با ما ارتباط برقرار کن

دانستنی‌

تازه نگه داشتن سیر؛ روش های نگهداری سیر به مدت طولانی

منتشر شده

روی

سیر به عنوان یک گیاه علفی شناخته می‌شود اما در واقع سیر خوراکی پیاز گیاه سیر است که طعم خاص و قوی‌ای نزدیک به طعم پیاز خوراکی دارد. از سیر برای پخت انواع غذا و گاهی برای اهداف دارویی استفاده می‌شود. سیر تازه را می‌توانید از فروشگاه مواد غذایی محلی یا در باغچه خود تهیه کرده و اگر روش نگهداری سیر را به درستی بدانید می‌توانید آن را برای مدت طولانی ذخیره کنید. دوستم با ما همراه باش.

روش تازه نگهداشتن سیر در منزل

۱- در زمان خرید دقت کنید که سیر‌ها تازه باشند، زیرا هرچه سیر تازه‌تر باشد مدت زمان نگهداری آن طولانی‌تر خواهد شد.

  • پیاز سیر باید دارای پوست خشک کاغذی بوده و هیچ جوانه‌ای روی آن نباشد. بوته سیر‌های نرم نشان می‌دهند که سیر بیش از حد رسیده است و نمی‌توانید برای مدت طولانی آن را ذخیره کنید.
  • از خرید سیر‌های چروک شده و یا سیر‌هایی که در یخچال فروشگاه‌ها نگهداری می‌شود خودداری کنید.

عکس سیر تازه

۲- قبل از ذخیره کردن، اجازه دهید بوته سیر  خشک شود. خشک کردن سیر قبل از ذخیره سازی اجازه می‌دهد تا عطر و طعم آن بیشتر و غلیظ‌تر بشود.

  • بوته سیر تازه را بشویید و آن را به مدت یک هفته در یک محل تاریک و بدون رطوبت خشک کنید، می‌توانید برای خشک کردن سیر آن را از ساقه آویزان کنید.
  • سیر را باید در دمای اتاق نگه دارید. بسیاری از مردم تصور می‌کنند که باید سیر را در یخچال قرار دهند، اما این اشتباه است، زیرا بهتر است سیر در دمای سرد اتاق حدود ۶۰ درجه فارنهایت (۱۶ درجه سانتی گراد) نگهداری شود.

۳- سرد نگه داشتن و یا منجمد کردن سیر یک ایده بد است زیرا باعث فاسد شدن سیر می‌شود. سرد کردن سیر، رطوبت را در آن افزایش می‌دهد و باعث رشد کپک و فاسد شدن سیر می‌گردد.

  • اگر سیر تازه خرد شده یا حبه حبه شده و پوست کنده دارید، می‌توانید آن‌ها را در یک ظرف مناسب در بسته قرار دهید و در یخچال بگذارید، اما باید در اسرع وقت از آن استفاده کنید.
  • منجمد کردن سیر توصیه نمی‌شود، زیرا انجماد طعم سیر را تغییر می‌دهد.

عکس روش تازه نگهداشتن سیر در منزل

۴- سیر را در محلی با گردش هوای خوب نگه دارید. نگهداری سیر‌ها در محلی که تهویه مناسبی دارد، اجازه می‌دهد تا سیر تنفس کند و طول عمر آن را افزایش می‌دهد.

  • سیر را می‌توان در یک پارچه توری یا سبد سیمی، یک کاسه کوچک با سوراخ تهویه یا حتی یک کیسه کاغذی نگهداری کرد.
  • بوته سیر تازه را در کیسه‌های پلاستیکی یا ظروف در بسته نگهداری نکنید، زیرا این کار باعث می‌شود سیر کپک یا جوانه بزند.

عکس نگهداری سیر در محل مناسب

۵- بوته‌های سیر تازه را در یک محل تاریک و خشک نگهدارید. کمد آشپزخانه و یا گوشه‌های سایه دار بالای آشپزخانه‌تان مکانی مناسب برای این کار است. سیر را از نور خورشید و رطوبت دور نگه دارید تا از جوانه زدن آن جلوگیری شود.

عکس تازه نگهداشتن سیر در منزل

۶- وقتی بوته سیر را باز کردید باید سریع آن را مصرف کنید، زیرا وقتی که بوته سیر باز می‌شود عمر مفید آن به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند. اگر سیر نرم بشود و یا گل وسط آن سبز شود، باید آن را دور بریزید. اگر بوته سیر باز نشده باشد، تا ۸ هفته می‌توانید آن را نگهداری کنید.

عکس پوست کندن و نگهداری سیر


روش‌های مختلف برای نگهداری سیر به مدت طولانی

روش اول: نگهداری سیر از طریق انجماد

عکس نگهداری سیر از طریق انجماد

اگرچه برخی افراد مخالف انجماد سیر هستند، زیرا همان طور که گفته شد انجماد بافت و عطر و طعم سیر را تغییر می‌دهد. اما انجماد می‌تواند برای افرادی که به ندرت از سیر استفاده می‌کنند مناسب باشد.‌

می‌توانید سیر را با یکی از دو روش زیر فریز کنید:

۱- حبه‌های سیر را در آورید و پوست بگیرید سپس آن‌ها را در ظرف در بسته پلاستیکی یا فویل آلومینیومی قرار دهید یا آن‌ها را در کیسه فریزر بسته بندی کرده و در فریزر قرار دهید. شما می‌توانید هر زمان که بخواهید به مقدار مورد نیاز از حبه‌های سیر بردارید.

۲- می‌توانید حبه‌های سیر را پوست کنده و ریز خرد کنید یا چرخ کنید. سپس سیر‌ها را در یک کیسه فریزر پلاستیکی یا در یک ظرف در بسته مخصوص  انجماد  قرار داده و در فریزر بگذارید.

روش دوم: نگهداری سیر در روغن

عکس نگهداری سیر در روغن

در مورد نگهداری سیر در روغن بحث‌های زیادی وجود دارد، زیرا نگهداری سیر در روغن در دمای اتاق با رشد باکتری کلستریدیوم بوتولینوم همراه است که می‌تواند یک بیماری کشنده به نام بوتولیسم ایجاد کند. با این حال، اگر سیر روغنی در فریزر نگهداری شود، خطر ابتلا به این باکتری‌ها از بین می‌رود.

روش‌های نگهداری سیر در روغن:

۱- حبه‌های سیر را پوست بکنید و آن‌ها را در یک ظرف شیشه‌ای و یا پلاستیکی ریخته و تا سر ظرف روغن بریزید. سپس درب ظرف را محکم ببندید و مستقیم در یخچال قرار دهید. در صورت نیاز از قاشق برای برداشتن سیر استفاده کنید.

۲- یک قسمت سیر خرد شده با دو قسمت روغن زیتون در یک مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید تا یک پوره سیر و روغن زیتون به دست آورید. سپس پوره را در یک ظرف مخصوص فریزر با درب محکم بریزید و در فریزر قرار دهید.

روش سوم: نگهداری سیر در سرکه‌

می‌توانید حبه‌های سیر را در سرکه سفید قرار داده (مثل ترشی) و تا چهار ماه در یخچال نگهداری کنید. برای این کار در یک ظرف شیشه‌ای حبه سیر‌های خرد شده بریزید، سپس فضای داخل شیشه را با سرکه سفید پر کنید و در شیشه را محکم ببندید و آن را داخل یخچال بگذارید.

توجه: برای اضافه کردن عطر و طعم بیشتر به ترشی سیر خود، می‌توانید یک قاشق نمک (در هر فنجان مایع) همراه با گیاهان خشک شده، مانند تکه‌های فلفل قرمز، پونه و رزماری در آن بریزید و سپس شیشه را تکان دهید تا مواد به خوبی با هم مخلوط شوند.

گرچه سیر ترشی در یخچال باید تا چهار ماه سالم بماند ولی اگر نشانه‌هایی از شکل گیری کپک بر روی سطح مایع مشاهده کردید، باید محتویات ظرف را دور بریزید. هرگز سیر ترشی را در دمای اتاق نگه ندارید، زیرا بسیار سریع فاسد می‌شود.

می‌توانید روش سریع درست کردن ترشی سیر هفت ساله  را در ستاره یاد بگیرید.

روش چهارم: خشک کردن سیر

عکس نگهداری سیر به صورت خشک

یکی دیگر از راه‌های آسان برای نگهداری سیر خشک کردن آن است. سیر خشک متراکم می‌شود، بنابراین حتی اگر مقدار زیادی سیر خشک شده داشته باشید، فضای بسیار کمی اشغال می‌کند. وقتی سیر خشک شده را در پخت و پز استفاده می‌کنید، آب را جذب می‌کند و عطر و طعم عالی خود را به غذای شما می‌دهد.

برای خشک کردن سیر، ابتدا آن‌ها را به دو نیم تقسیم کنید. سپس سیر‌ها  را روی سینی فر قرار دهید و در دمای ۱۴۰ درجه فارنهایت (۶۰ درجه سانتی گراد) به مدت دو ساعت بپزید. بعد حرارت را به ۱۳۰ تغییر دهید و صبر کنید تا سیر کاملا خشک شود.


برگرفته از:
Wikihow

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حیوانات خانگی و پرندگان

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

منتشر شده

روی

به وسیله

انواع مختلف مارمولک

مارمولک ها از جانوران غیر سمی و سودمند هستند که اگر نباشد حشرات تمام خانه ها و محصولات ما را خواهند جوید . هیچ‌ یک از گونه‌ های مارمولک ها در ایران سمی نیستند و گونه خانگی، یکی از مفیدترین موجودات است.

 

جالب هست بدونید ۱۴ آگوست روز جهانی مارمولک های میباشد . سوسمار ها «انواع مارمولک ها» در مناطق گرمسیری کره زمین  زیاد یافت میشوند. مارمولک ها به رنگ های‌ مختلف وجود دارند.

 

به گزارش مجله دوستم : نوعی مارمولک که در بوته زار ها  زندگی می‌کنند. و رنگ آن ها سبز است و بهمین دلیل مارمولک سبز نامیده می‌شوند و عادت دارند زیر تخته سنگها  خودرا مخفی کنند و دوست دارند زیر آفتاب داغ  دراز بکشند تا بدنشان گرم شود .

 

تصاویر انواع مارمولک

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

 

راستی تا به حال به یک مارمولک در زیر آفتاب نگاه کرده‌اید؟

رنگ پوست مارمولک در زیر آفتاب تیره تر میشود. جانور شناسان می‌گویند دلیل ان  اینست که پوستشان گرمای خورشید را جذب می‌کند.
مارمولک سبز از حشره های‌ که  به او نزدیک میشوند تغذیه میکند.

 

از قول جانورشناسان فقط مارمولک سبز نر گردن آبی خوش رنگ دارد. مارمولک خانگی و سبزبیشتر در نواحی استوایی و گرمسیری  زیاد دیده شده اند ودر واقع نوعی سوسمار هستند که بعنوان کوچک‌ ترین خزنده دنیا شناخنه شده اند.

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

طبق معمول بررسی جانور شناسان  مشخص کرده که طول آن ها  حدود ۶/۳الی۴ سانتیمتر است. و بیشتر گونه های‌ آنهادر جزایر ویرجین ودر غرب هندوچین یافت میشوند.

 

به گزارش مجله دوستم درضمن نوعی مارمولک  دیگری به نام آ گا مای  معمولی به صورت گروه های‌ دسته جمعی بیش از ۲۰ یا ۲۵ عضو لابه لای علفها زندگی میکنند و دنبال شکار حشره ها مانند ملخ میگردند. توسط جانورشناسان شناسایی شده است.

 

مارمولک ها ی ماده در فصل بارانی درون خاک گرم تخم می گذارند.

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

مارمولک دیگری به نام گِکُو  که در مناطق بیابانی دیده شده اند و روی شن های‌ داغ و نرم بیابان حرکت میکنند و مهم‌ترین مشخصه بدنی گکو داشتن پنجه های‌  پرده دار که ازدو لحاظ  به انها کمک می‌کند یکی مانع از فرو رفتن آن ها در شن های‌ نرم بیابانی می‌شود و با کمک پنجه ها سوراخی درون شن های‌ بیابانی حفر میکنند.

 

و به قول جانور شناسان مثل خاک انداز یا بیل از پنجه خود استفاده میکنند. سو سمار ی به نامهای «هیولای جیلا  یا تنها  بزمچه سمی در دنیاست. » که نوعی مار مولک است که در بیابانهای امریکای شمالی و مخصوصا در کشور مکزیک  زیاد یافت می‌شوند و  بررسی جانور شناسان نشان میدهد که  پوست بدنشان به رنگ روشن ؛ درخشان ،خوشرنگ و رنگین و طبق معمول قرمز یا سیاه  مثل پارچه مهره دوزی شده دارای خالهای به رنگ نارنجی یا صورتی یا قرمز  می باشد.

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

رنگ پوست مارمولک است و پرندگان و مارمولک  های‌ کوچک تر را می‌خورد . نوعی چربی در دم خود جمع و ذخیره میکند  و با ذخیره چربی در دم ؛ دم ان طبق معمول کلفتر می‌گردد. واز چربی در انتهای دم شان بعدها استفاده میکنند. و سرخود رابه اطراف می چرخاند.

 

اگر انگشت شما را گاز بگیرد به محل گزیدگی مانند انگشت به شدت می چسبد و آویزان میماند. و زهر از طریق دها نش ترشح می‌شود. ومی گویند زهر   این سوسمار قوی هیکل و بزرگ جیلا وبر  قلب اثر میگذارد و اغلب باعث مرگ انسان میشود.

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

طول بدن جیلا حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر گزارش شده است. نوعی سوسمار می‌گویند در استرالیا  یافت میشود که یکی از مشخصه مهم آن ها این است که هنگام احساس خطر برای دفاع از خود و فراری دادن و ترساندن دشمنان خود طوق بزرگی در اطراف گردن خود  باز و بالا می آورد.

 

اما مشهور ترین سوسمار دنیا که در ایالات امریکا یافت میشود و بدنش حدود ۲ اینج و دمی به طول ۳ اینج دارد آفتاب پرست نامیده می‌شود. که نوعی مارمولک کوچک است و از بهترین و مهم‌ترین خصوصیت بدنی ان  این است که توانایی تغییر دادن رنگ پوست خودرا دارد .

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

و چندین بار می‌تواند تغییر رنگ دهد. و قادر است به این طریق خودرا با محیط اطرافش همرنگ نماید و خودرا از دشمنان پنهان کند و آسان تر بتواند حشره ها رابه دام بیاندازد.

 

به گزارش مجله دوستم جالب ترین مطلب راجع به آن ها  این است که در هنگا م رنگ های رنگین  کمان ؛ خودرا با ان رنگها همرنگ  می‌نماید. و یکیدیگر از  ویژیگیهای مهم و جالب و تماشایی ؛ مشاهده روش شکار کردن حشره ها و استفاده از زبا نش است.

 

او زبانی بلند و چابکی دارد. و به کمک زبان خود حشره را شکار میکند. سر زبا نش پهن و نسبتا چسبناک و مثل وزنه نسبتا سنگین است. ودر حالت عا دی در غلافی که در ته دها نش وجوددارد جمع  میشود. وبا جمع  کردن زبا نش به روی هم در دهانش جا میدهد.

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

وقتی حشره به او نزدیک می‌گردد ابندا قاعده زبان را در دها نش جمع شده است فشرده و منقبض می‌کند و بعد غلاف راکه مانع حرکت زبانش است مثل در کشویی کنار میزند و آنگاه بر اثر هجوم سریع خون د ر طول زبا نش جریان مییابد به طور ناگهانی به خارج بطرف طعمه «حشره» پرتاب  میکند و سرزبان چسپنا کش و سنگین ان  که بیرون  آورده به  بدن حشره  مانند ملخ برخورد می‌کند.

 

و حشره «ملخ» را در سر جای خود میخکوب میکند و بعد به ان نزدیک می‌شود و با دهان گشاد خود ان را می بلعد.و بررسی و زحمات زیاد جانورشناسان نشان داده که زبان  این جانور میتواند در مدتی برابر یک شانزدهم ثا نیه به طعمه ای که ۱۳ سانتیمتر  با او فاصله دارد اصابت کند .

 

ودر مدت خیلی کم حدود یک چهارم ثانیه به دهان باز گرداند . و جانور شناسان می‌گویند می‌توان اعتراف کرد که هدف گیری زبان این جانور هرگز به خطا نمی‌رود .

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

و حتی مشاهده شده است  حشره ای که در ۲۵ سانتیمتر دور تر از خودرا با یک حرکت بسیار سریع پرتاب زبان بلند خود می‌تواند شکار کند. گزارش شده که در نواحی استوایی بعضی سوسمار ها مانند سوسمار شن زی با تندرو که خیلی کوچکند  زندگی میکنند و نوعی سوسمار در اندونزی یافت می‌شود که شبیه اژده ها  میماند و ۱۵ پا طول و ۲۵۰ پوند وزن دارند.

 

بیشتر سوسمار های‌ دنیا دارای ۴ پا می باشند و بعضی تندراه میروند.  شاید اسم سوسمار درختی را شنیده باشید که در نواحی جنگلی در نواحی استوایی طبق معمول زندگی می‌کنند .

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

و چنان خودرا شبیه شاخه در ختان هستند که نمی‌شود انها را از شاخه درختان تشخیص داد. یک نوع سوسمار که با مار اشتباه میگیرند و مثل مار دست و پا ندارند و به شیشه مار مشهور هستند. و بعضی از سوسمار ها  میتوانند دم خودرا بیندازند و بعد از مدتی دوباره دارای دم جدید  شوند.

 

جانور شناسان قورباغه شاخدار را در واقع سوسمار می‌دانند  که در نواحی غربی امریکا دیده شده اندو بد ن این جانور از پولک های‌ در اندازه مختلف پوشیده شده و همین مسئله باعث میشود که شاخدار دیده شوند  و عده ای از آ نها تخم می گذارند و برخی دیگر تخم ها در داخل بدن نگه می دارند و بچه می زایند.

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

کوچک‌ ترین مارمولک دنیا را «جکو» می‌دانند که فقط ۳۵ میلی متر طول دارد. نام انگلیسی سوسمار ها را یاداشت کنید و از طریق سایت های علمی دنیا می‌توانید آخرین مطالب علمی در باره سوسمار ها و تازه ترین عکس انها را جست‌وجو و استفاده کنید . اطلاعات خودرا در باره این نوع خزندگان افزایش دهید.

 


انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

چندش آورترین مارمولک دنیا

مارمولک “نامیبیا” یکی از انواع جالب این موجود است که کارهای بسیار جالبی انجام می‌دهد و محل اصلی زندگی ان در صحرای نامیبیا است.

 

به گزارش مجله دوستم مارمولک ها موجودات جالبی هستند که تعداد زیادی از انسانها از ان میترسند و دوست ندارند نزدیک ان شوند. مارمولک ها گونه های‌ متفاوتی دارند که هر کدام در نوع خود بسیار جالب هستند.

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

 

مارمولک “نامیبیا” یکی از انواع جالب این موجود است که کارهای بسیار جالبی انجام میدهد و محل اصلی زندگی ان در صحرای نامیبیا است. این صحرا یکی از گرم ترین ها است که دمای ان حداقل ۴۵ درجه است.

 

در صحرایی که تعداد زیادی از روزها سال دمای بالا دارد، آب نیز بسیار سخت پیدا میشود و تنها موجوداتی در ان زنده می‌مانند که بتوانند به نوعی آب مورد نیاز بدنشان را تامین کنند که این مارمولک یکی از ان هاست.

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

 

مارمولک “نامیبیا” حرکت بسیار جالبی برای تامین آب بدنش انجام میدهد. او از آب چشمانش برای تامین آب بدنش استفاده می‌کند. برای این کار او نیاز به یک زبان بلند و چسبان دارد تا تمام آب را از روی چشمان جمع کند.

انواع مختلف مارمولک ها را بشناسید + تصاویر انواع مارمولک

این مارمولک با دست و پای خاصی که دارد خیلی آسان روی شن ها قدم میزند و هر وقت تشنه شود سریع از چشمانش استفاده می‌کند و به ادامه راه خود می‌رود.

 

حرکت عجیب این مارمولک باعث شده است تا به او لقب چندش ترین مارمولک دنیا را بدهند. این مارمولک به ندرت در صحراهای نامیبیا دیده می‌شوند چرا که تقریباً نادر هستند.

 

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های متفرقه

به مناسبت روز جهانی مارمولک (۱۴ آگوست)

منتشر شده

روی

به وسیله

‏امروز ۲۳ مرداد روز جهانی مارمولک است، حیوان غیر سمی و سودمندی که اگر نباشد حشرات تمام منازل و محصولات ما را خواهند جوید. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

۲۳ مرداد «۱۴ Aug» روز جهانی مارمولک است !

هیچ‌ یک از گونه‌های‌ مارمولک در ایران سمی نیستند و گونه خانگی، یکی از مفیدترین موجودات است.

 

به مناسبت روز جهانی مارمولک

به مناسبت روز جهانی مارمولک (14 آگوست)

روز جهانی مارمولک

همه ی ساله ۲۴ مرداد و ۱۴ آگوست روز جهانی مارمولک در دنیا گرامی داشته میشود. از این که تاریخچه این روز چه زمانی است اطلاعاتی در معرض نیست.

اما به گفته منابع انگلیسی این روز یک جورهایی حالت زیست محیطی دارد. مراکز علمی، موزه‌های‌ علمی و باغ وحش‌ها برای دانش‌آموزان برنامه‌های‌ ویژه‌ای برگزار میکنند.

به گزارش مجله دوستم فعالان محیط زیست از اهمیت مارمولک‌ها بعنوان یکی از موجودات مفید در چرخه زیستی برای مردم توضیح می دهند و حتی ممکن است فروشگاه‌های‌ فروش حیوانات خانگی برنامه‌های‌ ویژه‌ای برگزار کنند و مشتری‌های‌ زیادی برای مارمولک‌هایشان دست و پا کنند تا در یک برنامه شاد و مفرح به آن ها غالب کنند.

 

متاسفانه روز مارمولک داریم ولی روز پسر نداریم….

ادامه ی خواندن

عجایب

مد عجیب نداشتن دندان در آفریقا (+تصاویر)

منتشر شده

روی

به وسیله

در کشور آفریقای جنوبی نداشتن دندان جلو مد شده است در ادامه با نداشتن دندان ها رواج مد عجیب در آفریقا مجله دوستم را دنبال نمایید.  از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذارم.

 

مد عجیب , حدود نیم قرن است که در آفریقای جنوبی چیدن دندان های جلو مد شده است. این نوع مد که در حال تبدیل به نوعی فرهنگ است در بین جوانان رواج پیدا کرده است.

 

جوانان با سن و سال کمتر برای اینکه خودرا در بین گروه های سنی بالاتر قرار دهند از این مد اطاعت میکنند. انها دندان های جلوی خودرا میکشند تا از مد اطاعت کرده باشند.

 

جکی فرایدینگ طی مطالعه این نوع عرف عجیب در آفریقای جنوبی که درسال ۲۰۱۳ انجام داد پی برد که در قدیم جوانان برای رهایی از درد های دندان انها را میکشیدند.

 

چیزی که امروزه بدلیل فقرو عدم توانایی در پرداخت هزینه های دندانپزشکی دیده میشود. این روال باعث شده تا این حرکت عجیب به شکل مد ظهور کند.

مد عجیب نداشتن دندان در آفریقا (+تصاویر)

مد عجیب نداشتن دندان در آفریقا (+تصاویر)

مد شدن عجیب نداشتن دندان

مد عجیب نداشتن دندان در آفریقا (+تصاویر)

مد عجیب نداشتن دندان در آفریقا (+تصاویر)

مد شدن عجیب نداشتن دندان در آفریقا

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۶۹) از شخصیتِ بهنوش طباطبایی تا دیدار اتفاقی لیلا اوتادی و داماد معروفشان!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۰) از سالگرد عشق بهاره رهنما تا عصبانیت رامین راستاد از حرف های جنجالی عروس سفیر ایران!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۱) از خوشحالی بهاره افشاری به بودن دوستانش تا واکنش نیوشا ضیغمی به قیمت دلار!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

عکس پروفایل مرداد ماهی | عکس پروفایل مخصوص متولدین مرداد ماه

کارت پستال4 هفته پیش

پوسترهای میلاد امام رضا (ع)

موفقیت و کسب و کار2 ماه پیش

چگونه به ترویج اخلاق در سازمان کمک کنیم؟

دانستنی‌های سفر2 ماه پیش

Airbnb چیست و چه چیزهایی لازم است درباره‌اش بدانید؟

کارت پستال2 ماه پیش

عکس های شهادت امام علی (ع)

کارت پستال5 ماه پیش

تصاویر شهادت امام رضا (ع)

کارت پستال5 ماه پیش

کارت پستال آغاز ماه ربیع الاول

آگهی
loading...

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com