با ما ارتباط برقرار کن

سلامت

نکات ورزشی برای سالمندان

منتشر شده

روی

ما نمیتوانیم جلوی پیرتر شدن خود را بگیریم، اما می توانیم پیری موفقی داشته باشیم. هر چقدر در حال حاضر فعال تر، سالم تر و با تناسب بیشتر زندگی کنید، در زمان پیرتر شدن خود احساس بهتری خواهید داشت.

وزارت بهداشت ایالات متحده و اداره خدمات انسانی در زمینه سالمندی برآورد می کند که تا سال ۲۰۳۰ میلادی، ۷۲.۱ میلیون نفر بالاتر از سن ۶۵ سالگی داشته، یعنی ۱۹ درصد از جمعیت جهان مسن خواهند بود. انتظار می رود تا سال ۲۰۴۰ تعداد افرادی که به سن ۸۵ سالگی برسد، به ۱۴.۱ میلیون نفر برسد!

ورزش، کلیدی مهم برای یک دوران سالمندی موفق است. هیچ گاه برای یک شروع دیر نیست. در تصاویر زیر خواهیم دید که چگونه بدن ما در سفر به سوی میانسالی، مزایای استفاده از ورزش را درخواهد یافت.

 

۱- درهنگام سفر به سوی میانسالی، چه اتفاقی برای عضلات ما می افتد؟

 

همانطور که سن ما افزایش می یابد، توده عضلانی کاهش می یابد. بین دهه های سوم تا هشتم زندگی، ما تا ۱۵ درصد از توده عضلانی نازک خود را از دست می دهیم، که با بالا رفتن سن ما به کاهش میزان متابولیسم کمک می کند. حفظ قدرت و بافت عضلانی کمک می کند تا برای حفظ وزن سالم، تقویت استخوان ها و ایجاد تعادل، کالری بسوزانیم.

 

۲- آیا برای ساخت عضله دیر خواهد شد؟

 

هیچ وقت برای انجام تمرین و عضله سازی دیر نیست. بدن در هر سن که باشد، به تمرین قدرت پاسخ می دهد. آموزش قدرت می تواند به کاهش علائم برخی از مشکلات رایج که با افزایش سن با آن روبرو خواهیم شد، از جمله آرتریت، دیابت، پوکی استخوان، چاقی، درد پشت و افسردگی کمک کند.

 

۳- آیا می توانم بدون ساختن عضلات بزرگ، قویتر باشم؟

 

قدرت فقط شامل ساختن عضلات بزرگ نیست. تمرین بلند کردن وزنه هر دو یا سه بار در هفته میتواند به وسیله ساخت عضلات باریک، قدرت را افزایش دهد. مطالعات نشان داده اند که حتی این مقدار کم از تمرین قدرت، می تواند تراکم استخوان، قدرت کلی و تعادل را افزایش دهد. همچنین می تواند خطر سقوطی را که می تواند منجر به شکستگی شود، کاهش دهد.

 

۴- با افزایش سن، چه اتفاقی برای استقامت می افتد؟

 

درست همانطور که توده عضلانی با افزایش سن کاهش می یابد، استقامت نیز همینطور است. خبر خوب این است که بدن به تمرینات استفامتی تناسب اندام مانند پیاده روی نیز پاسخ می دهد. هر فعالیتی که ضربان قلب و تنفس را برای یک مدت طولانی افزایش می دهد، تمرینات استقامتی درنظر گرفته می شود. علاوه بر پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری، رقص و تنیس، همگی جزو فعالیتهای استقامتی هستند.

 

۵- با افزایش سن، چه اتفاقی برای انعطاف پذیری می افتد؟

 

همراه با توده عضلانی و استقامت، انعطاف پذیری نیز با افزایش سن کاهش می یابد. اما مانند قدرت و استقامت، انعطاف پذیری نیز می تواند بهبود یابد. افزایش انعطاف پذیری به شما برای حرکات آزادانه بیشتر و محدوده وسیع تری از حرکت اجازه خواهد داد. مناطقی که باید به آنها توجه کرد، شامل گردن، شانه ها، آرنج، مچ دست، باسن، زانو و مچ پا می باشد.

۶- با افزایش سن، چه اتفاقی برای تعادل می افتد؟

 

با بالا رفتن سن، تعادل کاهش می یابد و سقوط دراثر آن، می تواند منجر به شکستگی استخوان شود. موسسه ملی سلامت تخمین می زند بیش از یک سوم افراد بالای ۶۵ سال هر ساله به زمین می افتند، و در نتیجه اغلب دچار آسیب هایی نظیر شکستگی های لگن که یک علت اصلی برای جراحی و ناتوانی در سالمندان است، می شوند. تمرینات تعادل و تمرینات قدرتی می تواند به حفظ تعادل و کاهش خطر سقوط کمک کند.

 

۷- با افزایش سن، چه اتفاقی برای استخوان ها می افتد؟

 

با افزایش سن، تراکم استخوان نیز کاهش می یابد که می تواند منجر به پوکی استخوان شود؛ وضعیتی که در آن استخوان ها شکننده و ضعیف شده و بیشتر در معرض شکستگی ها هستند.

بیش از ۴۰ میلیون آمریکایی به پوکی استخوان مبتلا بوده و یا در معرض خطر آن هستند و این میزان در زنان بیشتر از مردان است. ورزش می تواند قدرت استخوانی و تراکم آن را افزایش دهد. فعالیت تحمل وزن بسیارمفید است، زیرا باعث می شود که استخوان ها سخت تر کار کنند. تمرینات قدرتی به تقویت ماهیچه ها و نیز تقویت استخوان ها کمک می کند.

 

۸- با افزایش سن، چه اتفاقی برای مفاصل می افتد؟

 

استئوآرتریت با بالاتر رفتن سن ما رایج تر می شود؛ درحدود ۲۷ میلیون نفر در ایالات متحده مبتلا به استئوآرتریت هستند، شرایطی که در آن غضروف بین مفاصل شکسته شده، باعث ایجاد سختی، درد و از دست دادن حرکت در مفاصل می شود. یکی از بهترین راههای کنترل  در استئوآرتریت، فعال بودن و حفظ وزن سالم است. عدم حرکت به سفتی و ضعف مفاصل کمک می کند. تمرینات شامل آن دسته است که برای محدوده حرکت و انعطاف پذیری، استقامت و قدرت استفاده می شود.

 

۹- آیا تمرین ورزشی به عملکرد شناختی کمک می کند؟

 

ورزش به عملکرد شناختی کمک می کند. مطالعات نشان داده اند که فعالیت بدنی منظم می تواندکاهش حافظه را آهسته تر کرده و از آن در برابر زوال عقل محافظت کند.

 

۱۰- آیا ورزش باعث بهبود خلق و خو می شود؟

 

نشان داده شده است که ورزش در بهبود خلق و خوی اثر دارد. افسردگی در افراد مسن رایج است و ورزش می تواند اثر ضد افسردگی داشته باشد. تصور می شود ورزش ممکن است باعث افزایش سروتونین در مغز شود که منجر به حالت های بهتر و افسردگی کمتر می شود.

 

۱۱- چگونه می توانم ورزش را شروع کنم؟

 

قبل از شروع هر برنامه ورزشی، با پزشک خود صحبت کنید تا مشخص شود که چه فعالیت هایی برای شما مناسب است. مهم است که به آرامی شروع کنید و به تدریج برنامه خود را بسازید. زیاده روی در ورزش، خیلی زود می تواند منجر به آسیب شود. حتی یک پیاده روی پنج تا ده دقیقه ای یک شروع خوب است و شما می توانید از آنجا شروع کنید. خود را با اهداف خود تحریک کنید.

 

۱۲- یک برنامه ورزشی هفتگی بسازید

 

تمرینات خود را برنامه ریزی کنید؛ چون اگر با برنامه جلو بروید، احتمال بیشتری برای پیروی از آن دارید. سازگار باشید و ساعت ها و روزهایی را که برای شروع بهتر است، پیدا کنید. مهم نیست در ابتدا چقدر کار کرده اید، فقط بیرون بروید و آن را انجام دهید!

۱۳- تمرینات استقامتی و هوازی

 

هر فعالیتی که ضربان قلب و تنفس را برای یک مدت طولانی افزایش می دهد، تمرینات استقامتی نامیده می شود. تمرینات استقامتی و هوازی برای قلب، ریه ها و سیستم گردش خون مفید است.

تمرینات استقامتی شما را برای انجام وظایف روزانه طاقت می دهد و می تواند از بسیاری از بیماری های مرتبط با پیری مانند دیابت، بیماری های قلبی و سکته مغزی جلوگیری نماید.

پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری، شنا، گروه ایروبیک و تنیس، همگی انواعی از تمرینات استقامتی هستند. بسیاری از ورزشگاه ها و مراکز بزرگ، گروه هایی از این ورزش برای سالمندان ارائه می کنند. تمرین استقامتی برای این که مفید باشد، نباید با شدت انجام شود.

 

۱۴- تمرینات قدرتی و مقاومتی

 

تمرینات قدرتی شما را نه تنها قوی تر می سازد، بلکه به شما کمک خواهد کرد که قادر به انجام کارهای روزانه باشید، این دسته از تمرینات، می توانند سوخت و ساز بدن را افزایش دهند که به شما اجازه می دهد وزن سالم خود را حفظ کنید. تمرینات قدرتی همچنین در حفظ سطح قند خون سالم نقش دارند که در جلوگیری از دیابت و چاقی اهمیت دارد. تمرینات قدرتی و مقاومتی ممکن است همچنین با کمک به قدرتمند تر کردن استخوان های شما به جلوگیری از پوکی استخوان کمک کند.

نوارهای کشی مقاومتی، یک راه آسان و ارزان برای انجام تمرینات قدرتی در خانه می باشد. شما همچنین می توانید از وزنه استفاده کرده و یا با ماشین آلات ورزشی در ورزشگاه کار کنید.

 

۱۵- تمرینات انعطاف پذیری

 

تمرینات انعطاف پذیری برای کشش عضلات و بافت اطراف آن کمک می کنند. کشش می تواند از آسیب ها پیشگیری کرده و به جلوگیری از افتادن کمک کند. یوگا یک راه عالی برای بهبود انعطاف پذیری است. انواع مختلفی از یوگا وجود دارد، بنابراین شما می توانید یکی از آن ها را که مناسب نیازهای شما هستند پیدا کنید. استودیوهای یوگا، سالن های ورزشی و کلاس هایی که در آنها “Y” ارائه می شود، و همچنین می توانید با استفاده از DVD ها، کتاب ها یا برنامه هایی که در گوشی نصب می شود، در خانه از یوگا استفاده کنید.

 

۱۶- تمرینات تعادلی

 

پایداری و تعادل برای جلوگیری از سقوط، که یکی از دلایل اصلی شکستگی لگن و ناتوانی در افراد سالخورده است، اهمیت دارد. وقتی تمرینات تعادلی انجام می دهید، یک میز یا صندلی را نگه دارید تا خودتان را حمایت کنید یا کسی در نزدیکی شما باشد که اگر تعادل خود را از دست بدهید، از شما حمایت کند. بسیاری از مراکز بزرگ، کلاس های تعادل را ارائه می کنند و پزشک شما می تواند تمریناتی را که برای شما مناسب است توصیه کند.

 

۱۷- به دنبال آن بروید!

 

مهم نیست که چند ساله هستید، ورزش برای شما مفید است. هرگز برای شروع دیر نیست، و شما می توانید از تمرینات قدرتی و مقاومتی، کشش و تمرین انعطاف پذیری، و تمرینات استقامتی و هوازی استفاده کرده و از مزایای آن بهره ببرید. ورزشی را پیدا کنید که از آن لذت برده و سالمندان درعین حال متناسب با برنامه شما باشد و شروع کنید!

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی
loading...

طب سنتی

رفع سیاهی زیر بغل با طب سنتی

منتشر شده

روی

به وسیله

مجله دوستم | طب سنتی در ابتدا باید خاطر نشان کرد که عواملی مانند اصلاح، عرق بیش از حد، تجمع سلول‌های مرده، استفاده منظم از کرم‌های اصلاح و دئودورانت‌های حاوی الکل می‌توانند باعث سیاهی زیر بغل شوند. گاهی اوقات برخی بیماری‌های خاص یا اختلالات هورمونی نیز باعث بروز چنین شرایطی می‌شوند. در ادامه به برخی درمان‌های خانگی برای رفع سیاهی زیر بغل اشاره می‌کنیم.

رفع سیاهی زیر بغل با طب سنتی به ۱۳ روش ساده

۱. لیمو

لیمو یک سفید کننده طبیعی است. شما می‌توانید از آن برای سفید کردن تمام قسمت‌های بدن از جمله زیر بغل استفاده کنید. همچنین لیمو خاصیت ضد عفونی کنندگی داشته و می‌توان از آن برای از بین بردن بوی بد زیر بغل نیز استفاده کرد. بدین منظور، یک تکه لیمو را به زیر بغل خود بمالید. سپس بعد از ۱۰ دقیقه، آن را بشویید. به یاد داشته باشید که لیمو می‌تواند باعث خشکی پوست شود. بنابراین بعد از استفاده، کمی مرطوب کننده یا لوسیون به بدن خود بمالید.

رفع سیاهی زیر بغل با طب سنتی

۲. سیب زمینی

همانند لیمو، سیب زمینی نیز خاصیت سفید کنندگی دارد. اما معمولا سیب زمینی‌ها خود مرطوب کننده بوده و به ندرت باعث تحریک پوست می‌شوند. سیب زمینی حاوی مقدار کمی اسید بوده که به آن خاصیت سفید کنندگی می‌دهد. شما می‌توانید یک تکه سیب زمینی را به زیر بغل خود بمالید. یا می‌توانید آن را در مخلوط کن ریخته و آب آن را به زیر بغل خود بمالید.

۳. خیار

یک تکه خیار را بر روی مناطق مورد نظر خود بمالید. خیار، پوست را سفیده کرده و هم زمان آن را مرطوب می‌کند. همچنین می‌توانید خیار را با کمی آب لیمو یا عسل نیز مخلوط کنید.

۴. زعفران

کمی زعفران را به دو قاشق غذاخوری لوسیون ملایم اضافه کنید. آن‌ها را خوب با هم مخلوط کرده و به زیر بغل خود بمالید. این ترکیب علاوه بر رفع سیاهی زیر بغل، بوی ناخوشایند زیر بغل را نیز از بین می‌برد.

رفع سیاهی زیر بغل با طب سنتی

۵. جوش شیرین

جوش شیرین یک سفید کننده طبیعی بوده و معمولا هیچ گونه عوارضی ایجاد نمی‌کند. بدین منظور، جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کرده و خمیری سفت تهیه کنید. خمیر را بر روی مناطق مورد نظر خود گذاشته و بگذارید تا خشک شود. پس از خشک شدن، آن را با آب ولرم بشویید.

۶. پوست پرتقال

اسید سیتریک موجود در پوست پرتقال، خاصیت سفید کنندگی دارد. مقداری پوست پرتقال را به مدت ۳ تا ۴ روز در زیر نور آفتاب خشک کنید. سپس آن‌ها را پودر کرده و در یک ظرف ذخیره کنید. دو قاشق غذاخوری از پودر را با کمی گلاب مخلوط کرده و ترکیب اصل را به زیر بغل خود بمالید. پس از ۱۰ دقیقه، آن را با آب سرد بشویید.

۷. شیر

شیر حاوی برخی ویتامین‌ها و اسید‌های چرب بوده که باعث روشن شدن پوست و رفع سیاهی زیر بغل می‌شود. کمی شیر را به زیر بغل خود مالیده و بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه باقی بماند. این کار را هر روز انجام دهید.

رفع سیاهی زیر بغل با طب سنتی

۸. روغن نارگیل

قبل از حمام، کمی روغن نارگیل را برداشته و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با آن زیر بغل خود را ماساژ دهید. روغن نارگیل به آرامی و به تدریج، پوست را سفید می‌کند. بنابراین این کار را هر روز انجام دهید.

۹. سرکه

با استفاده از سرکه می‌توان بوی ناخوشایند زیر بغل و سیاهی آن را برطرف کرد. کمی سرکه را به زیر بغل خود مالیده و بعد از ۱۰ دقیقه، آن را بشویید. برای نتیجه بهتر می‌توانید سرکه را با کمی آرد برنج ترکیب کنید.

۱۰. آرد نخود

از آرد نخود می‌توان برای سفید کردن قسمت‌های مختلف بدن استفاده کرد. همچنین می‌توان از آرد نخود برای رفع آکنه نیز استفاده کرد. مقداری آرد نخود، آب لیمو و ماست را با هم مخلوط کنید. از این ترکیب به طور روزانه استفاده کنید.

۱۱. سیب

سیب را له کرده و آن را به زیر بغل خود بمالید. خاصیت اسیدی سیب باعث رفع سیاهی و بوی بد زیر بغل می‌شود. همچنین می‌توان از آن برای لایه برداری پوست نیز استفاده کرد.
رفع سیاهی زیر بغل با طب سنتی

۱۲. ماست

استفاده از ماست به ویژه در ترکیب با عسل، می‌تواند ناخالصی‌هایی که باعث تغییر رنگ پوست شده‌اند را از بین ببرد. همچنین می‌توان از ماست برای رفع بوی زیر بغل نیز استفاده کرد. بدین منظور دو قاشق غذاخوری ماست را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. ترکیب را به زیر بغل خود بمالید و بگذارید تا خشک شود. سپس با آب سرد بشویید.

۱۳. چوب صندل

دو قاشق غذاخوری پودر چوب صندل را با ۱ قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید. ترکیب را به مدت ۱۵ دقیقه در زیر بغل خود قرار دهید. سپس با آب سرد بشویید. برای نتیجه بهتر، این کار را هر روز انجام دهید.

ادامه ی خواندن

مراقبت از پوست

برای داشتن پوستی زیبا از یخ کمک بگیرید

منتشر شده

روی

به وسیله

مجله دوستم  | مراقبت از پوست

صورت هر شخصی ثروت اوست بنابراین افراد دوست دارند مراقب پوست صورتشان باشند تا همیشه زیبا
و شاداب به نظر بیایند. دست یابی به این هدف زیاد هم سخت نیست و شما می توانید با ساده ترین روش های
طبیعی همچون استفاده از تکه های یخ سلامت پوست خود را حفظ کنید و به داشتن پوستی زیبا افتخار کنید.

داشتن پوستی زیبا با یخ

در این مقاله یک روش معجزه آسا برای داشتن پوستی زیبا و با طراوت بیشتر به شما معرفی می‌شود.
استفاده از یخ! از این به بعد، به جای لوسیون‌های صنعتی، از یخ استفاده کنید.

توجه به سلامت و زیبایی پوست یکی از دغدغه‌های افراد به خصوص خانم‌هاست که اهمیت زیادی دارد زیرا عوامل متعددی
از جمله آلاینده‌های محیطی، پرتوهای فرابنفش خورشید و عادات بد غذایی بر کیفیت پوست تأثیر گذاشته و روند پیری آن
را تسریع می‌کند.

خوشبختانه محصولات آرایشی باکیفیت و توصیه‌های متخصصان توانسته با عوامل آسیب زا مقابله کرده و روند جوانی پوست را بهبود
بخشد.
اما در بسیاری موارد این محصولات گران بوده و همه قادر به تهیه آن نیستند.

ترفند جالبی که در اینجا معرفی می‌شود استفاده از “یخ” است و تأثیر مطلوبی در تقویت و شادابی پوست دارد.

این راهکار مربوط به مشرق زمین بوده اما امروزه در همه جای دنیا کاربرد دارد و خانم‌ها بدون صرف هزینه
در کنار دیگر مراقبت‌های پوست از آن استقبال کرده‌اند.

شادابی و طراوت پوست

تأثیر ضدالتهابی یخ تحریکات و قرمزی ناشی از جوش و آکنه را تسکین می‌دهد.

چندین بار استفاده از یخ روی صورت به بهبود آکنه کمک کرده و تأثیر رادیکال‌های آزاد را کاهش می‌دهد.
همچنین در رفع چین و چروک‌های پوستی نیز مؤثر بوده و از بروز لکه پیشگیری می‌کند.

استفاده منظم از یخ به کوچک شدن منافذ پوستی کمک کرده و سلول‌های مرده و ناخالصی‌های پوست را از بین
می‌برد.

داشتن پوستی زیبا

داشتن پوستی زیبا با یخ

لوسیون پاک کننده

به جای لوسیون های صنعتی می‌توانید پیش از آرایش صورت، تکه‌ای یخ را روی صورت بمالید.

به این ترتیب منافذ پوست از آرایش کمتر دیده می‌شود و جلوه‌ای زیباتر خواهد داشت.

تحریک جریان خون

سرما عروق خونی را منقبض کرده و جریان خون را تحریک می‌کند.
این حالت مانع از کبودی و تیرگی زیر چشم‌ها و وریدهای عنکبودی مانند زیر پوست می‌شود.

کاربرد صحیح یخ روی صورت

گرچه این روش آسان است و وقت و هزینه‌ای چندانی از شما نمی‌گیرد اما بدانید که تاثیرات فوری ندارد و نیاز به مداومت دارد.

همچنین از آنجا که کشیدن مستقیم یخ روی پوست باعث تحریک و سوزش می‌شود، بهتر است یخ را در پارچه‌ای
پیچید و سپس پوست را ماساژ داد.

ابتدا باقیمانده مواد آرایشی را چاک کنید و صورت بشویید.

سپس تکه‌ای یخ را در پارچه‌ای بپیچید و پوست را ماساژ دهید.
هیچ وقت یخ را به طور مستقیم روی پوست نکشید زیرا باعث تحریک و سوزش می‌شود.

قسمت‌های زیر چشم را با ملایمت بیشتری ماساژ دهید.
در نهایت از کرم یا لوسیونی برای رطوبت رسانی به پوست استفاده نمایید.

چند توصیه در مورد ماساژ با یخ

داشتن پوستی زیبا

داشتن پوستی زیبا با ماساژ یخ

در صورت احساس سوزش یا آسیبی خاص، با تکه‌ای پنبه به آرامی پوست را ماساژ دهید.
از دستمال کاغذی استفاده نکنید زیرا گاهی باعث تحریک و آسیب می‌شود.

اگر پوستی چربی دارید یا از جوش‌های سیاه پوستی ناراحت هستید بهتر است ماساژ یخ طولانی‌تر باشد تا زمانی که سرما روی صورت احساس شود.

سپس پوست را با لوسیون یا کرم ضد آکنه ماساژ دهید.

برای بهره مندی بیشتر از این ترفند زیبایی و پیشگیری از پیری زودهنگام می‌توانید گلاب، آب لیمو، چای سبز، دمنوش
بابونه یا آب خیار را در قالب‌های کوچک ریخته و در فریزر بگذارید تا منجمد شود.

ماساژ صورت با یخ هر بار باید حداکثر ۱۵ دقیقه باشد و برای کسب تأثیر بهتر توصیه می‌شود صبح و شب انجام شود.

توجه : هیچگاه یخ را به طور مستقیم بر روی پوستتان قرار ندهید و سعی کنید آن را در یک
دستمال لطیف و تمیز قرار داده و سپس روی پوستتان بگذارید.

بیشتر بدانیم : یخ های آرایشی معجزه شادابی پوست

تهیه یخ آرایشی بسیار آسان است و نیاز به مهارت و دانش خاصی ندارد .

یخ معدنی : مقداری آب معدنی را در قالب های یخ ریخته و پس از یخ زدن، تکه های یخ را روزی دوبار روی پوست
خود بزارید، این کار باعث تحریک جریان خون به روی پوست شما می شود .

یخ آبلیمو : نصف آبلیمو و چند تکه از لیمو تازه را همراه با مقداری آب تصفیه شده درون قالب های یخ بریزید و یخ ها
را روزی دوبار روی پوست خود بگذارید، این نوع یخ باعث لطافت پوست شما می شود .

یخ چای سبز : مقداری چای سبز دم کشیده را درون قالب های یخ ریخته و پس از یخ زدن روزی دوبار این قالب های
یخ را روی پوست خود بگذارید ، این نوع یخ باعث افزایش طراوت و شادابی پوست خواهد شد .

یخ آب برنج : مقداری از آب برنجی که در حال جوشیدن است را بردارید و پس از سرد شدن ، درون قالب های یخ بریزید
و یخ حاصله را روزی دوبار روی پوست خود بزارید، این کار باعث از بین رفتن لک های پوستی می شود. قابل ذکر است
که این نوع یخ را فقط تا سه روز می توان در یخچال نگهداری کرد.

یخ آب هندوانه : مقداری آب هندوانه را درون قالب های یخ ریخته و پس از یخ زدن تکه های یخ را روزی دوبار روی
پوست خود بگذارید و پس از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید، این نوع یخ باعث شفافیت پوست می شود .

نکته : یخ آرایشی را همیشه باید به روی پوست تمیز و بدون آرایش استفاده کنید.

 

ادامه ی خواندن

سلامت جنسی

آیا کاهش میل جنسی زنان با مصرف قرص ضد بارداری در ارتباط است؟

منتشر شده

روی

به وسیله

مجله دوستم | سلامت جنسی

قرص های ضد بارداری  شهرت بدی پیدا کرده اند. سوالاتی که درباره مصرف آن ها میپرسند معمولا در مورد ایجاد افسردگی، خطر سرطان سینه و حتی اضطراب است.

قرص های ضد بارداری چه تاثیری بر میل جنسی زنان دارند

قرص های ضد بارداری  شهرت بدی پیدا کرده اند. سوالاتی که درباره مصرف آن ها میپرسند معمولا در مورد ایجاد افسردگی، خطر سرطان سینه و حتی اضطراب است.

ولی ما می خواهیم ببینیم که آیا قرص های ضد بارداری باعث کاهش میل جنسی در زنان می شوند؟

قرص های ضد بارداری برای مصرف همه مناسب نیست و اثرات نامطلوب زیاید به دنبال دارند.

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۳ در دانشگاهی در آلمان انجام شد نشان داد که مصرف قرص های ضد بارداری باعث کاهش ترشح هورمون عشق یا اکسی توسین oxytocin  می شود.

ترشح هورمون اکسی توسین در بدن باعث میشود که زن و شوهر شریک زندگی خود را به میزان ۱۵% جذاب تر از دیگران ببینند.

تاثیر دارو در اشخاص مختلف، متفاوت است و لزوما باعث کاهش میل جنسی نخواهد شد.

ولی اگر احساس می کنید بعد از مصرف قرص های ضد بارداری میل جنسی شما کاهش پیدا کرده برای جایگزین کردن آن با پزشکتان مشورت کنید.

البته وزن متعادل، خوشحال بودن در یک رابطه، داشتن خواب کافی و کم بودن استرس تاثیر بسیار بیشتری از قرص های ضد بارداری بر میزان میل جنسی شما دارند.

میل جنسی یک فرد همیشه یکسان نیست و با توجه به شرایط مختلف تغییر می کند.

بنابراین قبل از این که قرص های ضد بارداری را مقصر بدانید بهتر است به سایر عوامل اثر گذار بر زندگیتان تمرکز کنید.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی
loading...

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی خانوادگی دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com