با ما ارتباط برقرار کن

تست‌های روانشناسی

تست شخصیت شناسی: کدامیک خانواده واقعی نیستند؟

منتشر شده

روی

تست شخصیت شناسی: کدامیک خانواده واقعی نیستند؟

سلامت در روابط به اندازه سلامت جسم اهمیت دارد. طبق تحقیقات کسانی که از انزوای اجتماعی رنج می برند به اندازه کسانی که فعالیت جسمی زیادی ندارند در معرض التهاب و بیماری قرار می گیرند. اولین روابط ما در دوران کودکی با خانواده شکل می گیرد و تعیین کننده نگرش ما به دنیا می شود.

اگر می خواهید بدانید چگونه اولین روابط شما شخصیت تان را شکل داده است این تست روانشناسی را امتحان کنید.

اولین روابط ما در دوران کودکی با خانواده شکل می گیرد‎

با دقت به تصویر زیر نگاه کنید. به نظر شما کدامیک خانواده واقعی نیستند؟ نیاز نیست زیاد فکر کنید در این تست به حرف دلتان گوش و اعتماد کنید. بعد از انتخاب نتیجه تست را در زیر ببینید.

خانواده شماره ۱

اگر شماره ۱ را انتخاب کرده اید فردی خانواده گرا نیستید حداقل نه به شکل سنتی. شما با دوستان تان مثل یک خانواده واقعی رفتار می کنید و به آن ها کمک می کنید شما را شاد کنند. همیشه سعی می کنید خوبی ها را به زندگی دیگران بیاورید. شاید در خانواده ای بزرگ شده اید که پدر نقش زیاد قوی و پر رنگی نداشته است به همین دلیل نهایت تلاشتان را برای کسانی که به شما نیاز دارند می کنید درست مثل مادرتان.

این خانواده شاید شادترین نباشد اما یک خانواده واقعی است. مادر مراقب فرزند است دستش را گرفته و از او در مقابل پدری که مراقبش نیست محافظت می کند. از آن جا که دوست ندارید هیچ کس دیگری مثل شما زندگی کند این خانواده را به عنوان خانواده غیرواقعی انتخاب کرده اید.

خانواده شماره ۲

اگر خانواده شماره ۲ را انتخاب کرده اید فردی خانواده گرا هستید. هیچ چیزی به اندازه خانواده برای شما اهمیت ندارد. معتقدید که خانواده باید بر اساس اعتماد و تعهد تشکیل شود. نیازهای خانواده را در اولویت قرار می دهید و گاهی اوقات برای خوشحال کردن کسانی که دوستشان دارید نیازهای خودتان را نادیده می گیرید.

نظر شما این است که افراد داخل این عکس شبیه یک خانواده واقعی نیستند. پدر و مادر هیچ توجهی به فرزند ندارند و فرزند هم سعی نمی کند دست پدر و مادرش را بگیرد. آن ها مثل غریبه هایی هستند که با هم راه می روند. شما به عنوان یک فرد خانواده گرا این عکس را به عنوان خانواده غیرواقعی انتخاب کرده اید.

خانواده شماره ۳

اگر خانواده شماره ۳ را انتخاب کرده اید احتمالا در یک خانواده از هم گسیخته بزرگ شده اید. به خاطر دوران کودکی سختی که داشته اید به سختی می توانید به دیگران اعتماد کنید. مضطرب هستید و ارتباط برقرار کردن با دیگران برای شما کار سختی است. دائم نگران آینده هستید و بیش از حد به هر مسئله ای فکر می کنید.

افراد داخل این عکس خانواده شادی هستند. پدر و مادر دست در دست هم پیاده روی می کنند و پدر دست فرزند را گرفته است. به دلیل این که در یک خانواده از هم گسیخته بزرگ شده اید منفی گرا هستید و اعتقادی به وجود روابط سالم ندارید. شما معتقدید خانواده واقعی وجود ندارد به همین دلیل خانواده شماره ۳ را به عنوان یک خانواده غیر واقعی انتخاب کرده اید.

منبع: بدونیم

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

تست‌های روانشناسی

تست جالب روانشناسی:با این تست به ویژگی های شخصیتی خود پی ببرید

منتشر شده

روی

به وسیله

در تست شخصیت شناسی زیر یکی از ۴ مورد را انتخاب و به ویژگی های شخصیتی خود پی ببرید

ویژگی های شخصیتی هر فردی را از روی خیلی چیزها می توان تشخیص داد. به عنوان مثال از روی عادت های فردی یا از روی زبان بدن. حتی از روی رنگ لباس و علاقمندی ها نیز می توان فرد را شخصیت شناسی کرد. در تست شخصیت شناسی زیر یکی از ۴ مورد را انتخاب و به ویژگی های شخصیتی خود پی ببرید.

اولین کاری که در شرایط زیر انجام می دهید چیست؟

  

زیر کتری را خاموش می کنم

اگر کتری را انتخاب کردید به این معنی است که فردی احساساتی و آتشی مزاج هستید. خیلی سریع و بدون شک و تردید تصمیم گیری می کنید و هیچ چیزی نمی تواند شما را از رسیدن به اهداف تان باز دارد. از یکنواختی خیلی زود خسته می شوید. دوست دارید همیشه احساس امنیت کنید و از غافلگیری خوشتان نمی آید. دوست دارید برنامه مشخصی را دنبال کنید که هیچ تغییر ناگهانی در آن وجود نداشته باشد.

جواب تلفن را می دهم

تست روانشناسی شخصیت جدید

انتخاب تلفن یعنی شما فرد متمرکز و دیپلماتیکی هستید. فرد قانونمندی هستید و نمی توانید اشتباهات دیگران را به راحتی بپذیرید. شما یک فرد فعال هستید که می توانید در یک زمان چند کار را با هم انجام دهید.

به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنید. تصمیم های مفیدی می گیرید و دوست دارید مرکز توجه باشید.

بچه را آرام می کنم 

اگر ابتدا آرام کردن بچه را انتخاب کردید فرد آرامی هستید. آماده کمک به دیگران هستید و برای دیگران فداکاری می کنید. شما فرد خانواده دوستی هستید و روابط آدم ها را تحسین می کنید. از تنهایی می ترسید و همیشه دوست دارید شخصی را نزدیک خودتان داشته باشید. برای شما کنار خانواده بودن لذت بخش تر از رفتن به مکان های شلوغ و پر سر و صداست.

جلوی خرابکاری سگ را می گیرم

تست روانشناسی شخصیت جدید

اگر جلوی خرابکاری سگ را بگیرید از آن دسته آدم هایی هستید که تحمل کثیفی و به هم ریختگی را ندارید. برای شما مهم است که همه چیز تحت کنترل باشد. تا زمانی که همه چیز بر وفق مرادتان باشد آرام نمی شوید. به موقعیت های اجتماعی توجه زیادی نشان می دهید. پاسخ هر سوالی را می دانید و می دانید باید در هر شرایطی چه عکس العملی نشان دهید.

آیا انتخابی که کردید با ویژگی های شخصیتی شما مطابقت داشت؟

ادامه ی خواندن

تست‌های روانشناسی

چقدر به همسرتان اعتماد دارید؟

منتشر شده

روی

به وسیله

با مرور این موضوعات می توانید به بودن اعتماد در بین همسر و خودتان پی ببرید. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

۱- گوشی تلفن همراه 

زوجین شاد و سالم قادر هستند براحتی و بدون نگرانی گوشی‌های خود را با هم تعویض کنند. اکر فکر می‌کنید در رابطه‌ی شما این اتفاق در کمال صداقت روی می‌دهد، می توانید سراغ موضوع بعدی بروید.

۲-پول 

زوج‌های شاد اغلب از میزان حدودی حساب بانکی ، درآمد و به طور کلی حساب و کتاب‌های همدیگر خبر دارند. آیا در رابطه‌ی شما هم چنین چیزی هست؟

۳-مخفی‌کاری 

موضوع بعدی اینست که من در رابطه با شریک زندگی و زندگی مشترکم چقدر درصدد مخفی کاری هستم.

آیا مسایلی هست که سعی در پنهان کردن آن دارم؟ آیا چیزی هست که اگر همسرم از من مخفی می کرد بر نمی‌تابیدم؟ خودم چطور؟

آیا رابطه‌ ام انقدر سرمایه‌ی عاطفی دارد که بدون نگرانی مسائلم را با همسرم مطرح کنم، بدون آنکه نگران طرد شدن یا تحقیر شدن باشم؟

۴- جستجوگری 

در رابطه‌ ام چقدر به دنبال چک کردن و سر درآوردن رفتارها و کارهای همسرم هستم؟

آیا رابطه‌ی ما انقدر امن هست که من بدون آنکه سعی در جستجوگری کارهای همسرم داشته باشم، به او اعتماد کنم و اگر سرنخی دیدم که به نظرم عادی نیست می توانم به راحتی آنرا مطرح کنم به جای اینکه خودم درصدد کشف آن برآیم؟!

ملاک‌های بالا و پاسخ‌هایی که شما به آنها می‌دهید نشان‌دهنده ی اعتماد در رابطه و فضای امن شماست.

با خود صادق باشید و نگاهی به چگونگی رابطه‌تان بیاندازید.

ادامه ی خواندن

تست‌های روانشناسی

تست: چقدر به دیگران وابسته‌اید؟

منتشر شده

روی

به وسیله

مجله دوستم | تست روانشناسی – اگر بخواهی یک جوان ایرانی را قانع کنی که رابطه عاطفی با وابستگی فرق دارد، کار سختی در پیش داری. او سال ها ترانه ها و شعرهایی شنیده است که به نام عاشقانه بودن، وابستگی را مشروع کرده اند. او فکر می کند اگر به کسی که با او صمیمی است، وابسته نباشد؛ یعنی حسی به او ندارد. حالا چه مادرش، چه دوستش و چه نامزدش. اگر خودتان بیش از حد از طرد یا از دست دادن یا ناراحت شدن عزیزانتان می ترسید یا طرف مقابلتان این شکلی است، این مطلب را از دست ندهید.

از کجا می گوییم؟ 

موانع درونی که در این مطلب به آن ها می پردازیم، از نظریه علمی طرحواره درمانی گرفته شده است. این نظریه جدید و عمیق را روان درمانگر مشهور «جفری یانگ» طراحی کرده است.

همیشه فکر می کند باید هر کاری کند تا دوستش ناراحت نشود. ممکن است حتی توهین طرف مقابلش را تحمل کند اما به خاطر این که از دستش ندهد، هیچ اعتراضی نمی کند. وقتی دوستش دو روز می رود مسافرت چنان مضطرب می شود که گوشی از دستش نمی افتد و مدام می خواهد با او در تماس باشد. زندگی روزمره ای برای دوستش نگذاشته از بس اصرار دارد که همیشه با هم باشند. ممکن است وابستگی خودش را به هرکدام از شکل های زیر نشان دهد:

۱. صمیمی نمی شوم، چون وابسته ام 

بعضی ها رابطه اجتماعی شان عالی است اما هیچ دوست صمیمی ای ندارند. آن ها رابطه ها را مهندسی می کنند. همیشه رابطه ها را تا مرز عاطفی یا صمیمی شدن نگه می دارند و از آن جلوتر نمی روند. نه این که صمیمیت نخواهند. اتفاقا از نیاز بیش از حد به محبت و صمیمیت است که آن ها پیش تر نمی روند. آن ها می ترسند که از دست بدهند، برای همین اصلا وارد بازی صمیمیت نمی شوند.

۲. می چسبم، چون وابسته ام 

رایج ترین شکل صمیمیت چسبیدن به عزیزان است. این نوع از وابسته ها همیشه می خواهند با عزیزانشان باشند. آن ها جوری ور دل عزیزانشان هستند که عزیزانشان احساس می کنند دارند خفه می شوند. به این نوع از وابسته ها هیچ تفریح و سفری بدون عزیزانشان نمی چسبد. آن ها هرکاری می کنند که عزیزانشان ناراحت نشوند اما دست آخر هم عزیزانشان دقیقا از همین چسبیدن بیش از حد ناراحت می شوند.

۳. به هیچ رابطه ای احتیاج ندارم، چون وابسته ام 

دیده اید آدم هایی را که خانواده را رها می کنند و در شهری کیلومترها دورتر زندگی می کنند و می گویند ما هیچ احتیاجی به رابطه عاطفی نداریم؟ این آدم های به ظاهر قوی ممکن است در درون خودشان کاملا وابسته باشند. آن ها نقاب این سوپرمن غیراحساسی را به صورتشان زده اند تا زخم دردناک وابسته بودن به عزیزان را احساس نکنند.

وقتی طرف مقابل وابسته است 

وابستگی یک دام است. ممکن است اولش خیلی خوشمان بیاید که یک نفر این قدر دوست دارد وقتش را با ما بگذراند. ممکن است از این که کسی این قدر به ما محتاج است، احساس غرور کنیم. ممکن است همه این ها را به پای دوست داشتنش بگذاریم. واقعیت اما این است که به زودی از این فاز می گذریم. به زودی از این که او این قدر به ما چسبیده، خسته می شویم. به زودی دلمان برای رفقای قدیمی تنگ می شود، چون طرف مقابلمان هیچ وقتی برای بودن با آن ها برایمان نگذاشته است.

وابستگی از کجا می آید؟

از دست دادن والدین 

مرگ والدین یا جدایی فیزیکی طولانی مدت به هر شکلی، مخصوصا در سال های اول زندگی می تواند ما را مستعد وابستگی کند. روان کودک نمی تواند این جدایی را هضم کند و این باور در ذهنش شکل می گیرد که دنیا جایی است که ما در آن عزیزانمان را از دست می دهیم و این ترسناک است. در بزرگسالی او هر کاری می کند تا دوباره از دست دادن را تجربه نکند. چه با چسبیدن به عزیزان، چه با صمیمی نشدن چه با بیش از حد مستقل بودن.

پدر و مادر سرد 

فقط نبودن فیزیکی پدر و مادر نیست که بچه ها را مستعد وابستگی می کند. اگر پدر و مادر محبتشان را از فرزند دریغ کنند، او را نوازش نکنند و در آغوش نکشند، قربان صدقه اش نروند یا به هر شکلی پیام دوستت دارم را به او نرسانند، کودک مستعد وابستگی می شود. او در بزرگسالی به هر دری می زند تا این کمبود دوران کودکی را جبران کند. معمولا اولین پیام صمیمیت از طرف دیگران او را در تله می اندازد و هر کاری می کند تا لذت چشیدن محبت را از دست ندهد.

پدر و مادر لوس کننده 

همیشه اتفاق های بد در کودکی باعث بی محبتی نمی شود. بعضی وقت ها دلیل وابستگی ما در بزرگسالی این است که والدینمان بیش از حد به ما محبت کرده اند. آن ها هیچ حدی برای محبتشان نداشته اند. آن ها به خطاهای ما بی توجه بوده اند، چون دوستمان داشته اند، بیش از حد سرویس داده اند، چون دوستمان داشته اند و به ما نازک تر از گل نگفته اند، چون دوستمان داشته اند. نتیجه این دوستی خاله خرسه این شده که ما اشل محبت دیدن را گذاشته ایم در همان حدی که والدینمان به ما داده اند.

پدر یا مادر وابسته 

وقتی پدر یا مادر ما خودشان وابسته باشند، حتی اگر به ما محبت کافی کنند، احتمال وابستگی در ما زیاد می شود. چطور؟ رابطه پدر و مادر ما با هم اولین تصویر رابطه عاطفی است. ما ناخودآگاه می خواهیم خودمان را هم شکل والدینمان کنیم. اگر دختر باشیم و مادر ما بیش از حد به پدرمان وابسته باشد، ناخودآگاه فکر می کنیم رابطه خوب یعنی شکل مادر عمل کردن یعنی وابستگی. اگر هم پسر باشیم و پدری وابسته داشته باشیم، همین طور. الگوهای رابطه تا آخر عمر می توانند روی ما موثر باشند.

مهاجرت های مداوم 

گاهی هم بیش از حد مهاجرت کردن از این شهر به آن شهر، باعث وابستگی ما می شود. ما در کودکی سعی می کنیم شبکه عاطفی و اجتماعی خودمان را علاوه بر خانواده با همسن و سال هایمان در محله یا مدرسه شکل دهیم. وقتی خانواده به هر دلیلی هر چند سال مهاجرت می کند و ما از دوستانمان دور می شویم، در بزرگسالی به جدایی حساسیت پیدا می کنیم و می خواهیم به هر شکلی جلویش را بگیریم حتی با وابستگی.

گاهی بیش از حد مهاجرت کردن از این شهر به آن شهر، باعث وابستگی ما می شود

 این پرسشنامه به شما می گوید چقدر از نظر عاطفی وابسته اید

پرسشنامه وابستگی 

راهنما: هر کدام از ۱۰ جمله زیر را بخوانید و ببینید چقدر درباره شما درست است؟ (منبع پرسشنامه: کتاب «زندگی خود را دوباره بیافرینید» جفری یانگ)

۱. شدیدا نگرانم مبادا افرادی را که دوست دارم مرا ترک کنند یا بمیرند. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۲. به دیگران خیلی وابسته ام، چون می ترسم مبادا مرا به حال خود بگذارند.

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۳. احساس می کنم هیچ گاه حمایت مطمئنی ندارم. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۴. عاشق کسانی می شوم که تعهدی در رابطه با من ندارند. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۵. هیچ کس خواهان رابطه پایدار با من نیست. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۶. وقتی احساس می کنم افراد مهم زندگی ام از من دور می شوند، مایوس می شوم. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۷. برخی اوقات از این که افراد مورد علاقه ام ترکم کنند، چنان نگران می شوم که آن ها را از خودم دور می کنم. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۸. افراد نزدیک به من پیش بینی ناپذیرند. یک آن با من مهربان هستند و لحظه ای بعد مرا به حال خودم رها می کنند. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۹. به شدت به افراد وابسته می شوم. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

۱۰. در نهایت من تنها و بی کس خواهم ماند. 

کاملا غلط (۱)    تقریبا غلط (۲)    بیشتر درست است تا غلط (۳)

اندکی درست (۴)    تقریبا درست (۵)    کاملا درست (۶)

نتیجه پرسشنامه 

نمره هایی را که گرفته اید، با هم جمع بزنید و ببینید در کدام دسته هستید:

۱۰- ۱۹: درباره وابستگی مشکل خاصی ندارید.

۲۰- ۲۹: ممکن است گاهی وابستگی نشان دهید اما روی هم رفته مشکلی نیست.

۳۰- ۳۹: رگه هایی از وابستگی در شما وجود دارد.

۴۰- ۴۹: وابستگی حتما در شما وجود دارد.

۵۰- ۶۰: وابستگی شدید دارید و از یک متخصص کمک بگیرید.

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها3 روز پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۵) از الناز شاکردوست در یک جای خطرناک تا مهناز افشار و آهو خانم !!!

چهره‌ها و عکس‌ها3 روز پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۶) از سمانه پاکدل و قشنگی های پاییز تا شهاب حسینی و خانواده !!!

کلیپ دیدنی‌ خواندنی‌6 روز پیش

جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (۱۰۸)

چهره‌ها و عکس‌ها6 روز پیش

عکس های جدید سانیا سالاری | متن و عکس از صفحه شخصی سانیا سالاری

چهره‌ها و عکس‌ها6 روز پیش

عکس پروفایل حافظ شیرازی | عکس نوشته اشعار حافظ

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس های جدید رضا رشیدپور مجری و بازیگر + عکس های رضا رشیدپور در اینستاگرام

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

نوشته و عکس پروفایل عاشقانه پاییز | متن و عکس پاییزی برای همسر

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

عکس پروفایل با موضوع خدا | عکس نوشته های زیبا در مورد خداوند

مد ستاره‌ها سلبریتی2 هفته پیش

مونیکا بلوچی، بیوگرافی و عکس های جدید او در اینستاگرام

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۲) از مهران مدیری در تولد فاطمه گودرزی تا انتقاد ژوله از زنانی که دیروز به زور زایمان کردند!!!

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com