل‌های رژیمی می‌توانند مفید باشند اما برخی همچنان به تحقیقات بیشتری نیاز دارند. مکمل‌ها قرار است تعداد ویتامین‌ها و مواد معدنی‌تان را افزایش دهند. باتوجه به این، به مصرف کنندگان توصیه می‌شود  مراقب مکمل‌هایی که ادعا می‌کنند دردها و بیماری‌های خاصی را کاهش، درمان یا معالجه می‌کنند، باشند. چون این هدف مکمل‌ها نیست. مکمل‌هایی که ادعا می‌کنند همه چیز را درمان می‌کنند یا به هیچ گونه عوارض جانبی اشاره نمی‌کنند، نیز ناقص و غیرمطمئن هستند، چون هر چیزی به نوعی اثر جانبی دارد.
اگر نگرانید که نتوانید تشخیص دهید کدام مکمل برای شما و خانواده‌تان مناسب است، با یک پزشک یا داروساز مشورت کنید.

ادامه ی خواندن

تناسب اندام

۷ افسانه در مورد تناسب اندام که نباید اعتقادی به آن ها داشته باشید!

منتشر شده

روی

به وسیله

این مقاله ممکن است بسیاری از باورهای شما را درباره چگونگی انجام تمرینات ورزشی و تناسب اندام زیر سوال ببرد!

افسانه شماره۱: تمرینات کرانچ و Ab به سوختن چربی شکم کمک می کنند.

حقیقت: در حالی که تمریناتی که شکم را هدف قرار می دهند، می توانند به بهبود و تقویت عضلات نزدیک شکم کمک کنند، اما این تمرینات به تنهایی تاثیر زیادی نخواهند داشت. بدن انسان نمی تواند فقط در مناطق خاص چربی از دست بدهد؛ هنگامی که ورزش می کنید، از دست دادن چربی پدیده ای است که تمام بدن را تحت تاثیر قرار می دهد.
برای به حداقل رساندن چربی شکم، بر روی تمرینات کاردیو (هوازی) شدید، همراه با برنامه ای برای وزنه زدن تمرکز کنید (که البته باید شامل تمرینات میان تنه مانندکرانچ باشند). و مهم تر از همه، تغذیه خود را اصلاح کنید!

 

افسانه شماره ۲: زنان باید وزنه های سبک بلند کنند تا از عضلانی شدن جلوگیری کنند.

حقیقت: اکثریت قریب به اتفاق زنان برای ساخت توده عضلانی به اندازه کافی تستوسترون در بدن خود ندارند تا عضلاتی مثل آرنولد که بعضی ها از آن اجتناب می کنند، برای خود بسازند. در واقع، بلند کردن وزنه سنگین به جای عضلانی کردن به زنان در کاهش وزن، به دست آوردن تناسب اندام و ایجاد اعتماد به نفس کمک خواهد کرد.

 

افسانه شماره ۳: عرق کردن شاخص خوبی برای نشان دادن سخت ورزش کردن شما است.

حقیقت: در حالی که پس از تمرینی سخت ،پیراهنی خیس عرق ممکن است احساس رضایت به شما بدهد، در واقع هیچ رابطه ای بین این که چقدر عرق می کنید و چقدر سخت ورزش می کنید، وجود ندارد. پس دفعه بعد که به باشگاه می روید، برای عرق کردن زیاد خود را به زحمت نیندازید.

 

افسانه شماره ۴: بدون درد کشیدن، چیزی به دست نمی آورید.

حقیقت: به گفته مایکل لگومارسین، متخصص مرکز پیشرفت ورزشی دانشگاه بوستون، تفاوت زیادی بین درد و ناراحتی وجود دارد.
وجود کمی درد عضلانی جزئی به ویژه پس از تمرینی سخت طبیعی است اما هر تمرینی که به طور فعال حین انجام دادن آن اذیت شوید، ممکن است باعث آسیب شود. درد شدید عضلانی که بیشتر از یک یا دو روز بعد از تمرین ادامه داشته باشد، احتمالا نشان دهنده آسیب یا تمرین زیاد است.

 

افسانه شماره ۵: حرکات کششی قبل از تمرین به جلوگیری از صدمات کمک می کنند.

حقیقت: مطالعات متعددی نشان داده اند که حرکات کششی قبل از تمرین در واقع هیچ تاثیری در جلوگیری از صدمه دیدن ندارند. در حقیقت، کسانی که قبل از شروع دویدن، تمرینات کششی انجام می دهند، عملا بیشتر از کسانی که این کار را نمی کنند، آسیب می بینند.
به نظر می رسد تمرینات کششی پس از ورزش بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند از درد های عضلانی با شروع تاخیری جلوگیری کنند. به جای استفاده از تمرینات کششی قبل از تمرین، کمی پیاده روی ساده، پروانه زدن و یا هر کاری که باعث گرم شدن ماهیچه های در گیر در تمرین می شود را امتحان کنید.

 

افسانه شماره ۶: تمرینات کاردیو (هوازی) با شدت کم بهترین روش برای سوزاندن چربی است.

حقیقت: شما احتمالا با منطقه “چربی سوز” در بخش مورد علاقه تجهیزات تمرین کاردیو آشنا هستید،
اما وقتی در مورد کاهش وزن صحبت می کنیم واقعا هیچ دلیلی مبنی بر موثر تر بودن تمرینات کاردیو با شدت پایین نسبت به تمرینات با شدت بالا، وجود ندارد.
به گفته تام هلند متخصص ورزش و نظریه پرداز تناسب اندام، از دست دادن چربی با سوزاندن کالری میسر می شود و هر چه تمرینات شدیدتری انجام دهید، کالری بیشتری می سوزانید.

 

افسانه شماره ۷: دستگاه های وزنه برداری ایمن تر از وزنه زدن آزاد هستند.

حقیقت: این افسانه ممکن است شما را در معرض خطر بیشتری برای آسیب قرار دهد. بسیاری از علاقه مندان به باشگاه به جای یادگیری نحوه استفاده از وزنه آزاد، به کار با دستگاه های وزنه برداری می پردازند، چرا که آنها بر این باورند که دستگاه فرم آن ها را اصلاح می کند و اطمینان خواهند داشت که به خود صدمه نمی زنند.
اما باز هم راه های زیادی از تنظیم ارتفاع و طول گرفته تا استفاده از وزنه های بسیار سنگین و گروه های عضلانی اشتباه برای فشار دادن یا کشیدن وجود دارند که می توانید توسط دستگاه وزنه برداری به عضلات و مفاصل خود آسیب برسانید. خواه وزنه آزاد یا دستگاه های وزنه برداری را انتخاب می کنید ، مطمئن شوید قبل از این که شروع به کار کنید، یک مربی حرفه ای روش کار را به شما آموزش می دهد.

چه افسانه های تناسب اندامی شنیده اید که فکر می کنید باید از آن ها دست بکشیم؟

ادامه ی خواندن

تناسب اندام

بهترین ورزش برای لاغری چیست؟

منتشر شده

روی

به وسیله

 

بهترین ورزش برای لاغری چیست؟

عضو انجمن پزشکان ورزشی با بیان این که یکی از بهترین زمان برای چربی‌سوزی، ورزش در صبح و به هنگام ناشتاست، گفت: زیرا به دلیل پایین بودن گلوکز خون بدن مجبور می شود از اسیدهای چرب بیشتری استفاده کند.

سعادت‌مهر در گفت‌وگویی، اظهار کرد: تغذیه در کاهش وزن یکی از مهم ترین فاکتورهاست و  با داشتن برنامه غذایی مناسب می‌توانید به راحتی وزن کم کنید. البته اگر بدون ورزش کاهش وزن داشته باشید مشکلاتی نظیر از دست دادن بافت عضلانی، شل شدگی و افتادگی پوست برای شما به وجود خواهد آمد. در کنار برنامه غذایی باید به تمرینات ورزشی متناسب با شرایط بدنی خود بپردازید تا بتوانید از حجم چربی ها کم کرده و به عضلات خود اضافه کنید.

وی با بیان این که برای کاهش وزن و رسیدن به اندامی متناسب و زیبا باید ۵ روز در هفته به فعالیت بدنی بپردازید، افزود: بعد از پیروی از یک برنامه غذایی مناسب شما باید به انجام تمرینات هوازی (تمرینات کانکارنت) بپردازید تا به اصطلاح کالری بسوزانید و لاغر شوید. تمرینات کانکارنت تلفیقی از تمرینات هوازی و تمرینات مقاومتی(کار با وزنه است.) تمرینات کانکارنت به شکل های مختلفی انجام می‌شود. به عنوان نمونه یک روز می‌توانید به تمرینات هوازی بپردازید و روز دیگر به تمرینات مقاومتی و با استفاده از وزنه های سبک با تعداد تکرار بالا ذخایر گلیکوژن عضلات را خالی کنید و سپس به تمرینات هوازی بپردازید.

عضو انجمن پزشکان ورزشی تصریح کرد: بعد از تمرینات مقاومتی به دلیل شرایط مناسب تر سیستم همورال(وجود کورتیزول، بالا بودن هورمون های رشد و اپی نفرین) بدن بهتر از چربی ها استفاده می‌کند و فراخوانی اسیدهای چرب بیشتر می‌شود.

او اضافه کرد: البته یکی از بهترین زمان ها برای چربی سوزی، ورزش در صبح و به صورت ناشتاست. زیرا به دلیل پایین بودن گلوکز خون و کمبود گلوکز، بدن مجبور می‌شود از اسیدهای چرب بیشتری استفاده کند.البته باید توجه داشته باشید که تمرین صبح ناشتا برای تیپ های مختلف بدنی متفاوت است و در برخی از تیپ های بدنی(تیپ های بدنی ترکیبی) تمرین هوازی صبح ناشتا باعث ریزش عضلانی خواهد شد و باید از آمینو اسیدهای لازم جهت جلوگیری از ریزش عضلات استفاده کنید.

سعادت مهر خاطرنشان کرد: برای چربی سوزی بهتر باید بین ۶۰ تا ۸۰ درصد توان قلبی خود را به فعالیت بپردازید که این حداکثر ضربان قلب به فاکتورهایی همچون سابقه ورزشی افراد و شرایط آمادگی جسمانی آنها بستگی دارد.

وی در پایان گفت: افرادی که با اضافه وزن به دویدن می‌پردازند به دلیل آماده نبودن بدن فشار زیادی به مفاصل آنها وارد می‌شود و بعد از گذشت مدتی دچار کمر درد یا زانو درد می‌شوند و متاسفانه ورزش را رها می‌کنند.این افراد بهتر است شدت تمرینات خود را به آرامی افزایش داده و قبل از انجام ورزشهای سنگین عضلات چهارسر ران، همسترینگ و دوقلو خود را تقویت کنند تا فشار کمتری روی مفصل زانو وارد شود. البته در ارتباط با انجام تمرینات مقاومتی برای افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۵۰ سال بهتر است این افراد هفته ای ۳جلسه به تمرینات فول بادی(تمرین با وزن بدن) بپردازند.

منبع: ایسنا

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی
loading...

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی خانوادگی دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com