با ما ارتباط برقرار کن

متفرقه مد

رازهای گرفتن عکس سلفی زیبا و شیک از زبان حرفه‌ای‌ها

منتشر شده

روی

رازهای گرفتن عکس سلفی زیبا و شیک از زبان حرفه‌ای‌ها

این روزها ما بخش مهمی از زندگی خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانیم. در شبکه‌های اجتماعی تصویری مثل اینستاگرام گرفتن یک عکس سلفی زیبا اهمیت زیادی دارد و می‌تواند بیانگر شخصیت و سطح اجتماعی شما باشد. شما می‌توانید با گرفتن یک عکس سلفی زیبا به همه اعلام کنید که چهره زیبا، آرایش بی‌نقص و لباس‌های مد روز دارید، هرچند این سبک زندگی متظاهرانه هرگز مورد تایید نیست اما این تصاویر به عنوان شمایلی از شما در فضای مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و اهمیت آن قابل چشمپوشی نیست. این سلفی می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و به کمک آن بتوانید حضوری موفق و البته صادقانه در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید. در این مقاله اختصاصی  رازهای گرفتن یک عکس سلفی زیبا و سطح بالا را از زبان حرفه‌ای‌ها می‌خوانید.

لازم است بدانید که همیشه نمی‌توان همه مشکلات یک عکس را در مرحله ادیت کردن و با فوتوشاپ و فیلترهای مربوطه برطرف کرد بنابراین لازم است که بتوان بهترین عکس را با بهترین ویژگی‌ها در لحظه گرفت که کمترین نیاز را به ادیت و دستکاری داشته باشد و بتوانید در همان لحظه آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. بنابراین اگر تازه‌کار هستید و یا از عکس‌هایی که می‌گیرید راضی نیستید بهتر است این نکات و ترفندها را در گرفتن یک عکس سلفی زیبا مد نظر داشته باشید.

از تجهیزات عکاسی باکیفیت و مناسب استفاده کنید

حتما استفاده از دوربین گوشی همراه ساده‌تر و بی‌دردسرتر است، این گوشی همیشه همراه شما است و بلافاصله می‌توانید با ان عکس‌هایی در لحظه بگیرید اما همان طور که خودتان هم متوجه شده‌اید کیفیت دوربین گوشی همراه به خوبی دوربین‌های حرفه‌ای عکاسی نیست. بنابراین اگر عکس‌هایی حرفه‌ای و سطح بالا می‌خواهید باید برای خرید یک دوربین عکاسی باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید. البته این دوربین‌ها هم جای زیادی را در کیف شما می‌گیرند و باید درون محافظ قرار بگیرند و کار کردن با آن‌ها به کمی تخصص در عکاسی نیاز دارد، از طرف دیگر لازم است که عکس‌ها را مستقیما به گوشی همراه خود منتقل کنید تا بتوانید آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی پست کنید از این جهت گاهی گوشی‌های همراه گزینه مناسب‌تری هستند اگر به دنبا یک گوشی با بهترین دوربین هستید این مقاله از سایت گاردین را مطالعه کنید. اگر از دوربین گوشی استفاده می‌کنید سلفی استیک هم می‌تواند در گرفتن شات‌های بهتر و بازتر به شما کمک کند.

بهترین زاویه صورت و بدن خود را پیدا کنید

هر کسی از یک زاویه‌ای زیباتر به نظر می‌رسد، حتی ستاره‌ای مثل تام فورد هم این نکته را همیشه رعایت می‌کند پس این دلیل آن نیست که شما زیبا نیستید یا در صورت خود نقص دارید. شما می‌توانید با آزمون و خطا بهترین زاویه صورت و بدن خود را پیدا کنید مثلا اگر چانه بزرگی یا بینی برجسته‌ای دارید احتمالا از زاویه پایین زیبا‌تر دیده می‌شوید. اگر صورت بزرگی دارید حالت سه رخ و نیم‌رخ بهترین گزینه برای شما است و در نهایت اگر پیشانی بزرگی دارید از زاویه خیلی بالا عکس نگیرید.

 

زاویه مناسب برای عکس گرفتن را پیدا کنید

حال که بهترین زاویه صورت خود را پیدا کرده‌اید پس دیگر بهترین زاویه برای عکس گرفتن به چه دردی می‌خورد؟ منظور از زاویه عکس گرفتن محلی است که دوربین در مقابل صورت شما قرار می‌گیرد. طبق تحقیقات، برای بیشتر افراد بهترین زاویه عکاسی زاویه‌ای است که کمی بالاتر از حد چشمان شما است. همچنین به خاطر داشته باشید که نباید مستقیم به دوربین زل بزنید.

نورپردازی در عکاسی اهمیت زیادی دارد

هر کسی که کمی با عکاسی آشنایی داشته باشد از اهمیت نور و نورپردازی در عکاسی آگاه است. زاویه تابش نور به سادگی می‌تواند چهره شما را تغییر دهد، روی قسمت‌های خاصی از آن تاکید کند و آن را زیباتر یا زشت‌تر نشان دهد. در نو طبیعی بهترین زمان برای عکس گرفتن زمان یا به اصطلاح ساعت طلایی عکاسی، طلوع خورشید یا غروب خورشید است که زاویه نور در پایین‌ترین حد ممکن است و چهره را زیباتر نشان می‌دهد. هر نوری هم که طیف آبی زیاد یا زرد زیادی داشته باشد برای عکاسی مناسب نیست.

 

برای گرفتن عکس سلفی زیبا آرایش بی‌نقص داشته باشید

دقت کنید که قرار نیست برای یک سلفی گرفتن آرایش خلیجی داشته باشید اما برخی از اصلاحات در چهره ضروری است و به گرفتن سلفی زیبا و عالی کمک می‌کند. شما باید در آرایش خود احساس خوبی داشته باشید و زیبا به نظر برسید. این آرایش شامل استفاده از کاننسیلر و کرم پودر مات در حد نیاز، آرایش چشم در حد روزمره و آرایش لب در کنار مدل موی مناسب است. آرایش لازم برای خوش عکس شدن را در این مقاله از مجله قرمز بخوانید.

 

عکس گرفتن از کفش‌ها هم ایده جالب و جذابی است

البته عکس گرفتن از کفش‌ها هم سلفی محسوب می‌شود و برای زمانی که می‌خواهید از کفش و لباس زیبای خود عکس بگیرید اما صورتتان در عکس نیفتد بهترین گزینه است. این روش سلفی گرفتن این روزها میان ستاره‌های مد و سینما بسیار محبوب است که روش جدیدی برای نشان دادن محط کار و زندگی و چیزهای لاکچری در اطراف ما است.

 

جدیدترین روش‌های عکس گرفتن را دنبال کنید

این مورد از دو جهت مطرح است، مورد اول ترندهای مربوط به عکاسی است. مانند خیلی از جنبه‌های زندگی، سلفی گرفتن هم ترندهای خاص خود را دارد مثلا دوره‌ای گرفتن عکس‌های پولاروید و عکس گرفتن از آن‌ها باب شد. در دوره‌ای دیگر عکس گرفتن از داشبورد ماشین و چیزهایی شبیه به آن مد می‌شود. از جهت دیگر، ترندهای مربوط به مد و فشن هم می‌تواند سوژه عکاسی و سلفی‌های شما باشد مثلا عکس گرفتن به روشی که روی لباس‌های مدل جدید تاکید شود.

 

گاهی هم ادیت کردن عکس لازم و ضروری است

شما باید طوری عکس بگیرید که نیاز به ادیت کردن نداشته باشد اما کمی ادیت هم از نظر اجتماعی قابل قبول است و در صورت نیاز می‌توانید آن را انجام دهید، اپلیکشن‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که می‌توانید با کمک آن‌ها ادیت خود را سریع و به بهترین شکل انجام دهید. حتی اولیور روستینگ طراح معروف که پادشاه سلفی جهان هم شناخته می‌شود بیشتر عکس‌های خود را ادیت می‌کند تا زیباتر و چشمگیرتر شوند. البته هرگز در این کار زیاده روی نکنید و اصالت عکس خود را با ادیت زیاد از بین نبرید.

برای گرفتن عکس سلفی زیبا از فیلتر مناسب استفاده کنید

از نظر علمی ثابت شده است که فیلترها نقش مهمی در زیباتر شدن عکس‌های سلفی شما دارند. همان طور که می‌دانید اینستاگرام فیلترهای آماده متعددی دارد که جلوه زیبایی به عکس اضافه می‌کند، طبق بررسی سایت هافینگتون پست پراستفاده‌ترین فیلترهای اینستاگرام عبارتند از Mayfair ، Valencia ، Hefe ،Nashvile و Aden.

 

مخاطبان خود را هم در نظر بگیرید

اگر از تعداد لایک‌های عکس‌های خود راضی نیستید احتمالا مشکل از عدم شناخت صحیح مخاطبان است. شما باید بدانید که عکس‌های خود را برای چه کسانی به نمایش می‌گذارید و این افراد چه نوع عکس‌هایی را می‌پسندند. مسائل اجتماعی را هم در نظر بگیرید و بر اساس معیارهای مورد قبول جامعه در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید. در کنار این مساله اصیل بودن و تقلید نکردن و داشتن سبک شخصی نقش مهمی در موفقیت شما در فضای مجازی دارد.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی
loading...

متفرقه مد

پنج پیشنهاد بهاری برای خانم ها

منتشر شده

روی

به وسیله

با تمام شدن فصل زمستان بهترین موقعیت
برای آنکه به سراغ کفش های رنگ روشن بروید، به وجود می آید. احتمالا از
اینکه در آلودگی های شهر و با وجود فعالیت های زیاد روزانه چنین کفش هایی
را به پا کنید نگران هستید اما اگر کمی از حساسیت های خود را در این باره
کم کنید و آنها را از برندهای معتبر که رویه‌ی با کیفیت و قابل شستشو به
کار می برند انتخاب کنید، هم ظاهری متفاوت و شاد خواهید داشت و هم دوام کفش
شما بیشتر از چیزی خواهد بود که فکر می کنید.

بهترین پوشش در فصل بهار, ایده هایی برای پوشش بهاری

شال‌ با طرح چاپی بپوشید

شال های تک رنگ چاپی برای هر فضا و
موقعیتی مناسب هستند. شال هایی که در عین سادگی، زیبایی و گیرایی خاص خود
را دارند و با تنوع بالایشان در رنگ با مانتوهای مختلف و رنگ پوست شما
هماهنگ می شوند.

این شال ها با پارچه های مختلفی درست می
شوند که آنها را در مراسم رسمی، محل کار، مهمانی و دیگر فعالیت های روزانه ی
شما، قابل استفاده می کند.

نکاتی برای پوشش های بهاری,مناسب ترین کیف و کفش برای فصل بهار

مانتو های آزاد انتخاب کنید

این مانتوها خنک ترین ها برای بهار هستند.
انواع مختلف کوتاه و بلند آنها با کفش های مختلف پاشنه بلند و رسمی و حتی
کفش های اسپرت هماهنگ می شود که موضوع مهمی برای محدود نکردن انتخاب های
شماست. اگر به دنبال خرید آنها برای مراسم رسمی و مهمانی ها هستید، انواع
ابریشمی و اگر به دنبال یک تیپ مناسب برای فعالیت های روزانه هستید، انواع
نخی آنها موجود است.

اصول و نحوه پوشش بهاری, پوشش خانم ها در فصل بهار

دامن و دامن شلواری بپوشید

اولین دلیل انتخاب این است که خنک هستند.
علاوه بر این با کفش های تخت به راحتی ست می شوند و می توان از آنها در
فعالیت های روزانه در فصل بهار که روزهای آن را به گرمی می روند استفاده
کرد. همچنین با مانتوهای جلوباز که در بالا پیشنهاد کردیم، به خوبی هماهنگ
هستند.

نکته هایی برای پوشش خانم ها در فصل بهار,پیشنهادات بهاری برای خانم ها

از کیف‌ طرح دار و رنگی غافل نشوید

در کنار شال های تک رنگ شما، نمای خاصی
خواهند داشت به خصوص اگر تک بند و یا دوشی باشند. این کیف ها همچنین با
مانتوهای جلوباز و پانچوها هماهنگ می شوند و به دلیل چند رنگ بودن می توان
با خیال راحت از آنها در کنار کفش های رنگ روشن استفاده کرد.

مناسب ترین کیف و کفش برای فصل بهار, کفش های مناسب بهار

ادامه ی خواندن

متفرقه مد

خانم‌های چاق و هشت باور غلط رایج درباره لباس پوشیدن آن‌ها

منتشر شده

روی

به وسیله

خانم‌های چاق و هشت باور غلط رایج درباره لباس پوشیدن آن‌ها

چاقی از مشکلاتی است که گریبانگیر درصد بالایی از افراد جامعه است و علاوه بر مشکلاتی که برای سلامتی فرد ایجاد می‌کند از نظر لباس پوشیدن نیز محدودیت‌هایی به وجود می‌آورد. خانمهای چاق در این زمینه با مشکلات زیادی مواجه هستند و پیدا کردن لباسی که به آن‌ها بیاید و عیوب اندام آنان را پوشش دهد کار ساده‌ای نیست. در این میان باورهای غلطی در باره لباس پوشیدن خانمهای چاق به وجود آمده که شاید زمانی معتبر بودند اما دیگر کارایی ندارند و وقت کنار گذاشتن و یا بازبینی آن‌ها فرا رسیده است. در این مقاله با این باورهای غلط و روش صحیح مقابله با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

باور غلط اول: خانم‌های چاق نباید سفید بپوشند

این باور از گذشته وجود داشته است چون سفید روشن‌ترین رنگ است و باعث می‌شود حجم بدن بیشتر و بزرگ‌تر دیده شود اما تجربه نشان داده است که رنگ لباس تنها عامل شکل دهنده حجم بدن نیست بلکه عامل دیگری نقش مهم‌تری دارد و آن اندازه بودن است. کارشناس استایل سلبریتی‌ها سوزان موس می‌گوید: اگر لباس سفیدی که انتخاب کرده‌اید کاملا اندازه و در تمام قسمت‌ها فیت بدن شما باشد شما را چاق‌تر نشان نخواهد داد، همین نکته درباره لباس مشکی هم صادق است و لباسی که مشکی باشد و اندازه شما نباشد شما را لاغر نشان نخواهد داد. البته این نکته در مورد عکس گرفتن صادق نیست چون در تصاویر دوبعدی رنگ‌ها تعیین کننده هستند. پس لباس‌های سفید را از پارچه‌های محکم با ضخامت زیاد انتخاب کنید و لباس‌های سفیدی که از پارچه‌های شل مثل حریر و ابریشم تهیه شده نپوشید.

باور غلط دوم: پیراهن‌های دکمه‌دار مناسب خانم‌های چاق نیست

شاید پیراهن‌های دکمه‌دار ساده با استایل مردانه چندان مناسب خانم‌های چاق نباشد اما نیکول بروئر کارشناس مد معتقد است اگر از پیراهن‌های دکمه‌دار با طراحی مناسب، پارچه با خاصیت کشسانی مناسب و جزئیات حساب شده مثل ساسون و … استفاده کنید نه تنها شما را چاق نشان نخواهند داد بلکه اندام شما را ظریف‌تر و لاغرتر خواهند کرد. به خصوص اگر روی این پیراهن از یک کت با رنگ تیره‌تر هم استفاده کنید اندام شما کشیده‌تر و جذاب‌تر دیده خواهد شد.

باور غلط سوم: رنگ‌های تند و روشن شما را چاق‌تر نشان می‌دهد

این باور بر این اساس است که رنگ‌های روشن و تند توجه را به اندام شما جلب می‌کند و باعث می‌شوند درشت‌تر به نظر برسید اما قوانین جدید مد می‌گوید “درباره رنگ‌ها هیچ قانونی وجود ندارد به جز این که باید با رنگ پوست شما هماهنگ باشند”. کارشناسان مد می‌گویند حتی لباس به رنگ قرمز هم اگر متناسب با اندام شما دوخته شده باشد می‌تواند شما را لاغر نشان دهد اما اگر از پوشیدن رنگ‌های تند هراس دارید می‌توانید آن‌ها را در اکسسوری‌های خود به کار ببرید. در مورد طرح‌ها نیز بهتر است از طرح‌های ریز استفاده نکنید چون شما را درشت نشان می‌دهد، طرح‌های آبرنگی و درهم رونده بهترین طرح برای خانم‌های چاق است.

باور غلط چهارم: تکرنگ پوشیدن همیشه شما را لاغر نشان می‌دهد

این تکنیک اگر درست استفاده نشود اثر خوبی نخواهد داشت پس آن را به کار ببرید اما در این تکنیک زیاده روی نکنید. استفاده بیش از حد از لباس‌های تک رنگ و با بافت یکسان ممکن است استایل شما را کسل کننده نشان دهد و توصیه می‌شود لباس‌های همرنگ را از جنس‌های مختلف مثلا کتان در کنار ابریشم و خز و … زیبایی خاصی به وجود می‌آورد همچنین اضافه کردن یک عنصر با رنگی دیگر به استایل تک رنگ خود اضافه کنید تا حالت تکراری آن از بین برود.

باور غلط پنجم: لباس راه راه افقی دشمن شماست

همیشه باور بر این بوده که راه راه‌های افقی شما را چاق نشان می‌دهد و راه راه های عمودی شما را کشیده و لاغر نشان می‌دهد. اما راه راه‌های ریز افقی و نزدیک به هم نه تنها چنین اثری ندارند بلکه شما را کشیده‌تر نشان می‌دهند و بهتر است از انواع درشت و فاصله دار راه راه افقی دوری کنید. همچنین راه راه هایی که با رنگ روشن روی زمینه تیره ایجاد شده باشند یا راه راه های مورب و یا با خطوط منحنی و شکسته نیز اگر در محل‌های درستی به کار رفته باشند مناسب شما هستند و هیچ دشمنی با خانم‌های چاق ندارند.

باور غلط ششم: لباس‌های مد روز مناسب خانم‌های چاق نیستند

طبیعی است که نباید پیرو بی چون و چرای مد باشید و هرچیزی را که مد می‌شود بپوشید اما چاق بودن به معنای محدود شدن به مدل‌های ساده و کلاسیک نیست و شما هم می‌توانید مدل‌های جدید را بپوشید و نباید ظاهر جدید یک لباس شما را به وحشت بیندازد. کافی است آن را امتحان کنید و این احتمال وجود دارد که نتیجه شما را شگفت زده کند.

باور غلط هفتم: لباس‌های گشاد مناسب خانم‌های چاق است

شاید به نظر برسد که لباس‌های گشاد چاقی شما را پنهان می‌کند و شما را لاغر نشان می‌دهد اما این باور یک باور غلط است و لباس‌های گشاد و حجیم برای هیچ کس مناسب نیست و لباسی مناسب شما است که فرم طبیعی بدن را دنبال کند و حالت آویزان و گشاد و حجیم در اطراف آن ایجاد نکند اما ایجاد حجم در بخش‌هایی مثل سرشانه‌ها می‌تواند زیبا باشد اما از پوشیدن لباس سرتاپا گشاد خودداری کنید. البته پوشیدن لباس تنگ نیز به خانم‌های چاق توصیه نمی‌شود چون چاقی را بیشتر نشان می‌دهد و لازم است که همیشه در در همه حال اعتدال را رعایت کنید.

باور غلط هشتم: جزئیات حجیم مثل چین و خز شما را چاق نشان می‌دهد

این عقیده تا زمانی درست است که از این جزئیات به اشتباه استفاده کنید. اگر این جزئیات را در خدمت خود بگیرید نه تنها شما را چاق نشان نمی‌دهند بلکه زیبایی اندام شما را بیشتر جلوه می‌دهند. طبیعی است که پیچیدن یک حجم مثل خز دور بدن ایده خوبی نیست اما اگر این خز را در محل درست استفاده کنید معجزه خواهد کرد. مثلا چین‌های لباس اگر به جای یقه در قسمت‌های دیگری مثل سرشانه، سرآستین و یا به طور عمودی به کار روند شما را لاغرتر هم نشان خواهند داد.

ادامه ی خواندن

متفرقه مد

چگونه لباس راحتی مناسب برای مدیتیشن و آرامش انتخاب کنیم؟

منتشر شده

روی

به وسیله

چگونه لباس راحتی مناسب برای مدیتیشن و آرامش انتخاب کنیم؟

پوشیدن لباس‌های نرم و راحت همیشه لازم است و لباس راحتی که در منزل می‌پوشیدن باید شرایط خاصی داشته باشد تا به آرامش شما لطمه‌ای وارد نکند. اما اگر اهل مدیتیشن هم هستید ضروری است که لباس مناسب برای این کار را انتخاب کنید چون پوشیدن لباس راحت، نرم و آرامش بخش به تمرکز روی روح و روان به جای جسم کمک می‌کند. علاوه بر جنس و کیفیت و مدل لباس، رنگ لباس راحتی هم اهمیت دارد چون انتخاب رنگ‌های نامناسب تمرکز را بر هم می‌زند. اگر در جمع مدیتیشن می‌کنید (مثلا باشگاه یوگا و مدیتیشن) باید به تمرکز و آرامش دیگران نیز توجه کنید. در این مقاله نکات ضروری برای انتخاب لباس راحتی مدیتیشن را با هم مرور می‌کنیم.

تاکید روی راحتی لباس

لباسی بپوشید که در آن احساس اعتماد به نفس داشته باشید: هیچ معیار خاصی برای انتخاب لباس مدیتیشن وجود ندارد و انتخاب شما نمی‌تواند غلط یا درست باشد بلکه بسته به هر فرد لباس راحتی هم متفاوت است. برخی افراد پوشیدن شلوار گرمکن را ترجیح می‌دهند، برخی افراد شلوار یوگا و تاپ یا تیشرت می‌پوشند پس مهم نیست چه می‌پوشید، چیزی را بپوشید که در آن احساس راحتی و اعتماد به نفس کافی داشته باشید اما اگر احساس خوب و راحتی نداشته باشید مدیتیشن شما هم بی‌اثر خواهد بود.

لباس‌های گشاد بپوشید: از پوشیدن لباس‌های تنگ که نفس کشیدن را برای شما سخت می‌کنند پرهیز کنید چون مدیتیشن در چنین لباسی غیرممکن است. لباسی را انتخاب کنید که گشاد باشد و فشاری به بدن وارد نکند اما نه آن قدر گشاد که شما را اذیت کند. معمولا پیراهن‌های گشاد دکمه‌دار انتخاب خوبی برای مدیتیشن هستند. اگر احساس خارش، بی حسی و یا خواب رفتگی در اندام‌های خود می‌کنید احتمالا لباس شما تنگ است. شلوارهایی که بند کشی دارند بهترین انتخاب برای مدیتیشن هستند چون در هر پوزیشنی قابل استفاده هستند.

لباسی نپوشید که سنگین یا شلخته باشد: تمرکز و آراش در یک لباس سنگین مثل کت دشوار است پس حتما آن را خارج کنید. شلوار جین، لگینگ، سوئیشرت و هدبند هم معمولا به قسمت‌هایی از بدن فشار وارد می‌کنند و مناسب این کار نیستند. اگر امکان عوض کردن لباس‌های خود را ندارید کمربند خود را باز کنید و دکمه‌های پیراهن را ببندید. به طور کلی هرچیزی که باعث حواس پرتی شود مثل جواهرات و ساعت و … باید جدا شود تا مدیتیشن را درست انجام دهید.

یک لباس مخصوص مدیتیشن در نظر بگیرید: وقتی لباس مناسبی را برای مدیتیشن پیدا کردید که در آن احساس تمرکز و آرامش کافی دارید می‌توانید آن لباس را به عنوان  لباس دائم مدیتیشن خود انتخاب کنید. این لباس می‌تواند حالت یونیفرم داشته باشد و هر وقت آن را میرپوشید احساس آرامش خود به خود در شما ظاهر می‌شود. البته می‌توانید هزینه کنید و یک دست لباس مخصوص مدیتیشن هم تهیه کنید تا این کار را حرفه‌ای، ساده و سریع انجام دهید.

در نظر گرفتن رنگ لباس راحتی

رنگ‌های تحریک کننده را بشناسید: رنگ‌ها روی احساس و انرژی و عملکرد ما اثر مستقیم دارند. شما می‌توانید انرژی یک رنگ را جذب کنید و رنگ می‌تواند برای بهبود وضعیت و تعادل بدن به کار رود و حتی فکر کردن به یک رنگ هم روی سطح انرژی و تعادل بدن تاثیر می‌گذارد. بنابراین رنگ‌هایی که برای لباس راحتی مدیتیشن استفاده می‌شوند اهمیت زیادی دارند و نقش مهم‌تری ایفا می‌کنند.

رنگ لباس را بر اساس هدف خود تعیین کنید: هدف شما از مدیتیشن بر اساس شرایط و نیازهای شما تغییر می‌کند و پیش از آن که مدیتیشن را شروع کنید باید مشخص کنید که چه هدفی دارد سپس رنگ لباس را بر این اساس انتخاب کنید:

 • قرمز قوی‌ترین رنگ است که شما را تشویق به فعالیت بدنی می‌کند و اشتیاق و جسارت و قدرت شما را افزایش می‌دهد.
 • نارنجی شما را به ارتباط و تغییر تشویق می‌کند.
 • زرد تحریک کننده خلاقیت، شادی و عقل است.
 • سبز تحریک کننده شکوفایی، موفقیت و بهبودی است.
 • آبی نشانگر آرامش روحی و ارتباط است.
 • بنفش تحریک کننده و نماد قدرت است.
 • سرمه‌ای تحریک کننده ادراک و بینش است.
 • سفید نماد حفاظت و پاکی است.
 • صورتی نماد مهربانی و دلسوزی است.
 • قهوه‌ای شما را به خاکی بودن و تواضع تشویق می‌کند.
 • سیاه فقدان رنگ است و با شیطان مرتبط است.
 • پس اگر برای غلبه بر افسردگی مدیتیشن می‌کنید زرد بپوشید یا اگر برای درمان بیماری این کار را انجام می‌دهید سبز بپوشی.

رنگ‌های مختلف را امتحان کنید: هرچند رنگ‌ها نشانه‌های مشخصی هستند اما روی هر فردی اثر متفاوتی دارند. شما می‌توانید با رنگ‌های مختلف لباس مدیتیشن را تجربه کنید و به احساس خود توجه کنید و بر اساس قضاوت شخصی خود رنگی را که آرامش بیشتری به شما می‌دهد انتخاب کنید مثلا ممکن است رنگ سبز  برای یک شخص آرامش بخش و برای شخص دیگری حواس پرتی همراه داشته باشد. علاوه بر رنگ لباس به رنگ محیط، دیوارها، زیرانداز و … هم هنگام مدیتیشن توجه داشته باشید.

لباس‌های راحتی مناسب برای حضور در جمع

میانهرو و موقر باشید: اگر در یک جمع مدیتیشن می‌کنید باید لباس‌ها را متعادل انتخاب کنید و از پوشیدن لباس‌های کوتاه و نامتعارف مثلا لباس یقه باز و … خودداری کنید و پوشش لازم داشته باشید چون این لباس‌ها ممکن است برای بقیه اعضای گروه حواس پرتی به همراه داشته باشد و شما را از اهدافتان دور کند.

لباس‌ها را روی هم بپوشید: پوشیدن چند لایه لباس روی هم به شما کمک می‌کند که در هر نوع محیط و شرایط آب و هوایی راحت باشید. سالن‌های ورزش و مدیتیشن معمولا دارای تهویه و سیستم سرمایش هستند و در شروع مدیتیشن و ورزش شما احساس سرما می‌کنید اما با ادامه فعالیت دمای بدن افزایش می‌یابد و شما می‌توانید لایه‌های رویی لباس را خارج کنید و یا در صورت احساس سرما جوراب بپوشید. لباس‌هایی که از جنس پنبه و ابریشم باشند بهترین انتخاب برای پوشیدن روی لباس‌های مدیتیشن هستند.

قوانین را رعایت کنید: مدیتیشن در حقیقت یک عمل مذهبی است که رنگ و روی ورزشی به خود گرفته است. در گذشته این کار در معابد کشورهای آسیای شرقی صورت می‌گرفته است و قوانین خاص خود را دارد. در هر صورت وقتی این فعالیت را انتخاب می‌کنید باید قوانین مرتبط با آن را هم بپذیرید مثلا ممنوعیت پوشیدن شلوارک، تاپ، کفش و ضرورت پوشاندن زانو را مد نظر داشته باشید.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی
loading...

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی خانوادگی دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com