با ما ارتباط برقرار کن

ترفندها

تبلیغات ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ چیست؟

منتشر شده

روی

امروزه تبلیغات به عنوان عنصر اصلی در آگاهی، ترغیب و یادآوری مشتریان نسبت به محصولات، برندها و شرکت ها شناخته می شود. تبلیغات مناسب و صحیح و بکارگیری رسانه مناسب جهت انتقال محتوای تبلیغاتی به مخاطبین و مشتریان بازار هدف می تواند یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی باشد . نمایش اطلاعات که با کمک گرفتن از تصاویر بتوان منظور خود را به بقیه‌ی افراد منتقل کرد و آن‌ها را در جریان گذاشت . از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

تبلیغات ویدیویی چیست ؟

تبلیغات ویدیویی یکی از جذاب‌ترین راه‌های بازاریابی آنلاین است که تبلیغ دهندگان می‌توانند برای جذب مخاطب از آن استفاده کنند. چرا که ویدیو از المان‌های سمعی و بصری استفاده می‌کند تا نظر مخاطبان را به خود جلب کند و نسبت به متن، اطلاعات زیادی را در مدت زمان کمتری منتقل می‌کند.

امروزه ویدیوها یک روش قدرتمند برای جلب توجه مشتریان است و در نتیجه ویدئو مارکتینگ روز به روز دارای محبوبیت و اعتبار بیشتری می‌شوند. بازاریابان می‌توانند از طریق نمایش ویدیو، با ایجاد ارتباط با مخاطبان خود در هر زمان و هر مکان، به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند و برای برند خود بازاریابی کنند.

مزایای تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدئویی در اپلیکیشن های موبایل

طبق بررسی‌های انجام شده، ۵۱ درصد از تمام نمایش‌های ویدیویی در موبایل اتفاق می‌افتد. همچنین، ۵۳ درصد از کاربران تلفن‌های هوشمند تمایل به تماشای ویدیوی محصولات در اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های موبایلی دارند. بنابراین، می‌توان گفت تاثیر ویدیو در میان کاربران موبایل بیشتر از کاربران سایر دستگاه‌ها می‌باشد. بنایراین، تبلیغات ویدیویی در اپلیکیشن‌های موبایل تاثیر زیادی بر کاربران دارد و به خوبی می‌تواند محصول و یا سرویس تبلیغ دهندگان را معرفی کند.

اولین بار که می‌خواهید مشتریان خود را با یک برند آشنا کنید، نباید یک تبلیغ طولانی مدت به آن‌ها نمایش دهید بلکه باید با یک تبلیغ کوتاه و ساده شروع کنید. طبق تحقیقات انجام شده، بهتر است طول ویدیوهای تبلیغاتی بیشتر از ۱۵ ثانیه نباشد. ۳۳ درصد از افراد بعد از گذشت ۳۰ ثانیه تماشای ویدیوی تبلیغاتی را رها می‌کنند. ۴۵ درصد از افراد بعد از گذشت یک دقیقه و ۶۰ درصد از آن‌ها بعد از گذشت دو دقیقه حتماً این کار را انجام می‌دهند. نزدیک به ۶۶ درصد از مشتریان تمایل به تماشای ویدیوهای تبلیغاتی با طول زمانی زیر ۶۰ ثانیه دارند.

ویدیو مارکتینگ

ویدیوی تبلیغاتی شما باید احساسات داشته باشد. این بدان معنا نیست که صرفاً از احساسات استفاده کنید و آن را در یک سطح خاص بالا، پایین و  یا متوسط نگه دارید؛ بلکه به طور خاص باید احساسات را با تکنیک “rollercoaster” در تبلیغات خود وارد کنید. به گونه‌ای که احساسات در طول یک آگهی تبلیغاتی به طور مداوم به اوج برسد و دوباره به سمت خنثی شدن برود یا به عبارتی شما باید در ویدیوی تبلیغاتی خود داستان تعریف کنید.

مطالعات نشان می‌دهد که نرخ ضبط حافظه، ازلحاظ دیداری و نوشتاری، بیش از ۷۰% است.

شما می‌توانید برای سایت و یا برند خود اقدام به تهیه و تولید و انتشار ویدیو بپردازید که به این فرایند ویدیو مارکتینگ گفته می‌شود و برای وب‌سایت و برند می‌تواند مؤثر باشد .

ترکیب صوت و تصویر، قدرتمندترین ابزار است.

ویدیوی تبلیغاتی شما باید احساسات داشته باشد

پیشرفت تبلیغات ویدیویی به مرور زمان :

پس از بهبود نسبی کیفیت و سرعت اینترنت کشور، گسترش سایت های ویدیو محور و … دوباره از تبلیغات ویدیویی صحبت شد و شرکت های تبلیغاتی به دنبال اجرایی کردن این ایده در ایران شدند. در اوایل سال ۱۳۹۳ این شاخه از تبلیغات به خوبی در وب سایت های فارسی گسترش پیدا کرد و توانست به جامعه ای مستقل برای تبلیغات اینترنتی تبدیل شود.

در ابتدا تبلیغات ویدیویی تنها به چند ثانیه ابتدایی فیلم های موجود در وب سایت ها کفایت می کرد و هر کاربر زمانی که بر روی یک فیلم کلیک می کرد، در چند ثانیه اول اون فیلم، تبلیغی را نگاه می کرد و بعد از مشاهده آن تبلیغ، فیلم مورد نظر اجرا می شد.

اما به مرور زمان، این نسل از تبلیغات نیز پخته تر شده و ایده های جدیدی به این شاخه اضافه شده است. به شکلی که امروزه تبلیغات ساده گذشته به تبلیغات بسیار پیشرفته در داخل اپلیکیشن ها تبدیل شده است.

امروزه از فن‌های جذابی برای ویدیو مارکتینگ استفاده می‌شود که در ایران به موشن گرافیک و تهیه فیلم‌های جذاب و خنده‌دار روی آورده‌اند که تأثیر زیادی در بهتر دیده شدن برند شما دارد.

بهتر است وقت بگذارید و یک ویدیو کامل و خوب تهیه کنید و پس از تهیه کردن یک ویدیو مناسب با کسب‌وکارتان آن را در سایت خود قرار دهید و هم‌چنین می‌توانید آن را در شبکه‌های اجتماعی مختلفی که در آن‌ها حساب کاربری دارید، منتشر کنید و مطمئن شوید که دیگران آن را می‌بینند و این از بهترین روش‌های بازاریابی اینترنتی است .

مزیت های تبلیغاتی ویدیویی

ویدئو مارکتینگ برای بعضی از حرفه‌ها لازم است مثلاً فرض کنید قرار است در مورد کاربرد یک دستگاه خاص در سایت خود توضیح دهید یا مثلاً شما تولیدکننده‌ی وسایل ورزشی هستید قطعاً با نوشتن چند تا مطلب و مقاله نمی‌توانید مفهوم دستگاه را به مشتری برسانید و طرز کار آن را برایش روشن کنید اما اگر از طرز کار دستگاه موردنظر یک فیلم و ویدیویی مناسب تهیه شود و در طراحی وب‌سایت و یا در مکان‌های پربازدید قرار داده شود قطعاً تأثیر آن خیلی بیشتر بوده و در ذهن مخاطب باقی خواهد ماند .

شاید قبلاً ویدیوها زیاد موردتوجه نبودند و افراد حاضر به‌صرف وقت برای آن‌ها نبودند و تمایلی برای دیدن این موارد نشان نمی‌دادند اما الآن اوضاع تغییر کرده است و بسیاری از فروشگاه‌های مختلف اینترنتی تولید ویدیو را آغاز کرده و ویدیوها را در وب‌سایت خود و یا در شبکه‌های اجتماعی مختلف منتشر کردند تا از این راه جذب مشتری و کاربر بیشتری داشته باشند .

مزیت های تبلیغاتی ویدیویی

فرصت دیده شدن در بستر اشتراک ویدیویی کشور

• در تبلیغات (TrueView) شرایط برای ندیدن ویدیوی تبلیغاتی وجود دارد و این یعنی احترام به مخاطب و عدم نمایش اجباری تبلیغات

• کاربران خارج از هدف، تبلیغ ابتدای ویدیو (TrueView) را رد میکنند و بودجه شما هدر نمیرود.

• در تبلیغات TrueView برند تنها زمانی پرداخت می کند که قسمت قابل توجهی از ویدیوی تبلیغاتی دیده شده باشد و کاربر اصل پیام را دریافت کرده باشد.

• قابلیت قرار دادن لینک بر روی ویدیوهای تبلیغاتی برای هدایت کاربر به صفحه مورد نظر، وجود دارد. و این یعنی تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل

انواع روش‌های تبلیغات ویدئویی

انواع روش‌های تبلیغات آنلاین ویدئویی

هزینه به ازای هر نمایش CPV 

تبلیغ دهندگان با تعریف این دسته از تبلیغات ویدئویی باید به ازای هر نمایش کامل ویدیو به نمایش دهنده تبلیغ پول پرداخت کند. هدف کمپین‌های تبلیغاتی CPV صرفاً نمایش ویدیوی تبلیغاتی و برندینگ برای محصول است.

هزینه به ازای هر کلیک CPC

هدف تبلیغات ویدئویی بردن ترافیک به یک وب‌سایت است و تبلیغ دهنده باید به ازای هر کلیکی که اتفاق می‌افتد، پول پرداخت کند.

هزینه به ازای نصب CPI

تبلیغ دهنده با استفاده از تبلیغات ویدئویی، به دنبال دریافت نصب و جذب کاربر جدید و البته باکیفیت برای اپلیکیشن خود است و به ازای هر نصبی که اتفاق می‌افتد، باید به تبلیغ دهنده مبلغی را پرداخت کند.

هزینه به ازای فعالیت خاص CPA

تبلیغ دهنده در تبلیغات ویدئویی به ازای فعالیت خاصی که توسط کاربر اتفاق بیافتد، به نمایش دهنده تبلیغ، پول پرداخت می‌کند. این فعالیت خاص می‌تواند عضویت در یک سامانه پیامکی و یا ارسال یک کد برای شرکت در قرعه‌کشی و … باشد.

مسلماً هزینه تبلیغات ویدیویی CPV از همه کمتر و تبلیغات CPA از همه بیشتر است و هزینه تبلیغات CPC و CPI به ترتیب بین این دو قرار می‌گیرد.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

ترفندها

۷ روش برای حل مشکل صدا در ویندوز ۱۰

منتشر شده

روی

به وسیله

ویندوز ۱۰ همیشه با یک سری خطاها و باگ‌ها مواجه بوده است. یکی از مشکلات ویندوز ۱۰ اشکالاتی در بخش صدای این ویندوز است. در ادامه روش‌هایی را برای حل این مشکل احتمالی مرور می‌کنیم.

ویندوز از دیرباز تاکنون بر روی کامیپوتر‌های شخصی و اداری ما وجود داشته است. این سیستم عامل علاوه بر محبوبیت خود همواره اشکالاتی نیز داشته که مشکلات عجیب و غریبی را برای کاربران خود به وجود آورده است. ویندوز ۱۰ دارای بسیاری از مسائل مستند شده بوده و راه حل‌های زیادی برای این مشکلات عنوان شده است. یکی از مشکلات عمده ویندوز ۱۰ در بخش صدای ویندوز است. در ادامه به راه‌هایی اشاره می‌کنیم که می‌تواند برای این مشکل راه گشا باشد:

۱. چک کردن تنظیمات صدا

به عنوان اولین راه حل، اطمینان حاصل کتید که صدای ویندوز خود را میوت (Mute) نکرده اید! همچنین کابل‌های مربوط به صدا، پورت‌های مربوط به صدا، اتصالات، هدفون و تمام بخش‌های سخت افزاری را نیز به صورت چشمی بازدید کنید و از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل از این بخش‌ها نیست، ادامه می‌دهیم!

۲. درایور‌های صدای خود را حذف و دوباره نصب کنید

درایور‌ها به عنوان رابط بین سخت افزار و نرم افزار کار می‌کنند. در آپدیت‌های اولیه ویندوز ۱۰ مشکلات زیادی با این بخش وجود داشت. درایور بخش‌های مخلتف به صورت صحیح نصب دانلود نمی‌شدند. به بخش تنظیمات درایور‌ها بروید و درایور‌های صدا را پیدا کنید. در این بخش می‌توانید دیواور صدای خود را حذف، نصب، آپدیت و نیز آپدیت اخیر آن را حذف کنید.

با اعمال یک سری تغییرات سعی کنید مشکل صدا را حل کنید. توجه کنید که باید در آخرین مرحله اقدام به حذف درایور کنید! قبل از حذف کردن درایور صدا اطمینان داشته باشید که درایور صدای ویندوز خود را دارید. اگر نه، باید در اینترنت متناسب با سیستم خود دنبال آن بگردید. در هنگام اقدام به حذف، عکس زیر را مشاهده می‌کنید، در این تصویر گزینه ok را انتخاب کنید:

ویندوز ۱۰ همیشه با یک سری خطاها و باگ‌ها مواجه بوده است

پس از این اقدامات ویندوز خود را ریستارت کنید و دوباره صدای ویندوز را چک کنید.

۳. IDT High Definition Audio CODEC را آپدیت کنید

برخی مشکلات می‌تواند از بخش IDT High Definition Audio CODEC نشئت بگیرد. اگر مشکل شما از این بخش باشد، استفاده از بخش Manual driver update راه حل شما است. در استارت منو خود راست کلیک کنید و  Device Manager را انتخاب کنید. به بخش Sound, video games and controllers بروید و گزینه‌های آن را باز کنید. اگر گزینه IDT High Definition Audio CODEC را یافتید روی آن راست کلیک کنید و Update Driver Software را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه به ترتیب گزینه‌های Browse my computer for driver software و  Let me pick from a list of device drivers on my computer را انتخاب کنید.

درایور صدا ویندوز ۱۰

در پنجره باز شده، High Definition Audio Device را انتخاب کنید و آن را نصب کنید و سپس سیستم خود را ریستارت کنید.

۴. نرم افزار ریلتک (Realtek Audio) را درست کنید

نرم افزار ریلتک (Realtek Audio) یک بخش مهم صدای ویندوز شماست که گاها دچار مشکلاتی می‌شود و برای این مشکلات راه حل‌هایی نیز وجود دارد. یکی از راه حل‌ها چک کردن غیرفعال شدن درایور نرم افزار ریلتک (Realtek Audio) است. باید درایور این نرم افزار را دوباره نصب کنید. برای این کار به سایت ریلتک مراجعه کنید آخرین درایور ریلتک را متناسب با سیستم خود دانلود کنید. سپس در Start menu کلیک راست کرده و Device Manager را انتخاب کنید و بین درایور‌های مختلف، درایور مربوط به نرم افزار ریلتک را پیدا کنید. روی آن راست کلیک کرده و Uninstall کنید. حال نیاز است که درایور جدیدی را که دانلود کرده‌اید نصب کنید.

نرم افزار ریلتک یک بخش مهم صدای ویندوز شماست که گاها دچار مشکلاتی می‌شود

یک راه حل دیگر، غیرفعال کردن Front Panel Jack است. این راه حل بسیار خاص است اما ممکن است روی سیستم شما هم کار کند پس امتحان کردن آن ضرری ندارد. Tiflotin که یکی از اعضای سایت Reddit است، با غیرفعال کردن Front Panel Jack در ویندوط ۱۰ مشکل صدای سیستم خود را حل کرده است. او تجربه خود را در سایت ردیت گذاشته و با مراجعه به آن می‌توانید بقیه کار را انجام دهید.

۵. گزینه Audio Enhancements را غیرفعال کنید

Audio Enhancements بخشی از ویندوز شماست که به بهبود و بهینه‌سازی صدای ویندوز شما کمک می‌کند اما در برخی موارد باعث خرابی صدای سیستم می‌شود. غیرفعال کردن این بخش بسیار ساده است. در استارت منو کلیک راست کرده و گزینه Sound را انتخاب کنید. بعد از آن، گزینه Sound Control Panel را انتخاب کنید. در پنجره بازشده روی گزینه مربوط به خود کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. تب Enhancements را انتخاب و این بخش را غیرفعال کرده و روی گزینه Apply کلیک کنید.

۶. بخش صدای ویندوز خود را ریستارت کنید

ممکن است بخش صدای ویندوز شما خوب اجرا نشده باشد که با یک بار ریستارت کردن آن می‌توان این مشکل را حل کرد. در استارت منو کلیک راست کرده و گزینه Services را پیدا کنید. دنبال گزینه Windows Audio بگردید و آن را انتخاب کنید.

دانلود درایور صدا ویندوز 10, مشکلات ویندوز 10

اگر این سرویس ویندوز به هر دلیلی متوقف باشد، می‌تواند منجر به قطعی صدای ویندوز شود. با دوبار کلیک روی آن و انتخاب گزینه Start این سرویس را دوباره اجرا کنید. تمام گزینه‌های دیگری که در این بخش وجود دارد را چک کنید، هیچ کدام نباید روی یکی از گزینه‌های Automatic ،Delayed Start و Manual یا Disabled باشد.

۷. از بخش Troubleshoote کمک بگیرید

ویندوز شما می‌تواند به شما برای یافتن مشکل کمک کند. Troubleshoot بخشی است که ویندوز با اجرای آن، مشکلات را جست‌وجو کرده و آن‌ها را حل می‌کند. امتحان کردن آن در صورت بروز هر مشکلی خالی از لطف نیست. برای اجرا کردن Troubleshooter به کنترل پنل ویندوز بروید و گزینه Troubleshooter و سپس Troubleshoot audio playback را انتخاب کنید و طبق دستورات موجود در این بخش عمل کنید.

دانلود درایور صدا ویندوز 10, مشکلات ویندوز 10

مشکل درست شد؟

در این مقاله پر تکرار ترین راه‌حل‌های حل مشکل صدا در ویندوز ۱۰ را برشمردیم. بیشترین خرابی در بخش درایور‌های ویندوز شما ایجاد می‌شود. بهتر است پیش از هر کار دیگری سری به بخش درایور‌های ویندوز خود بزنید و پس از آن مابقی روش‌ها را امتحان کنید.

ادامه ی خواندن

ترفندها

آموزش تصویری فارسی کردن زبان ویندوز

منتشر شده

روی

به وسیله

اگر شما می‌خواهید زبان سیستم خود را از زبان‌های دیگر به فارسی تبدیل کنید، از آموزش گام به گامی که در این مطلب آورده شده استفاده کنید.

رایانه‌ها قسمتی از زندگی روزمره ما را تشکیل می‌دهند. برای این که بتوانیم راحت تر با آن‌ کار کنیم باید زبانش را متوجه شویم. اگر زبان انگلیسی بلد باشیم می‌توانیم این کار را به راحتی انجام دهیم. اما اگر بلد نباشیم چطور؟ باید زبان آن را تغییر دهیم.

برای تغییر زبان ویندوز از هر زبانی به فارسی باید مراحل زیر را انجام دهید. هر کدام از این قسمت‌های پایین برای یک نوع ویندوز است.

تغییر زبان ویندوز 

نحوه تغییر زبان سیستم پیش فرض در ویندوز ۱۰

اگر زبان غلطی را نصب کرده اید یا شما در یک منطقه جدید هستید،می‌توانید با کنترل پنل به آسانی زبان نصب را بدون تغییر مجدد در ویندوز ۱۰ تغییر دهید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

غیر فعال کردن همگام سازی زبان

در صورتی که از یک حساب کاربری مایکروسافت استفاده می‌کنید، تنظیمات زبان همیشه در سراسر دستگاه متصل می‌شوند. این به آن معنی است که اگر شما قصد تغییر تنظیمات منطقه و زبان را در یک رایانه دارید، توصیه می‌شود این روش همگام سازی (language syncing) را با استفاده از این مراحل غیرفعال کنید:

۱-تنظیمات (Settings ) را باز کنید.

۲-روی حساب‌ها (Accounts) کلیک کنید.

۳-روی همگام سازی تنظیمات خود ( Sync your settings) کلیک کنید.

۴- خاموش کردن تنظیمات زبان (Language preferences ) را انتخاب کنید.

پس از انجام مراحل، می توانید تنظیمات زبان را با استفاده از قسمت تنظیمات (Settings) تغییر دهید.

تغییر زبان سیستم

برای تغییر زبان پیش فرض در کل سیستم، از این مراحل استفاده کنید:

۱- تنظیمات (Settings) را باز کنید

۲- روی زمان و زبان ( Time & Language) کلیک کنید.

۳- روی منطقه و زبان (Region & language) کلیک کنید.

۴- در زیر زبان‌ها (Languages) روی دکمه افزودن یک زبان (Add a language) کلیک کنید.

ترفند فارسی کردن زبان ویندوز

۵- برای پیدا کردن زبان Persian (فارسی یا Farsi) از کادر جستجو استفاده کنید.

۶- زبان فارسی را انتخاب کنید و روی دکمه بعدی (Next) کلیک کنید.

تغییر زبان سیستم پیش فرض در ویندوز

۷- Set as my windows display language را انتخاب کنید.

۸- ویژگی‌های اضافی که می خواهید نصب کنید را بررسی کنید.

۹- روی دکمه نصب (Install) کلیک کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۱۰- در زیر “زبان صفحه نمایش ویندوز” (windows display language) ، مطمئن شوید که زبان جدید انتخاب شده است.

۱۱- در قسمت “کشور یا منطقه”(Country or region) موقعیت مکانی خود را انتخاب کنید اگر آن را با منطقه فعلی شما مطابقت نداشته باشد.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۱۲- در قسمت راست، گزینه تنظیمات زبان ( Administrative language settings) را کلیک کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۱۳- در تب “Administrative” روی دکمه تنظیمات کپی (Copy Settings) کلیک کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۱۴- در زیر قسمت (Copy your current settings to)، صفحه نمایش خوش آمد گویی و حسابهای سیستم و گزینه های حساب کاربری جدید را بررسی کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۱۵- روی دکمه OK کلیک کنید.

۱۶- روی دکمه OK دوباره کلیک کنید.

۱۷- دستگاه خود را راه اندازی مجدد کنید.

ویندوز ۸

برای تغییر زبان در ویندوز ۸ مراحل زیر را انجام دهید:

بیش از صد زبان در بخش زبان در پنل مدیریت ذکر شده است. بسیاری از زبان‌ها دارای تعدادی گویش هستند که در ویندوز نام‌های منطقه ای نامیده می‌شوند. اگر یک زبان اضافه کنید اما متوجه شوید که هیچ بسته زبان برای دانلود در دسترس نیست، به صورت دوره ای بررسی کنید تا ببینید آیا مایکروسافت یک بسته زبان را برای زبان مورد نظر ایجاد کرده است.

۱- اشاره‌گر ماوس را به سمت چپ صفحه حرکت دهید، روی آن کلیک راست کرده و Control Panel را از منو انتخاب کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۲- در زیر قسمت ساعت، زبان و منطقه، روی افزودن یک زبان ( Add a language) کلیک کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۳- در پنجره زبان، دکمه افزودن یک زبان را کلیک کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۴- در پنجره افزودن زبان، به پایین صفحه بروید تا زبان Persian (فارسی یا Farsi) را پیدا کنید.

۵- زبان را انتخاب کنید: اگر زبان دارای گزینه های منطقه ای نیست، روی افزودن Add کلیک کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۶- اگر زبان دارای انواع مختلف منطقه ای است، روی Open کلیک کنید، نوع منطقه ای که می خواهید را انتخاب کنید و سپس روی Add کلیک کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۷ -روی گزینه هایی که در کنار زبان اضافه شده اند کلیک کنید.

پنجره گزینه زبان با هر بسته زبان موجود در زبان ویندوز نمایش داده می‌شود.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۸- اگر یک بسته زبان فارسی در دسترس باشد، روی دانلود و نصب بسته زبان (Download and install language pack) کلیک کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۹- در صورت درخواست، به عنوان یک مدیر ( Administrator) وارد شوید.

۱۰- برای تأیید، روی بله کلیک کنید تا مایکروسافت ویندوز، پیکر نصب را مجاز به تغییر در رایانه کند.

۱۱- بسته زبان شروع به نصب می کند. این ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

تغییر زبان نمایش

پس از دریافت بسته زبان، می‌توانید در زبان‌های نمایش تغییر ایجاد کنید.

۱- به حساب کاربری خود وارد شوید.

۲- در پنجره language ، زبان مورد نظر خود را به عنوان یک زبان اصلی انتخاب کنید و روی Move up کلیک کنید تا زبان در بالای لیست باشد.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۳- کامپیوتر را دوباره راه اندازی کنید.

۴- وارد حساب کاربری خود شوید.

رایانه دوباره با زبان نمایش جدید در برنامه ها، تنظیمات، منوها و سایر قسمت های ویندوز باز می شود.

۵- برای تغییر بین زبان ها، پنجره زبان را باز کنید، زبان مورد نظر را در بالای لیست حرکت دهید، و سپس کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید.

ویندوز ۷

برای تغییر زبان در ویندوز ۷ مراحل زیر را انجام دهید:

۱- کنترل پنل را باز کنید. اگر از Windows 7 Ultimate یا Enterprise استفاده می‌کنید، می‌توانید بسته‌های زبان را که بیشترین رابط ویندوز را ترجمه می‌کنند نصب کنید. این فقط برای Ultimate و Enterprise در دسترس است. اگر از Starter، Basic یا Home استفاده می کنید می توانید بسته های رابط زبان (LIPs) را نصب کنید.

شما می توانید کنترل پنل را از منوی شروع start باز کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۲- روی منوی “View by” کلیک کنید و Large icons یا Small icons را انتخاب کنید. این به شما این امکان را می دهد تا به سرعت به هر گزینه کنترل پنل دسترسی پیدا کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۳- Windows Update را انتخاب کنید. شما می‌توانید از ابزار به روز رسانی ویندوز برای دانلود هر یک از بسته های زبان موجود استفاده کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۴- روی optional updates are available link کلیک کنید. اگر لینک وجود ندارد، روی “Check for updates” کلیک کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۵- زبان Persian (فارسی یا Farsi)  را برای دانلود را انتخاب کنید پس از انتخاب زبان، روی OK کلیک کنید.

۶- روی نصب بروزرسانی Install updates کلیک کنید. ممکن است بسته ی زبان برای دانلود چند دقیقه طول بکشد.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۷- به کنترل پنل و انتخاب “منطقه و زبان” برگردید و برگه Keyboards and Language را انتخاب کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۸- زبان خود را از منوی کشویی “Choose a display language” انتخاب کنید. تمام زبان های نصب شده شما در اینجا لیست خواهند شد.

۹- روی Apply کلیک کنید و سپس Log of now برای خروج از سیستم. تغییرات شما هنگامی اعمال می شود که شما مجددا وارد ویندوز شوید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

۱۰- زبان سیستم خود را تغییر دهید. بعضی از برنامه‌ها ممکن است زبان جدید شما را نمایش ندهند تا زمانی که تنظیمات محلی سیستم خود را برای مطابقت با این منطقه تغییر دهید.

control panel را باز کنید و “language and region” را انتخاب کنید.

روی برگه Administrative و سپس روی Change system locale کلیک کنید.

 ترفند فارسی کردن زبان ویندوز, تغییر زبان ویندوز

زبان ای که تازه نصب کرده اید را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید. از شما خواسته می شود که رایانه خود را مجددا راه اندازی کنید.

ادامه ی خواندن

ترفندها

آموزش تصویری افزایش سرعت اینترنت

منتشر شده

روی

به وسیله

در این مطلب پس از بررسی سرعت اینترنت به شما آموزش می‌دهیم چگونه سرعت آن را افزایش دهید.

سرعت اینترنت یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار دنیای ارتباطات است. هنگامی که نمی‌توانید از تمام توان اینترنت خود استفاده کنید سرعت آن کاهش پیدا می‌کنید. روش‌هایی برای افزایش سرعت اینترنت وجود دارد که ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

سرعت اصلی اینترنت 

سرعت اینترنت در گوشی

این که ما یک سرعت مشخص برای همه‌ی سرویس‌های اینترنت ارایه دهیم کار غیرممکنی است. سرعت اینترنت در اپراتورهای مختلف متفاوت است و این تفاوت برای نوع خدمات آن‌ها است. هرکسی برای یک سرعت مشخص پول پرداخت می‌کند و از دستگاه‌های مختلف برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کند. برای همین تخمین سرعت اینترنت دریافتی در دستگاه‌ها مختلف اشتباه است. عموما اینترنتی که از طریق کابل LAN به سیستم شما متصل است سرعت بیشتری نسبت به اینترنت بی‌سیم دارد. اما در ادامه متوسط سرعت اینترنت را بررسی می‌کنیم.

متوسط سرعت اینترنت تلفن‌همراه از ۱۴ مگابیت در ثانیه تا ۳۴ مگابیت در ثانیه است. بسته به محلی که در آن زندگی می کنید، سن گوشی شما و اینکه آیا دستگاهتان از استاندارد ۴G LTE پشتیبانی می کند یا خیر، این مقدار تغییر می‌کند.

همه اینترنت‌های گوشی در مناطق روستایی سرعت کمتری را نشان می دهند، بدون تردید ۸۰ درصد جمعیت در مناطق شهری زندگی می کنند. در اغلب موارد، اختلاف سرعت کمتر از ۱۰ درصد است. با این حال، این اعداد تقریبی هستند؛ برخی از کاربران سرعت بیشتری و برخی سرعت کم‌تر را تجربه می‌کنند.

سرعت متوسط ​​پهنای باند

شبکه‌های اینترنت مدرن چه کابلی، فیبری یا DSL همچنان در حال افزایش سرعت اینترنت خود هستند. به طور معمول می‌توانید سرعت دانلود را در محدوده ۵۰ مگابیت در ثانیه تا ۱۵۰ مگابیت در ثانیه مشاهده کنید ولی سرعت آپلود آن بسیار کندتر است.

بررسی سرعت فعلی اینترنت

برای این که سرعت اینترنت خود را افزایش دهید ابتدا باید سرعت فعلی آن را بررسی نمایید. برای این کار سایت‌های بسیاری هستند. برای مثال سایت Speedtest یا SpeedOf.Me این کار را برای شما انجام می‌دهند.

در ادامه طرز کار این سایت ‌ها را مشاهده می‌کنید.

ابتدا وارد سایت می‌شوید، سپس گزینه GO را کلیک می‌کنید.

فزایش سرعت اینترنت اندروید, برنامه افزایش سرعت اینترنت

افزایش سرعت اینترنت گوشی

ابتدا سایت سرعت دانلود اینترنت شما را محاسبه می‌کند.

فزایش سرعت اینترنت اندروید, برنامه افزایش سرعت اینترنت

 برنامه افزایش سرعت اینترنت

سپس سرعت آپلود شما را نشان می‌دهد.

فزایش سرعت اینترنت اندروید, برنامه افزایش سرعت اینترنت

راه های افزایش سرعت اینترنت

در ادامه نیز در یک تصویر سرعت آپلود و دانلود شما را نشان می‌دهد.

 افزایش سرعت اینترنت موبایل

این روش برای باقی سایت‌‌ها نیز به همین شکل است.

 

افزایش سرعت اینترنت

افزایش سرعت اینترنت در تلفن‌همراه

برای افزایش سرعت اینترنت هنگامی که از تلفن‌همراه استفاده می‌کنید روش زیر را انجام دهید. این روش برای گوشی‌های اندرویدی است. با این روش‌ها جلوی افت سرعت اینترنت در گوشی خود را بگیرید.

۱. نرم افزار هایی که بر روی گوشی خود نصب می کنید، به خصوص برنامه هایی که مستقیما به اینترنت متصل می شوند مانند مرورگر ها و شبکه های اجتماعی، به مرور زمان فایل هایی را در گوشی شما ایجاد می کنند که باعث می شود تا مقداری از اینترنت شما صرف فایل های ذخیره شده شود. برای حذف این فایل ها مراحل زیر را دنبال کنید:

تنظیمات – مدیریت برنامه‌ها – انتخاب برنامه مورد نظر – پاکسازی حافظه پنهان

 Settings – Application Manager – [Select an App] – Clear Cache

۲. نرم افزار هایی که از آن ها استفاده نمی کنید را حذف کنید چون این نرم افزار ها پنهانی از اینترنت تغذیه می کنند و در صورت زیاد بود تعداد این برنامه ها، مصرف اینترنت شما را بالا می رود و باعث کند شدن سرعت می شوند. برای حذف برنامه ها مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا وارد قسمت Settings تنظیمات شوید.

فزایش سرعت اینترنت اندروید, برنامه افزایش سرعت اینترنت

از قسمت مدیریت برنامه‌ها Application Manager نرم‌افزار مورد نظر را انتخاب کنید.

برنامه را حذف (Uninstall ) کنید.

فزایش سرعت اینترنت اندروید, برنامه افزایش سرعت اینترنت

۳. تبلیغات را مسدود کنید. به اجرا درآمدن این تبلیغات نیاز به اینترنت دارد و باعث می شود تا حجم اینترنت شما را مصرف کند. شما می توانید با استفاده از مرورگر های ضد تبلیغ، از اجرا شدن تبلیغات در صفحه مرورگر جلوگیری کنید و سرعت باز شدن صفحات را بالا ببرید. نرم افزارهایی مانند  Free adblocker Browser، Brave browser و Blokada برای این کار طراحی شده اند.

بالا بردن سرعت اینترنت در ویندوز

برای این کار دو روش به شما معرفی می‌کنیم.

۱. روش اول محدود کردن بروزرسانی‌های ویندوز است. آپدیت‌هایی که مایکروسافت برای ویندوز خود ارائه می‌دهد، میزان قابل توجهی از پهنای باند شبکه شما را اشغال کرده و باعث کاهش سرعت اینترنت می‌شود.

راه حل این مشکل، محدود کردن دریافت این بروز‌رسانی‌ها است. در ویندوز ۱۰، بروز‌رسانی به‌صورت پیش‌فرض انجام می‌شود. جهت اعمال تنظیمات لازم، در منو Start عبارت Update را تایپ کرده و گزینه Check for Updates را کلیک کنید.

به قسمت Update & Security بروید و گزینه Advanced options را انتخاب نمایید. در زیر قسمت Choose how updates are installed، گزینه Notify to schedule restart را انتخاب کنید. با اعمال این تغییر، آپدیت‌ها فقط در صورت تایید شما نصب می‌شوند. سپس بر روی Choose how updates are delivered کلیک کرده و گزینه موجود در این صفحه را در حالت خاموش (Off) قرار دهید. این عمل، سرعت دریافت آپدیت‌ها را محدود کرده و باعث بهبود سرعت اینترنت شما می‌شود.

۲- روش دوم تغییر سرور DNS است. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

۱- ابتدا کلیدهای پنجره و R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود.

۲-  ncpa.cpl را تایپ و  OK  را کلیک کنید.

فزایش سرعت اینترنت اندروید, برنامه افزایش سرعت اینترنت

۳- در ادامه لیست کارت شبکه‌های شما نمایش داده خواهد شد.

فزایش سرعت اینترنت اندروید, برنامه افزایش سرعت اینترنت

کارت شبکه‌ای برای ما مهم است که از طریق آن به اینترنت متصل هستید. Ethernet یعنی کارت کابلی که علامت ضربدر روی آن یعنی کارت شبکه کابلی من به هیچ شبکه‌ای متصل نیست. سیستم از طریق کارت شبکه Wi-Fi به اینترنت متصل است.

۴- روی کارت شبکه‌ی خود کلیک راست کنید و Properties را انتخاب کنید تا تنظیمات کارت شبکه مشاهده شود.

در این پنجره، مطابق تصویر زیر، روی Internet Protocol Version 4 کلیک و سپس روی دکمه Properties کلیک کنید.

فزایش سرعت اینترنت اندروید, برنامه افزایش سرعت اینترنت

۵- در این پنجره تنظیمات IP را مشاهده خواهید کرد.

فزایش سرعت اینترنت اندروید, برنامه افزایش سرعت اینترنت

Use the following SND server addresses را انتخاب کنید و آی‌پی‌های ۸.۸.۸.۸ و ۴.۲.۲.۴ را وارد کنید و سپس Ok را بزنید.

توجه: بالای این پنجره (سه فیلد بالای پنجره) را دستکاری نکنید.

اگر در اتصال اینترنت خود دچار مشکل شدید، می‌توانید مجددا به این صفحه وارد شده و گزینه Use DNS server address automatically را تیک بزنید تا تنظیمات به حال پیشین بازگردد.

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

به مناسبت ۳۱ اکتبر جشن هالووین | عکس های دیدنی از گریم جشن هالووین

چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۸) از اعتراض هنرمندان به پخش نشدن ۹۰ تا توصیه شیلا خداداد  به نگاه کردن!!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

واکنش جالب افراد مشهور به حضور پرسپولیس در فینال آسیا | از مهناز افشار و شوهر استقلالی اش تا مهراوه شریفی نیا!

چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۹) از ترانه علیدوستی در ژاپن تا بهنوش طباطبایی در نمایشگاه بزرگمهر حسین پور!!!

احادیث و سخن بزرگان1 ماه پیش

احادیث تصویری در باب سبک زندگی

کلیپ دیدنی‌ خواندنی‌2 ماه پیش

جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (۱۰۹)

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۴) از خاطره ویدا جوان و سانسورچی تا سنگ تمام شیلا خداداد برای تولد همسرش!!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۷) از مهناز افشار در گرگان تا مدلینگ بهنوش طباطبایی!!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۵) از الناز شاکردوست در یک جای خطرناک تا مهناز افشار و آهو خانم !!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۶) از سمانه پاکدل و قشنگی های پاییز تا شهاب حسینی و خانواده !!!

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com