با ما ارتباط برقرار کن

نامزدی عقد و بعد از ازدواج

نامزد شناسی با عطر مورد علاقه اش

منتشر شده

روی


نامزد شناسی با عطر مورد علاقه اش

نظریه های شخصیت

با توجه به عطرهایی که بیشتر مورد پسندتان است ویژگی‌های شخصیتی‌تان را بشناسید‎

اگر شما هم دوست دارید با توجه به عطرهایی که بیشتر مورد پسندتان است بعضی از ویژگی‌های شخصیتی‌تان را بشناسید با ما همراه شوید. ببینید شما در کدام دسته قرار می‌گیرید و کدام عطر و بو را بیشتر می‌پسندید.

این روزها با گرم شدن هوا بازار خرید و انتخاب عطرهای مختلف گرم‌تر می‌شود. حتما برای شما هم پیش آمده که با حس کردن بوی خاصی، خاطره‌ای از گذشته در ذهن‌تان تداعی شود. حس بویایی یکی از حواسی است که احساسات را به‌شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد چون بوهای مختلف احساسات متفاوتی را در افراد ایجاد می‌کنند از این رو اشخاص ناخودآگاه متناسب با اینکه می‌خواهند چه پیغامی را به اطرافیان منتقل کرده و به آنها اعلام کنند که چه علایق و شخصیتی دارند عطرهای مختلفی را انتخاب و استفاده می‌کنند.

دکتر تقوی، روانشناس سلامت افراد را براساس نوع عطرهای مورد پسندشان و رفتارها و عادت‌هایی که در انتخاب، خرید و مصرف عطر دارند به هشت گروه تقسیم کرده و بارزترین ویژگی‌های آنها را بیان می‌کند. اگر شما هم دوست دارید با توجه به عطرهایی که بیشتر مورد پسندتان است بعضی از ویژگی‌های شخصیتی‌تان را بشناسید با ما همراه شوید. ببینید شما در کدام دسته قرار می‌گیرید و کدام عطر و بو را بیشتر می‌پسندید.

گوشه‌گیرها (اسکیزوئیدها)؛ سرد  و تلخ را بیشتر می‌پسندند 

آنچه در آنها بسیار مشهود است، این است که کمتر به برقراری ارتباط با دیگران و داشتن روابط دوستانه علاقه‌مند هستند. از تعامل‌های انسانی ناراحت می‌شوند و فعالیت‌های انفرادی برای آنها در اولویت قرار دارد. این دسته افراد درونگرا هستند و عواطفی کند و محدود دارند و دیگران، آنها را آدم‌هایی نامتعارف،‌ منزوی و تک‌رو می‌دانند.  این افراد، دسته بوهای سرد و تلخ را بیشتر می‌پسندند. با توجه به ویژگی‌های شخصیتی‌ای که دارند کمتر دوست دارند به چشم بیایند از این رو معمولا عطرهایی را انتخاب می‌کنند که کمتر توجه دیگران را به آنها جلب کند. بین عطرهای تند و ملایم هم غالبا این دسته طرفدار عطرهای ملایم هستند چون عطرهای ملایم جاذبه و حساسیت خاصی را در افراد برنمی‌انگیزد.

بدبین‌ها و بدگُمان‌ها (پارانوئیدها)؛ براساس عطرها نتیجه‌گیری می‌کنند 

این دسته افراد معمولا به هر آنچه در اطراف‌شان می‌گذرد، سوءظن و شک دارند.  به همین دلیل معمولا متخاصم، تحریک‌پذیر و خشمگین هستند. این افراد بیشتر از اینکه به عطری که خودشان استفاده می‌کنند توجه نشان دهند به عطری که دیگران استفاده می‌کنند توجه نشان می‌دهند. ذهن این افراد به دنبال کوچک‌ترین سرنخ‌هایی برای قضاوت و نتیجه‌گیری است؛ بنابراین بیشتر از دیگران به بوهایی که از آنها به مشام‌شان می‌رسد معنا و مفهوم خاصی می‌دهند. اگر با آدم‌های بدبین و شکاک زیاد سر و کار دارید ترجیحا از عطرهای شیرین و ملایم که بوی آنها نمادی از رمانتیک و عاشقانه بودن است، استفاده نکنید چون شک‌، سوءظن و بدبینی آنها را تشدید می‌کند.

اسکیزوتایپال‌ها؛ طرفدار بوهای ملایم و خنک 

این دسته از افراد برخلاف دیگران از مسائل مختلف و عادی برداشتی عجیب و غیرعادی‌تری دارند. از آنجا که رمزآلودگی یکی از ویژگی‌های غالب این دسته افراد است معمولا عطرهایی با بوی تلخ و خنک را بیشتر می‌‌پسندند چون همیشه در سرما، تاریکی و تلخی، نوعی از رمزآلودگی وجود دارد. این افراد همچنین دوست دارند در پس پرده هر چیزی راز دیگری را جست‌وجو کرده و پیدا کنند؛ به همین دلیل به نظر می‌رسد به برند و حتی لوگوی برند عطری که انتخاب می‌کنند بیشتر از سایر تیپ‌های شخصیتی توجه نشان دهند. هرچه لوگو عجیب‌ و غریب‌تر و رمزآلودتر باشد، گرایش بیشتری به انتخاب و خرید عطرهای آن برند خاص پیدا می‌کنند.

شخصیت شناسی از روی عطر مورد علاقه

وابسته‌ها با نظر دیگران عطر می‌خرند ‎

شخصیت‌های خودشیفته‌ (نارسیسیتیک‌ها)؛ عطرهای خاص و گران را انتخاب می‌کنند 

این افراد خود را بزرگ و مهم می‌پندارند و چون خود را ویژه، فوق‌العاده و شایسته می‌دانند، انتظار دارند که دیگران تمام نظرات آنها را بپذیرند و به آنها احترام بگذارند. آنها معمولا تحمل انتقاد را ندارند و از انتقاد دیگران خشمگین می‌شوند. خودشان را بسیار خاص و مهم می‌پندارند و دوست دارند اطرافیان همواره آنها را مورد تحسین و تمجید قرار دهند و آنها را بی‌عیب، بی‌نقص، خاص و فوق‌العاده خطاب کنند؛ بنابراین عطرهای خیلی گران و برندهای خیلی معروف و لوکس را انتخاب می‌کنند تا بتوانند تعریف و تمجید دیگران را برانگیزند. درواقع هنگام انتخاب عطر نوع برند و میزان شهرت آن از بویی که آن عطر می‌دهد برای‌شان اهمیت بیشتری دارد. به‌هیچ‌وجه از عطرهای غیراصل و تقلبی استفاده نمی‌کنند. عده‌ای از افراد خودشیفته هم هستند که اصلا از عطر استفاده نمی‌کنند چون معتقدند وجودشان به اندازه‌ای که باید مهم هست که نیازی به خوشبو و معطر کردن خود نداشته باشند. این افراد در استفاده از عطر اهل افراط و تفریط‌ هستند؛ یعنی یا اصلا عطر نمی‌خرند یا اگر بخرند بهترین و گران‌ترین عطر را می‌خرند.

ضداجتماعی‌ها؛ گاهی ملایم و خنک، گاهی تند و تلخ 

این دسته افراد توانایی خوبی برای سازگاری با قوانین و موازین اجتماعی ندارند و به‌نوعی از آنها سر باز می‌زنند. دروغگویی و فریبکاری یکی از ویژگی‌های این افراد است. تحریک‌پذیر و پرخاشگر هستند همچنین بی‌احتیاط و بی‌مسئولیت. فریبکاری و اغواگری یکی از ویژگی‌های بارز این دسته افراد است و دوست دارند برای سوءاستفاده از دیگران اعتماد آنها را به نوعی جلب کنند تا بتوانند برای رسیدن به هدف‌شان آنها را فریب دهند. به نظر می‌رسد بسته به موقعیت،  بیشتر از عطرهای ملایم و خنک استفاده می‌کنند تا حالتی از حس اعتماد را در طرف مقابل‌شان ایجاد کنند.  تنوع عطر در این دسته بیشتر به چشم می‌خورد.

شخصیت‌های نمایشی؛ عطرهایی می‌زنند که توجه دیگران را جلب کند 

این افراد، تحریک‌پذیر و هیجانی‌اند و رفتاری پررنگ و لعاب، نمایشی و برونگرایانه دارند. اما با وجود رفتار متظاهرانه و پر زرق و برقی که دارند، اغلب نمی‌توانند دلبستگی عمیقی را به مدت طولانی حفظ کنند. از آنجا که توجه‌طلبی افراطی، یکی از بارزترین ویژگی‌های این دسته افراد است؛ بنابراین به نظر می‌رسد عطرهای شیرین، گرم و تند را بیشتر انتخاب می‌کنند چون هیجانات آنها را بیشتر برمی‌انگیزد. این افراد همیشه دوست دارند بوی خوب بدهند و با این بوی خوب روی دیگران تأثیر دلخواه‌شان را بگذارند. درواقع این افراد از عطر استفاده‌ ابزاری می‌کنند؛ یعنی عطری را استفاده می‌کنند که به وسیله آن بتوانند توجه دیگران را به خود جلب کنند. مصرف عطر در این دسته از افراد خیلی بالاست.

وسواسی‌ها؛ همیشه یک عطر خاص را انتخاب می کنند 

کمال‌گرایی و سختگیری بیش از حد و همچنین غیرقابل‌انعطاف بودن از ویژگی‌های بارز شخصیت‌های وسواسی است. آنها نسبت به وظایف خود تعهد بیش از حد دارند. اغلب افراد خشکی به نظر می‌رسند. معمولا در تصمیم‌گیری دچار مشکل هستند چون ترس از شکست خوردن دارند. روی نظرات و عقایدشان پافشاری می‌کنند؛ از این رو کمتر به احساسات دیگران توجه نشان می‌دهند. سختکوش هستند اما چون به جزییات اهمیت زیادی می‌دهند نمی‌توانند روی اصل موضوع تمرکز کنند. این افراد در انتخاب، خریدن و مصرف عطر هم حساسیت بیش از اندازه به خرج می‌دهند. معمولا تنوع عطر در این دسته زیاد دیده نمی‌شود چون تغییر دادن نوع عطر و انتخاب عطری دیگر برای آنها کار بسیار سختی است.

وابسته‌ها با نظر دیگران عطر می‌خرند 

شخصیت‌های وابسته شخصیت‌هایی هستند که برای نیازهای عاطفی و جسمی خود بیش از اندازه به دیگران وابسته‌اند. مدام به تأیید آنها نیاز دارند و معمولا به علت وابستگی زیادی که به دیگران دارند و ترسی که از طرد شدن توسط دیگران به آنها دست می‌دهد به‌هیچ‌وجه توانایی مخالفت با اطرافیان‌شان را ندارند و بیش از دیگران به نظر اطرافیان‌شان اهمیت می‌دهند. این افراد در انتخاب عطر هم علاقه و نیاز خودشان را در نظر نمی‌گیرند و بیشتر به دنبال گرفتن تأیید از افرادی هستند که به آنها وابسته‌اند. وابسته‌ها عطری را می‌خرند و استفاده می‌کنند که طرف مقابل‌شان دوست داشته باشد. تنوع عطر در این افراد بسته به تعداد افرادی که به آنها وابسته‌اند، فرق می‌کند. معمولا تنهایی اقدام به خریدن عطر نمی‌کنند و در انتخاب عطر نظر دیگران را جویا می‌شوند.

منبع: مجله زندگی ایده آل

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نامزدی عقد و بعد از ازدواج

۵ واکنش که کودک در هنگام دعوای پدر و مادر در خود ضبط میکند

منتشر شده

روی

به وسیله

دعوا و جر و بحث در زندگی میتواند روی فکر کودکان بسیار تاثیرگذار باشد در ادامه می‌توانید با ۵ واکنش که کودک در هنگام دعوا در خود ضبط میکند همراه شوید . 

روش من، روش تو؛ پس بچه چی؟
آیا تابه‌حال پیش‌آمده که سر بچه با همسرتان بگومگو کنید؟ برای مثال شوهرتان بشما بگوید: «داری لوسش میکنی» و یا شما به خانمتان بگویید: «چرا این‌قدر بهش گیر می‌دی؟». با این که طبق معمول با بزرگ تر شدن بچه‌ها این قبیل کشمکش‌ها بین والدین بیشتر می شود، ولی این به معنای آن نیست که از این اختلاف‌نظرها فقط اعصاب پدر و مادر ها به هم می‌ریزد؛ بلکه حقیقت آن هست که اختلافات والدین سر تربیت بچه‌ها کل فضای منزل رابه سوی تنش پیش می برد و درنتیجه بچه‌ها هم از ترکش‌‌های این فضای متشنج بی‌نصیب نمی‌مثل. برای رفع این حالات بحرانی فقط یک‌راه حل وجوددارد: شما و همسرتان تیمی عمل کنید.

چگونه در تربیت فرزندتان تیمی عمل کنید؟
آرام‌ترین منزل‌ها، منزل‌هایی میباشند که زن و شوهر دریک تیم باشند. هم تیم ماندن پدر و مادر در قضایا تربیتی کار سهل و ممتنعی هست. چند راهکار پیشنهادی برای رسیدن به چنین فضایی حاوی موارد زیر میباشند:

 

۱. درمورد اختلافتان صحبت کنید
در طی تاریخ بشر هیچ اختلافی با خودخوری کردن و یا بالعکس از کوره دررفتن حل‌وفصل نشده هست. بنابر این تصور نکنید که اگر مدام تسلیم سبک تربیتی همسرتان بشوید و یا بالعکس، همه ی وقت شما برای سبک تربیتی همسرتان تعیین تکلیف بکنید، اختلاف‌نظرتان فراموش خواهد شد!

بهمین علت باید به‌هنگام با همسرتان حرف بزنید. پیشنهاد می شود وقتی را برای مذاکره انتخاب کنید که ازیک‌طرف کوچولویتان خواب باشد و یا با دوستانش مشغول بازی باشد و از طرف دیگر خُلق شما و همسرتان هم به راه باشد. در مورد این که چطور این مسئله را برای همسرتان بازکنید، هنر مذاکره خودتان حرف اول را می زند ولی به‌طورکلی احترام، اعتراض نکردن، تمرکز روی اصل مسئله، و حرکت به سوی راه‌حل با عبارت «ما» می تواند کمک‌کننده باشد.

5 واکنش که کودک در هنگام دعوای پدر و مادر در خود ضبط میکند

والدین باید تصمیمات مشترکی برای تربیت کودکشان بگیرند

 

 

۲. به هم دیگر گوش کنید
شرایطی را برای گفت و گو فراهم کنید که هم همسرتان مهلت اظهارنظر داشته باشد و هم مطمئن باشید که او واقعاً دارد به حرف‌های شما گوش میکند. برای شنیده شدن متقابل، دو مضمون ساده باید رعایت شود: اول این که قانون بگذارید که هیچ‌کدام وسط حرف هم دیگر نپرید. و دوم این که جلو جلو قضاوت نکنید و ذهنت ان را برای شنیدن نظرات طرف مقابل باز بگذارید.

 

۳. به دنبال توافق باشید نه به کرسی نشاندن نظر خودتان
هر مشکلی بیش از یک‌راه حل دارد؛ بنابر این همه ی وقت به این مضمون فکر کنید که مقدور هست در برخی موارد سبک تربیتی همسرتان بهتر از سبک شما باشد. مخلص کلام این که سعی کنید همه ی وقت تساهل‌پذیر باشید و به این فکر کنید که دقیقاً به دنبال چه هستید: توافق و مصالحه یا …. ؟

 

۴. دریک جبهه باشید
از تصمیمات مشترکی که باید برای تربیت فرزندتان بگیرید فهرستی تهیه کنید ودر مورد هرکدام ازآن‌ها یک موضع مشترک اتخاذ کنید. گمان نکنید که فسقلی‌تان متوجه اختلاف‌نظرهای شما نمیشود. به خاطر داشته باشید که این کوچولوهای باهوش غالباً مترصد فرصتی میباشند که یک اختلاف‌نظر تربیتی بین پدر و مادرشان پیدا کنند تا بلافاصله آنرا مصادره به محبوب کنند! اگر باور ندارید کافی هست یک‌شب شما به فرزندتان بگویید: «ساعت خوابته» ولی همسرتان بگوید: «هر وقت خوابش بیاد خودش می‌ره می‌خوابه». دقیقاً واضح هست که کودکتان کدام انتخاب را انتخاب خواهد  کرد!

 

۵. اثبات‌قدم باشید
اهداف و توافق‌هایتان رابه هم دیگر یادآوری کنید. همین‌طور درمورد پیشرفت‌هایی که در این اساس پیدا می‌‌کنید با همسرتان صحبت کنید. مقدور هست مواقعی پیش بیاید که نظر شما درمورد یک موضوع تربیتی مخالف نظر همسرتان بوده باشد ولی بعد متوجه بشوید که سبک تربیتی همسرتان نتیجه بهتری داشته هست. مهم هست در این موقعیت‌ها به این نتیجه‌گیری‌تان اذعان داشته باشید. اگرچه همسران ارجمند هم حواسشان باشد که از این مهلت برای تسویه کردن حساب‌های دیگر بهرهگیری نفرمایند!

مجله دوستم | نامزدی عقد و بعد از ازدواج

ادامه ی خواندن

نامزدی عقد و بعد از ازدواج

خانم هایی که میخواهند ازدواج مجدد کنند بخوانند

منتشر شده

روی

به وسیله

مجله دوستم | نامزدی عقد و بعد از ازدواج

ازدواج یک سنت حسنه هست که اگر خانمی در زمان جوانی اش بیوه میشود باید برای زندگی بهترش شوهر کند .

 

بدانید که برای نجات خودتان باید ازدواج کنید! نکند فکر کنید که شما به یک مرد احتیاج دارید نه! هرگز! شما یک زن قدرتمند هستید. شما باید برای نجات احساسات و عواطف خودتان ازدواج کنید. کسیکه ازدواج نمی کند در حقایق راه عشق ورزیدن و محبت مشاهده، دوست داشتن و دوست داشته شدن را از خودش می گیرد و نمی تواند با اطمینان به نفس و مانند یک فرد بخشنده و عادی در اجتماع زندگی کند. پس خودتان و عواطف خودرا نجات دهید…

 

در جامعه ما باید این فرهنگ نهادینه شود که فرد بعد از جدایی از همسر به هر دلیلی، به آغاز یک رابطه تازه نیاز دارد . این‌که خیلی ها فکر می‌کنند با فوت یا طلاق همسر، زندگی مشترک فرد برای همه ی وقت تمام شده و باید آخر زندگی تنها بماند، خلاف قواعد سلامت و به نوعی خلاف قواعد شرع هست.

 

هر انسانی نیازهای مختلفی «از فیزیولوژیک گرفته تا نیاز به امنیت، نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن» دارد که درصورت برآورده نشدن، آسیب خواهد دید. تعداد زیادی از افرادی که به هر دلیلی تن به ازدواج مجدد نمیدهند، گریبانگیر افسردگی هایی میشوند که در انتها منتهی به آسیب های گوناگون جسمی و روانی خواهد شد.

 

اگرچه فراموش نشود که بعد از طلاق یا فوت همسر، فرد قطعا به مدت زمانی برای التیام روانی نیاز دارد که برترین زمان آن ۱سال هست؛ بنابر این بعد از جدایی از همسر فرد- چه به موجب طلاق و چه به موجب فوت، چه فرزند داشته باشد و چه نداشته باشد- هیچوقت پیشنهاد نمی‌کنیم که در فاصله زمانی کمتر از یک سال ازدواج مجدد داشته باشد چون این یک سال باید صرف بازیابی فرد از دردها، غمها و آسیبهای روانی شود و همه ی این موارد مانع از شکل‌گیری سریعا یک رابطه تازه خواهد شد.

 

ازدواج زنانی که همسران خودرا از دست داده اند، افزون بر تأمین مایحتاج زندگی نیازهای عاطفی، جنسی، روحی و روانی آن ها را نیز تأمین میکند و برای سلامت روان آن ها امری لازم هست.متأسفانه در کشور ما به علت فرهنگ سازی اشتباه، برخی از افراد تا آخر عمر به علت مرگ همسر با ذکر و خاطره او زندگی می‌کنند و همین امر می‌تواند ضربه سختی رابه آن ها وارد سازد.

 

راهکارهای کلیدی که در ادامه میخوانید تا حدودی به خانم های مطلقه برای سازگاری با شرایط فعلی، ازدواج مجدد و به دست آوردن اطمینان دوباره کمک میکند:

 

۱- مراجعه به روانشناس برای سم زدایی ذهن از افکار منفی ؛ همه ی مردان و همه ی ازدواج ها مانند هم نیستند! پیش از ازدواج مجدد برای شناسایی و رفع نقاط ضعف خود تلاش کنید و قبل از ازدواج دوباره، باید در خود جست وجو کنید تا مشاهده نمایید که بجای رفتارهای اشتباه قبل چطور باید رفتار کنید تا ازدواج دوم تان دوام بیاورد.

 

یادتان باشد همین سنجیدن ازدواج ناموفق از شما آدم با سنجیدن تری ساخته هست که با آدم قبل از ازدواج اول متمایز هست.شما باید به این مرحله برسید که دیگر مرتب به ازدواج قبلی فکر نکنید، غم ناشی از طلاق هنوز به صورت پررنگ در زندگی تان حضور نداشته باشد یا مدام نخواهید از همسر قبلی تان انتقام ذهنی بگیرید.

 

برخی افراد تمام دلایل شکست ازدواج قبلی رابه ویژگی های بد همسر سابق شان نسبت میدهند. برای همین برای ازدواج دوم فقط به دنبال آدمی میگردند که نقطه مقابل همسر قبلی‌شان باشد!

 

سهم خودتان را واقع بینانه از فرآیند طلاق قبلی معلوم کنید. یادتان باشد حالا شما باتجربه تر هستید، سن تان بیشتر هست و راحت تر می‌توانید درمورد خودتان قضاوت کنید. آن مشکلاتی راکه شما در به وجود آمدن شان مقصر بوده اید ازآن مشکلاتی که همسر قبلی تان مقصر آن بوده، یا فقط به خاطر متمایز بودن شخصیت شما و همسر سابق تان اتفاق افتاده هست از هم جدا کنید. برای اصلاح رفتارهایی که بنظر خودتان نادرست هست، همینطور برای یادگرفتن مهارت هایی که در ازدواج قبلی آن ها را بلد نبوده اید، مثلا مدیریت خشم یا گفت وگوی منطقی با همسر و … حتما برنامه مشخصی داشته باشید.

 

۲- احساسات خودرا تعمیم ندهید؛ این امر بسیار با اهمیت هست که بدانید کاملاً به چه علت از همسرتان جدا شده اید. غالباً اوقات از زبان خانم های مطلقه میشنوید که می‌گویند: ” از هر چه مرد هست فراری ام” . این جمله مهم هست و در صورتیکه فرزند دارید میتواند خطرناک هم باشد، چرا که نفرت و احساسات منفی همسر سابق خود رابه همه ی مردان ربط داده اید و بی اعتمادیتان را ناخواسته میتوانید به فرزند تان نیز منتقل سازید.

 

۳- اطمینان به نفس و عزت نفس خودرا افزایش دهید؛ اگر احساس می‌کنید سنجیدن ناکامی شما باعث شده هست اکنون خودرا شخصی نالایق برای ازدواج مجدد بدانید لازم هست با اطمینان به نفس بالا تلاش کنید این احساس را تغییر دهید، چرا که احساساتی از این قبیل تا حدی پس از سنجیدن طلاق طبیعی هست و از شما که به مشکل خود، آگاهی دارید انتظار میرود بتوانید احساس خود ارزشمندی را با تمام نیرو به خودتان برگردانید.

 

۴- مهارت بازرسی اضطراب را فرا بگیرید و آرامش خودرا حفظ کنید؛ طلاق به علت این‌که خود یک اضطراب بسیار شدید هست، بطور ناخودآگاه فرد را نسبت به رویداد های اضطراب زای دیگر در زندگی بیش از پیش، حساس میکند. بنابر این لازم هست با کسب مهارت های لازم از طریق کمک گرفتن از مشاوره تخصصی، این اضطراب ها را از خود دور کنید و بدانید که اطمینان از دست رفته در شما، با تلاشتان در اساس کاهش اضطراب و افزایش عزت نفس از طریق خود شما دوباره به دست خواهد آمد.

 

۵- مسئولیت گزینه خودرا بپذیرید؛ در انتها هر انتخابی داشته اید مسئولیت آن را بپذیرید: اگر تصور میکنید تصمیم به جدایی، برترین تصمیم در شرایط ناب شما در قبل تان بوده هست ؛ ترس را کنار بگذارید، خودرا با هیجاناتی از قبیل سرزنش خود و احساس گناه آزار ندهید و بدانید که با درنظر گرفتن وبه کارگیری نکاتی که گفته شد، دیگر محکوم به تکرار آینده ای نمونه قبل نخواهید بود.

 

۶- به گزارش مجله دوستم وسواس نداشته باشید؛ واقع گرا باشید. به هرحال در فرهنگ ما موارد ازدواج برای شما همچون یک فرد طلاق گرفته «چه مرد و چه زن» محدودتر هست. اگر بخواهید ملاک های دست بالایی برای ازدواج درنظر بگیرید این موارد محدودتر و محدودتر میشود.

مجله دوستم | نامزدی عقد و بعد از ازدواج

ادامه ی خواندن

نامزدی عقد و بعد از ازدواج

گاهی سکوت برای مردان لازم است لطفا دخالت نکنید !

منتشر شده

روی

به وسیله

مجله دوستم | نامزدی عقد و بعد از ازدواج

بیشتر مردان در اوقات تلخ و عصبانی بودن به سکوت می روال خانمها باید اصلا با آقایونی که سکوت دارند بحث نکنند .

 

به گزارش مجله دوستم گاهی سکوت برای مردان ضروری هست ودر این شرایط خانمها نباید این عمل را دلیلی بر بی توجهی همسرشان نسبت بخود بدانند.

 

منادی روانشناس و مشاور خانواده در گفت و گویی اظهار کرد:

بیشتر خانمها از کم حرفی مردان گله مند بوده و ابراز نارضایتی می‌کنند اما باید درنظر داشت که این رفتار تا حدی در بین مردان طبیعی هست و نباید آن را دلیلی بر اعتنایی و یا بی محبتی مردان نسبت بخود دانست.

 

وی تصریح کرد: گاهی خانمها در دوران گفتن حرف هایی به همسر خود البته مهم هم باشد با سکوت و تردید او در پاسخ دادن روبه‌رو شده و این رفتار را بی توجهی نسبت بخود می‌دانند ولی حقایق این هست که بعضی اوقات مردان نیاز  به سکوت دارند.

 

منادی در ادامه افزود: مردان گاهی احتیاج دارند که روی قضایا مورد علاقه خود در سکوت تامل کنند زیرا فرآیند تفکر درونی در انها به گونه ای هست که تا به نتیجه محبوب دست نیافته اند با اطرافیان و حتی همسر خود صحبت نمی‌کنند.

 

این روانشناس تاکید کرد: خانمها باید اجازه اینکار رابه همسر خود بدهند که گاهی با خود خلوت کرده و به بعضی قضایا بیندیشند.

 

وی خاطر نشان کرد: برای این که بتوانید با این موضوع به سهولت کنار بیایید باید در گام اول تفاوت روانی مرد و زن را بپذیرید، مردان دوست ندارند مورد پرسش همسرشان قرار بگیرند از این رو منتظر باشید تا زمانی که او به سرو خودش مطالبی از وقایع بیرون را برای شما بازگو کند.

 

منادی با بیان این که هیچ گاه همسر خودرا با شخص دیگری قیاس نکنید و وی را همان گونه که هست بپذیرید، یادآور شد: با ایجاد فضایی سراسر محبت و آرامش، همسرتان رابه گفت و گو ترغیب کرده و از هرگونه سرزنش و تحقیر همسر خود بپرهیزید زیرا اینکار سبب قطع تماس کلامی با شما می‌شود.

 

این روانشناس در پایان گفت: همواره همسرتان را تحسین و نکات مثبت اخلاقی اش را بر زبان بیاورید همینطور با رازداری درمورد گفته هایش و گوش دادن به صحبت های او میتوانید اساس جلب اطمینان وی را برای مشورت با خود فراهم کنید.

مجله دوستم | نامزدی عقد و بعد از ازدواج

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۶۹) از شخصیتِ بهنوش طباطبایی تا دیدار اتفاقی لیلا اوتادی و داماد معروفشان!

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۰) از سالگرد عشق بهاره رهنما تا عصبانیت رامین راستاد از حرف های جنجالی عروس سفیر ایران!

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۱) از خوشحالی بهاره افشاری به بودن دوستانش تا واکنش نیوشا ضیغمی به قیمت دلار!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

عکس پروفایل مرداد ماهی | عکس پروفایل مخصوص متولدین مرداد ماه

کارت پستال3 هفته پیش

پوسترهای میلاد امام رضا (ع)

موفقیت و کسب و کار2 ماه پیش

چگونه به ترویج اخلاق در سازمان کمک کنیم؟

دانستنی‌های سفر2 ماه پیش

Airbnb چیست و چه چیزهایی لازم است درباره‌اش بدانید؟

کارت پستال2 ماه پیش

عکس های شهادت امام علی (ع)

کارت پستال5 ماه پیش

تصاویر شهادت امام رضا (ع)

کارت پستال5 ماه پیش

کارت پستال آغاز ماه ربیع الاول

آگهی
loading...

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com