با ما ارتباط برقرار کن

دانستنی‌های پوشاک

رازهای ناگفته برای انتخاب لباس شب خانم ها

منتشر شده

روی

وقتی خانم ها به مراسمی دعوت می شوند، انتخاب لباس مناسب برای آن مراسم به یکی از بزرگترین دغدغه های آن ها تبدیل می شود! ما در این بخش مجله دوستم در مورد روش های انتخاب لباس شب خانم ها صحبت می کنیم.

 

رازهای ناگفته برای انتخاب لباس شب خانم ها

لباس مجلسی یا لباس شب در محافل مختلفی مانند جشن عروسی، مهمانی‌های رسمی کاری، شام دوستانه، جشن تولد و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. افراد همیشه دوست دارند در مهمانی‌ها و مراسم رسمی و غیر رسمی به بهترین شکل ممکن ظاهر شوند و دیگران را تحت تاثیر قرار دهند.

انتخاب لباس مجلسی:برای انتخاب لباس مجلسی رعایت ۳ نکته اساسی بسیار اهمیت دارد:

انتخاب لباس مجلسی بر اساس فرم بدن

همیشه سعی کنید لباسی انتخاب کنید که نقاط قوت شما را به نمایش بگذارد و زیبایی‌های شما را بیشتر نشان دهد. بسیاری از خانم‌ها قسمت‌هایی را که به نظر خودشان جالب توجه است می‌پوشانند و این نشان‌دهند عدم اعتماد به نفس آن‌هاست. بهترین لباس مجلسی لباسی است، که روی نقاط قوت شما تاکید کند. برای مثال؛ اگر حس می‌کنید پاهای زیبایی دارید بهتر است پیراهن شما کمی بالای زانو بایستد. فراموش نکنید که پیراهن‌هایی با یقه باز، توجهات را به سمت گردن شما می‌کشند و دیگر زیبایی پاها جلب توجهی نمی‌کند پس مواظب باشید که اشتباه نکنید.اشتباه بعضی از افراد هم این است که هرچه رسمیت مهمانی بیشتر می‌شود، زرق و برق لباس را بیشتر و آرایش مو و صورت را غلیظ‌تر می‌کنند. این نکته مهم را فراموش نکنید که شما با انتخاب یک لباس ساده و پوشیده نیز می‌توانید توجه دیگران را به سمت صورت زیبا و لبخندتان جلب کنید.به عنوان مثال اگر صورت زیبایی دارید، برای جلب توجهات به صورتتان، از لباس‌های پوشیده‌تر و گوشواره‌های بزرگ استفاده کنید و برای تاکید روی گردن، پیراهن‌های یقه قایقی بپوشید. توجه کنید که قبل از خرید لباس مجلسی، حتما به فرم اندام خود دقت کنید و لباسی را انتخاب کنید که شما را زیباتر نشان می‌دهد و نقاط ضعف‌تان را می‌پوشاند. اگر یک نقطه از بدن شما درشت است پیشنهاد می‌شود از رنگ‌های تیره‌ استفاده کنید. خانم‌هایی که سینه‌های بزرگی دارند بهتر است از پیراهن‌های رکابی و خانم‌هایی که باسن بزرگی دارند باید از پیراهن‌های بلند استفاده کنند.

 

لباس مجلسی متناسب با رنگ پوست

سعی کنید به جز مد روز و در نظر گرفتن سایز و فرم بدن خود، لباسی را انتخاب کنید که رنگ آن متناسب با پوست شما باشد. برای مثال اگر رنگ آبی کاربنی رنگ سال است، صرفا به دلیل به‌روزبودن آن را انتخاب نکنید. اول رنگ پوست خود را در نظر بگیرید و بعد رنگ لباس را انتخاب کنید. در ادامه توصیه‌هایی برای ۳ رنگ پوست مختلف ارائه شده که توجه شما را به آن‌ها جلب می‌کنیم:

رنگ پوست روشن: اگر رنگ پوست شما خیلی روشن است بهتر است از یک لباس‌ مجلسی با رنگ تیره استفاده کنید. لباس‌هایی با رنگ روشن، شما را بی‌روح نشان می‌دهد.

رنگ پوست گندمی یا زرد رنگ: در صورتی که پوست شما گندمی است یا تن زرد دارد بهتر است از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید. به این ترتیب رنگ پوست شما متعادل‌تر دیده خواهد شد.

رنگ پوست تیره: اگر جز آن دسته از افرادی هستید که رنگ پوست تیره دارند، پیشنهاد می‌کنیم که لباس مجلسی با رنگ‌های روشن را امتحان کنید.

رنگ پوست برنزه یا زیتونی: برای این افراد، به جز رنگ‌های تیره، پوشیدن سایر رنگ‌ها مثل رنگ‌های روشن و یا نئونی می‌تواند یک انتخاب ایده‌آل باشد.

خرید لباس مجلسی بر اساس رنگ مواین مورد یک توصیه همیشگی نیست زیرا نمی‌توان همیشه با یک رنگ لباس تکراری در محافل ظاهر شد اما؛ به صورت پیشنهادی می‌توانید وقتی موهای‌تان مشکی و یا تیره است از لباس‌های رنگ‌ خاکستری و سرمه‌ای استفاده کنید و وقتی رنگ موهای‌تان روشن و بلوند است از طیف رنگ آبی بهره ببرید.

به قد لباس توجه کنید

قد لباس‌های مجلسی متفاوت هستند. از لباس‌های بالای قوزک پا گرفته تا بالای زانو جزو لباس‌های مجلسی محسوب می‌شوند. باید به هدف‌تان از انتخاب لباس دقت کنید. آیا می‌خواهید لباس شما را بلندتر نشان دهد یا کوتاه‌تر؟افراد کوتاه قد نباید از لباس‌هایی استفاده کنند که بلندی آنها تا کف پای‌شان می‌رسد. این افراد بهتر است از مدل‌های امپراطوری استفاده کنند که از زیر سینه کمی گشاد می‌شود. خانم‌های بلندقد اما گزینه‌های بیشتری برای انتخاب دارند هر چند آنها نیز باید توجه کنند که یک لباس مجلسی بسیار کوتاه باعث می‌شود که بیش از اندازه بلندقد به نظر برسند.

۵ راز در انتخاب لباس مجلسی که شما را لاغر و قدبلند نشان دهد

راز اول در انتخاب لباس مجلسی: لباسی مجلسی بپوشید که کاملا اندازه شما باشد.

یکی از ساده ترین راه های لاغر تر به نظر رسیدن ، انتخاب لباسی مجلسی است که کاملا اندازه شما باشد. در هنگام انتخاب لباس مجلسی ، سراغ لباس های تنگ و یا گشاد نروید. این مدل لباس ها شما را چاق تر نشان خواهند داد. پوشیدن لباس های تنگ علاوه بر اینکه تحرک شما را محدود و عذاب آور خواهد کرد ، چین و چروک های زشتی را در قسمت های چاق بدن شما ایجاد می کند. همیشه لباس هایی بپوشید که اندازه شما باشند.

راز دوم در انتخاب لباس مجلسی: لباس یقه هفت بپوشید

لباس های مجلسی و یا پیراهن هایی که یقه آنها به شکل V است و یا اصطلاحا یقه هفتی هستند ، هوشمندانه ترین انتخاب برای زنان کوتاه قد هستند. چرا که بلندتر و باریکتر به نظر خواهند رسید. لباس مجلسی های یقه هفت ، نگاهها را بیشتر به بالاتنه و گردن شما معطوف می کنند و باعث می شوند که قسمت های پایین بدن شما که معمولا چاق تر است ، از نظر ها پنهان بماند. به طور ناخودآگاه این مدل لباس های مجلسی شما را قد بلند تر نیز نشان می دهند. برای کامل تر کردن این ترکیب می توانید از لباس هایی استفاده کنید که خطوط عمودی دارند و همچنین از گردنبند برای تزئین و جلب نظر بیشتر استفاده کنید.

 

راز سوم در انتخاب لباس مجلسی: دامن های بالای زانو بپوشید

راه دیگر برای اینکه قد بلندتر به نظر برسید ، پوشیدن دامن کوتاه است. خصوصا اگر از دامن های A شکل استفاده کنید. پوشیدن این مدل لباس ها باعث می شود که نگاه ها بیشتر به پاهای شما جلب شود و به طور ناخودآگاه ، قدبلند تر به نظر خواهید رسید. البته فراموش نکنید که دامن شما نباید در حد مینی ژوپ باشد. همچنید از پوشیدن دامن هایی که تا ساق پا و یا تا مچ پا هستند ، خود داری کنید.

راز چهارم در انتخاب لباس مجلسی: لباس های با خطوط و طرح های عمودی بر تن کنید

اگر قدبلندتر به نظر برسید ، شما را لاغر تر خواهند دید. استفاده از طرح ها و خطوط عمودی کمک می کند که بلندتر و باریکتر دیده شوید. خطوط عمودی چشم ها را به بالا و پایین خواهند کشید و نا خود آگاه شما را کشیده تر نشان خواهند داد.

راز پنجم در انتخاب لباس مجلسی: کفش پاشنه بلند بپوشید

یک جفت کفش پاشنه بند ، پاهای شما را کشیده تر نشان خواهد داد. لازم نیست کفش هایی که پاشنه های خیلی بلند دارند را انتخاب کنید. حتی اگر چند سانتی متر پاشنه داشته باشد ، شما را لاغر تر و قدبلند تر نشان می دند. سعی کنید پاشنه های زیر ۸ سانتی متر را انتخاب کنید تا شیک پوش تر به نظر برسید.

ترفندهای فوق در انتخاب مدل لباس مجلسی و لباس شب ، به شما کمک خواهند کرد که لاغر تر و قد بلند تر به نظر برسید. قبل از رفتن به مهمانی بعدی اگر احساس کردید زیادی چاق شده اید ، قبل از انتخاب مدل لباس مجلسی خود ، این ترفند ها را بخوانید

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

دانستنی‌های پوشاک

آموزش بافت ۴ مدل شال گردن یقه اسکی

منتشر شده

روی

به وسیله

بافت شال گردن یقه اسکی نسبت به مدل‌های دیگر شال گردن ساده‌تر است و به زمان کمتری نیاز دارد. این شال را می‌توانید برای سنین مختلف ببافید و هر مدلی که دوست دارید روی آن در آورید. در این آموزش روش بافت ۴ مدل مختلف این شال گردن یاد داده شده است که با کمک آن‌ها می‌توانید شال گردن و نک وارمرهای زیبا برای خود ببافید.

آموزش بافت شال گردن یقه اسکی ساده با پیچ

برای بافت این مدل شال گردن یقه اسکی به نخ کاموایی متوسط و میل شماره ۳ نیاز دارید. ابتدا به اندازه پهنای مورد نظر خود (حدود ۶۰ عدد) دانه سر اندازید. این شال گردن دولایه می‌شود به همین دلیل پهنای زیادی در زمان بافت دارد.

مدل بافت: دو دانه زیر، دو دانه رو. تا انتهای بافت همین مدل کشباف را ادامه دهید.

ادامه بافت: وقتی به طول مورد نظر خود رسیدید، ابتدا در یک رج همه دانه‌ها را دو تا یکی کرده و در رج بعدی دانه‌ها را کور کنید.
حال شال را از عرض تا بزنید و لبه‌های آن را به هم بدوزید. سپس شال را از وسط مانند شکل زیر بچرخانید و ابتدا و انتهای آن را با همان حالت پیچ به هم بدوزید.

عکس بافت شال گردن یقه اسکی ساده با پیچ

همچنین می‌توانید این شال یقه اسکی را با مدل‌های دیگر مثل دانه برفی یا رکن ببافید. مدل بافتنی های ساده و جذاب دیگری نیز در ستاره یاد داده شده است.

عکس بافت شال گردن یقه اسکی ساده با پیچ

۲- آموزش بافت شال گردن یقه اسکی ستونی

برای بافت این شال گردن ابتدا به اندازه طول مورد نظر خود برای دور گردن دانه سر اندازید. تعداد دانه‌ها باید مضربی از ۳ باشد. ما برای بافت این شال گردن یقه اسکی ۹۶ دانه سر انداختیم.

روش بافت: ۸ رج اول بافت باید همه دانه‌ها به زیر بافته شود.

رج‌های بعدی: حال شروع کنید به بافت کشباف سه تایی یعنی سه دانه زیر ۳ دانه رو. در رج‌های بعدی نیز این بافت را ادامه دهید.
ادامه بافت: وقتی شال به بلندی مورد نظرشما رسید، دوباره مثل قسمت اول شال ۸ رج مدل رکن ببافید، یعنی همه دانه‌ها به زیر بافته شود. می‌توانید بلندی شال را برای روی گردن بیشتر بگیرید تا کمی از قسمت بالای آن روی گردن تا بخورد.

عکس بافت شال گردن یقه اسکی ستونی

۳- بافت شال گردن یقه اسکی خطی

بافت این شال گردن زیبا و متنوع بسیار ساده است و تنها به بافت کشباف و ساده بافی نیاز دارد. برای بافت این شال به اندازه دور گردن خود (طول شال) دانه سر اندازید. بهتر است دانه‌ها مضربی از ۲ باشد، مثلا ۸۰ دانه.

شروع بافت: رج ۱ تا ۵ را مدل کشباف دوتایی ببافید یعنی دو دانه زیر، دو دانه رو.

رج ۶ تا ۱۰: رنگ نخ را عوض کنید و همه دانه‌ها رو بافته شود.

رج ۱۱ تا ۱۵: رنگ نخ را عوض کنید و همه دانه‌ها زیر بافته شود.

ادامه بافت: رج ۶ تا ۱۵ را یک بار دیگر تکرار کنید.
حال دوباره رنگ نخ را عوض کنید و ۵ رج انتهایی را مدل کشباف دوتایی ببافید: دو دانه زیر، دو دانه رو.  در نهایت ابتدا و انتهای شال را به هم بدوزید.

توجه: اگر می‌خواهید بلندی شال بیشتر شود می‌توانید رج ۶ تا ۱۵ را قبل از بافت کشباف آخر دوباره تکرار کنید.

عکس بافت شال گردن یقه اسکی خطی

۴- روش بافت شال گردن یقه اسکی فانتزی

بافت این شال گردن یقه اسکی فانتزی بسیار ساده است و پوشانندگی مناسبی دارد. برای بافت این شال از کاموای ضخیم و میل شماره ۴ یا ۵ استفاده کنید.

شروع بافت: ابتدا به اندازه دور گردن خود (طول شال) دانه سر اندازید. دانه‌ها باید مضربی از ۲ باشد.

ادامه بافت: در این شال گردن از ابتدا تا انتها مدل کشباف دوتایی استفاده می‌شود، یعنی دو دانه زیر، دو دانه رو.
سعی کنید بافت شما خیلی سفت نشود. در این مدل باید بلندی شال گردن یقه اسکی حداقل بیست سانتی متر باشد.

عکس بافت شال گردن یقه اسکی ساده

 

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های پوشاک

بهترین روش انتخاب ست لباس مناسب برای استفاده روزمره

منتشر شده

روی

به وسیله

اگر قصد انتخاب لباس مناسب جهت کارهای روزمره را دارید بد نیست این مقاله مفید را بخوانید.

 

انتخاب لباس متناسب و زیبا نه تنها حال خودتان را خوب میکند؛ بلکه حال شهر را هم بهتر خواهد کرد. برای اینکه بتوانید ست روزمره زنانه‌ای برای خودتان بسازید که زیبا و آراسته باشد؛ به نکاتی که دراین مقاله میخوانید دقت کنید.

 

انتخاب مانتو؛ قدم اول

برای ست کردن لباس روزمره، اول سراغ خرید بزرگ ترین و موثرترین لباس بروید که قاعدتا مانتو است. قبل از انتخاب مانتو به دو نکته مهم دقت کنید؛ اول فرم بدن‌تان را بشناسید. یعنی بدانید فرم اندام‌تان به شکل ساعت شنی است، مثلث وارونه است یا به شکل سیب و گلابی.

 

«Apple shaped and pear shaped body» بعد از اینکه فرم بدن‌تان را پیدا کردید، سراغ شناسایی تناژ رنگ پوستتان بروید، به رنگ موها و چشم‌هایتان دقت کنید و ببینید کدام رنگ‌ها بیشتر می آیند. با توجه به قد و فرم اندام‌تان هم سراغ مانتوهایی بروید که شما را متناسب‌تر نشان میدهند.

 

اگر فکر می کنید نمی‌توانید رنگ‌ها و مدل‌های‌‌ مناسب رابه ذهن بسپارید، خیلی آسان لیستی از رنگ‌ها را روی گوشی‌تان قرار دهید و عکس تعدادی از مدل‌های‌‌ مناسب را در گالری‌تان ذخیره کنید. بعد از اینکه وارد فروشگاه شدید؛ چه به صورت مجازی و چه واقعی، به انتخاب مدل‌های‌‌ مورد علاقه‌تان بپردازید و بعد از بین تعداد نهایی شده، ببینید کدام مدل‌ها با ویژگی‌هایی که در گوشی‌تان یادداشت کرده اید، مطابقت دارند. بقیه مدل‌ها و رنگ‌ها رابه فروشنده برگردانید.

 

قدم دوم؛ انتخاب شال

بعد از خرید مانتو، نوبت به خرید شال یا روسری می‌رسد. به خاطر داشته باشید وقتی به دنبال درست کردن یک ست روزمره هستید:

 

بجای انتخاب از بین مدل های شال و روسری مجلسی جدید؛ باید سراغ مدل‌های‌‌ ساده‌تر بروید. برای مثال روسری نخی را جای گزین روسری ابریشم کنید. از رنگ‌هایی مثل طلایی و نقره‌ای که رسمیت بیشتری دارند استفاده نکنید ودر عوض سراغ رنگ‌های‌‌ ملایم‌تر بروید.

 

اگر می‌خواهید برای ست تابستانه‌تان شال تهیه کنید، ببینید کدام یک از رنگ‌های‌‌ خنک و شاد تابستانی به رنگ پوست شما می آیند ودر مورد ست زمستانی از شال یا روسری‌های‌‌ ضخیم تر با رنگ‌های‌‌ گرم‌تر استفاده کنید.

 

اگر مانتوی طرح دار خریده‌اید که چندین رنگ مختلف در ان دیده میشود، شال یا روسری بخرید که ساده است و به یکی از این رنگ‌ها نزدیک. اگر مانتوی ساده خریده‌اید، می توانید سراغ شال طرح دار بروید.

 

شالی با پارچه مرغوب تهیه کنید که از سرتان لیز نخورد، الکتریسیته نشود و پرز ندهد.

 

به هیچ عنوان سراغ روسری‌های‌‌ خیلی کوچک و شال‌های‌‌ کوتاه با پهنای کم نروید، این مدل‌ها نه زیبایی خاصی دارند و نه دیگر مورد استفاده قرار میگیرند.

 

دقت داشته باشید که رنگ شال علاوه بر اینکه باید به رنگ مانتو بیاید، بهتر است به تناژ رنگ پوست شما هم بیاید.

بهترین روش انتخاب ست لباس مناسب برای استفاده روزمره

قدم سوم؛ انتخاب شلوار

در چند سال اخیر پوشیدن لگینگ و شلوار جین‌های‌‌ اسکینی Skinny Jeans مد شده است. جدا از مضراتی که پوشیدن شلوار تنگ برای سلامتی دارد؛ این مدل شلوارها به تعداد زیادی از اندام‌ها نمی آیند. برای مثال:

 

کسانی که پاهای خیلی لاغری دارند به هیچ عنوان نباید لگینگ مشکی بپوشند، چون لاغرتر بنظر می رسند.

 

افرادی که پاهای پرانتزی دارند هم نباید سراغ شلوارهای تنگ بروند. پوشیدن این شلوارها فرم پرانتزی پاها را بیشتر مشخص می کند. در عوض این افراد می‌توانند از شلوارهای راسته یا دم‌پا گشاد استفاده کنند.

 

چنانچه خیلی لاغر هستید یا پاهای پرانتزی دارید، سراغ شلوارهای دیگری بروید. نکته مهم این است که شلوار شما باید به شال و مانتویتان بیاید. خیلیها رنگ شال و شلوار رابا هم ست می کنند. برای مثال اگر شلوار سبز ارتشی تیره پوشیده باشند، شالی بهمین رنگ سر میکنند. اما قانونی که قطعی باشد دراین باره وجود ندارد. می توانید شلواری انتخاب کنید که رنگی خنثی داشته باشد و به مجموعه ستی که درست کرده اید، بیاید.

 

قدم چهارم؛ انتخاب کیف و کفش

انتخاب کفش مناسب برای ست لباس روزمره بستگی به این دارد که حال و هوای ست شما بیشتر به سمت نیمه رسمی باشد یا اسپرت. برای یک ست اسپرت میتوان از یکی از ترندترین برندها یعنی جدیدترین مدل کتانی و کفش ورزشی زنانه اسکچرز استفاده کنید که بازارشان داغ است، کیفیت بالا و قیمت نسبتا مناسبی دارند.

 

استفاده از کفش‌های‌‌ آل استار یا کتانی‌های‌‌ ساده هم از دیگر گزینه‌هایی است که می توانید درکنار یک شلوار گرمکن ورزشی، مانتو یا تونیک ساده و روسری زیبا بپوشید.

 

در چنین وضعیتی بهتر است از کیف یا کوله اسپرت یا ورزشی کمک بگیرید یا در نهایت یک کیف ساده زنانه بزرگ در دست بگیرید؛ اما وقتی پای ست اسپرت وسط نباشد، دستتان برای انتخاب از بین انواع کالج، کفش عروسکی و صندل در فصل‌های‌‌ گرم و نیم بوت و بوت در فصل‌های‌‌ سرد سال باز است.

 

بهترین روش انتخاب ست لباس مناسب برای استفاده روزمره

قدم پنجم: انتخاب اکسسوری

یکی از نکات مهمی که میتواند به استایل روزمره شما جذابیت بیشتری دهد، انتخاب اکسسوری یا زیورآلات متناسب است. به خاطر داشته باشید هماهنگی حرف اول را در ظاهر شما می‌زند و نباید فکر کنید اگر یک انگشتر ساده در دست کرده اید که به سایر اجزای ست لباس‌هایتان نمی‌‌آید، دیده نمیشود؛ برعکس خیلی هم روی استایلتان تاثیرگذار است. بهمین دلیل به انتخاب اکسسوری‌هایتان دقت کنید:

 

تا جاییکه امکان دارد سراغ مدل‌های‌‌ براق و نگین‌دار نروید. استفاده از این مدل‌ها برای ست شب و استایل رسمی و نیمه رسمی مناسب است؛ نه استایل روزمره.

 

اگر قرار است از اکسسوری سنتی استفاده کنید، باید با سایر اجزای ست لباس‌هایتان هم‌خوانی داشته باشد. برعکس این قضیه هم صدق میکند؛ یعنی بهتر است با یک ست کلاسیک زیورآلات کلاسیک در دست بگیرید.

 

یک اشتباه رایج در مورد انتخاب سایز زیورآلات این است که خانم‌های‌‌ توپر سراغ زیورآلات کوچک می‌روند. نه اینکه اینکار صد در صد غیر مجاز باشد؛ اما این افراد بهتر است از زیورآلاتی با سایزهای بزرگ تر استفاده کنند.

 

به رنگ اکسسوری‌تان دقت کنید. در تابستان سراغ رنگ‌های‌‌ روشن یا Bright Colors بروید، رنگ‌های‌‌ شاد و ترجیحا خنک. برعکس این قانون را می‌توانید در زمستان عملی کنید.

 

هماهنگی بین اجزای ست لباس روزمره با اکسسوری ضروری است.

 

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های پوشاک

پیشنهادهایی برای ساده و شیک پوشی دانشجویان

منتشر شده

روی

به وسیله

 دانشجویی و دانشجو بودن یک تعریف ثابت در همه‌جای دنیا دارد و انتظار می‌رود فرد ساده‌پوش باشد و تنها به تحصیل علم و دانش تمرکز کند. در ادامه پیشنهادهایی برای ساده و شیک بودن دانشجویان ارائه‌شده است.

شلوار جین
شلوار جین را می‌توان بخش لاینفک تیپ دانشجویان زن و مرد دانست؛ به‌خصوص رنگ تیره آن. انتخاب تی‌شرت و شلوار جین می‌تواند انتخاب مناسبی برای مردها باشد، البته تی‌شرت آستین‌بلند در پاییز انتخاب مناسبی است. زن‌ها هم می‌توانند شلوار جین را با یک مانتو دکمه‌دار ساده و کتانی و کوله ست کنند و شیک و ساده به نظر برسند. مانتوهایی با آستین مچ دار هم با تیپ شلوار جین همخوانی خوبی پیدا می‌کند، پس دور مانتوهای آستین گشاد و کوتاه را خط بکشید.

به جنس لباس توجه کنید
پارچه لباسی که می‌پوشید هم تا حدودی روی تیپ شما تأثیر می‌گذارد پس برای دانشگاه مانتوهایی را انتخاب کنید که پارچه‌اش ترکیبی از نخ و کمی پلاستیک باشد. یادتان باشد مانتوهای خیلی نخی(با الیاف طبیعی) چندان رسمی نیست.

رنگارنگ نباشید
هیچ اجباری به پوشیدن لباس‌های مشکی و سرمه‌ای نیست اما به‌ندرت می‌توان مانتو قرمز در فضای دانشگاه‌ها دید. بهترین رنگ‌ها برای دانشگاه رنگ‌های چرک‌تر است چون رنگ‌های روشن شمارا به دردسر می‌اندازد و هرروز مجبورید دود اتوبوس‌ها و لکه‌های صندلی‌های سلف دانشگاه را بشورید و اتو بکشید و این کار درنهایت باعث می‌شود بعد از مدتی تاروپود مانتوتان از هم باز شود، بنابراین رنگ‌های چرک‌تر مناسب‌تر به نظر می‌رسند.
البته نکته دیگری که به نظر می‌رسد تأثیر دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجو است. چون از دانشجوی رشته مهندسی انتظار می‌رود تیپ رسمی‌تری داشته باشد درعین‌حال که کسی از پوشیدن مانتوهای رنگی و گل‌دار دانشجوی رشته هنر تعجب نمی‌کند.

به مقنعه فکر کنید
زمان خرید مانتو حتماً این نکته را مدنظر قرار بدهید که قرار است آن را با مقنعه بپوشید پس به هماهنگی این دو توجه داشته باشید. شاید یک پانچ وی نخی چهل‌تکه با یک شال بلند و باز قشنگ به نظر بیاید اما همخوانی‌ای با مقنعه ندارد! اغلب مانتوها هرقدر هم که خوشگل باشند، با مقنعه ترکیب ناجوری را تشکیل می‌دهند! مقنعه با مانتوهای خیلی گشاد یا خیلی تنگ مسخره است! بنابراین بروید سراغ مانتویی که روی تنتان راسته بایستد. یقه‌های دارای تزیینات را هم بی‌خیال شوید و یقه‌گرد ساده یا یقه شومیز بگیرید. سعی کنید مانتو تزیینات زیاد مثل دکمه و جیب نداشته باشد که در ترکیب با یک مقنعه ساده بد می‌شود.

کوله و کتانی دو یار همیشگی
و در انتها هم برای خانم‌ها و هم آقایان کفش کتانی و کوله بهترین انتخاب دانشجویان عزیز است. هم راحت است و هم جادار.

تمیز بودن
لوکس‌ترین و گران‌ترین لباس‌ها هم اگر تمیز و اتو شده نباشند، زیبایی و لوکس بودن خود را از دست می‌دهند. اگر لکه‌ای بر لباستان است سریعاً پاک‌کنید. لباس‌ها رازمانی که لازم است، بشویید و آن‌ها را آویزان یا تا کنید تا چروک نشوند.

کفش
کفش مهم‌ترین آیتم استایل است. اکثر اوقات دیگران اول به کفش‌های شما دقت می‌کنند. کفش راحت و مناسب محل دانشگاه انتخاب کنید که در عین زیبایی در طول روز بتوانید آن را بپوشید. زمانی که به خانه برگشتید دقت کنید اگر لکه یا کثیفی بر کفش‌ها ایجادشده را پاک‌کنید.

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

به مناسبت ۳۱ اکتبر جشن هالووین | عکس های دیدنی از گریم جشن هالووین

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۸) از اعتراض هنرمندان به پخش نشدن ۹۰ تا توصیه شیلا خداداد  به نگاه کردن!!!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

واکنش جالب افراد مشهور به حضور پرسپولیس در فینال آسیا | از مهناز افشار و شوهر استقلالی اش تا مهراوه شریفی نیا!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۹) از ترانه علیدوستی در ژاپن تا بهنوش طباطبایی در نمایشگاه بزرگمهر حسین پور!!!

احادیث و سخن بزرگان3 هفته پیش

احادیث تصویری در باب سبک زندگی

کلیپ دیدنی‌ خواندنی‌4 هفته پیش

جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (۱۰۹)

چهره‌ها و عکس‌ها4 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۴) از خاطره ویدا جوان و سانسورچی تا سنگ تمام شیلا خداداد برای تولد همسرش!!!

چهره‌ها و عکس‌ها4 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۷) از مهناز افشار در گرگان تا مدلینگ بهنوش طباطبایی!!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۵) از الناز شاکردوست در یک جای خطرناک تا مهناز افشار و آهو خانم !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۶) از سمانه پاکدل و قشنگی های پاییز تا شهاب حسینی و خانواده !!!

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com