با ما ارتباط برقرار کن

تست‌های روانشناسی

تست شخصیت شناسی: کدامیک خانواده واقعی نیستند؟

منتشر شده

روی

تست شخصیت شناسی: کدامیک خانواده واقعی نیستند؟

سلامت در روابط به اندازه سلامت جسم اهمیت دارد. طبق تحقیقات کسانی که از انزوای اجتماعی رنج می برند به اندازه کسانی که فعالیت جسمی زیادی ندارند در معرض التهاب و بیماری قرار می گیرند. اولین روابط ما در دوران کودکی با خانواده شکل می گیرد و تعیین کننده نگرش ما به دنیا می شود.

اگر می خواهید بدانید چگونه اولین روابط شما شخصیت تان را شکل داده است این تست روانشناسی را امتحان کنید.

اولین روابط ما در دوران کودکی با خانواده شکل می گیرد‎

با دقت به تصویر زیر نگاه کنید. به نظر شما کدامیک خانواده واقعی نیستند؟ نیاز نیست زیاد فکر کنید در این تست به حرف دلتان گوش و اعتماد کنید. بعد از انتخاب نتیجه تست را در زیر ببینید.

خانواده شماره ۱

اگر شماره ۱ را انتخاب کرده اید فردی خانواده گرا نیستید حداقل نه به شکل سنتی. شما با دوستان تان مثل یک خانواده واقعی رفتار می کنید و به آن ها کمک می کنید شما را شاد کنند. همیشه سعی می کنید خوبی ها را به زندگی دیگران بیاورید. شاید در خانواده ای بزرگ شده اید که پدر نقش زیاد قوی و پر رنگی نداشته است به همین دلیل نهایت تلاشتان را برای کسانی که به شما نیاز دارند می کنید درست مثل مادرتان.

این خانواده شاید شادترین نباشد اما یک خانواده واقعی است. مادر مراقب فرزند است دستش را گرفته و از او در مقابل پدری که مراقبش نیست محافظت می کند. از آن جا که دوست ندارید هیچ کس دیگری مثل شما زندگی کند این خانواده را به عنوان خانواده غیرواقعی انتخاب کرده اید.

خانواده شماره ۲

اگر خانواده شماره ۲ را انتخاب کرده اید فردی خانواده گرا هستید. هیچ چیزی به اندازه خانواده برای شما اهمیت ندارد. معتقدید که خانواده باید بر اساس اعتماد و تعهد تشکیل شود. نیازهای خانواده را در اولویت قرار می دهید و گاهی اوقات برای خوشحال کردن کسانی که دوستشان دارید نیازهای خودتان را نادیده می گیرید.

نظر شما این است که افراد داخل این عکس شبیه یک خانواده واقعی نیستند. پدر و مادر هیچ توجهی به فرزند ندارند و فرزند هم سعی نمی کند دست پدر و مادرش را بگیرد. آن ها مثل غریبه هایی هستند که با هم راه می روند. شما به عنوان یک فرد خانواده گرا این عکس را به عنوان خانواده غیرواقعی انتخاب کرده اید.

خانواده شماره ۳

اگر خانواده شماره ۳ را انتخاب کرده اید احتمالا در یک خانواده از هم گسیخته بزرگ شده اید. به خاطر دوران کودکی سختی که داشته اید به سختی می توانید به دیگران اعتماد کنید. مضطرب هستید و ارتباط برقرار کردن با دیگران برای شما کار سختی است. دائم نگران آینده هستید و بیش از حد به هر مسئله ای فکر می کنید.

افراد داخل این عکس خانواده شادی هستند. پدر و مادر دست در دست هم پیاده روی می کنند و پدر دست فرزند را گرفته است. به دلیل این که در یک خانواده از هم گسیخته بزرگ شده اید منفی گرا هستید و اعتقادی به وجود روابط سالم ندارید. شما معتقدید خانواده واقعی وجود ندارد به همین دلیل خانواده شماره ۳ را به عنوان یک خانواده غیر واقعی انتخاب کرده اید.

منبع: بدونیم

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تست‌های روانشناسی

چقدر به همسرتان اعتماد دارید؟

منتشر شده

روی

به وسیله

با مرور این موضوعات می توانید به بودن اعتماد در بین همسر و خودتان پی ببرید. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

۱- گوشی تلفن همراه 

زوجین شاد و سالم قادر هستند براحتی و بدون نگرانی گوشی‌های خود را با هم تعویض کنند. اکر فکر می‌کنید در رابطه‌ی شما این اتفاق در کمال صداقت روی می‌دهد، می توانید سراغ موضوع بعدی بروید.

۲-پول 

زوج‌های شاد اغلب از میزان حدودی حساب بانکی ، درآمد و به طور کلی حساب و کتاب‌های همدیگر خبر دارند. آیا در رابطه‌ی شما هم چنین چیزی هست؟

۳-مخفی‌کاری 

موضوع بعدی اینست که من در رابطه با شریک زندگی و زندگی مشترکم چقدر درصدد مخفی کاری هستم.

آیا مسایلی هست که سعی در پنهان کردن آن دارم؟ آیا چیزی هست که اگر همسرم از من مخفی می کرد بر نمی‌تابیدم؟ خودم چطور؟

آیا رابطه‌ ام انقدر سرمایه‌ی عاطفی دارد که بدون نگرانی مسائلم را با همسرم مطرح کنم، بدون آنکه نگران طرد شدن یا تحقیر شدن باشم؟

۴- جستجوگری 

در رابطه‌ ام چقدر به دنبال چک کردن و سر درآوردن رفتارها و کارهای همسرم هستم؟

آیا رابطه‌ی ما انقدر امن هست که من بدون آنکه سعی در جستجوگری کارهای همسرم داشته باشم، به او اعتماد کنم و اگر سرنخی دیدم که به نظرم عادی نیست می توانم به راحتی آنرا مطرح کنم به جای اینکه خودم درصدد کشف آن برآیم؟!

ملاک‌های بالا و پاسخ‌هایی که شما به آنها می‌دهید نشان‌دهنده ی اعتماد در رابطه و فضای امن شماست.

با خود صادق باشید و نگاهی به چگونگی رابطه‌تان بیاندازید.

ادامه ی خواندن

تست‌های روانشناسی

تست: چقدر به دیگران وابسته‌اید؟

منتشر شده

روی

به وسیله

مجله دوستم | تست روانشناسی – اگر بخواهی یک جوان ایرانی را قانع کنی که رابطه عاطفی با وابستگی فرق دارد، کار سختی در پیش داری. او سال ها ترانه ها و شعرهایی شنیده است که به نام عاشقانه بودن، وابستگی را مشروع کرده اند. او فکر می کند اگر به کسی که با او صمیمی است، وابسته نباشد؛ یعنی حسی به او ندارد. حالا چه مادرش، چه دوستش و چه نامزدش. اگر خودتان بیش از حد از طرد یا از دست دادن یا ناراحت شدن عزیزانتان می ترسید یا طرف مقابلتان این شکلی است، این مطلب را از دست ندهید.

از کجا می گوییم؟ 

موانع درونی که در این مطلب به آن ها می پردازیم، از نظریه علمی طرحواره درمانی گرفته شده است. این نظریه جدید و عمیق را روان درمانگر مشهور «جفری یانگ» طراحی کرده است.

همیشه فکر می کند باید هر کاری کند تا دوستش ناراحت نشود. ممکن است حتی توهین طرف مقابلش را تحمل کند اما به خاطر این که از دستش ندهد، هیچ اعتراضی نمی کند. وقتی دوستش دو روز می رود مسافرت چنان مضطرب می شود که گوشی از دستش نمی افتد و مدام می خواهد با او در تماس باشد. زندگی روزمره ای برای دوستش نگذاشته از بس اصرار دارد که همیشه با هم باشند. ممکن است وابستگی خودش را به هرکدام از شکل های زیر نشان دهد:

۱. صمیمی نمی شوم، چون وابسته ام 

بعضی ها رابطه اجتماعی شان عالی است اما هیچ دوست صمیمی ای ندارند. آن ها رابطه ها را مهندسی می کنند. همیشه رابطه ها را تا مرز عاطفی یا صمیمی شدن نگه می دارند و از آن جلوتر نمی روند. نه این که صمیمیت نخواهند. اتفاقا از نیاز بیش از حد به محبت و صمیمیت است که آن ها پیش تر نمی روند. آن ها می ترسند که از دست بدهند، برای همین اصلا وارد بازی صمیمیت نمی شوند.

۲. می چسبم، چون وابسته ام 

رایج ترین شکل صمیمیت چسبیدن به عزیزان است. این نوع از وابسته ها همیشه می خواهند با عزیزانشان باشند. آن ها جوری ور دل عزیزانشان هستند که عزیزانشان احساس می کنند دارند خفه می شوند. به این نوع از وابسته ها هیچ تفریح و سفری بدون عزیزانشان نمی چسبد. آن ها هرکاری می کنند که عزیزانشان ناراحت نشوند اما دست آخر هم عزیزانشان دقیقا از همین چسبیدن بیش از حد ناراحت می شوند.

۳. به هیچ رابطه ای احتیاج ندارم، چون وابسته ام 

دیده اید آدم هایی را که خانواده را رها می کنند و در شهری کیلومترها دورتر زندگی می کنند و می گویند ما هیچ احتیاجی به رابطه عاطفی نداریم؟ این آدم های به ظاهر قوی ممکن است در درون خودشان کاملا وابسته باشند. آن ها نقاب این سوپرمن غیراحساسی را به صورتشان زده اند تا زخم دردناک وابسته بودن به عزیزان را احساس نکنند.

وقتی طرف مقابل وابسته است 

وابستگی یک دام است. ممکن است اولش خیلی خوشمان بیاید که یک نفر این قدر دوست دارد وقتش را با ما بگذراند. ممکن است از این که کسی این قدر به ما محتاج است، احساس غرور کنیم. ممکن است همه این ها را به پای دوست داشتنش بگذاریم. واقعیت اما این است که به زودی از این فاز می گذریم. به زودی از این که او این قدر به ما چسبیده، خسته می شویم. به زودی دلمان برای رفقای قدیمی تنگ می شود، چون طرف مقابلمان هیچ وقتی برای بودن با آن ها برایمان نگذاشته است.

وابستگی از کجا می آید؟

از دست دادن والدین 

مرگ والدین یا جدایی فیزیکی طولانی مدت به هر شکلی، مخصوصا در سال های اول زندگی می تواند ما را مستعد وابستگی کند. روان کودک نمی تواند این جدایی را هضم کند و این باور در ذهنش شکل می گیرد که دنیا جایی است که ما در آن عزیزانمان را از دست می دهیم و این ترسناک است. در بزرگسالی او هر کاری می کند تا دوباره از دست دادن را تجربه نکند. چه با چسبیدن به عزیزان، چه با صمیمی نشدن چه با بیش از حد مستقل بودن.

پدر و مادر سرد 

فقط نبودن فیزیکی پدر و مادر نیست که بچه ها را مستعد وابستگی می کند. اگر پدر و مادر محبتشان را از فرزند دریغ کنند، او را نوازش نکنند و در آغوش نکشند، قربان صدقه اش نروند یا به هر شکلی پیام دوستت دارم را به او نرسانند، کودک مستعد وابستگی می شود. او در بزرگسالی به هر دری می زند تا این کمبود دوران کودکی را جبران کند. معمولا اولین پیام صمیمیت از طرف دیگران او را در تله می اندازد و هر کاری می کند تا لذت چشیدن محبت را از دست ندهد.

پدر و مادر لوس کننده 

همیشه اتفاق های بد در کودکی باعث بی محبتی نمی شود. بعضی وقت ها دلیل وابستگی ما در بزرگسالی این است که والدینمان بیش از حد به ما محبت کرده اند. آن ها هیچ حدی برای محبتشان نداشته اند. آن ها به خطاهای ما بی توجه بوده اند، چون دوستمان داشته اند، بیش از حد سرویس داده اند، چون دوستمان داشته اند و به ما نازک تر از گل نگفته اند، چون دوستمان داشته اند. نتیجه این دوستی خاله خرسه این شده که ما اشل محبت دیدن را گذاشته ایم در همان حدی که والدینمان به ما داده اند.

پدر یا مادر وابسته 

وقتی پدر یا مادر ما خودشان وابسته باشند، حتی اگر به ما محبت کافی کنند، احتمال وابستگی در ما زیاد می شود. چطور؟ رابطه پدر و مادر ما با هم اولین تصویر رابطه عاطفی است. ما ناخودآگاه می خواهیم خودمان را هم شکل والدینمان کنیم. اگر دختر باشیم و مادر ما بیش از حد به پدرمان وابسته باشد، ناخودآگاه فکر می کنیم رابطه خوب یعنی شکل مادر عمل کردن یعنی وابستگی. اگر هم پسر باشیم و پدری وابسته داشته باشیم، همین طور. الگوهای رابطه تا آخر عمر می توانند روی ما موثر باشند.

مهاجرت های مداوم 

گاهی هم بیش از حد مهاجرت کردن از این شهر به آن شهر، باعث وابستگی ما می شود. ما در کودکی سعی می کنیم شبکه عاطفی و اجتماعی خودمان را علاوه بر خانواده با همسن و سال هایمان در محله یا مدرسه شکل دهیم. وقتی خانواده به هر دلیلی هر چند سال مهاجرت می کند و ما از دوستانمان دور می شویم، در بزرگسالی به جدایی حساسیت پیدا می کنیم و می خواهیم به هر شکلی جلویش را بگیریم حتی با وابستگی.

گاهی بیش از حد مهاجرت کردن از این شهر به آن شهر، باعث وابستگی ما می شود

 این پرسشنامه به شما می گوید چقدر از نظر عاطفی وابسته اید

پرسشنامه وابستگی 

راهنما: هر کدام از ۱۰ جمله زیر را بخوانید و ببینید چقدر درباره شما درست است؟ (منبع پرسشنامه: کتاب «زندگی خود را دوباره بیافرینید» جفری یانگ)

۱. شدیدا نگرانم مبادا افرادی را که دوست دارم مرا ترک کنند یا بمیرند. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۲. به دیگران خیلی وابسته ام، چون می ترسم مبادا مرا به حال خود بگذارند.

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۳. احساس می کنم هیچ گاه حمایت مطمئنی ندارم. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۴. عاشق کسانی می شوم که تعهدی در رابطه با من ندارند. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۵. هیچ کس خواهان رابطه پایدار با من نیست. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۶. وقتی احساس می کنم افراد مهم زندگی ام از من دور می شوند، مایوس می شوم. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۷. برخی اوقات از این که افراد مورد علاقه ام ترکم کنند، چنان نگران می شوم که آن ها را از خودم دور می کنم. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۸. افراد نزدیک به من پیش بینی ناپذیرند. یک آن با من مهربان هستند و لحظه ای بعد مرا به حال خودم رها می کنند. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۹. به شدت به افراد وابسته می شوم. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۱۰. در نهایت من تنها و بی کس خواهم ماند. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

نتیجه پرسشنامه 

نمره هایی را که گرفته اید، با هم جمع بزنید و ببینید در کدام دسته هستید:

۱۰- ۱۹: درباره وابستگی مشکل خاصی ندارید.

۲۰- ۲۹: ممکن است گاهی وابستگی نشان دهید اما روی هم رفته مشکلی نیست.

۳۰- ۳۹: رگه هایی از وابستگی در شما وجود دارد.

۴۰- ۴۹: وابستگی حتما در شما وجود دارد.

۵۰- ۶۰: وابستگی شدید دارید و از یک متخصص کمک بگیرید.

ادامه ی خواندن

تست‌های روانشناسی

تست روانشناسی، چقدر احساس تنهایی می کنید؟

منتشر شده

روی

به وسیله

مجله دوستم | تست روانشناسی

بسیاری از افراد با این که دور و برشان شلوغ است اما همیشه احساس تنهایی می کنند. اگر شما هم از این دسته هستید یا دور و برتان آدم هایی از این دسته می شناسید، این مطلب را بخوانید.

یک ضرب المثل دقیق هست که «فلانی اگر دستت را پر از عسل کنی و در دهانش بگذاری باز گاز می گیرد»، حالا شما به جای عسل بخوان محبت. بعضی از آدم ها دقیقا این شکلی هستند. یعنی محبت های دور و بر را نمی بینند و بنابراین همیشه احساس تنهایی می کنند. اگر پای درد دل این افراد بنشینی همیشه دلیل هایی مثل این که «خودم را برای خودم دوست ندارند»، یا «من محبت شان را باور ندارم» را می شنوید. معمولا در گذشته این افراد یک محیط بیش از حد سرد خانوادگی یا برعکس محیط بیش از حد محبت آمیز وجود دارد. در این روزها احتمالا آنها در روزهای تعطیلات هم احساس تنهایی کرده اند. اگر شما هم از این دسته هستید یا دور و برتان آدم هایی از این دسته می شناسید، این مطلب را بخوانید.

احساس تنهایی؛ انواع و اقسام

همیشه احساس تنهایی خودش را به شکل آدمی که محبت می بیند اما محبت را باور ندارد نشان نمی دهد؛ این احساس ممکن است سه جور خودش را نشان بدهد:

صمیمی نمی شوم چون چه فایده؟

بسیاری از افرادی که احساس تنهایی دارند اصلا تلاشی برای صمیمی شدن با افراد دور و برشان نمی کنند. آنها از قبل باور دارند که دیگران آدم های بی محبتی هستند، برای همین در صمیمیت فایده ای نمی بینند. این رفتار خودش دور باطلی ایجاد می کند. آنها فکر می کنند دیگران محبت نمی کنند بنابراین صمیمی نمی شوند و واقعا محبتی نمی بینند.

محبت کجا بود؟ اینا بازیه!

گروه دوم گروه کلاسیک احساس تنهایی را تشکیل می دهند. آنها وارد رابطه صمیمانه با افراد می شوند اما هیچ وقت از میزان محبت دیگران راضی نمی شوند. در ذهن آنها شکل رمانتیک و آرمانی از محبت وجود دارد که اصلا در دنیای واقعی قابل اجرا نیست.

منبع حال به هم زن محبت

بعضی ها هم از آن طرف بام می افتند. آنها برای پوشاندن احساس عمیق تنهایی شان بیش از حد و نمایشی به دیگران محبت می کنند. دیگران هم ناخودآگاه این نمایشگری بی خلوص را در می یابند و از او دور می شوند. نتیجه این که آنها حس می کنند با وجود تلاش شان محبت ندیده اند و باز هم احساس تنهایی می کنند.

_ رابطه افراد تنها

افرادی که احساس تنهایی می کنند چه در رابطه های صمیمانه و دوستانه و چه در ازدواج شان ممکن است اشتباه های استراتژیک کنند. دوتا از رایج ترین اشتباه ها اینها هستند.

فقط محبت می خواهند، بنابراین بررسی نمی کنند

شما اگر بیش از حد گرسنه باشید برای تان مهم است که در چه رستورانی غذا می خورید؟ نه! اولین رستوران را انتخاب می کنید و داخل می شوید. افرادی که احساس تنهایی عاطفی زیادی دارند هم همین طور، آنها ممکن است با اولین فردی که کوچک ترین محبتی به آنها می کند، وارد رابطه شوند. این هندوانه دربسته ممکن است واقعا سرخ باشد که این بهترین و البته کم احتمال ترین اتفاق است.

وارد رابطه با افراد سرد می شوند

شکل عجیب و غریب تر رابطه کسانی که احساس تنهایی می کنند، رابطه با افرادی است که واقعا آدم های سرد و بی محبتی هستند. افراد سرد چون شبیه به والدین سرد هستند ناخودآگاه افرادی را که احساس تنهایی دارند، جذب می کنند. شاید برای شما عجیب باشد اما در مراکز مشاوره بسیار دیده می شوند آدم هایی که پدر معتادی داشته اند و خودشان فرد معتادی را برای ازدواج انتخاب کرده اند. نتیجه این رابطه تقویت احساس تنهایی است و نه از بین رفتن آن.

_ احساس تنهایی از کجا می آید؟

ریشه احساس تنهایی یا احساس محروم بودن از محبت، برآورده نشدن کافی نیاز به محبت یا بیش از حد برآورده شدن این نیاز اساسی در کودکی است. این اتفاق ممکن است به چند دلیل بیفتد.

فوت یا طلاق والدین در کودکی

نبودن فیزیکی یک یا هر دو والد در کودکی می تواند ما را مستعد احساس تنهایی کند. این نبودن می تواند از طلاق یا فوت والدین ناشی شود. هر چه این اتفاق در سنین پایین تری بیفتد تاثیر عمیق تری دارد. البته اگر والد دیگر حضور داشته باشد و به اندازه کافی محبت کند، یا یک نفر دیگر جایگزین محبت فردی که نیست شود، احساس تنهایی شکل نمی گیرد یا کمرنگ می شود.

خانواده پر جمعیت و فقر

اگر هم خانواده پر جمعیت باشد و هم شرایط اقتصادی مناسب نباشد، ممکن است والدین واقعا فرصت نداشته باشند توجه یا محبت کافی به همه بچه ها کنند و احساس تنهایی شکل بگیرد. البته این به مدیریت عاطفی والدین بستگی دارد و ممکن است در همین شرایط هم فرزند احساس کمبود عاطفی نکند.

همیشه احساس تنهایی خودش را به شکل آدمی که محبت می بیند اما باور ندارد نشان نمی دهد‎

والدین سرد و بی محبت

والدینی که معمولا خودشان در خانواده های بی محبت بزرگ شده اند و روی شخصیت خودشان هم کار نکرده اند، مستعد محبت نکردن به فرزندان شان هستند. بچه های این خانواده ها معمولا احساس نزدیکی عاطفی به والدین ندارند. خانه بیشتر به یک پادگان سرد نظامی شبیه است تا محل یک خانواده گرم.

والدین دعوایی

بخشی از نیاز به محبت ما در رابطه گرم والدین برآورده می شود. والدین بیش از حد پر تنش و دعوایی می توانند بچه هایی با احساس تنهایی زیاد بزرگ کنند.

والدین تنها

پدر یا مادری که مدام در خلوت با فرزندان از بی محبتی همسر می نالد و احساس تنهایی اش را داد می زند، می تواند الگوی نامناسبی برای بچه هایی باشد که بعدها فرض شان این است که دیگران بی محبتند.

والدین بیش از حد محبت کننده

بعضی از والدین می خواهند هر چه محبت ندیده اند با محبت زیاد به فرزندان جبران کنند. آنها نمی خواهند فرزندشان کوچک ترین اخم و تخمی ببیند. آنها فرزندان شان را در پر قوی محبت بزرگ می کنند. فرزندان وقتی بزرگ می شوند و می بینند در هیچ رابطه ای آن میزان از محبت نیست، سرخورده می شوند و احساس تنهایی می کنند.

پرسشنامه محرومیت عاطفی

اگر احساس تنهایی می کنید این پرسشنامه را پاسخ بدهید تا ببینید چقدر احساس تان جدی است. این جملات را بخوانید و ببینید چقدر در موردتان صادق است. منبع این پرسشنامه کتاب «زندگی خود را دوباره بیافرینید» اثر جفری یانگ است.

۱. من به عشق بیشتری در زندگی ام نیاز دارم

کاملا غلط (۱) تقریبا غلط (۲) بیشتر درست است تا غلط (۳) اندکی درست (۴) تقریبا درست (۵) کاملا درست (۶)

۲. واقعا هیچ کس مرا درک نمی کند

کاملا غلط (۱) تقریبا غلط (۲) بیشتر درست است تا غلط (۳) اندکی درست (۴) تقریبا درست (۵) کاملا درست (۶)

۳. اغلب تمایل دارم با کسانی رابطه برقرار کنم که بی عاطفه هستند و نیازهای عاطفی من را برآورده نمی کنند

کاملا غلط (۱) تقریبا غلط (۲) بیشتر درست است تا غلط (۳) اندکی درست (۴) تقریبا درست (۵) کاملا درست (۶)

۴. احساس می کنم حتی صمیمی ترین افراد زندگی ام نیز پاسخگوی نیازهای عاطفی من نیستند

کاملا غلط (۱) تقریبا غلط (۲) بیشتر درست است تا غلط (۳) اندکی درست (۴) تقریبا درست (۵) کاملا درست (۶)

۵. هیچ فرد خاصی در زندگی ام ندارم که بخواهد احساس هایش را با من در میان بگذارد و واقعا نگران حال من باشد

کاملا غلط (۱) تقریبا غلط (۲) بیشتر درست است تا غلط (۳) اندکی درست (۴) تقریبا درست (۵) کاملا درست (۶)

۶. در زندگی ام کسی نیست که مرا دوست بدارد، به من محبت کند و با من صادقانه رفتار کند

کاملا غلط (۱) تقریبا غلط (۲) بیشتر درست است تا غلط (۳) اندکی درست (۴) تقریبا درست (۵) کاملا درست (۶)

۷. کسی در زندگی ام نیست که واقعا به حرف دل من گوش کند و نیازها و احساس های واقعی مرا بشناسد

کاملا غلط (۱) تقریبا غلط (۲) بیشتر درست است تا غلط (۳) اندکی درست (۴) تقریبا درست (۵) کاملا درست (۶)

۸. خیلی برای من دشوار است که به دیگران اجازه دهم از من حمایت و مرا راهنمایی کنند حتی اگر این خواسته درونی من باشد

کاملا غلط (۱) تقریبا غلط (۲) بیشتر درست است تا غلط (۳) اندکی درست (۴) تقریبا درست (۵) کاملا درست (۶)

۹. سخت به دیگران اجازه می دهم دوستم داشته باشند

کاملا غلط (۱) تقریبا غلط (۲) بیشتر درست است تا غلط (۳) اندکی درست (۴) تقریبا درست (۵) کاملا درست (۶)

۱۰. بیشتر اوقات تنها بوده ام

کاملا غلط (۱) تقریبا غلط (۲) بیشتر درست است تا غلط (۳) اندکی درست (۴) تقریبا درست (۵) کاملا درست (۶)

نتیجه پرسشنامه 

نمره هایی را که گرفته اید، با هم جمع بزنید و ببینید در کدام دسته هستید:

۱۹-۱۰ درباره تنهایی مشکل خاصی ندارید.

۲۹-۲۰ ممکن است گاهی احساس تنهایی کنید اما روی هم رفته مشکلی نیست.

۳۹-۳۰ رگه هایی از تنهایی در شما وجود دارد.

۴۹-۴۰ تنهایی حتما در شما وجود دارد.

۶۰-۵۰ تنهایی شدید دارید؛ از یک متخصص کمک بگیرید.

منبع : همشهری جوان

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۶۹) از شخصیتِ بهنوش طباطبایی تا دیدار اتفاقی لیلا اوتادی و داماد معروفشان!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۰) از سالگرد عشق بهاره رهنما تا عصبانیت رامین راستاد از حرف های جنجالی عروس سفیر ایران!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۱) از خوشحالی بهاره افشاری به بودن دوستانش تا واکنش نیوشا ضیغمی به قیمت دلار!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

عکس پروفایل مرداد ماهی | عکس پروفایل مخصوص متولدین مرداد ماه

کارت پستال4 هفته پیش

پوسترهای میلاد امام رضا (ع)

موفقیت و کسب و کار2 ماه پیش

چگونه به ترویج اخلاق در سازمان کمک کنیم؟

دانستنی‌های سفر2 ماه پیش

Airbnb چیست و چه چیزهایی لازم است درباره‌اش بدانید؟

کارت پستال2 ماه پیش

عکس های شهادت امام علی (ع)

کارت پستال5 ماه پیش

تصاویر شهادت امام رضا (ع)

کارت پستال5 ماه پیش

کارت پستال آغاز ماه ربیع الاول

آگهی
loading...

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com