با ما ارتباط برقرار کن

دانستنی‌های متفرقه

نقش ارکیده در دیدار ترامپ و کیم جونگ اون!

منتشر شده

روی

سنگاپور اغلب زمانی که رؤسای کشورهای جهان، اعضای خانواده های سلطنتی و مشاهیر به این کشور سفر می کنند دیپلماسی ارکیده را پیش می گیرد. این دیپلماسی پس از گذاشتن نام افراد روی گل های ارکیده ای صورت می گیرد که به طور ویژه برای آنها کاشته شده است. گل ارکیده گل ملی سنگاپور به شمار می رود.

دیپلماسی ارکیده سنگاپور در دیدار ترامپ و کیم جونگ اون؟!

رئیس جمهور سابق آمریکا باراک اوباما و همسرش میشل گلهای ارکیده ای که وسط آن زرد و کرم رنگ و گلبرگ هایش پیچ خورده بود دریافت کردند، در حالیکه گلبرگ های ارکیده رئیس جمهور چین «شی جی پینگ» صورتی کمرنگ با نقطه های کوچک قرمز  و پراکنده بود.

دیپلماسی ارکیده سنگاپور در دیدار ترامپ و کیم جونگ اون؟!

 

اما ارکیده نلسون ماندلا رهبر فقید آفریقای جنوبی زرد رنگ با وسط نارنجی و گوشه های تیز بود.

دیپلماسی ارکیده سنگاپور در دیدار ترامپ و کیم جونگ اون؟!

گیاه شناسان، رسانه ها و تحلیلگران کنجکاوند بدانند که سنگاپور دیپلماسی ارکیده ی خود را در گفت وگوهای تاریخی ترامپ و کیم جونگ اون که سه شنبه آینده (۱۲ ژوئن: ۲۲ خرداد) خواهد بود، چگونه ادامه خواهد داد؟

نیکولاس فانگ مدیر امنیت و امور جهانی در مؤسسه بین الملل سنگاپور می گوید: کشور میزبان ممکن است در حاشیه اجلاس سران، این حرکت را به عنوان یک ژست حسن نیت و دوستی انجام دهد.

نقش ارکیده در دیدار ترامپ و کیم جونگ اون!

او این دیپلماسی نرم را منحصر به سنگاپور دانست و افزود: باید منتظر ماند و دید، آیا برای هر یک از آن دو گل ارکیده ی جداگانه در نظر گرفته می شود و یا یک گل ارکیده ی مشترک که به نوعی بیانگر ماهیت این اجلاس باشد در نظر گرفته خواهد شد؟!

ارکیده های ویژه در باغ های بوتانیک سنگاپور، که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد، نمایش داده خواهند. شد این باغ ها در غرب منطقه ای است که سنگاپور برای برگزاری اجلاس در نظر گرفته است.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

دانستنی‌های متفرقه

گروهک تروریستی الاحوازیه کیست ؟ (+ توضیحات)

منتشر شده

روی

به وسیله

گروهک تروریستی تجزیه طلب الاحوازیه کجاست؟

گروهکی تروریستی که بصورت وحشیانه اقدام به عملیات تروریستی میکند و برایش عرب و فارس فرقی نمیکند ؛  چون می داند ملت ایران هزاران سال است با هم در زیر پرچم ایران زندگی می کنند. به گزارش مجله دوستم صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ماه در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه رابه‌رگبار بستند. صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ماه در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه رابه‌رگبار بستند.

گروهک تروریستی الاحوازیه کیست ؟ (+ توضیحات)

حمله تروریستی گروهک الاحوازیه

 

اخبار اولیه حاکی از ان بود که تعدادی دراین حمله تروریستی به شهادت رسیده و تعداد دیگری نیز مجروح شده‌اند. بعد از گذشت یک ساعت از این حمله، گروه تروریستی “الاحوازیه” مسئولیت این حمله رابه عهده گرفت.

 

صلاح ابوشریف سخنگوی این گروه تروریستی در مصاحبه با تلویزیون اینترنشنال حمله امروز به مراسم رژه را رسما در راستای عملیات هاي‌ الاحوازیه اعلام کرد.

گروهک تروریستی الاحوازیه کیست ؟ (+ توضیحات)

گروه تروریستی الاحوازیه

حزب «تضامن الدیمقراطی الاهواز» درسال ۲۰۰۳ در انگلستان اعلام موجودیت کرده و علم مبارزه با جمهوری اسلامی ایران را بلند کرد.

«منصور عبدویس» مشهور به «منصور سیلاوی» که همه ی وی را به مشکلات خانوادگی و عصبی مزاج بودنش می‌شناختند، مسئولیت این گروه انگلیسی رابه عهده گرفت. برای این که دولت انگلیس از نزدیک فعالیت‌هاي‌ حزب خود ساخته را رصد کند، نماینده تام الاختیار خود به نام «دانیل برت» عضو حزب کارگر رابا عنوان مسئول انجمن دوستی عرب‌هاي‌ ایران و انگلیس درکنار حزب تضامن قرار میدهد.

 

حزب تضامن برای سر پوش گذاشتن بر رسوایی‌هایش و دادن گزارش کار بابت دریافت پول‌ از انگلیس، سلسله ترورهای خودرا در خوزستان به راه انداخت و برای خوش خدمتی بیشتر ضمن همگرایی با گروه‌هاي‌ تروریستی، اقدام به اجرای برنامه در شبکه ماهواره‌اي «تیشک» متعلق به گروهک تروریستی موسوم به پژاک کرد.

پس از مرگ منصور عبدویس، «عدنان سلمان»؛ فردی که تا چندی پیش در ایران راتتدگی میکرد و از حداقل سواد خواندن و نوشتن برخوردار بوده، با کنار زدن نیروهای قدیمی گروهک از جمله جلیل شرهانی، موسی شریفی، وجدان عفراوی، کریم عبدیان، ناهی ساعدی، یاسین غبیشی و… مسئولیت گروه رابه عهده گرفت.

 

همان طور که گفته شد تشکیلات نظامی و تروریستی الاحوازیه و شاخه نظامی ان موسوم به محی الدین آل ناصر، از اواسط سال۱۳۷۵ با هدف مقابله با جمهوری اسلامی و تجزیه خوزستان فعالیت خودرا آغاز نمود. این گروه که بازوی نظامی جبهه التحریر، جنبشی نظامی که در عراق مستقر بود، آشکارا شیوه مسلحانه و تروریستی را برگزید.

گروهک تروریستی الاحوازیه کیست ؟ (+ توضیحات)

الاحوازیه

 

افراد این گروهِ نژادپرست اعتقاد دارند که باید مبارزه مسلحانه تا نابودی فارس ها و آزادی عربستان «استان هاي‌ خوزستان، بوشهر و هرمزگان و جزایرخلیج فارس!» بی رحمانه ادامه داشته باشد. آن ها جزایر سه گانه ابوموسی و تنب را نیز بخشی از خاک اعراب میدانند و علاوه بر ان در نقشه هاي‌ خود عنوان خلیج عربی رابه جای خلیج فارس برگزیده اند.

اکنون سی سال پس از پایان دفاع مقدس، گروه تروریستی الاحوازیه با کمک گروه تروریستی داعش و با کمک مالی مستقیم دولت هاي‌ عربی در منطقه که سیاست هاي‌ ایران ستیزانه را پیگیری می‌کنند میخواهند شکست در هشت سال جنگ تحمیلی را جبران کرده و برای جدایی خوزستان از ایران برنامه ریزی کنند.

 

الاحوازیه به روایت آمار :

 

زمان پیدایش گروه: اواسط سال ۱۳۷۵

علت پیدایش: مقابله با جمهوری اسلامی و تجزیه خوزستان

عقاید: مبارزه مسلحانه تا نابودی فارس ها «غیرعرب ها» و آزادی عربستان «استان هاي‌ خوزستان، بوشهروهرمزگانوجزایرخلیج فارس!»

 

اهداف: براندازی جمهوری اسلامی ايران از طریق قیام مسلحانه

وابستگی: بازوی نظامی جبهه التحریر، جنبشی نظامی که در عراق مستقر بود

رهبر معنوی: حبیب نبگان، ساکن دانمارک

 

رهبر نظامی: حبیب نبگان، ساکن دانمارک

حمایت معنوی: طاهر آل نعمه در کانادا، موسوی در حزب النهضه و ابوبشار، محمود احمد، رئیس جبهه دموکراتیک خلق عرب در انگلیس و کشور های هلند، دانمارک و سوئد و سازمان سيا

 

حمايت مادی و تسليحاتی: براساس اسناد منتشره ویکی لیکس حبیب نبگان و احمد نیسی درسال ۱۳۸۴ بعد از فرار از کشور به اتفاق فردی بنام فرید مقیم کشور امارات با سفیر ایالات امریکا در امارات ملاقات و ضمن توضیح در مورد چگونگی بمب گذاری هاي‌ خود در اهواز از وی تقاضای پناهندگی و ملاقات با اعضای سازمان سیا می نمایند.

 

مکان استقرار: دانمارک، سوئد و هلن

محدوده فعالیت: فعاليت نظامی در منطقه جنوب ايران و فعاليت مجازي با راه اندازی سایت احوازنا

وضعیت گروه: نیمه فعال

 

گروهک تروریستی الاحوازیه کیست ؟ (+ توضیحات)

این گروه به مشی مسلحانه اعتقاد دارند. به شدت ضدایران و ضدغیرعرب هستند، در حالی‌که دیگران را نژادپرست و فاشیست میدانند، خود نژادپرست بوده و به شدت روشی فاشیستی دارند.

 

برای نمونه با افتخار ویدیویی از درگیری یک عرب و فارس، به گفته خودشان اشغالگر، را در تارنمای خود گذاشته اند. بمب گذاری هاي‌ سال ۱۳۸۴ در اهواز نیز از اقدامات خشن این گروه است.

 

این گروه با بی رحمی تمام، از این جنایات از جمله بمب گذاری در فرمانداری اهواز که به شهادت بیش از ۱۱ تن و مجروح شدن بیش از ۸۷ تن از هم میهنانمان انجامید و بمب گذاری در ساختمان منابع طبیعی اهواز فیلمبرداری کرده ودر اینترنت منتشر کردند.

 

گروه تروریستی الاحوازیه که درسال هاي‌ اخیر برنامه ریزی هاي‌ متعددی برای ناامن کردن اهواز رابه اجرا گذاشته ودر جریان اعتراضات مردمی نیز نقش مهمی در به خشونت کشیدن این اعتراضات داشت، میـــخواهد از طریق بی ثبات کردن منطقه، زمینه را برای جدایی خوزستان از ایران فراهم کند. همان اقدامی که صدام با حمله به ایران سعی کرد ان رابه ثمر برساند اما شکست خورد.

 

این تشکیلات از بدو تأسیس تا خرداد ۱۳۸۴ اقدام به جذب و آموزش بیش از سی نفر از عناصر دارای تفکرات تجزیه طلبانه و مساعد انجام اقدامات عملیاتی برای وارد شدن به فاز نظامی و… نمود.

گروهک تروریستی الاحوازیه کیست ؟ (+ توضیحات)

 

تشکیلات تروریستی مذکور اقدام به بمب گذاری در فرمانداری اهواز، سازمان مدیریت وبرنامه ریزی، سازمان مسکن وشهرسازی، شرکت طرح توسعه نیشکر خوزستان، چاه عدد ۱۷۹ نفت، دو محل از خطوط لوله ورودی و خروجی منتهی به چاه ۱۷۹؛ خطوط لوله نفت آبادان رابه ترتیب در تاریخ ۱۰شهریور۱۳۸۴ و ۷آبان۱۳۸۴؛ اداره کل منابع طبیعی استان خوزستان، بانک سامان منطقه کیان پارس، شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی استان، فرمانداری هاي‌ آبادان و دزفول نمودند.

 

در اثر این عملیات ها تعداد ۱۴ نفر از هموطنان ستمدیده و بی گناه شهید و بیش از ۱۵۰ نفر نیز مجروح شدند و خسارات مالی بسیار هنگفتی نیز به اماکن دولتی و خصوصی وارد شد.

 

از دیگر جنایات این گروه بمب گذاری ۲۳ مهر در خیابان نادری در ماه رمضان ودر شلوغ ترین زمان ممکن، ساعتی پیش از اذان مغرب، بود که به کشته شدن ۶ نفر و مجروح شدن بیش از ۱۰۰ تن انجامید. اوج بی شرمی و بی رحمی این گروه آنجا بود که ابتدا یک بمب صوتی و هنگامیکه مردم در محل جمع شدند بمب اصلی منفجر شد. در میان کشته شدگان و مجروح ها تعداد زیادی عرب نیز وجود داشت!

 

نکته جالب ماجرا آن جاست که سایت وابسته به شبکه سعودی العربیه به گونه اي حادثه تروریستی اهواز را مورد پوشش خبری قرار داده که حمایت تلویحی ان از عوامل تروریستی را آشکار می سازد. این شبکه سعودی بجای «حادثه تروریستی» از «حمله مسلحانه» در خصوص رویداد های امروز اهواز استفاده کرده است.

 

این شبکه سعودی همچنین در جریان پوشش مغرضانه از حادثه تروریستی امروز در اهواز، اعلام کرده که سپاه پاسداران ایران، گروه الاحوازیه رابه دست داشتن در حادثه اهواز متهم کرده است.

 

العربیه به گونه اي اقدام به پوشش حادثه تروریستی اهواز کرده است که گویی گروه الاحوازیه دراین حادثه دست نداشته و تنها از سوی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به دست داشتن در حادثه متهم شده است.

گروهک تروریستی الاحوازیه کیست ؟ (+ توضیحات)

تروریست ها بدانند که خیال خام ایجاد تفرقه و آرزوی پوچ تجزیه ایران رابه گور خواهند برد.
چشمان میهن؛فرزندان این سرزمین بیدارند.

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های متفرقه

اسامی دانشمندان ایرانی شاغل در ناسا (عکس)

منتشر شده

روی

به وسیله

اسامی دانشمندان ایرانی شاغل در ناسا

با دانشمندان و بزرگان علم و دانش ایران زمین در ناسا آشنا شوید. این مطلب رابه دیگران معرفی کنید تا به جای دنبال کردن برخی افراد بی ارزش در اینستاگرام دنبال افراد با شخصیت و مشهور ایرانی باشند. اسم یکی از این نخبگان رو نمیدونیم ولی آدمهای بی ارزش اینستاگرامی و … رو مشهور کردیم و دنبالشون می‌کنیم !

 

به گزارش مجله دوستم در حالی که در داخل ایران ابعاد گسترش علوم مختلف و دستیابی به فناوری جدید در دستور کار مسؤولان و داشمندان جوان کشورمان قرار گرفته است، در اقصی نقاط جهان نیز دانشمندان و فرهیختگان ایرانی، خلاقیت هاي‌ علمی خود رابه نمایش می گذارند.

تعجب نکنید چون هیچ ادعایی در کار نیست و قرار هم نیست ناسا به ایران اسباب کشی کند اما مرور گوشه اي از فهرست ایرانیان فعال در نــاسا گویای حق آب و گل داشتن ایرانی ها در ان سازمان فضایی بزرگ هست که جای بسی تامل دارد.

 

اسامی دانشمندان ایرانی شاغل در ناسا (عکس)

دانشمندان بزرگ ایرانی در ناسا

پروفسور محمد جمشیدی، مدیر برنامه هاي‌ داخلی ایستگاه فضایی ناسا و همچنین مدیر بازرسی تکنیک ایستگاه فضایی ناسا

فیروز نادری، مدیر برنامه اجرایی منظومه شمسی در ایستگاه فضایی ناسا

حمید برنجی، عضو پژوهشگران ایستگاه فضایی ناسا

قاسم اسرار، عضو هیئت مدیره ایستگاه فضایی ناسا

کاظم امیدوار، عضو پژوهشگران ایستگاه فضایی ناسا

رضا غفاریان، مهندس لابراتوار نیرو محرکه جت ایستگاه فضایی ناسا

پروفسور پرویز معین، رئیس موسسه مرکزی تحقیقاتی دانشگاه ناسا در ایالات امریکا

پروفسور صمد حیاتی، عضو هیئت مدیره ایستگاه فضایی ناسا

خانم آزاده تبازاده، دانشمند ارشد فیزیک ایستگاه فضایی ناسا

عبد الحمید کریمی، فعالیت دربخش ساخت موشک هاي‌ فضایی در ناسا

خانم پزشک مقدم، فعالیت در آزمایشگاه پیشرانش جت بر روی رادارها در ناسا

 

در گزارش ها آمده؛ حدود ۷۰ الی ۸۰ ایرانی در ناسا فعالیت دارند و طبق آخرین آماری که گرفته شده ودر روزنامه space چاپ شده ۴۳ درصد از کادر پژوهشی ناسا از پژوهشگران ایرانی می باشند!

 

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که بدانیم؛ پزشک مصطفی چمران سردار شهید جبهه هاي‌ خوزستان و جنگ هاي‌ نامنظم چریکی نیز از نوابغ ایرانی بود که در هنگام تحصیل در کشور آمریکا در یکی از بخش هاي‌ ناسا فعال بود.

 

متاسفانه افراد نابغه زیادی از ایران رفته اند و بدلیل نبود امکانات نتوانسته ایم آنها را جذب کنیم . (فرار مغزها از ایران)

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های متفرقه

علت دستگیری محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در آمریکا (عکس)

منتشر شده

روی

به وسیله

طبق گزارش هاي‌ مختلف در اینترنت عده اي از منابع خبری مدعی شده اند که محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در یکی از فرودگاه هاي‌ امریکا در حالی‌که قصد ترک این کشور را داشته است، دستگیر شده است. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

 

محمد حسینی لیدر گروه ضد انقلاب ری استارت در فرودگاهی در ایالات امریکا در حال فرار دستگیر شد. سید محمد حسینی، لیدر گروه ضد انقلاب ری استارت توسط پلیس اف بی آی در ایالات متحده به اتهام ترور شیمیایی منصور اسانلو، یکی از فعالان کارگری دستگیر شد.

 

به گزارش مجله دوستم بنابر این گزارش عده اي از منابع خبری مدعی شده اند که حسینی در یکی از فرودگاه هاي‌ امریکا در حالیکه قصد ترک این کشور را داشته است، دستگیر شده است.

 

علت دستگیری محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در آمریکا (عکس)

محمد حسینی لیدر گروه ضد انقلاب ری استارت به اتهام ترور شیمیایی منصور اسانلو دستگیر شد.

 

منصور اصانلو از رهبران سابق سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با انتشار تصویری از خود بر روی تخت بیمارستان در حساب توییتری خود نوشته است:

 

“درباره دستگيری محمد حسينی و افرادش، اف‌بی‌آی از من خواسته صحبت نكنم، خبر دستگيری درست است.

 

۴ نفر در بورلی‌هيلز و ٢ نفر در شمال كاليفرنيا دستگير شده‌اند. امير عباس فخرآور هم ظاهراً شايد دستگير شود. تا سه هفته ديگر با همراهی افسر عالی پرونده‌ام كنفرانس مطبوعاتی كم نظيری خواهم داشت.”

علت دستگیری محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در آمریکا (عکس)

علت دستگیری محمد حسینی

 

پیش از این گزارش شده بود محمد حسینی، شومن و لیدر گروه ⁧ری‌استارت ⁩ توسط اف‌بی‌آی به اتهام ترور شیمیایی ⁧ منصور اسانلو ⁩بازداشت شده است.

 

سیدمحمد حسینی، مجری سابق صداوسیما که چندی پیش از ایران مهاجرت کرده و گروه تروریستی در بيرون از کشور تاسیس کرده بود، در ایالات متحده بازداشت شد.

 

علت دستگیری محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در آمریکا (عکس)

بیوگرافی سید محمد حسینی

سید محمد حسینی «متولد ۱۳ تیرماه ۱۳۴۸ تهران» یک مجری مشهور و بازیگر ایرانی بود.

 

از ابتدای شروع بکار در شبکه تهران تا سال ۱۳۸۴ مجری این شبکه بود که برنامه‌هاي‌ او خصوصاً با زوج سید کاظم احمدزاده هواداران فراوان داشت.
محمد حسینی تا زمان فعالیتش در ایران در برنامه‌هایي نظیر مسابقه سیمرغ و مسابقه بزرگ در تلویزیون ایران فعالیت داشت. او دانش‌آموخته رشته فیزیک از دانشگاه اصفهان است.

 

درسال ۱۳۶۸ دراین دانشگاه با تئاترهای «قنبرعلی پزشک میشود» و «مجری ناشی» به عنوان نویسنده و بازیگر درخشید که مورد استقبال دانشجویان، استادان و هنرمندان قرار گرفت.

 

دیری نگذشت که تئاتر زیر آسمان شهر جمله» و «ازدواج با خودت» با خود به صحنه آورد. او هنوز پا به عرصه تلویزیون نگذاشته بود که بیش از ۱۰۰۰ شب اجرای این نمایش‌ها را در کارنامه خود داشت

 

او درسال ۱۳۸۹؛ در اوج معروفیت و محبوبیت، ان هم‌زمانی که سال‌های متوالی توسط مردم به عنوان بهترین شومن ایران انتخاب شده بود از ایران خارج شد و الان در ایالات متحده کشور آمریکا زندگی میکند.

 

سید محمد حسینی هنرمندی که که راه اشتباهی را انتخاب کرد. حتی برادرش در آخرین حرف های خود گفت برادرم راه اشتباهی را انتخاب کرده است و او دروغگو است.

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها9 ساعت پیش

عکس پروفایل مخصوص متولدین مهر ماه | عکس تولدت مبارک برای متولد مهر

چهره‌ها و عکس‌ها5 روز پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۶) از اشارات نظرِ شیلا خداداد تا عاشقانه سمانه پاکدل برای هادی کاظمی !!!

چهره‌ها و عکس‌ها6 روز پیش

عکس پروفایل زیبا برای محرم | عکس نوشته زیبای محرم برای پروفایل

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس نوشته خدایا (۲)

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس های جدید امیر علی اکبری | مصاحبه امیر علی اکبری با روزنامه گل

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۵) از خودکفایی الناز شاکردوست تا غرغر لیلا بلوکات از اینستاگرام !!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۴) از وقتی الناز حبیبی به یاد فروغ فرخ زاد هست تا سحر قریشی در یک مکان دیدنی !!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

عکس های جدید سانیا سالاری بازیگر نقش ارغوان در سریال دلدادگان

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

عکس های جدید ساناز طاری (بازیگر نقش نیکا در سریال پدر)

مد ستاره‌ها سلبریتی2 هفته پیش

تصاویر زیباترین بازیگران زن ایرانی + ۱۰ بازیگر زن زیبای ترکیه ای

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com