با ما ارتباط برقرار کن

دانستنی‌ بارداری و کودک‌داری

ریسگ مرگ جنین مرده در بارداری های دوقلو

منتشر شده

روی

ریسک مرده زایی و زایمان جنین مرده در بارداری های دوقلو بسیار بالاست بارداری های دوقلو نیازمند مراقبت های زیادی است هفته سی و هفتم برای زایمان دوقلویی بهترین زمان است خطر مرگ جنین دوقلوها دارای جفت مشترک بسیار بالاست توصیه ها و پیشنهادات مهم پزشکی در این باره را با هم مطالعه می کنیم .  از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگزاریم.
معمولا یک بارداری عادی ۴۰ هفته بطول می انجامد. ریسک مرده زایی (زمانیکه جنین در رحم مرده است) در بارداری های دوقلو بالاتر است و معمولا پزشکان برای جلوگیری از مرده زایی، دوقلوها را زودتر از موعد مقرر بدنیا می آورند. اما به گفته محققان، بهترین زمان این نوع زایمان ها مشخص نیست. بدین منظور تیمی از محققان بین المللی ۳۲ مطالعه را که در طول ۱۰ سال گذشته انجام شده بود و شامل بیش از ۳۵ هزار بارداری دوقلو بود مورد بررسی قرار دادند.
محققان ریسک مرده زایی را با ریسک مرگ نوزاد تازه متولدشده مقایسه کردند. مرگ نوزاد تازه متولدشده به معنای مرگ نوزاد حداکثر تا ۲۸ روز بعد از زایمان است.

جنین دو قلو ها

خطر مرگ جنین های دوقلو

هرچقدر مدت بارداری دوقلوها طولانی تر شود، ریسک مرده زایی هم افزایش می یابد. اما ریسک مرگ نوزاد تازه متولدشده با افزایش طول مدت بارداری کاهش می یابد. در بارداری های که هر دو جنین دارای یک جفت جداگانه باشند، ریسک مرده زایی و مرگ نوزاد تازه متولدشده تا هفته ۳۷ بارداری به یک اندازه است. با این حال اگر زایمان تا هفته ۳۸ به تعویق بیفتد ریسک مرده زایی به ازای هر ۱۰۰۰ تولد، ۹ مرگ است. در بارداری های که دوقلوها دارای جفت مشترک باشند، در صورت طولانی شدن بارداری بیش از ۳۶ هفته، ریسک مرده زایی بیشتر از مرگ نوزاد تازه متولدشده است.
به گفته محققان، میزان بروز مشکلات سلامت نوزاد تازه متولدشده با افزایش طول مدت بارداری کاهش می یابد. یافته های این مطالعه اذعان دارد که زایمان بارداری های دوقلو با دو جفت جداگانه باید در هفته ۳۷ بارداری انجام شود تا از افزایش قابل توجه مرده زایی پیشگیری شود.

کشف راه حلی برای جلوگیری از مرگ و میر نوزادان دوقلو

دانشمندان پس از بررسی داده های بیش از ۳۵۰۰۰ زن که دوقلو باردار بودند، به این نتیجه رسیدند که بهترین زمان برای زایمان این بانوان هفته سی و هفتم است.

تحقیقات مختلف نشان داده است که دوقلوها یا سه قلوها بیشتر در معرض خطر مرگ در زمان نوزادی یا مرگ پیش از تولد هستند.

جنین دوقلوها

 ریسک مرده زایی جنین دوقلو 

این پژوهش که در مجله BMJ منتشر شده، نشان می دهد زنانی که حاملگی dichorionic ” “(دوقلوهایی با جفت مجزا) دارند، باید در هفته ۳۷ زایمان کنند چرا که هر هفته تاخیر در زایمان به ۸.۸ مرگ و میر اضافی در هر ۱۰۰۰ نوزاد منجر می شود.

در حالت بارداری dichorionic”” جفت، غشای بیرونی (کوریون) و غشای درونی (آمنیون) نوزادها جدا از هم است. این نوع دوقلویی dichorionic diamniotic (DCDA) نیز نامیده می شود.

محققان پس از این پژوهش به این نتیجه رسیدند که برای به حداقل رساندن مرگ و میر پری ناتال، در حاملگی های “dichorionic” زایمان باید در هفته ۳۷ صورت بگیرد و برای حاملگی “monochorionic” (دوقلوهایی با جفت مشرتک)هفته ۳۶ در نظر گرفته شده است.

وسعت این پژوهش به حدی قابل توجه است که به جرات می توان گفت که پیشتر در انگلستان چنین تحقیقی صورت نگرفته است.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

دانستنی‌ بارداری و کودک‌داری

ایده هایی برای اعلام خبر بارداری به همسر

منتشر شده

روی

به وسیله

اعلام خبر بارداری به همسر یکی از هیجان انگیزترین لحظه های زندگی است. احتمالا خیلی از خانم ها در هفته پنجم بارداری، هنگامی که از بارداری‌شان مطمئن شدند، دوست دارند خبر بارداری به همسرانشان را کمی رمانتیک یا ماجراجویانه اعلام کنند. اگر دنبال کمی ماجراجویی و هیجان هستید این راهکارها کمکتان می‌کند.

اعلام خبر بارداری به همسر با تیشرت مخصوص

از فواید زندگی مدرن و عصر ارتباطات این است که نمونه هر کار مدرن و خلاقانه ای که در شبکه های مجازی ببینید خیلی زود در شهر یا محل سکونتتان هم پیدا خواهد شد؛ یکی از همین کارهای خلاقانه خصوصاً برای اعلام خبر بارداری به همسر چاپ جمله و عبارت مربوط به بارداری روی تیشرت است. این راهکار یکی از روش های رایج بین زنان سراسر دنیاست.

اگر می خواهید با این روش بارداری تان را به همسرتان اطلاع دهید با یکی از شرکت هایی که کارشان چاپ تیشرت سفارشی است، تماس بگیرید و بخواهید جمله «من باردار هستم» را روی یک تیشرت سفید برایتان طراحی کنند.

حتی می توانید به عنوان هدیه یک تیشرت برای همسرتان سفارش دهید و جمله «تو بابا شدی» را روی آن چاپ کنید. نوشتن این جملات به انگلیسی زیبایی و جذابیت دیگری دارد؛ اما شرکت هایی هم هستند که با فونت های زیبای فارسی این نوشته ها را چاپ می کنند. نکته مهم این است که می توانید با سلیقه خودتان جمله و فونت مناسب را انتخاب کنید.

یکی از کارهای خلاقانه برای اعلام ،بارداری به همسر چاپ عبارت مربوط به بارداری روی تیشرت است

به یک نوشیدنی داغ مهمانش کنید

یکی دیگر از کارهایی که هیجان داستان را کمی بیشتر می کند نوشتن عبارت «داری بابا می شی» یا «بابا من به زودی می بینمت» ته لیوان مخصوص نوشیدنی همسرتان است. البته در این روش همسر شما باید تا ته لیوان نوشیدنی اش را بنوشد؛ در غیر این صورت نمی‌تواند متوجه یادداشت ته لیوان شود؛ بنابراین یک نوشیدنی فوق العاده خوشمزه برای همسرتان آماده کنید که نتواند آن را نیمه کاره کنار بگذارد.

چاپ این جملات را همان شرکت های مخصوص طراحی تیشرت یا ماگ با کمال میل خواهند پذیرفت. می توانید به جای ته لیوان در دیواره لیوان سفارش جملات و یا طرح هایی مربوط به بارداری بدهید و در همان عصر دلپذیر که با همسرتان مخصوص نوشیدن چای یا قهوه هستید ماگ را به سمت همسرتان بگیرید و نوشیدنی تان را بنوشید. بعد از چند دقیقه بالاخره عبارت روی لیوان باعث کنجکاوی همسرتان می شود. شک نکنید.

از شوک شدن همسرتان عکس و فیلم بگیرید

هرگز اولین لحظات اعلام خبر بارداری به همسرتان را از دست ندهید. با این کار می توانید برای خاطره آن روز خاص را برای همیشه ثبت کنید. از قبل دوربین عکاسی یا گوشی تان را در حالت اتوماتیک بگذارید تا به صورت متوالی چند شات از شما و همسرتان بگیرد یا می توانید از همسرتان بخواهید که با هم سلفی بگیرید.

هنگام اعلام خبر بارداری از همسرتان عکس بگیرید

انتخاب با خودتان است که ثبت این لحظه به صورت عکس یا فیلم باشد. وقتی آماده شدید درحالی که همچنان به دوربین نگاه می کنید به همسرتان بگویید که باردار هستید. چهره همسرتان در این لحظه واقعاً تماشایی است. ممکن است همسرتان از شما بخواهد که دوباره جمله تان را تکرار کنید. می توانید مجدداً از این لحظه عکس یا فیلم بگیرید. این عکس یادگاری تبدیل به یکی از بهترین و به یادماندنی ترین عکس های عمرتان خواهد شد و مطمئناً در آینده فرزندتان نیز از تماشای آن لذت خواهد برد.

در محل کار، همسرتان را سورپرایز کنید

این روش یکی از مهیج ترین روش های اعلام خبر بارداری به همسر است البته بیشتر برای همسرتان. فقط در این روش نمی توانید حالت و چهره همسرتان را بعد از شنیدن خبر ببینید اما همسرتان را بسیار شگفت زده خواهید کرد.

می توانید برای همسرتان سفارش ناهار دهید یا خودتان غذای مورد علاقه او را بپزید. غذای همسرتان را به همراه یک یادداشت به پیک بسپارید. انتخاب نوشته روی یادداشت به سلیقه خودتان است؛ مثلاً می توانید بنویسید: «بابا جون من و مامان دلمون نیومد همه این غذای خوشمزه را تنهایی بخوریم.» بعد از اینکه بسته ناهار ویژه به دست همسرتان رسید، منتظر تماس تلفنی او و مابقی ماجرا باشید. اگر دوست دارید حتماً صورت همسرتان را در این وضعیت ببینید با یکی از همکاران او هماهنگ کنید و بخواهید از همسرتان فیلم بگیرد.

ملزومات کودک بخرید

این روش اعلام خبر بارداری به همسر بسیار هیجان انگیز است. هیچ چیز قشنگ تر از این نیست که همسرتان را با لوازم یا لباس کودک شگفت زده کنید. یکی از راه‌های جالب برای به وجد آوردن همسرتان این است که یک صندلی مخصوص کودک بخرید و آن را کنار میز نهارخوری بگذارید یا یک ست بشقاب و قاشق مخصوص کودک در کنار بشقاب خودتان و همسرتان قرار دهید. راه جالب دیگر خرید صندلی مخصوص کودک برای اتومبیلتان است.

صندلی را در داخل اتومبیل بگذارید و منتظر واکنش همسرتان شوید. می توانید یک دوچرخه کوچک یا یک جفت کفش نوزادی یا هر چیز دیگری را که به نظرتان جالب می‌آید، تهیه کنید و آن را در جایی قرار دهید که در معرض دید همسرتان باشد.

هیچ چیز قشنگ تر از این نیست که همسرتان را با لوازم یا لباس کودک شگفت زده کنید

نتیجه آزمایش را کادو کنید

نتیجه تست بارداری را همراه با یک یادداشت عاشقانه ضمیمه کنید و آن را در کشوی میز کار همسرتان یا روی داشبورد اتومبیل قرار دهید. نتیجه تست بارداری هم می‌تواند یک راه مهیج برای اعلام خبر بارداری به همسرتان باشد. می توانید نتیجه آزمایش نهایی را قاب کنید و آن را با یک کادوی زیبا بسته بندی کنید. به دنبال یک موقعیت خاص باشید تا به آن بهانه کادو را به همسرتان دهید. در این کادوی ویژه یک شیشه شیر کوچک هم بخرید و همراه با آن قاب به یادماندنی همسرتان را بیشتر هیجان زده کنید.

آلبوم عکس خانوادگی را بهانه کنید

مطمئناً تمام ما آلبوم خانوادگی از لحظات شاد و هیجانان انگیزمان داریم که گاهی اوقات با همسرمان آن را تماشا می کنیم. حالا این آلبوم خانوادگی می تواند به صورت دیجیتال و در داخل گوشی همراه خودتان باشد. از همسرتان بخواهید تعدادی عکس های قدیمی را با یکدیگر ببینید.

از قبل از نتیجه آزمایشتان عکس بگیرید. در حین اینکه عکس ها را می بینید به این عکس خاص می رسید. در این لحظه نیاز است که کمی بازی کنید! ابتدا با تعجب عکس را ببینید و از همسرتان بخواهید که برای خواندن روی نوشته کمکتان کند. این روش اعلام خبر بارداری به همسر حسابی هیجان‌زده اش می کند.

نکته مهم در اعلام خبر بارداری به همسر

تمام روش هایی که برای اعلام خبر بارداری به همسر برایتان شرح داده‌ایم، مفید و ماجراجویانه است و قطعاً لحظات خوبی را برایتان خلق می کند. هر کدام از این روش ها را با توجه به شناختی که از روحیه همسرتان دارید، انتخاب کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید انتخاب یک زمان مناسب برای اعلام خبر بارداری به همسرتان است.

به انتخاب یک زمان مناسب برای اعلام خبر بارداری به همسرتان توجه کنید

اگر برای بارداری از قبل با یکدیگر تصمیم گرفته اید و به قول معروف بارداری شما ناخواسته نیست، باز هم باید در انتخاب زمان مناسب احتیاط کنید؛ چون در غیر این صورت ممکن است توی ذوقتان بخورد. برای مثال هرگز یک روز شلوغ‌کاری را که همسرتان از کار زیاد خسته است، برای اعلام خبر بارداری انتخاب نکنید.

یا ممکن است همسرتان در آن روز به خصوص به خاطر یک مشکل مالی یا هر مشکل دیگر آرامش نداشته باشد. در این لحظات هرگز مهم ترین خبر زندگی تان را با او به اشتراک نگذارید.

سعی کنید در یک روز تعطیل و بدون ترافیک کاری مقدمات اعلام خبر را آماده کنید. یادتان باشد این لحظه هرگز تکرار نمی شود و حالت و عکس العمل همسرتان برای همیشه در ذهنتان خواهد ماند؛ بنابراین در انتخاب زمان مناسب اعلام خبر بارداری به همسرتان احتیاط لازم را داشته باشید.

ادامه ی خواندن

دانستنی‌ بارداری و کودک‌داری

خطرات استرس مالی این روزها بر سلامت نوزادان!

منتشر شده

روی

به وسیله

بارداری از حساس ترین دوران های زندگی انسان است. صدمات وارده بر جنین در دوران بارداری می تواند زمینه ساز بسیاری از اختلالهای جسمی و روانی در سالهای بعدی زندگی فرد باشد، به طوری که زمینه بسیاری از اختلال های روان پزشکی دوران بزرگسالی را باید در دوران جنینی جستجو کرد. در ادامه به استرس مادران بارداری که مشکلات مالی دارند اشاره کرده ایم با ما همراه باشید.

بارداری قرار است شادترین دوران زندگی یک مادر باشد. بدن شما در این دوران باید از زندگی فرزندی که در حال رشد است، مراقبت کند. درحالی‌که خیلی از مادران در این دوران اتاق کودکشان را آماده می‌کنند، لباس‌های کوچک و جذاب برای کودکشان می‌خرند و دنیای اطرافشان را آماده ورود عشق زندگی‌شان می‌کنند؛ سایر مادران باردار تمام این ۹ ماه پر از نگرانی و اضطراب هستند و با توجه به شرایط حساس کنونی روز به روز به تعداد این مادران اضافه می‌شود.

همه این‌ها در حالی است که مشخص شده استرس مادر تاثیرات ماندگاری بر نوزاد خواهد گذاشت؛ برای نمونه در مطالعات مشخص شده، احتمال زایمان فرزندی با وزن پایین در زنانی که طی دوران بارداری راجع به مسائل مالی احساس اضطراب و استرس دارند، بیشتر است.

نتیجه مطالعات چه بود؟
محققان موسسه «تحقیقات پزشکی رفتاری دانشگاه اوهایو» میزان اضطراب و استرس در میان ۱۳۸ زن باردار را مورد ارزیابی قراردادند. در این تحقیق عواملی که نقش بالایی در افسردگی بارداری ایفا می‌کردند شامل نگرانی در خصوص زایمان، نگرانی از تغییر شکل روابط و همچنین نگرانی در خصوص سلامت کودک بود؛ اما محققان دریافتند که در این میان استرس‌ مالی بیشترین تأثیر را روی سلامت جنین خواهد گذاشت.

استرس دوران بارداری
آمدن یک عضو جدید موجب تشدید نگرانی‌های مالی در خانواده می‌شود. مداخلات روان‌شناختی با هدف کمک به خانواده‌ها در جهت حل اضطراب‌های مرتبط با بارداری مانند کمک به زنان و همسرانشان برای ایجاد تغییراتی در کارشان، مراقبت از کودک و هزینه‌های درمانی می‌تواند عامل مهمی برای کاهش اثرات نامطلوب تنش مالی باشد.

برای ارزیابی رفاه مالیِ فرد باردار محققان سه سؤال زیر را از آن‌ها پرسیدند:

– شرایط زندگی‌ات با حقوق حال حاضر چطور است؟
– احتمال اینکه خانواده شما در دو ماه آینده با مشکلات مالی مانند مسکن و خوراک و مراقبت‌های پزشکی نامناسب روبه‌رو شود، چقدر است؟
– چقدر باید استاندارد زندگی خودتان را پایین بیاورید تا بتوانید از عهده این شرایط جدید برآیید؟

بعد از اینکه نوزاد به دنیا آمد، محققان وزن او را در هنگام تولد را با پاسخ‌های نظرسنجی مادر مورد بررسی قرار می‌دهند. در این تحقیق یازده کودک با مشکل وزن پایین هنگام تولد مواجه شدند که محققان پس از تحقیق و مراجعه به فرم‌های ارزیابی دریافتند، مادرانی که با بیشترین میزان مشکلات مالی درگیر بودند نوزادانی با وزن کم به دنیا آوردند. وزن پایین هنگام زایمان به معنی وزن حدود ۲.۵ کیلوگرم و یا کمتر از آن اشاره دارد.

تولد با وزن پایین می‌تواند مشکلات فراوانی با خودش به همراه داشته باشد. احتمال اینکه نوزادان با وزن پایین نسبت به سایر نوزادان به مراقبت‌های بسیار پرهزینه در هفته‌ها و یا ماه‌های اول پس از زایمان نیاز داشته باشند، بیشتر است. این مشکل همچنین می‌تواند مسائل پزشکی بلندمدتی را برای نوزاد به همراه داشته باشد؛ مسائلی مانند مشکلات تنفسی و گوارشی، بیماری‌های قلبی و همچنین چاقی مفرط.

استرس و بارداری,تاثیرات استرس بر جنین ,خطرات استرس مالی بر جنین استرس تأثیر منفی زیادی برای نوزاد به همراه دارد

مادران چطور باید از عهده این شرایط برآیند؟
اگر شما هم مادری هستید که تحت شرایط نامساعد مالی قرارگرفته، چه باید بکنید؟
چه قبول داشته باشید یا نه این موضوع ثابت‌شده است که استرس و عوامل استرس‌زا به‌طور مستقیم بر سلامت ما تأثیرگذار هستند. استرس نه‌تنها به‌طور فیزیکی بر بدن شما تأثیر می‌گذارد؛ بلکه احساسات و رفتار شما را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. استرس، بی‌سروصدا کار خودش را انجام می‌دهد و اگر شما مسافری نیز در رحم خودتان داشته باشید؛ اثرات منفی خودش را علاوه بر شما بر روی او نیز خواهد گذاشت.

استرس فقط یک مشکل کوچک در سلامت روان نیست؛ بلکه بر روی تغذیه، خواب و زندگی شما نیز تأثیرگذار است. استرس منجر به اضطراب، افسردگی، بی‌خوابی، کاهش و یا افزایش وزن، فشارخون بالا و حتی مشکلاتی بیشتر از این می‌شود. اگر استرس بزرگی تمام ۹ ماه بارداری شما را تحت تأثیر قرار دهد، مسلماً تأثیرات ویرانگری روی نوزاد نیز خواهد گذاشت.

همان‌طور که همه پدر مادرها می‌دانند، بارداری پر از اتفاق‌هایی است که ما می‌توانیم به‌واسطه آن‌ها نگران و مضطرب شویم. پس به همین دلیل خیلی مهم است که راهی پیدا کنید تا استرس‌های ناخواسته را کاهش دهید و عواملی را که باعث اضطراب و استرس می‌شود، از بین ببرید.

ورزش منظم شامل یوگا، مدیتیشن و تمرین آگاه بودن به ذهن (mindfulness) به همراه یک رژیم سالم، نوشیدن مایعات به‌اندازه و خواب مفید به مدت حداقل هفت ساعت در شب می‌تواند در این زمینه بسیار سودمند باشد. خیلی از مادران نیز ممکن است از خدمات مشاوره هم برای کاهش استرسشان استفاده کنند.

اگر باردار هستید و در خصوص یکی از مشکلات زندگی‌تان بیش‌ازحد اضطراب و استرس دارید حتماً این مسئله را با پزشک متخصص زنان و زایمان مطرح کنید و از او کمک بگیرید. یافتن روش‌هایی که منجر به کاهش اضطراب و نگرانی در شما بشود هم برای شما و هم برای کودک در حال رشدتان بسیار سودمند است.

از آنجایی‌ که استرس تأثیر منفی زیادی برای نوزاد به همراه دارد، گفتگو و مشاوره باید به‌عنوان بخشی از مراقبت‌های دوران بارداری و همچنین دوران پس از زایمان در نظر گرفته شود.

ادامه ی خواندن

دانستنی‌ بارداری و کودک‌داری

مشکلات بعد از زایمان، دچار اختلال پی تی اس دی شده اید؟

منتشر شده

روی

به وسیله

زنانی که خود سرزنش‌‌گری و نشخوار فکری دارند، بعد از زایمان در معرض اختلال استرس پس از سانحه (پی تی اس دی) قرار می‌‌گیرند.
زایمان یکی از اتفاقات معجزه‌‌آسای زندگی است که البته همیشه هم ساده و آسان نیست. برای برخی از زنان، مشکلات ناشی از زایمان، تا مدت‌‌ها بعد از تولد فرزند ادامه پیدا می‌‌کند.
تحقیق جدیدی که روی تقریباً دویست مادری که برای اولین بار زایمان می‌‌کردند انجام شده و در مجله «پزشکی مادر-جنین و نوزاد» به چاپ رسیده است، نشان داده است که بسیاری از این مادران نشانگان اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) را تجربه می‌‌کردند:
– بعد از زایمان، یک درصد از زنان، استرس پس از سانحه (پی تی اس دی) کامل را تجربه کردند.
– پنج درصد از آنها اختلال استرس پس از سانحه جزئی را تجربه کردند.
– بیست و یک درصد از آنها یکی از نشانه‌‌های اختلال استرس پس از سانحه را تجربه کردند.
وقتی اختلال استرس پس از سانحه – یعنی اختلالی که در نتیجه ضربه روانی شدید ایجاد می‌‌شود- را به عنوان اختلالی که می‌‌تواند تأثیر ضمنی مخربی بر سلامت روان زنان و توانایی آنها برای ورود به مرحله حساس مادری کردن داشته باشد در نظر می‌‌گیریم، این اعداد و آمار، تصویری نگران کننده را برایمان ترسیم می‌‌کنند.
محققان علاوه بر شناسایی میزان شیوع این مسئله، به دنبال شناخت عواملی هستند که موجب افزایش آسیب پذیری زنان نسبت به آن و نیز به وجود آمدن استرس پس از سانحه در آنها می‌‌شوند.
نکته جالب توجه آن است که این محققان متوجه شده‌‌اند، مسائل پزشکی و چالش‌‌هایی که در حین زایمان به وجود می‌‌آیند، به وجود آمدن یا نیامدن نشانگان اختلال استرس پس از سانحه (پی تی اس دی) را در مادران پیش بینی نمی‌کنند. در عوض، عامل اصلی و تعیین کننده‌‌ی ایجاد یا عدم ایجاد این اختلال در مادران، سبک تفکر آنها است، به این معنا که احتمال تجربه نشانگان اختلال استرس پس از سانحه در مادرانی که سبک‌‌های فکری منفی داشتند، بیشتر بود. دو مورد از آسیب‌‌زاترین سبک‌‌های تفکر، خود-سرزنش‌‌گری و نشخوار ذهنی بود. این دو سبک فکری به معنی آن هستند که فرد تمایل دارد تا به طور مکرر و به دفعات زیاد، وقایع و مسائل را در ذهن خود مرور کرده و آنها را بازسازی کند.
به دنبال این تحقیق، سؤال جدیدی که مطرح می‌‌‌شود آن است که چه‌‌‌طور می‌‌‌توان در عمل از این نتایج استفاده کرد و در مرحله‌‌‌ای که آسیب‌‌‌پذیری زنان نسبت به این اختلال بیشتر است، از آنها محافظت کرد. یک گزینه مناسب برای کاربرد این نتایج آن است که محققان با استفاده از آنها، ترتیب یک مداخله روانشناسی را بدهند که به اصلاح سبک‌‌‌های فکری منفی که به ایجاد اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) منجر می‌‌‌شوند، کمک کند. هر چند، این خطر وجود دارد که چنین مداخله‌‌‌ای، این ذهنیت ساده‌‌‌انگارانه را در آنها ایجاد کند که برای خارج شدن از وضعیت روانی ناتوان کننده‌‌‌ای که به دلیل زایمان برای آنها ایجاد شده، یک راه ساده وجود دارد: تفکر به شیوه‌‌‌ای مثبت‌‌‌تر!

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها2 روز پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۶) از اشارات نظرِ شیلا خداداد تا عاشقانه سمانه پاکدل برای هادی کاظمی !!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 روز پیش

عکس پروفایل زیبا برای محرم | عکس نوشته زیبای محرم برای پروفایل

چهره‌ها و عکس‌ها5 روز پیش

عکس نوشته خدایا (۲)

چهره‌ها و عکس‌ها7 روز پیش

عکس های جدید امیر علی اکبری | مصاحبه امیر علی اکبری با روزنامه گل

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۵) از خودکفایی الناز شاکردوست تا غرغر لیلا بلوکات از اینستاگرام !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۴) از وقتی الناز حبیبی به یاد فروغ فرخ زاد هست تا سحر قریشی در یک مکان دیدنی !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس های جدید سانیا سالاری بازیگر نقش ارغوان در سریال دلدادگان

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس های جدید ساناز طاری (بازیگر نقش نیکا در سریال پدر)

مد ستاره‌ها سلبریتی2 هفته پیش

تصاویر زیباترین بازیگران زن ایرانی + ۱۰ بازیگر زن زیبای ترکیه ای

طنز و مطالب خنده‌دار2 هفته پیش

عکس نوشته های طنز و خنده دار (۲۷)

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com