با ما ارتباط برقرار کن

آرایش صورت و زیبایی

هفت راهنمایی برای داشتن آرایشی با دوام

منتشر شده

روی

بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند روزانه فقط یک بار و آن هم هنگام صبح آرایش کنند و آرایش آنها در تمام طول روز حفظ شود. متاسفانه معمولا به ظهر نکشیده آرایش محو و کم رنگ، رنگ و رو رفته یا لک افتاده شده و نیاز به بازسازی اساسی دارد. با این حال عوامل فراوانی هستند که با لحاظ کردن آنها، آرایش با دوام تری خواهید داشت.

ترفند ها و تکنیک های خاصی وجود دارند که مانع می شوند در نیمروز مجبور به بازسازی مجدد آرایش شوید. آرایشیک در این مقاله به چند مورد از این تکنیک ها اشاره می نماید.

راهکارهای آرایش بادوام

بزرگترین مشکل در داشتن آرایشی با دوام چیست؟

هنگامی که روز آغاز می شود و ما در معرض نور خورشید و باد و هوای تازه قرار می گیریم، پوست صورت ما چربی بیشتری تولید می کند که همین امر باعث تخریب آرایشی می شود که چندی قبل با دقت انجام داده بودیم. توانایی ما در کنترل چربی و بازتابش نور خورشید می تواند به حفظ آرایش و نیز سلامتی پوست کمک کند. محصولات آرایشی خاصی که ساختاری طبیعی دارند غالبا پایداری بیشتری نیز دارند، زیرا مواد طبیعی قابلیت خوبی در بازتابش نور دارند. همچنین مواقعی که ما چشمان خود را می مالیم، آرایش چشم، لکه لکه یا رنگ و رو رفته می شود. بعلاوه اگر تکنیک درستی نیز در نوع کشیدن خط و سایه چشم به کار گرفته نشده باشد، خط و شیارهایی بسیار ناخوشایند پدیدار خواهند شد که باعث می شوند آرایش تازگی و ظرافت خود را از دست بدهد یا حتی شروع به پوست پوست شدن کند.

 

چه کاری می توان انجام داد تا آرایشی با دوام داشته باشید؟

اگر می خواهید آرایش شما در تمام طول روز حفظ شود، می بایست از تکنیک های بهتری استفاده کنید. از محصولات زیبایی مناسب با ترکیبی صحیح استفاده کنید، با چند خرده کاری سریع در هنگام ظهر آرایش شما ظاهری بسیار تازه و با طراوت به خود می گیرد و در تمام طول روز آنرا حفظ خواهد کرد.

۱)      هرگز آرایش جدید را روی آرایش قبلی لنجام ندهید.

 شما می بایست از شب قبل صورت خود را بشویید پس تمام آنچه که باید انجام دهید آن است که از یک جاذب چربی استفاده کنید تا چربی باقیمانده روی پوست که ممکن است در طی شب ایجاد شده باشد را پاک کند.

۲)      از نرم کننده های مناسب استفاده کنید.

از نرم کننده ای استفاده کنید که برای نوع پوست شما مناسب است. هرگز فراموش نکنید که همواره از نرم کننده ای استفاده کنید که SPF  آن ۱۵ یا بالاتر باشد، حفاظت از پوست در برابر نور خورشید بسیار بسیار با اهمیت است تا زیبایی شما را تضمین کند و نیز از اثرات مخرب نور خورشید بکاهد.

 

۳)      برای داشتن پوستی صاف و نرم از پرایمرهای آرایشی کمک بگیرید.

پرایمرها به پر کردن خطوط کوچک و چین و چروک ها کمک می کنند و پوست را برای آرایش آماده می کنند. پرایمرها حتی می توانند با به حداقل رساندن قرمزی پوست به سلامتی پوست نیز کمک کنند و در کاهش میزان پف و ورم زیر چشم ها موثر باشند.

۴)        زیرسازی آرایش را به صورت یک دست انجام دهید.

یک محصول مناسب انتخاب کنید که برای نوع پوستتان مناسب باشد. زیرسازی را یک دست انجام دهید به جای استفاده از انگشتان دست از پد های مخصوص استفاده کنید. برای حصول نتیجه ای بهتر از محصولات طبیعی استفاده کنید.

۵)      از پودرها استفاده کنید.

 پس از اتمام زیرسازی، از یک پودر شفاف برای تثبیت زیرسازی استفاده کنید و با این عمل از تخریب آرایش توسط چربی جلوگیری کنید. پودر را به خوبی روی پلک های خود بکشید تا از اثر مخربی که چربی تولید شده در طول روز می تواند روی پوست داشته باشد جلوگیری کنید.

 

۶)      از لمس کردن پوست صورت خود اجتناب کنید.

در برابر میل خود نسبت به دست زدن به پوست صورت و مالیدن چشم ها، مقاومت کنید. این کار نه تنها آرایش را رنگ پریده و لکه لکه می کند، بلکه چربی و چرک دستان شما مانع می شود که در طول روز آرایشی پایدار و با دوام داشته باشید.

۷)      چربی ایجاد شده روی منطقه T (پیشانی، بینی و چانه) را جذب کنید.

در طول زمان نهاری، به کمک کاغذ های خشک کننده یک بار مصرف و پودر ها چربی ایجاد شده روی منطقه T (پیشانی، بینی و چانه) را جذب کنید. به آرامی یک لایه نازک از پودر را به صورت نم نم، ونه با مالش، روی پوست خود ایجاد کنید. در یک فرصت مناسب نیز رژلب خود را تجدید کنید.

نگران داشتن آرایشی با دوام در طول روز نباشید اگر شما در صبح بدرستی آرایش کرده باشید و چند لحظه کوتاه در اواسط روز و به کمک چند تکنیک سریع،  میتوانید آرایشی پایدار داشته باشید، درست مانند لحظه اول.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرایش صورت و زیبایی

اشتباهاتی که هنگام آرایش چشم مرتکب می شویم.

منتشر شده

روی

به وسیله


اشتباهاتی که هنگام آرایش چشم مرتکب می شویم.

اگر آرایش چشم اشتباه باشد می تواند چهره را مریض احوال و نامرتب نشان دهد‎

 

چشمها اولین نقطه برخورد و گیرایی بین افراد هستند. اگر آرایش چشم اشتباه باشد می تواند چهره را مریض احوال و نامرتب نشان دهد. در عین حال آرایش چشم درشت نیز میتواند، صورت را سرزنده و چشمها را درشتر نمایان کند.

 

ما برخی اشتباهات رایج آرایش چشم را با شما در میان می گذاریم.

 

۱ ) بیش از حد سایه چشم می زنید

پالت های رنگی سایه های چشم دارای رنگ های مختلفی هستند، اما این بدین معنا نیست که شما باید از تمامی این رنگها همزمان استفاده کنید، هر یک از این رنگ ها برای یک آرایش خاص به کار می روند. ترکیب کردن رنگ سایه چشم کار ساده ای نیست. نمیشود یک پالت رنگ را بردارید و چند رنگ را انتخاب کرده و روی پلک بزنید. اگر این کار را به درستی انجام ندهید آرایش چشم به یک کابوس تبدیل می شود. برای اینکه آرایش چشم طبیعی و زیباتری داشته باشید بهتر است هر بار از یک رنگ سایه چشم آن هم نه خیلی زیاد، استفاده کنید.

 

۲ ) نمی گذارید خط چشم مایع روی پلک بنشیند

گاهی خط چشم مایع که میکشید، روی پلک پخش میشود. اشتباه شما اینجاست که وقتی خط چشم می کشید صبر نمی کنید تا خشک شود. بهتر است اگر از خط چشم مایع استفاده می کنید حداقل ۶۰ ثانیه بعد از اینکه خط را کشیدید چشمها را ببندید تا از پخش شدن آن جلوگیری کنید.

 

۳ ) هنگام آرایش، نور کافی ندارید

نور در آرایش شما نقش بسزایی دارد. وقتی در فضایی که نور کافی و مناسب دارد آرایش می کنید می توانید ریزه کاری های بیشتری را ببینید و ایرادات آرایش چشم را بیشتر متوجه شوید. اگر هنگامی که هوا روشن است آرایش می کنید سعی کنید از نور طبیعی کمک بگیرید، پرده را کنار بزنید و بگذارید نور روی چهره تان بیفتد. معمولا وقتی نور اتاق کم است ما بیش از حد آرایش می کنیم و حتی گاهی در اثر کمبود نور آرایش چشم تا به تا می شود.

 

گاهی در اثر کمبود نور آرایش چشم تا به تا می شود‎

 

۴ ) به آرایش ابروها توجه نمی کنید

ابروها در چهره نقش مهمی دارند، بخصوص اینکه فرم آنها در فرم چشمان موثر است. هنگام آرایش نباید ابروها را فراموش کرد. هرچند تیره کردن بیش از حد ابرو نیز باعث میشود چیزی در چهره شما بیش از حد دیده شود. باید ابروها را طبیعی و زیبا آرایش کنید، طوری که پرتر و خوش فرم تر دیده شوند. با اینکار باعث می شوید آرایش چشم نیز زیباتر دیده شود.

 

۵ ) از ریمل قدیمی استفاده می کنید

اگر وقتی ریمل می زنید کمی از آن زیر چشم می ریزد، دلیل آن بد بودن جنس ریمل یا کهنه بودن آن است و احتمالا تاریخ مصرف ریمل مدتیست که گذشته است. به تاریخ مصرف و طول عمر لوازم آرایشی، دقت کنید. اگر تاریخ آن گذشته باشد هم برای سلامتی ضرر دارد و هم درست و خوب کار نمیکند.

 

منبع: بانوی شهر

 

ادامه ی خواندن

آرایش صورت و زیبایی

اصلاح صورت با تیغ یا ریش تراش؟ کدام بهتر است؟

منتشر شده

روی

به وسیله


اصلاح صورت با تیغ یا ریش تراش؟ کدام بهتر است؟

استفاده از تیغ یا ریش تراش بسته به نوع پوست هر فردی در نظر گرفته می شود

 

تیغ بهتراست یا ریش تراش؟ چرا برخی تاکید دارند که حتما از ماشین ریش تراش استفاده کنند؟ در این مطلب نکاتی را درباره بهترین روش اصلاح صورت مردان و اصول آن عنوان می کنیم؟

 

تکنیک های اصلاح با مرطوب کننده ها، محصولات با کیفیت و مراقبت از پوست بعد از اصلاح می تواند به شما کمک کند که از بهترین روش ها برای اصلاح صورت برخوردار شده و در برطرف کردن معایب و جلوگیری از آسیب رسانی به پوست صورت موفق باشید.

 

اصلاح همراه با شستشوی صورت با محصولات پس از اصلاح برای حفظ سلامت پوست بسیار مهم است. صرف نظر از انتخاب بهترین روش برای اصلاح صورت، به خاطر داشته باشید که در هر صورت باید مراحل و اصول اصلاح صورت را رعایت کنید.

  

اصول اصلاح صورت مردان

در ابتدا، صورت و ریش خود را کمی مرطوب کنید. یکی از دلایل سوزش پوست صورت در هنگام اصلاح، پوست خشک و مرطوب نکردن صورت است. این یکی از نکات مهم است که نباید آن را فراموش نکنید. موهای صورت تا 30٪ از حجم  رطوبت را جذب می کند.

 

مو با جذب آب بسیار ضعیف شده و بنابراین اصلاح آن راحت تر می شود. دوش گرفتن قبل از اصلاح هم  روش ایده آلی  برای اطمینان از مرطوب بودن صورت و ریش شما است.در صورتی که دوش گرفتن امکان پذیر نباشد، صورت خود را شسته و سپس یک دستمال مرطوب گرم را چند دقیقه، روی صورت خود قرار دهید. این تکنیکی است که اکثر آرایشگران از آن استفاده می کنند.

 

پس از مرطوب کردن صورت، استفاده از کرم اصلاح با کیفیت، دارای غلظت بالا و حاوی روان کننده ها (به عنوان مثال سیلیکون ها) و مرطوب کننده ها مهم و ضروری است. بهترین کرم های اصلاح صورت حالت کرمی هستند و مانند مارک های ارزان تر داروخانه ها به صورت فوم نیستند.

  

اصلاح صورت با تیغ

هر چه فوم کمتر باشد، تراشیدن صورت بهتر انجام می شود. استفاده از این کرم باعث سهولت کار، سوزش کمتر و خستگی کمتر در هنگام اصلاح صورت می شود. کرم خوب و مناسب باعث می شود که حساسیت کمتری در پوست صورت ایجاد شده و پوست نرم تری داشته باشید.

علاوه بر این می تواند برای انواع پوست ها مناسب باشد. کرم اصلاح را حداقل یک دقیقه قبل از تراشیدن موی صورت به صورت زده و بگذارید تا حد ممکن صورت را نرم و مرطوب کند.

  

ویژگی بهترین برس اصلاح

یکی از ابزارهای مهم در هنگام اصلاح صورت، برس اصلاح است. برس ریش تراش کمک می کند تا موهای خود را بهتر ببینید. دوم اینکه کمک می کند تا کرم اصلاح کاملا در تمام سطح پوست پخش شود و در نهایت، در حذف سلول های مرده پوست (لایه برداری) کمک کرده و باعث داشتن پوست صاف تر و سالم تر شود. همیشه سعی کنید از برس اصلاحی استفاده کنید که نه ضخیم باشد نه خیلی نرم.

کرم اصلاح را با برس اصلاح به صورت دایره ای روی صورت پخش کنید تا به همه نقاط پوست برسد.

 

در این مرحله شما باید از تیغی با کیفیت و با قابلیت تغییر تیغ استفاده کنید. همیشه استفاده از تیغ با کیفیت تاثیر بسیار زیادی در اصلاح صورت دارد. تیز بودن تیغه ها هم بسیار مهم است زیرا در غیر این صورت، نه تنها موها را نمی تراشد، بلکه سبب آسیب رساندن به پوست و ایجاد بریدگی هایی بر روی پوست می شود.

 

تیغ نازک به پوست آسیب رسانده و باعث ایجاد سوزش پس از اصلاح می شود. پس از اتمام کار اصلاح، صورت را با آب ملایم بشویید و حوله را روی پوست صورت نکشید. به طور کلی می توان گفت که پوست صورت افراد مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و هر فردی با در نظر گرفتن نوع پوست خود باید از وسایل با کیفیت و مخصوص پوست خود در اصلاح صورت استفاده کند.

  

تیغ بهتراست یا ریش تراش

استفاده از تیغ یا ریش تراش بسته به نوع پوست هر فردی در نظر گرفته می شود. برخی افراد با تیغ و بعضی هم با ریش تراش بهتر اصلاح می کنند. به طور کلی استفاده از ریش تراش برای انواع پوست ها چه حساس و غیر حساس مناسب تر بوده و در عین حال کار با آن آسان تر است. به علاوه هنگام کار با ریش تراش آسیب و برش بر سطح پوست ایجاد نشده اما با استفاده از تیغ، ممکن است پوست صورت دچار برش شود.

 

منبع : nabzema.com

 

ادامه ی خواندن

آرایش صورت و زیبایی

آموزش فرم دادن به ابروها

منتشر شده

روی

به وسیله

 عزيزان چه نيكوست كه سال نو را با چهره‌اي زيباتر براي خود و دوستانمان آغاز كنيم و  چهره زيباي زنان ايراني را هميشه ايراني نگه داريم.

  ابرو يكي از پرنماترين اجزاي يك چهره است. بنابراين بايد اصول نگه‌داري و زيباسازي آن را نيز ياد بگيريم.
براي اينكه بتوانيم يك ابروي مناسب براي يك چهره انتخاب كنيم بايد ابتدا بتوانيم جام چهره هر شخص را بشناسيم.

زيباترين چهره براي يك هنرمند در حرفه آرايش، صورت بيضي است و ما اگر بخواهيم يك ابروي مناسب طراحي كنيم بايد به تمام عضوهاي صورت توجه كنيم و با تغييراتي كه در ابرو ايجاد مي‌كنيم بتوانيم تا حدودي نواقص صورت را رفع كنيم.

ابرو مي‌تواند روي بلندي و پهني و چاقي و لاغري صورت اثرگذار باشد و همچنين تغييرات اساسي بر روي چشم‌هاي فرد مورد نظر بگذارد و نيز مي‌توان تا حدودي روي پهنا و باريكي و نواقص بيني اثرگذار باشد.
آموزشي كه ما در نظر داريم ابتدا براي كساني مي‌توان به كار برد كه داراي ابرواني پر و كامل باشند در غير اين صورت سايه پردازي را آموزش مي‌دهيم.

  در زمان‌هاي قديم كه صورت پردازان و آرايشگران همگي با تجربه شخصي كار مي‌كردند در واقع بدون آموزش تخصصي كار را آغاز كرده بودند، به فرم دادن ابروها هيچ توجهي نمي‌كردند و بنا به گفته قديمي‌ها فقط زير ابرو بر مي‌داشتند. اما اكنون نظر ما بر اين است كه ابرو بايد پرداخت شود و دليل نمي‌بينيم كه حتما زير ابرو پاك و تميز شود بلكه هر كاري كه به زيبايي ابرو اضافه كند انجام مي‌دهيم.

 

آموزش

آموزش فرم دادن به ابروها

آموزش فرم دادن به ابروها

ابرو از نظر قد و پهنا تقسيم‌بندي خاص خود را دارد

• از نظر قد به دو قسمت و از نظر پهنا به ۳ قسمت تقسيم مي‌شود.
• از ابتداي تاج كه سر ابرو محسوب مي‌شود تا آرك كه شكست ابرو است يك قسمت و از آرك تا دم ابرو يعني انتهاي ابرو يك قسمت در نظر گرفته مي‌شود بنابراين بلندي ابرو به دو قسمت نامساوي تقسيم مي‌شود.
۱- از تاج تا آرك
۲- از آرك تا دم
كه اين نسبت را اگر بدون در نظر گرفتن مد روز بخواهيم اندازه‌گيري كنيم بايد قسمت اول دو برابر قسمت دوم باشد، يعني از تاج تا آرك دو برابر آرك تا دم ابرو باشد.

• دومين چيزي كه در نظر مي‌گيريم پهناي ابرو است كه باز هم ما بدون در نظر گرفتن مد روز اين تقسيم‌بندي را انجام مي‌دهيم.

آموزش فرم دادن به ابروها

آموزش فرم دادن به ابروها

• پهنا به سه قسمت تقسيم‌بندي مي‌شود يعني اگر در تاج پهنا را ۳ مقياس بگيريم در قسمت آرك ۲ و در قسمت دم ابرو ۱ مد نظر است و نسبت ۱،۲،۳ بايد اجرا شود.

 

• حال با در نظر گرفتن اين قانون در اين شماره مجله فقط مي‌توانيم شناخت صورت را آموزش دهيم باشد كه در شماره‌هاي بعدي با هم به سوي زيبايي حركت كنيم.

• بايد گفت كه حتما به نوع صورت و چشم و بيني شخص توجه كامل، لازم است بنابراين ابتدا انواع صورت‌ها را نام مي‌بريم.

• صورت انواع مختلف دارد و ابرو تاثيرگذار است.

آموزش فرم دادن به ابروها

آموزش فرم دادن به ابروها

۱- صورت بيضي كه يكي از نرمال‌ترين و جذاب‌ترين انواع صورت‌هاست و در ديد همه زيباست.
۲- صورت گرد كه با فرم دادن و آرايش مناسب ابرو مي‌توان به سمت صورت بيضي آن را حركت داد.
۳- صورت مربع كه همان صورت گرد است با داشتن چهار ضلع در قسمت‌هاي شقيقه و چانه
۴- صورت مستطيل كه همان صورت بيضي است با داشتن چهار ضلع باز هم در قسمت‌هاي شقيقه و چانه
۵- صورت‌هاي قلبي
۶- صورت‌هاي مثلثي

 براي صورت‌هاي بيضي اگر قانون نسبت پهنا و قد ابرو كه قبلا گفته شد را رعايت زيبا مي‌شود و دليل اصلي آن است كه اين صورت، صورت ايده‌آل است. البته بدون در نظر گرفتن نواقص چشم‌ها و بيني كه هر كدام به نوبه خود تاثير گذارند.

 براي صورت‌هاي گرد سعي مي‌كنيم كه در قسمت آرك كمي شكست ايجاد كنيم و كمان زير ابرو را از بين ببريم. زيرا كمان ابرو باعث گردي بيشتر مي‌شود.

براي اينكه بتوانيم در قسمت آرك شكسته ايجاد كنيم كمي از بلندي قد تارهاي ابرو در قسمت تاج كوتاه مي‌كنيم و كمي از پهناي ابرو در قسمت تاج اما از بالاي ابرو مي‌كاهيم. سپس براي اينكه اين شكت كامل شود از قسمت دوم ابرو يعني آرك تا دم باز هم از قسمت بالاي ابرو كمي از پهناي ابرو كم مي‌كنيم، با اين كار شكست ابرو را مي‌سازيم.
زيرا ابرو اگر كمان داشته باشد بايد از بين برود بنابراين اگر ابروهايي باشد كه بتوان به مرور زمان نگه داشت و قسمت كمان را پر كند نگه مي‌داريم. عزيزان اين را بدانيد كه هر تار ابرو براي رشد كامل ۸ تا ۹ ماه زمان مي‌خواهد بنابراين يك ابرويي كه ناقص است، نياز به مراقبت دارد و اگر جايي از ابرو ريخته يا به اشتباه برداشته شده است پس از مدتي صبر باز هم ترميم مي‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی خانوادگی دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com