با ما ارتباط برقرار کن

دانستنی‌های متفرقه

دانستنی های جالب در مورد چپ دست ها

منتشر شده

روی

نکات جالب و خواندنی در مورد افراد چپ دست که نمیدانستید !

روز ۲۲ مرداد ۱۳ آگوست روز جهانی چپ دست ها میباشد. جالب است بدانید چپ دست ها چه خصوصیات و تفاوت های جالبی با راست دست ها دارند. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذارم.

 

افراد بزرگ و شمهور زیادی چپ دست هستید که در مطالب دیگر تعدادی از افراد مشهور چپ دست جهان را نام بردیم.

به گزارش مجله دوستم با توجه به تحقیق منتشر شده در مجله ی آمریکایی روانشناسی، افراد چپ دست خلاق تر از افراد راست دست هستند. همچنین افراد چپ دست دارای تفکر واگرای بهتری هستند یعنی توانایی ارائه ی راه حل های‌ بهتر و بیشتری را برای حل مسئله دارند.

 

لازم به ذکر است که اگر پدر و مادر هردو چپ دست باشند، نصف فرزندان آن ها هم احتمالا چپ دست خواهند بود. اگر پدر و مادر هردو راست دست باشند فقط ۲ درصد فرزندانشان چپ دست خواهد بود.

دانستنی های جالب در مورد چپ دست ها

در زیر به دانستنی های کمتر شناخته شده ای درباره ی چپ دست ها می‌پردازیم:

 

۱-  ۱۰ درصد جمعیت زمین را تشکیل میدهند.

۲- ناپلئون، داوینچی، میکلانژ، انیشتن، نیوتن، بیل گیتس، همگی چپ دست بودند.

۳- از سال ۱۹۹۶ تا بحال روز ۱۳ اگوست را به عنوان روز چپ دست ها در جهان جشن میگیرند.

۴- افراد چپ دست خوراک را هم با سمت چپ دهان میجوند در صورتیکه افراد راست دست با سمت راست دهانشان.

۵- سالانه بیشتر از ۲,۵۰۰ چپ دست بخاطر استفاده از وسایلی که مخصوص راست دست ها ساخته شده اند میمیرند.

۶- چپ دست ها ۳ سال کمتر از راست دست ها عمر میکنند.

۷- چپ دست ها باهوشتر از راست دست ها هستند.

۸- نوزادانی که نابهنگام به دنیا میایند به احتمال زیاد چپ دست میشوند.

۹- ۳۹ درصد از همجنسبازان چپ دست هستند.

۱۰- ژنهای افراد چپ دست ۲۵ درصد با راست دست ها تفاوت دارند.

۱۱- افراد چپ دست در بازیهای کامپیوتری و ورزشی مهارت بیشتری دارند.

۱۲- با توجه به مجله ی آمریکای علمی، ۱۵ % افراد چپ دست هستند. احتمال چپ دستی در مردان دو برابر زنها می باشد.

۱۳- احتمال نابغه بودن چپ دست ها بیشتر است – ۲۰ درصد اعضای MENSA « انجمن افراد باهوش» چپ دست هستند.

۱۴- طبق یک بررسی انجام شده مردان چپ دستی که وارد دانشگاه میشوند بطور متوسط ۱۵ درصد از همتایان راست دست خود و در صورت فارغ التحصیلی ۲۶ درصد ثروتمندتر می باشند.

۱۵- احتمال اعتیاد به الکل افراد چپ دست سه برابر افراد راست دست می‌باشد.

۱۶- اگر پدر و مادر چپ دست باشند، ۵۰ درصد بچه های‌ آن ها چپ دست خواهند بود. در صورتی که هردو راست دست باشند احتمال چپ دستی فرزندان انها به ۲ درصد میرسد.

۱۷- بنا به یافته ی روانشناسان دانشگاه کویین، گربه های‌ مونث بیشتر راست چنگال و گربه های‌ مذکر بیشتر چپ چنگال هستند.

۱۸- چپ دست ها بیشتر از دفترهای سیمی متنفر هستند.

۱۹- بنا به پژوهش انجام شده توسط پزشک نیک چربین، چپ دست ها در رویارویی با هیجانات بهتر از همتایان راست دست خود هستند، به این دلیل بطور ذاتی در بازیهای ویدئویی عملکرد خوبی دارند.

۲۰- طبق آمار، با افزایش سن مادر، احتمال تولد بچه ی چپ دست بیشتر است.

۲۱-  افراد چپ دست ۴ تا ۵ ماه دیرتر از افراد راست دست به بلوغ می‌رسند.

۲۲- زندگی در دنیای راست دست ها: فقط ۵۰ درصد افراد چپ دست از دست چپ خود برای بازرسی ماوس استفاده میکنند. همچنین ۶۸ درصد آن ها هنگام استفاده از قیچی از دست راست خود استفاده میکنند و ۷۴ درصد هم سر سفره چاقو رابا دست راست خود می‌گیرند.

۲۳-  ۴طراح از ۵ طراح کامپیوترهای Mac، و از ۵ رئیس جمهور آخر ایالات متحده ۳ نفر چپ دست «اوباما، کلینتون،بوش» هستند.

۲۴- با توجه به پژوهش ها، طول عمر افراد چپ دست بطور متوسط ۹ سال کمتر از راست دست ها می باشد.

دانستنی های جالب در مورد چپ دست ها

در مورد چپ دست ها بیشتر بخوانید:

۱- چه اتفاقی میوفتد که یک فرد چپ دست می‌شود؟

در پاسخ به این سوال محققان هنوز کاملا مطمئن نیستند، اما تحقیقات زیادی نشان داده تعامل پیچیده ای از ژن ها و طبیعت این مسئله را باعث می‌شود. در حالی‌که ژن های‌ خاصی به نام “ژن های‌ چپ دستی” هم پیدا نشده اند. اما چیزی که ما می‌بینیم این است که افراد چپ دست درخانواده و اصل و نسبشان چپ دست های‌ بیشتری داشته اند.

صرف نظر از این که چه چیزی باعث چپ دست و راست دست شدن افراد میشود، تحقیقات برخی تفاوت های‌ فیزیولوژیک و شخصیتی افراد چپ دست با راست دست ها را پیدا کرده اند.

۲- چپ دست ها در خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری های‌ روانی قراردارند

همان طور که گفتیم چپ دست ها چیزی حدود ۱۰ درصد افراد جامعه را تشکیل می‌دهند. اما محققان دریافته اند در جامعه هایی که شیوع بیماری های‌ عصبی و روانی خاص در انها بالاتر است، درصد چپ دست های‌ جامعه نیز بالاتر بوده است.

مطالعات پیشین دریافته اند که ۲۰ درصد افراد مبتلا به این بیماری ها از جمله افسردگی، اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی و شیدایی، چپ دست بوده اند. اما امروزه مطالعات جدیدتر اظهار می دارند که شیوع این بیماری در چپ دست ها بیشتر از ۲۰ درصد خواهد بود.

 

۳- چپ دست و راست دست بودن سلامتی شما را هم تعیین می‌کند

دانشمندان همچنین دریافته اند شیوع اختلالات شنوایی، بیش فعالی و برخی اختلالات رفتاری خاص در چپ دست ها بیشتر است. با این حال دلیل واقعی این مساله هنوز بطور کامل مشخص نشده، اما بنظر می‌رسد مغز این افراد پیچیدگی بیشتری نسبت به راست دست ها داشته باشد.

 

هنر و خلاقیت چپ دست ها بالاتر از راست دست ها است. انها جالب تر و پیچیده تر فکر می‌کنند و طبق معمول دریک گروه از دوستان، ایده های‌ بهتری به سرشان می‌زند.

مغز انسان به دو نیمکره تقسیم شده است، نیمکره راست و نیمکره چپ مغز. بیشتر افراد برای انجام بیشتر فعالیت هایشان، مثل عمل صحبت کردن به نیمکره چپ مغز وابسته هستند. بیشتر راست دست ها دراین گروه قراردارند.

 

اما حدود ۳۰ درصد چپ دست ها برای بیشتر فعالیت ها به نیمکره راست مغز وابسته اند ودر بقیه انها در انجام فعالیت ها نیمی از مغز بر نیمی دیگر برتری ندارد.

به گزارش مجله دوستم بر اساس مطالعات موجود، وجود یک نیمکره مغزی غالب در انجام فعالیت های‌ روزانه باعث افزایش کارایی فرد میشود و بهمین خاطر است که خطر اختلالات یادگیری و نابهنجاری های‌ روانی در چپ دست ها بیشتر خواهد بود.

 

اگر از جهت سایر شرایط بالینی بخواهیم انها را مقایسه کنیم، مطالعه های‌ زیادی نشان داده اند که شیوع بیماری های‌ نظیر آرتریت روماتوئید و زخم های‌ گوارشی در جمعیت چپ دست بطور قابل توجهی کمتر از راست دست ها خواهد بود.

۴- شنوایی و سخنرانی چپ دست ها با راست دست ها متفاوت است

چپ دست ها قدرت بالاتری در شنیدن تغییرات ریز و ظریف صداها دارند. جالب است بدانید نیمکره های‌ راست و چپ مغز هر کدام در درک و تحلیل برخی صداهای خاص قدرت دارند و چیزی که واضح است قدرت نیمکره راست مغز، یعنی همان نیمکره ای که چپ دست ها بیشتر بکار میگیرند قدرت بیشتری در تحلیل و شناخت تغییرات ریز و دقیق در صداها دارد.

۵- چپ دست ها هنرپیشه های‌ قویتری هستند

هنر و خلاقیت چپ دست ها بالاتر از راست دست ها است. انها جالب تر و پیچیده تر فکر میکنند و طبق معمول دریک گروه از دوستان، ایده های‌ بهتری به سرشان میزند. جالب است بدانید مطالعه های‌ انجام شده پی برده اند که چپ دست ها در انتخاب یک کار و روش، کمتر به نقاط منفی ان فکر می‌کنند و بهمین خاطر قدرت ایده پردازی و خلاقیت انها بالاتر است.

۶- چپ دست ها در مسابقه های‌ ورزشی هم شما را شکست خواهند داد

اگر نگاهی به تاریخ ورزش و قهرمانان جهانی بیندازید، متوجه میشوید که تعداد بالایی از قهرمانان ورزشی چپ دست بوده اند، مخصوصا در ورزش هایی مانند گلف و تنیس.

در حقیقت چپ دست ها در ورزش هایی که نیاز به تمرکز بیشتر دارد موفق ترند، مانند تنیس، بوکس، بیس بال و بولینگ.بررسی ها نشان داده اند که شانس موفقیت چپ دست ها در مسابقات ورزشی زمانی که حریف انها یک راست دست است بیشتر خواهد بودو این همان قوت قلبی است که قهرمانان چپ دست در مسابقات نهایی به ان نیاز دارند و با شنیدن ان دلگرم میشوند.

 

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

دانستنی‌های متفرقه

اسامی دانشمندان ایرانی شاغل در ناسا (عکس)

منتشر شده

روی

به وسیله

اسامی دانشمندان ایرانی شاغل در ناسا

با دانشمندان و بزرگان علم و دانش ایران زمین در ناسا آشنا شوید. این مطلب رابه دیگران معرفی کنید تا به جای دنبال کردن برخی افراد بی ارزش در اینستاگرام دنبال افراد با شخصیت و مشهور ایرانی باشند. اسم یکی از این نخبگان رو نمیدونیم ولی آدمهای بی ارزش اینستاگرامی و … رو مشهور کردیم و دنبالشون می‌کنیم !

 

به گزارش مجله دوستم در حالی که در داخل ایران ابعاد گسترش علوم مختلف و دستیابی به فناوری جدید در دستور کار مسؤولان و داشمندان جوان کشورمان قرار گرفته است، در اقصی نقاط جهان نیز دانشمندان و فرهیختگان ایرانی، خلاقیت های‌ علمی خود رابه نمایش می گذارند.

تعجب نکنید چون هیچ ادعایی در کار نیست و قرار هم نیست ناسا به ایران اسباب کشی کند اما مرور گوشه ای از فهرست ایرانیان فعال در نــاسا گویای حق آب و گل داشتن ایرانی ها در ان سازمان فضایی بزرگ هست که جای بسی تامل دارد.

 

اسامی دانشمندان ایرانی شاغل در ناسا (عکس)

دانشمندان بزرگ ایرانی در ناسا

پروفسور محمد جمشیدی، مدیر برنامه های‌ داخلی ایستگاه فضایی ناسا و همچنین مدیر بازرسی تکنیک ایستگاه فضایی ناسا

فیروز نادری، مدیر برنامه اجرایی منظومه شمسی در ایستگاه فضایی ناسا

حمید برنجی، عضو پژوهشگران ایستگاه فضایی ناسا

قاسم اسرار، عضو هیئت مدیره ایستگاه فضایی ناسا

کاظم امیدوار، عضو پژوهشگران ایستگاه فضایی ناسا

رضا غفاریان، مهندس لابراتوار نیرو محرکه جت ایستگاه فضایی ناسا

پروفسور پرویز معین، رئیس موسسه مرکزی تحقیقاتی دانشگاه ناسا در ایالات امریکا

پروفسور صمد حیاتی، عضو هیئت مدیره ایستگاه فضایی ناسا

خانم آزاده تبازاده، دانشمند ارشد فیزیک ایستگاه فضایی ناسا

عبد الحمید کریمی، فعالیت دربخش ساخت موشک های‌ فضایی در ناسا

خانم پزشک مقدم، فعالیت در آزمایشگاه پیشرانش جت بر روی رادارها در ناسا

 

در گزارش ها آمده؛ حدود ۷۰ الی ۸۰ ایرانی در ناسا فعالیت دارند و طبق آخرین آماری که گرفته شده ودر روزنامه space چاپ شده ۴۳ درصد از کادر پژوهشی ناسا از پژوهشگران ایرانی می باشند!

 

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که بدانیم؛ پزشک مصطفی چمران سردار شهید جبهه های‌ خوزستان و جنگ های‌ نامنظم چریکی نیز از نوابغ ایرانی بود که در هنگام تحصیل در کشور آمریکا در یکی از بخش های‌ ناسا فعال بود.

 

متاسفانه افراد نابغه زیادی از ایران رفته اند و بدلیل نبود امکانات نتوانسته ایم آنها را جذب کنیم . (فرار مغزها از ایران)

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های متفرقه

علت دستگیری محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در آمریکا (عکس)

منتشر شده

روی

به وسیله

طبق گزارش های‌ مختلف در اینترنت عده ای از منابع خبری مدعی شده اند که محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در یکی از فرودگاه های‌ امریکا در حالی‌که قصد ترک این کشور را داشته است، دستگیر شده است. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

 

محمد حسینی لیدر گروه ضد انقلاب ری استارت در فرودگاهی در ایالات امریکا در حال فرار دستگیر شد. سید محمد حسینی، لیدر گروه ضد انقلاب ری استارت توسط پلیس اف بی آی در ایالات متحده به اتهام ترور شیمیایی منصور اسانلو، یکی از فعالان کارگری دستگیر شد.

 

به گزارش مجله دوستم بنابر این گزارش عده ای از منابع خبری مدعی شده اند که حسینی در یکی از فرودگاه های‌ امریکا در حالیکه قصد ترک این کشور را داشته است، دستگیر شده است.

 

علت دستگیری محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در آمریکا (عکس)

محمد حسینی لیدر گروه ضد انقلاب ری استارت به اتهام ترور شیمیایی منصور اسانلو دستگیر شد.

 

منصور اصانلو از رهبران سابق سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با انتشار تصویری از خود بر روی تخت بیمارستان در حساب توییتری خود نوشته است:

 

“درباره دستگیری محمد حسینی و افرادش، اف‌بی‌آی از من خواسته صحبت نکنم، خبر دستگیری درست است.

 

۴ نفر در بورلی‌هیلز و ٢ نفر در شمال کالیفرنیا دستگیر شده‌اند. امیر عباس فخرآور هم ظاهراً شاید دستگیر شود. تا سه هفته دیگر با همراهی افسر عالی پرونده‌ام کنفرانس مطبوعاتی کم نظیری خواهم داشت.”

علت دستگیری محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در آمریکا (عکس)

علت دستگیری محمد حسینی

 

پیش از این گزارش شده بود محمد حسینی، شومن و لیدر گروه ⁧ری‌استارت ⁩ توسط اف‌بی‌آی به اتهام ترور شیمیایی ⁧ منصور اسانلو ⁩بازداشت شده است.

 

سیدمحمد حسینی، مجری سابق صداوسیما که چندی پیش از ایران مهاجرت کرده و گروه تروریستی در بیرون از کشور تاسیس کرده بود، در ایالات متحده بازداشت شد.

 

علت دستگیری محمد حسینی مجری سابق تلویزیون در آمریکا (عکس)

بیوگرافی سید محمد حسینی

سید محمد حسینی «متولد ۱۳ تیرماه ۱۳۴۸ تهران» یک مجری مشهور و بازیگر ایرانی بود.

 

از ابتدای شروع بکار در شبکه تهران تا سال ۱۳۸۴ مجری این شبکه بود که برنامه‌های‌ او خصوصاً با زوج سید کاظم احمدزاده هواداران فراوان داشت.
محمد حسینی تا زمان فعالیتش در ایران در برنامه‌هایی نظیر مسابقه سیمرغ و مسابقه بزرگ در تلویزیون ایران فعالیت داشت. او دانش‌آموخته رشته فیزیک از دانشگاه اصفهان است.

 

درسال ۱۳۶۸ دراین دانشگاه با تئاترهای «قنبرعلی پزشک میشود» و «مجری ناشی» به عنوان نویسنده و بازیگر درخشید که مورد استقبال دانشجویان، استادان و هنرمندان قرار گرفت.

 

دیری نگذشت که تئاتر زیر آسمان شهر جمله» و «ازدواج با خودت» با خود به صحنه آورد. او هنوز پا به عرصه تلویزیون نگذاشته بود که بیش از ۱۰۰۰ شب اجرای این نمایش‌ها را در کارنامه خود داشت

 

او درسال ۱۳۸۹؛ در اوج معروفیت و محبوبیت، ان هم‌زمانی که سال‌های متوالی توسط مردم به عنوان بهترین شومن ایران انتخاب شده بود از ایران خارج شد و الان در ایالات متحده کشور آمریکا زندگی میکند.

 

سید محمد حسینی هنرمندی که که راه اشتباهی را انتخاب کرد. حتی برادرش در آخرین حرف های خود گفت برادرم راه اشتباهی را انتخاب کرده است و او دروغگو است.

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های متفرقه

آشنایی با جنگنده کوثر + عکس و مشخصات جنگنده کوثر

منتشر شده

روی

به وسیله

آشنایی با جنگنده کوثر

ایران بدلیل تحریم های آمریکا از اول انقلاب تا کنون امکان خرید هواپیما را نداشته است از همین رو با دانش بومی دست به اقدامی مهم برای ساخت جنگنده ایرانی کوثر زده است. اولین جنگنده بومی پیشرفته مجهز به سامانه های‌ اویونیک و بازرسی آتش بومی نسل ۴ با نام کوثر با حضور رئیس جمهور رونمایی شد. هواپیمای کوثر یک هواپیمای جنگنده پیشرفته با ماموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است به صورت کاملا بومی ساخته شده و ایران را در زمره معدود کشور های دارای تخنیک طراحی، ساخت هواپیما، جنگنده‌های‌ ارگانیک و بازرسی آتش ۹۴ قرار داده است. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

آشنایی با جنگنده کوثر + عکس و مشخصات جنگنده کوثر

عکس جنگنده کوثر

 

این هواپیما در دو نوع تک کابین و دوکابین قابل تولید بوده که نوع دو کابینه علاوه بر قابلیت رزمی، برای آموزش خلبان در مرحله پیشرفته نیز کاربرد دارد.

 

هم زمان با سال روز صنایع دفاعی، اولین هواپیمای بومی جنگنده پیشرفته با نام کوثر با حضور رئیس‌جمهور رونمایی شد. هواپیمایی که پیش‌تر وزیر دفاع ایران نوید ساخت ان را داده بودو حالا این هواپیمای مجهز به سامانه‌های‌ اویونیک و بازرسی آتش پیشرفته بومی نسل ۴ در مراسمی ویژه با حضور دولتمردان کشور رونمایی شد.

فیلم رونمایی از جت جنگنده تمام ایرانی توسط رئیس جمهور

 

به گزارش مجله دوستم به نقل از فارس، در آستانه ۳۱ مرداد ماه روز صنعت دفاعی، حسن روحانی رئیس جمهور برای رونمایی از برخی طرح ها و دستاوردهای صنعت دفاعی در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع حاضر شد و از اولین جنگنده رزمی و آموزشی بومی مجهز به سامانه های‌ اویونیک و نظارت آتش بومی نسل ۴ با نام کوثر رونمایی کرد.

آشنایی با جنگنده کوثر + عکس و مشخصات جنگنده کوثر

اولین جنگنده ایرانی با نام “کوثر” با فرمان رئیس جمهور به پرواز درآمد. این جنگنده بومی مجهز به سامانه‌های‌ اویونیک و نظارت آتش پیشرفته بومی نسل چهارم است.

 

بهرهگیری از معماری یکپارچه پیشرفته و اویونیک و نظارت آتش با استفاده از شبکه داده دیجیتال نظامی منطبق با نسل ۴؛ بهرهگیری از کامپیوتر محاسبات بالستیک سلاح و سامانه پیشرفته نشانه روی مقابل خلبان «HUD» به منظور افزایش دقت اصابت سلاح و مهمات، بهرهگیری از رادار پیشرفته و چندمنظوره نظارت آتش جهت بالا بردن دقت کشف اهداف و تهدیدات و بهرهگیری از ناوبری دقیق به صورت رادیویی و مستقل و استفاده از سامانه نقشه متحرک هوشمند از مهم ترین ویژگی های‌ این جنگنده است.

 

در ادامه این مراسم، این هواپیما با دستور حسن روحانی رئیس جمهور پرواز کرد.

آشنایی با جنگنده کوثر + عکس و مشخصات جنگنده کوثر

جنگنده کوثر

آشنایی با جنگنده کوثر + عکس و مشخصات جنگنده کوثر

این هواپیما در دو نوع تک کابین و دوکابین قابل تولید بوده که نوع دو کابینه علاوه بر قابلیت رزمی، برای آموزش خلبان در مرحله پیشرفته نیز کاربرد دارد.

 

به گزارش مجله دوستم بنا بر این گزارش، ساخت جنگنده کوثر، ایران را در زمره معدود کشور های دارای فناوری طراحی و ساخت جنگنده با سامانه های‌ اویونیک و بازرسی آتش نسل ۴ قرار می‌دهد.

آشنایی با جنگنده کوثر + عکس و مشخصات جنگنده کوثر

جنگنده کوثر ؛ یک هواپیمای جنگنده جدید ایرانی

جنگنده کوثر که به دست کارشناسان سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده است از مزیت‌هایی برخوردار است. از جمله ویژگی‌های‌ جت جنگنده جدید ایرانی کوثر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

بهرهگیری از معماری یکپارچه پیشرفته و اویونیک

نظارت آتش با استفاده از شبکه داده دیجیتال نظامی منطبق با نسل ۴

بهرهگیری از کامپیوتر محاسبات بالستیک سلاح و سامانه پیشرفته نشانه روی مقابل خلبان «HUD» به منظور افزایش دقت اصابت سلاح و مهمات

بهرهگیری از رادار پیشرفته و چندمنظوره بازرسی آتش جهت بالا بردن دقت کشف اهداف و تهدیدات

بهرهگیری از ناوبری دقیق به صورت رادیویی و مستقل

استفاده از سامانه نقشه متحرک هوشمند

 

ساخت جنگنده کوثر شروع ساخت جنگنده های‌ بعدی خواهد بود و امیدواریم هر سال شاهد جنگنده های‌ جدیدتر و پیشرفته تر باشیم.

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها2 روز پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۶) از اشارات نظرِ شیلا خداداد تا عاشقانه سمانه پاکدل برای هادی کاظمی !!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 روز پیش

عکس پروفایل زیبا برای محرم | عکس نوشته زیبای محرم برای پروفایل

چهره‌ها و عکس‌ها5 روز پیش

عکس نوشته خدایا (۲)

چهره‌ها و عکس‌ها7 روز پیش

عکس های جدید امیر علی اکبری | مصاحبه امیر علی اکبری با روزنامه گل

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۵) از خودکفایی الناز شاکردوست تا غرغر لیلا بلوکات از اینستاگرام !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۴) از وقتی الناز حبیبی به یاد فروغ فرخ زاد هست تا سحر قریشی در یک مکان دیدنی !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس های جدید سانیا سالاری بازیگر نقش ارغوان در سریال دلدادگان

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس های جدید ساناز طاری (بازیگر نقش نیکا در سریال پدر)

مد ستاره‌ها سلبریتی2 هفته پیش

تصاویر زیباترین بازیگران زن ایرانی + ۱۰ بازیگر زن زیبای ترکیه ای

طنز و مطالب خنده‌دار2 هفته پیش

عکس نوشته های طنز و خنده دار (۲۷)

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com