با ما ارتباط برقرار کن

موفقیت

در راه رسیدن به موفقیت این 5 مورد فراموش نشود

منتشر شده

روی

راه رسیدن به موفقیت ، مراحل رسیدن به هدف

راه رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای یک سری مشترکات وجود دارد ، مشترکاتی که مثل پله هایی مهم در این مسیر محسوب می شوند.
بازدید : 1,007 نفر

برای طی کردن راه رسیدن به موفقیت این 5 مرحله رو جا نیاندازید

سوای تمام نکات ریز و درشتی که در راه رسیدن به موفقیت ارائه می شوند بخش هایی وجود دارد که کمتر در مورد آنها صحبت می شود ، در این مقاله ما 5 مرحله به شما معرفی می کنیم که می توانید در مسیر پیشرفت و موفقیت بکاربگیرید و این مراحل همان بخش های خاص هستند که گفته شد.

رفتار و کارهایی که باید در راه رسیدن به موفقیت فراموش نشوند

1-آنچه که علاقه دارید را بیابید و روی آن وقت بگذارید 
شما می توانید این کار را با مدیتیشن انجام دهید . برای رسیدن به موفقیت می توانید یک مشاور را بیابید یا اگر ممکن باشد یک مشاور را برای خودتان استخدام کنید . چیزی که شما به ان علاقه دارید را باید به دنبالش بارها و بارها بروید . همچنین توجه داشته باشید که این فرآیند یکباره انجام نمی شود و باید برای آن بسیار تلاش کنید .
2- خدمت به دیگران
صادقانه اگر بخواهیم بگوییم ، خدمت به دیگران مانند کارکنان ،مشتریان،طرفداران،نیازمندان و دیگر افراد که در اطراف شما هستند یکی از مهم ترین مراحل پیشرفت می باشد زیرا باعث ایجاد صلح و دوستی و رابطه خوبی بین شما و دیگران می شود که از هر گوهر و الماسی با ارزشتر است .
 
راه رسیدن به موفقیت

اهمیت خدمت به دیگران در راه رسیدن به موفقیت

3- ایمان داشته باشید که اگر از همه افرادی که در اطراف شما هستند انتظاری نداشته باشید بیشتر از هر کسی موفق خواهید شد 
هر روزی که شما بیدار می شوید یا هر سالی که پشت سر می گذارید ، قطعا ممکن است روز و سال خوبی نباشد . خب چه درسی می توانید از این روزها و سال ها برای اینکه مجددا این روزها تکرار نشوند ، بگیرید ؟ خب ، می توان گفت که اگر شما ایمانتان را گسترش دهید و باید به دو مرحله اول برگردید و مجددا دو مرحله اول را مطالعه نمایید و اگر می دانید با کاری که می خواهید انجام دهید باعث ایجاد کار برای دیگران می شود ، شروع کنید و تمام تلاشتان را به کار بگیرید.
 
4-مراقب خودتان باشید 
زمانیکه به جایگاه های بزرگی رسیدید و دست یافتید و توانستید با کارهایی که انجام می دهید باعث ایجاد شادی در میان قشرهای مختلف شوید ، سعی کنید از خودتان مراقبت کنید تا بتوانید مجددا باعث ایجاد انرژی و حال خوب در مردم شوید و همانگونه که می دانید مرگ همانند یک چرخه است که در زمان مشخص شده به سراغ همه میاید و باید برای چنین روزی آماده باشیم .
 
5-موفقیت خود را جشن بگیرید و آنرا با دیگران به اشتراک بگذارید 
زمانیکه شما موفقیت هایتان را با دیگران به اشتراک می گذارید ، دانه های موفقیت زیادی را می کارید و پس از چند سال بعد رشد خواهند کرد . از آنجا که موفقیت یک چیز بزرگی است از آن می توان به عنوان یک باغ یاد کرد و باید از آن مراقبت و نگهداری کرد و با دیگران به اشتراک گذاشت .

در راه رسیدن به موفقیت این 5 مورد فراموش نشود

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موفقیت

نحوه شروع یک گفتگو و گپ دوستانه

منتشر شده

روی

به وسیله

شروع یک صحبت دوستانه

من با یکی از مشتریان خود در کنفرانسی بودم و همه او را می‌شناختند. او کسی بود که همه دوست داشتند هم‌صحبتش شوند. من هم فقط آدمی بودم که همراه او بود. اما اشکال نداشت… تا زمانی که او را به طرفی دیگر کشیدند. پس از آن من فقط یک آدم بودم که هیچکسی را نمی‌شناخت. و من واقعا در این آدم بودن بد عمل می‌کنم.

به گزارش آلامتو به نقل از Businessinsider ؛ من را بروی صحنه جلوی هزاران آدم بگذارید که نمی‌شناسم و من مضطرب خواهم شد. اما فقط در همان ابتدا و بعد از آن احساس می‌کنم که به آنجا تعلق دارم (که البته، اگر خوب راجع به این مفهوم فکر کنید، می‌بینید تعریف خوبی از اعتماد به نفس است).

اما مرا با مشتی از افراد که نمی‌شناسم در اتاقی بیاندازید و از من انتظار ادغام شدن با آنها را داشته باشید و شرایط به کل عوض می‌شود. بلافاصله، من احساس خجالت و عدم اعتماد به نفس می‌کنم.

من از این فکر که به سمت کسانی که نمی‌شناسم قدم بردارم و شروع به گپ زدن با آنها بکنم شدیدا وحشت دارم. نه برای اینکه از آدم‌ها خوشم نمی‌آید، برای اینکه در این موقعیت واقعا از خودم خوشم نمی‌آید. من اهل بیرون رفتن نیستم، اجتماعی نیستم، برون‌گرا نیستم. بلکه خجالتی‌ترین آدم روی زمینم.

بنابراین شروع به قدم زدن به سبک آدم‌های خجالتی کردم، یعنی وقتی که می‌خواهید کسی به شما توجه نکند. به کسانی که نگاهم می‌کردند لبخند می‌زدم، برای دیگران سر تکان می‌دادم، اما اینکه واقعا بایستم تا با آنها صحبت کنم فکر بی‌نهایت آزاردهنده‌ای بود و ترجیح می‌دادم اینکار را نکنم.

(درست است، من بودن واقعا کار سختی است. اما قصد ندارم اینجا غر بزنم.)

سپس فردی به سمت من قدم برداشت و گفت “سلام، اسم من باند هست. جیمز باند.” (البته اسم واقعی‌اش نبود اما چنان آرام و با اعتماد به نفس این اسم را گفت که ممکن بود راست گفته باشد.) او از من پرسید که اهل کجا هستم و شغلم چیست. سپس متوجه تی-شرت من شد و پرسید که آیا موتورسواری می‌کنم. سپس در مورد محل زندگی، خانواده‌ها، کارهای مورد علاقه و در کل زندگی خود حرف زدیم. همه چیز عالی بود.

در نهایت نتوانستم جلوی خودم را بگیرم و سوالی که ذهنم را مشغول کرده بود پرسیدم “چطور اینکار رو کردی؟ چطور به سمت افراد کاملا غریبه می‌ری و با اونها گپ می‌زنی؟ من در اینکار افتضاح هستم. همیشه احساس می‌کنم که خودم را به دیگران تحمیل می‌کنم. فکر می‌کنم که زیادی از خود راضی هستم. “کی می‌خواد با من حرف بزنه؟” اما تو کاری می‌کنی که به نظر کار خیلی راحتی بیاد.”

جوابش این بود که برای او هم اینکار چندان آسان نیست و همیشه وقتی با افرادی که نمی‌شناسد ارتباط برقرار می‌کند احساس معذب بودن می‌کند. سپس گفت “بهم بگو ببینم، وقتی که آدم‌ها به سمت تو میان تا باهات صحبت کنن احساس می‌کنی که از خود راضی هستن؟”

جواب دادم “اصلا، برعکس خیلی خوشحال میشم وقتی اینکار رو میکنن. واقعا ممنونشون میشم.”

گفت “پس کاری که من می‌کنم رو بکن. اطراف اتاق رو نگاه کن. یکی رو پیدا کن که به نظر معذب میاد. کسی رو انتخاب کن که احساس میکنه به اینجا تعلق نداره. یکی مثل خودت رو انتخاب کن. بعد برو و با اون صحبت کن. با این هدف برو که کاری کنی احساس راحتی بکنه. بعد از این خودت هم احساس راحتی بیشتری می‌کنی.”

این را امتحان بکنید. جور شدن با آدم‌های دیگر کار سختی است، داشتن یک گپ دوستانه ممکن است باعث معذب شدن شما شود، اما از این احساسات در جهت مثبت استفاده کنید. دلسوزی نسبت به خود را تبدیل به همدردی نسبت به دیگری بکنید. بروید و شخص دیگری را نجات بدهید.

فقط خودتان را به طرف مقابل معرفی بکنید و یک سوال ساده بپرسید: شغل شما چیست؟ اهل کجا هستید؟ چرا اینجا هستید؟ قرار نیست که یک نابغۀ مکالمه باشید. افرادی که نجات می‌دهید به این توجهی نخواهند کرد. آنها درگیر این میشوند که راجع به خود احساس بهتری کنند و باور کنند به آنجا تعلق دارند. و همیشه هم به خاطر خواهند داشت که شما به آنها چنین احساسی را دادید.

همچنین بخوانید: فواید گپ زدن

دفعۀ بعدی، به جای آنکه بروی این تمرکز کنید که احساس بدی دارید، بر این تمرکز کنید که کاری کنید فردی دیگر احساس راحتی بیشتری بکند. مطمئن باشید که طرف مقابل از اینکار شما خوشحال خواهد شد. شما نیز از اینکار خود خوشحال خواهید بود و دیگر گپ زدن با دیگران را به عنوان کاری سخت نمی‌بینید. اگر که این روش برای من که انقدر خجالتی بوده‌ام جواب داده است، مطمئنا برای شما هم جواب خواهد داد.

ادامه ی خواندن

موفقیت

اشتباهات افراد باهوش در محل کار

منتشر شده

روی

به وسیله

5-mistakes-smart-people-make-at-work

به گزارش آلامتو به نقل از businessinsider ؛ ممکن است شما باهوش‌ترین و قابل‌ترین عضو تیم کاری خود باشید، اما به این معنی نیست که آینده شغلی شما تضمین شده باشد. افراد باهوش نیز مرتکب اشتباهاتی جدی در محیط کاری خود می‌شوند – اشتباهاتی که می‌توانند تاثیرات پایداری بر شغل آنها بگذارند.
در اینجا 5 اشتباهی را می‌شماریم که ممکن است افراد باهوش در محیط کاری خود مرتکب شوند:

 1. اینکه نفهمید که رئیس شما برای چه چیزی بیش از همه ارزش قائل است.

مهم نیست که شما چقدر در کار مشخصی خوب عمل کنید، اگر که اولیت رئیس شما چیز دیگری باشد. مثلا ممکن است در ارتباط برقرار کردن با مشتریان عالی باشید و حتی برای خوب انجام دادن اینکار زمان بگذارید، اما اگر رئیس شما موفقیت شما را منحصراً در سرعت شما در فروش بداند، احتمالا چندان به چشم او نخواهید آمد.

اغلب مواقع، افراد با رئیس خود در مورد اینکه کدام قسمت‌های عملکرد آنها مهم هستند ارتباط برقرار نمی‌کنند و وقتی که به خاطر کار خوب خود در زمینۀ x تشویق نمی‌شوند سردرگم می‌شوند. زیرا نمی‌دانند که رئیس آنها زمینۀ y را می‌خواهد.

 1. اینکه بعد از اولین شکست نامید شوید.

اگر قرار است در شغل خود پیشرفت کنید، می‌بایست با چالش‌های جدید روبرو شوید و البته بعضی از این چالش‌ها بسیار مشکل هستند. اما اگر که به “باهوش بودن” عادت دارید و معمولا آنچه می‌خواهید را راحت بدست می‌آورید، احتمالا مهارت‌های لازم برای زمانی که مسائل سخت می‌شوند را ندارید. مثلا نمی‌توانید در مقابل موانع دوام آورده و سخت تلاش کنید تا بر آنها تسلط یابید.

ممکن است شکسست در یک پروژۀ یا مسئولیت جدید را به عنوان یک نشانه ببینید که برای کار مورد نظر مناسب نیستید. در حالیکه با گذاشتن وقت و انرژی بروی کار خود می‌توانید در آن بهتر شوید. کسی که همیشه باید برای خوب شدن سخت تلاش می‌کرده است، قدرت مقاومت بدست آورده و در کار‌های جدید با ممارست و تلاش بالاخره بر مهارت‌های لازم تسلط پیدا می‌کند.

همچنین بخوانید: خصوصیات افراد با هوش بالا
 1. اینکه بازخورد کار خود را سخت قبول کنید.

اگر که به انجام کارهای با کیفیت و گرفتن نظرات مثبت عادت دارید، دریافت یک انتقاد می‌تواند شما را آزار دهد – چرا که چندان تجربه‌ای در دریافت انتقاد ندارید. اما اینکه وقتی به شما می‌گویند کار شما می‌تواند بهتر شود، ناراحت شوید و حالت تدافعی بگیرید باعث می‌شود کمتر حرفه‌ای به نظر بیایید و می‌تواند باعث خودداری افراد از نظر دادن در مورد کار شما شود.

به یاد داشته باشید، حتی کسانی که در حوزۀ خود بهترین هستند همیشه کار خود را درست انجام نمی‌دهند… و احتمالا به این جایگاه رسیده‌اند زیرا به نظرات دیگران گوش فرا داده‌اند بجای آنکه بگذارند این نظرات آنها را اذیت کند.

 1. اینکه اهمیت رابطه داشتن با همکاران را دست‌کم بگیرید.

وقتی که در کار خود خوب هستید، راحت است که خیال کنید فقط همین اهمیت دارد. اما در واقعیت داشتن رابطه در محیط کار نیز تا حد زیادی مهم است. شما نباید با همکاران خود دوستان صمیمی باشید، اما اینکه در مورد بچه‌ها، تفریحات و حیوانات خانگی آنها بپرسید یا اینکه وقتی کسی در مورد آخر هفتۀ خود می‌گوید به حرف او گوش فرا دهید می‌تواند تاثیر بسیاری در نگاه آنها به شما داشته باشد و باعث شود شما را به عنوان یک انسان بشناسند.

این انجام دادن کارها را بسیار برای شما راحت‌تر می‌کند و دفعۀ بعدی می‌توانید از آنها کمک بخواهید، نظرشان را در مورد کارهای خود بپرسید یا اخبار جدید را از زبان آنها بشنوید.

 1. اینکه فکر کنید بهتر کار کردن مهمتر از رعایت انصاف و ادب است.

این در میان افراد موفق و مغرور امری عادی است. آنها خیال می‌کنند بخاطر کار خوب خود حق دارند هرطوری که بخواهند رفتار کنند و همین باعث می‌شود که کم‌کم همکاران از آنها فاصله بگیرند. رئیس آنها نیز نمی‌تواند رفتار بی‌نزاکتشان را تحمل بکند، مهم نیست که کار آنها چقدر خوب باشد. اگر هم اینطور نشود و آنها کار خود را حفظ کنند، حداقل بدنام شده و در نتیجه آیندۀ کاری آنها به خطر می‌افتد.

ادامه ی خواندن

موفقیت

چگونه با انتقاد برخورد کنیم؟

منتشر شده

روی

به وسیله

انتقاد

هیچ‌کس انتقاد را دوست ندارد اما بعضی از ما نسبت به آن خیلی حساسیم. آیا وقتی رئیس‌تان می‌گوید در طول جلسات ساکت باشید، آن را به خود می‌گیرید؟ آیا وقتی کودک‌تان بهانه‌گیری و گریه و زاری می‌کند و کسی به شما نگاه داورانه می‌اندازد، تمام روزتان خراب می‌شود؟ آیا وقتی مشتری پیشنهاد شما را رد می‌کند احساس شکست می‌کنید؟

برای کمال‌گراها، نقد و انتقاد مثل این است که ضعف‌ها و عیب‌ها افشا شده باشند. شما به سختی تلاش می‌کنید تا کاستی‌های‌تان را بپوشانید، و برای‌تان بسیار دردناک است که رو شوند.

نسبت به انتقاد چه واکنشی نشان می‌دهید؟ بعضی از افراد گویی می‌توانند به انتقاد بی‌اعتنایی کنند. دیگران ممکن است این انتقاد را درونی کرده و عمیقا باورکنند که واقعی است. شما ممکن است گریه کنید و احساس بی‌ارزش بودن به شما دست بدهد. در نتیجه فرصت‌های کمتری داشته و “جانب احتیاط” را همیشه نگه خواهید داشت. بعضی‌ها با خشم و حالت تهاجمی برخورد می‌کنند.

انتقاد حقیقت زندگی است. اگر قرار باشد کاری انجام دهیم، باید ریسک انتقاد را هم بپذیریم.

برای مورد انتقاد قرار نگرفتن فقط یک راه وجود دارد: کاری نکنیم، چیزی نگوییم و چیزی نباشیم. – ارسطو

روشن است که چیزی نگفتن و کاری نکردن استراتژی خوبی برای کنارآمدن با انتقاد نیست. هرچیزی تاحدودی ریسک دارد و با ریسک کردن این احتمال وجود دارد که دیگران کاری را که می‌کنیم دوست نداشته و یا نپذیرند.

مقاله مرتبط: چگونه انتقاد پذیر باشیم؟

از آنجایی‌که نمی‌توانیم از انتقاد اجتناب کنیم، پس باید یاد بگیریم چگونه به آن واکنش نشان دهیم.

کنار آمدن با انتقاد criticized

چگونه با انتقاد و نکوهش کنار بیاییم؟

 1. منبعش را پیدا کنید. آیا برای عقیده فرد منتقد ارزش قائل هستید؟ آیا می‌توانید او را در قالب “مفید” یا “مضر” قرار دهید؟ نقد و انتقاد از سوی یکی از اعضای نزدیک خانواده باید نسبت به انتقاد از سوی یک غریبه از ارزش بیشتری برخوردار باشد.
 2. این انتقاد از چه نوعی است؟ برخی انتقادها معنایی واضح دارند. بعضی دیگر از انتقادها سازنده هستند. انتقاد سازنده، حمله شخصی نیست، بلکه باید کمک‌کننده بوده و شما را به‌سمت پیشرفت سوق دهد نه‌اینکه تضعیف یا گمراه‌تان کند.
 3. نسبت به رشد و بهبود دید باز داشته باشید. برای یادگیری و تغییر انعطاف داشته باشید. به‌جای توجه به منفی‌ها، انتقاد را به‌عنوان فرصتی برای رشد فردی تلقی نمایید.
 4. چیزی را که واقعیت ندارد رها کنید و به خودتان نگیرید. اگر انتقادی واقعا ارزشمند نیست، حواس‌تان را متوجه چیز دیگری کنید. رو آن دوئل نکنید و بیش از حد هم تحلیلش ننمایید. سعی کنید باور داشته باشید که این انتقاد ممکن است درست نباشد و روی نقاط قوت‌تان متمرکز شوید. همه انتقادها واقعا هم به شما مربوط نمی‌شوند بلکه ممکن است بازتابی از حسادت، احساس عدم اطمینان و یا نارضایتی شخص دیگری باشند.
 5. احساسات خودتان را حس کنید. به خودتان اجازه دهید احساس رنجش یا خشم داشته باشید. انکار کردن یا سرکوب احساس‌تان فایده‌ای ندارد. درموردش حرف بزنید، یا بنویسید، و یا اجازه دهید چیزی از خود بروز دهند. سپس حرکت کنید.
 6. با خودتان مهربان باشید. برای حس این احساسات نامناسب و سخت، با خودتان مهربان باشید. با خودتان معامله کرده و شروع کنید به گفتگوی مثبت با خودتان مثلا “این انتقاد آزاردهنده بود اما چیزی از من کم نمی‌کند.”

شما نمی‌توانید اجازه دهید تحسین یا انتقاد به شما وارد شود یا نه، اما اسیر و گرفتار هر کدام از این‎ها شدن نشانه ضعف است. جان وودن

معیار ارزش فردی شما این نیست که چندنفر شما را دوست دارند، کارتان چیست، یا چه انتخاب‌هایی می‌کنید. نسبت به بازخورد آنهایی که مورداحترام‌تان هستند دیدِ باز داشته باشید اما این را هم بدانید که نمی‌توانید همه را راضی کنید و هیچ ایرادی هم ندارد.

ادامه ی خواندن
آگهی

برترین ها