با ما ارتباط برقرار کن

سلامت جنسی

تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان

منتشر شده

روی

تردیدی نیست که چاقی برای سلامت بد است. میزان زیاد چربی در بدن میزان کلسترول بد (LDL) و نیز تری گلیسریدها را بالا می برد و در عین حال باعث کاهش میزان کلسترول خوب (HDL) می شود. چاقی توانایی پاسخ دهی بدن به انسولین را مختل می کند و میزان قند و انسولین خون را افزایش می دهد. خطرات چاقی محدود به این موارد نمی شود؛ چاقی همچنین با افزایش خطر حمله قلبی، سکته مغزی، فشار خون بالا، دیابت، سنگ صفراوی، سرطان، آرتروز، قطع تنفس حین خواب از نوع انسدادی، کبد چرب و افسردگی همراهی دارد. چاقی قاتلی تمام عیار است. چاقی هم در زنان و هم در مردان بر سلامت جنسی اثر می گذارد، اما مردان به طور ویژه در معرض عوارض چاقی هستند که به علت اثر زیانبار ویژه آن بر هورمون های مردانه، فعالیت جنسی آنها و سلامت پروستات است. در مجله دوستم ، تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان را بررسی می کنیم.

تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان و تشخیص اضافه وزن :

نگاه کردن به خودتان در آینه ممکن است پاسخ شما را بدهد، اما برای اینکه بدانید آیا واقعا وزنتان را در معرض عوارض بالا قرار می دهد یا نه، باید ارزیابی دقیق تری انجام دهید. یکی از روش های معمول برای این کار اندازه گیری «شاخص توده بدنی» (BMI) است. برای محاسبه شاخص توده بدنی باید وزنتان را بر حسب کیلوگرم بر مجذور یا توان دوی قدتان بر حسب متر تقسیم کنید. این شاخص به طور معقولی چربی کل بدن را تخمین می زند. عدد میان ۲۵ و ۳۰ شما را در رده افراد دارای اضافه وزن قرار می دهد و عدد ۳۰ یا بالاتر نشانگر چاق بودن شماست. البته این شاخص نکته ای درباره توزیع چربی در بدن بیان نمی کند. به گفته دانشمندان، با اینکه چربی اضافی در بدن اصولا خوب نیست، چربی شکمی از همه بیشتر به سلامت آسیب می رساند. بنابراین برای اینکه بفهمید چربی شکمی تان در حد طبیعی است یا نه، کافی است به سادگی دور کمر یا دور شکمتان را در سطح ناف اندازه بگیرید. در مردان با افزایش دور کمر از ۹۲ سانتی متر به بالا خطر برای سلامت شروع می شود و با دور کمر ۱۰۱/ ۵ سانتی متر و بالاتر این خطر به اوج می رسد.

 

چاقی و تستوسترون

چاقی و تستوسترون

تستوسترون هورمون اصلی جنسی مردانه است. همین هورمون است که باعث کلفت شدن صدا ، حجیم شدن عضلات و رشد و استحکام استخوان ها می شود که شاخص جنس مذکر است. رشد اعضای تناسلی مردانه، تولید اسپرم و ایجاد میل جنسی و الگوی معمول رشد ریش در مردان هم به این هورمون مربوط می شود. هورمون تستوسترون پس از تبدیل شدن به دی هیدروتستوسترون، باعث بزرگ شدن پروستات می شود که مردان را در سنین بالاتر با ایجاد علائم ادراری گرفتار می کند. میزان تستوسترون در سنین بلوغ شروع به بالا رفتن می کند و ابتدای بزرگسالی به اوج خود می رسد و بعد از چند سال پایدار بودن میزان تستوسترون از اوایل میانسالی شروع به پایین آمدن تدریجی می کند. از آنجایی که میزان کاهش تستوسترون، فقط یک درصد در سال است، در اغلب مردان در سنین بالا میزان تستوسترون در حد طبیعی باقی می ماند اما هر عاملی که سرعت کاهش تستوسترون را شدت بخشد، می تواند برخی از مردان را دچار کمبود این هورمون کند. چاقی یکی از عواملی است که میزان تستوسترون را پایین می آورد. یک بررسی که در سال ۲۰۰۷ میلادی روی ۱۶۶۷ مرد در سنین ۴۰ و بالاتر انجام شد، نشان داد به ازای هر یک دهم افزایش در میزان شاخص توده بدنی ۲ درصد از میزان تستوسترون کاسته می شود. یک بررسی دیگر در سال ۲۰۰۸ میلادی روی ۱۸۶۲ مرد در سنین ۳۰ و بالاتر نشان داد دور کمر نسبت به شاخص توده بدنی ارتباط نزدیک تری با کاهش تستوسترون دارد. نتایج نشان داد هر سانتی متر افزایش دور کمر احتمال کاهش تستوسترون در مردان را تا ۷۵ درصد افزایش می دهد. در مجموع اندازه دور کمر قوی ترین عامل واحد پیش بینی کننده بروز علائم کمبود تستوسترون بود. بالاخره یک بررسی در استرالیا نشان داد تقریبا از هر ۷ مرد چاق، ۱ مرد ممکن است از درمان جایگزینی تستوسترون سود ببرد که ۴ برابر میزان سودمندی این هورمون در مردان غیر چاق است.

 

چاقی و اختلال نعوظ

تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان و اختلال نعوظ :

گرچه مردان دچار اختلال نعوظ اغلب کاهش میزان تستوسترون را مسئول این عارضه می دانند، فقط در ۳ درصد موارد اختلال نعوظ افت تستوسترون خون وجود دارد. یک بررسی در دانشگاه هاروارد نشان داد در مرد با دور کمر ۱۰۶ / ۵ سانتی متر نسبت به مرد با دور کمر ۸۱ سانتی متر احتمال اختلال نعوظ ۲ برابر بیشتر است و یک بررسی در کالیفرنیا نشان داد شاخص توده بدنی معادل ۲۸ (که به معنای داشتن اضافه وزن و نه چاقی است) احتمال دچار شدن مردان به اختلال نعوظ را بیش از ۹۰ درصد بالا می برد. گرچه این بررسی ها رابطه میان چاقی و اختلال نعوظ را نشان می دهند، باید ثابت کرد کاهش وزن می تواند این اختلال را برطرف کند. پژوهشگران در ماساچوست آمریکا نشان دادند کاهش وزن در افراد دچار اضافه وزن واقعا می تواند اختلال نعوظ را بهبود بخشد. دانشمندان ایتالیایی هم در یک بررسی به طور تصادفی ۱۱۰ مرد چاق مبتلا به اختلال نعوظ را به ۲ گروه تقسیم کردند؛ یک گروه با رژیم گرفتن و برنامه ورزشی درمان شدند و در گروه دیگر فقط مراقبت های معمول ادامه یافت. پس از ۲ سال در بیش از ۳۰ درصد مردان گروه رژیم غذایی و ورزش، بدون هیچ دارویی اختلال نعوظ برطرف شد، اما در گروه مراقبت های معمول کمتر از ۶ درصد مردان بهبود پیدا کرده بودند. مردانی که بیشترین وزن را کم کرده بودند، بهترین وضعیت را از لحاظ برطرف شدن اختلال جنسی شان در برخورد با شریک جنسی پیدا کرده اند.

تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان و باروری و تولید مثل :

چاقی نه تنها فعالیت جنسی مردان را مختل می کند، به باروری آنها هم آسیب می زند. در یک بررسی در آمریکا معلوم شد میان چاقی و کاهش تعداد اسپرم ها و کاهش حرکت آنها رابطه وجود دارد. دانشمندان آلمانی در مردان میان ۲۰ تا ۳۰ سال به نتایج مشابهی رسیدند.

تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان و سنگ کلیه :

اختلال نعوظ ضربه روانی بزرگی برای مرد و همسرش است. در مقابل سنگ کلیه گرچه مشکلی در رابطه عاطفی ایجاد نمی کند، اما باعث بروز درد جسمی بسیار شدیدی می شود.
سنگ کلیه مردان را ۲ برابر بیشتر از زنان مبتلا می کند و چاقی خطر دچار شدن به سنگ کلیه را بالا می برد. پژوهش ها نشان داده اند کلیه های افراد دارای اضافه وزن مقدار بیشتری کلسیم و سایر ترکیبات شیمیایی سنگساز درون ادرار ترشح می کند و این افراد بیشتر در معرض خطر تشکیل سنگ قرار می گیرند.

 

بزرگی خوش خیم پروستات

تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان و بزرگی خوش خیم پروستات :

بزرگی خوش خیم پروستات با افزایش سن در مردان شایع تر می شود، اما در مردانی که چاقی شکمی دارند، شیوع آن حتی بیشتر است. پژوهشگران در آمریکا و چین با استفاده از سونوگرافی و ام آر آی نشان داده اند مردان با شکم های بزرگ تر، پروستات های بزرگ تری هم دارند.

 

تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان و آنتی ژن اختصاصی پروستات :

غده پروستات به علت معماها و تناقض های علمی ای که بر می انگیزد، مشهور است و در مورد رابطه چاقی و بزرگی پروستات هم به تناقضی برمی خوریم. اندازه گیری آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) در خون به عنوان آزمایشی ابتدایی برای کشف زودرس سرطان پروستات (غربالگری سرطان پروستات) به کار می رود. میزان این آنتی ژن در بزرگی خوش خیم پروستات هم در خون بالا می رود، اما در مقابل چاقی با اینکه باعث بزرگ شدن پروستات می شود، میزان این آنتی ژن را در خون کاهش می دهد. علت این است که چاقی حجم خون را بالا می برد و PSA درون این حجم اضافه شده رقیق تر می شود.
سرطان پروستات با توجه به اینکه چاقی میزان PSA را در خون پایین می آورد، ممکن است استفاده از اندازه گیری این شاخص برای شناسایی زودرس سرطان پروستات اشکال پیدا کند. به غیر از این مورد، چاقی به خودی خود اثر نابجایی بر زیست شناسی غده پروستات می گذارد. بررسی های متعدد نشان داده اند افزایش میزان چربی بدن مرد خطر دچار شدن او به سرطان پروستات را بالا می برد. همچنین چاقی احتمال گسترش یا متاستاز زودرس سرطان پروستات به بافت های دیگر بدن ورای این غده را بالا می برد و احتمال عود پس از درمان نیز افزایش می یابد. چاقی همچنین احتمال ایجاد عارضه بی اختیاری ادراری پس از برداشتن پروستات با جراحی را بالا می برد.

 

تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان و سرطان پروستات

تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان و سرطان پروستات :

شاید این موضوع به این دلیل باشد که مردان دارای اضافه وزن کمتر برای مراقبت های بهداشتی به پزشک مراجعه می کنند. ازطرف دیگر میزان PSA خون آنها نیز پایین تر است، بنابراین سرطان پروستات در آنها دیرتر تشخیص داده می شود اما در عین حال چاقی سوخت و ساز هورمونهای جنسی را هم تغییر می دهد و ممکن است بر رشد سرطان پروستات تاثیر بگذارد. از همه اینها مهم تر این است که چاقی تولید هورمونهای محرک رشد مانند انسولین و عامل رشد شبه انسولینی – ۱ (-IGf۱) را بالا می برد. هر دوی این هورمونها سرعت تکثیر سلولی را افزایش می دهند و میزان بالای (-IGf۱) در خون با افزایش خطر سرطان پروستات، سرطان روده بزرگ و سایر بدخیمی ها همراهی دارد.

سخن آخر

ممکن است تعداد افراد دچار اضافه وزن در جامعه آنقدر زیاد باشد که فکر کنید اضافه وزن عادی است، اما اضافه وزن پدیده ای طبیعی نیست. در واقع یکی از عواملی که باعث افزایش شیوع دیابت، فشار خون بالا، سکته مغزی، حمله قلبی و آرتروز شده، اضافه وزن و چاقی است و مردان چاق با مشکلات بیشتری از اختلال نعوظ گرفته تا بزرگی پروستات و سرطان پروستات مواجه می شوند. کاهش وزن مشکل اما امکان پذیر است.

راه حلی سریعی برای رفع چاقی وجود ندارد، اما راه حل های تدریجی وجود دارند :

مصرف رژیم غذایی که کالری کمتری داشته باشد و ورزش کردن برای اینکه کالری های بیشتری بسوزانید. راه مردانه برای کاهش وزن شما همین راه است و زمان شروع آن همین حالا. هنگامی که موضوع بهبود سلامتتان مطرح است، درنگ نکنید.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

سلامت جنسی

چرا رابطه‌ی جنسی وابستگی می‌آورد؟

منتشر شده

روی

به وسیله

طی سال‌ها رابطه‌ی جنسی با همسر سابقم باعث شده کارهای احمقانه‌ای بکنم. مثل وارد شدن به روابطی که هیچ برنامه‌ای برای‌شان نداشته‌ام، فقط به این دلیل که به‌خاطر رابطه‌جنسی‌ به او وابسته شده بودم. البته دلیلش این نبود که آن رابطه‌ی جنسی آنقدر هوش از سرم پرانده بود که نمی‌توانستم دست از آن فرد بکشم ولی به‌این خاطر که آن رابطه‌جنسی مغزم را فریب داده بود که از آن آدم بهتر روی زمین پیدا نمی‌شود. من اسم این پدیده را «دیوانگیِ ناشی از رابطه‌ی جنسی» می‌گذارم. این پدیده زمانی اتفاق می‌افتد که بعد از ایجاد رابطه‌ی جنسی با یک فرد جدید، ذهن منطقی‌تان مغلوب ذهن احساسی‌تان می‌شود. ولی چرا رابطه‌ی جنسی وابستگی‌ای اینچنینی ایجاد می‌کند؟

دو سال تمام طول کشید تا اینکه ذهن منطقی‌ام بتواند در جنگ پیروز شود و آن فرد را کنار بگذارم. بااین‌حال بااین‌که می‌دانستم آن رابطه هیچ‌وقت به هیچ‌کجا نمی‌رسد، قلبم شکسته بود. با خودم می‌گفتم چطور می‌توانم این احساسات را به فرد دیگری هم پیدا کنم؟ همه چیز افتضاح بود. ولی بعد از بیرون کردن کامل او از ذهنم خیلی طول نکشید که بتوانم درک کنم چقدر آن رابطه برایم مضر بوده است.

بعد از اینکه از شرِ طلسم آن رابطه‌ی جنسی خلاص شدم نمی‌فهمیدم که چرا زودتر خودم را از آن رابطه بیرون نکشیده‌ام. اوایل به‌خاطر حماقتم خودم را سرزنش می‌کردم ولی بعد برایم مشخص شد که منطق هیچ قدرتی در چنین شرایطی ندارد. همه چیز به شیمی مغز برمی‌گردد.

۱. هورمون عشق واقعیت دارد – و خیلی هم قدرتمند است. 

آیا هر زمان که با فردی جدید وارد رابطه ی جنسی می‌شوید، حتی اگر از قبل تصور نمی‌کردید به درد رابطه‌ی جدی با هم بخورید، وابسته می‌شوید؟ خودتان را سرزنش نکنید؛ مقصر هورمون اوکسی‌توسین است که طی رابطه‌جنسی تولید شده و در بدنتان پخش می‌شود و باعث می‌شود بخواهید کنار آن فرد بمانید. اوکسی‌توسین همچنین به ایجاد پیوندهای متعهدانه بین زوج‌ها هم کمک می‌کند و بین افراد حس اعتماد به وجود می‌آورد. به عبارت دیگر، مغزتان شما را به بازی گرفته است.

البته ازآنجاکه زندگی هیچ‌وقت عادلانه نیست، اوکسی‌توسین در مغز زنان بسیار بیشتر از مغز مردان ترشح می‌شود و به همین دلیل است که زنان بیشتر از مردان بعد از رابطه‌ی جنسی دچار وابستگی می‌شوند.

۲. قسمتی از مغز در زمان اوج لذت‌جنسی خاموش می‌شود. 

اگر تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که اوج لذت‌جنسی دیوانه‌تان می‌کند، چندان هم اشتباه فکر نکرده‌اید. اینطور که پیداست قشر اوربیتوفرناتال مغز طی اوج لذت‌جنسی خاموش می‌شود. ولی چرا این مسئله مهم است؟ به این قسمت از مغز صدای منطق گفته می‌شود و کنترل‌کننده‌ی رفتار است.

۳. عشق اعتیادآور است. 

شده تابه‌حال دوستی داشته باشید که فکر می کند به عشق اعتیاد دارد (شاید هم آن دوست خودتان باشید)؟ این افراد معمولاً از رابطه‌ای به رابطه‌ی دیگر می‌روند، رابطه‌هایی که هیچ‌کدام به دردشان نمی‌خورند. این افراد ممکن است از نوعی اعتیاد رنج ببرند. به آن اعتیاد به اوکسی‌توسین می‌گویند و مشکل‌شان کاملاً جدی است. اوکسی‌توسین بخش پاداش در مغز را فعال کرده و نوعی حس شادی ایجاد می‌کند. درواقع، درست همان قسمت از مغز را فعال می‌کند که هروئین فعال می‌کند. این چرخه‌ی پاداش می‌تواند اعتیادی واقعی به واکنش نورولوژیکی به عشق ایجاد کند.

خُب الان دیگر همه چیز را می‌دانید. می‌دانم وقتی به موضوع خیلی علمی نگاه می‌کنید از بارِ عاشقانه بودن رابطه کم می‌کند ولی از طرفی هم وقتی بدانید این چیزی نیست که در کنترل‌تان باشد یک نفس راحت می‌کشید. این مغز و آن هورمون‌های مزاحم‌اند که شما  را وارد این داستان می‌کنند. بنابراین بااینکه نمی‌توانید جلوی وابسته شدن خودتان را بگیرید، دست‌کم می‌توانید بفهمید که چه اتفاقی دارد می‌افتد. و دانایی (درمورد اینکه چطور به دام نیفتید) توانایی است.

ادامه ی خواندن

سلامت جنسی

کاندوم چیست؟ + علت حساسیت به کاندوم را بدانید

منتشر شده

روی

به وسیله

کاندوم یکی از ابزارهای ضروری برای پیشگیری از بارداری است که بعضی زنان و مردان به آن حساسیت دارند، در این مطلب نکات مهمی در مورد حساسیت به کاندوم بیان می شوند

 آلرژی به کاندوم و علت آن

اگر بعد از اتمام رابطه جنسی دچار خارش مداوم و بی دلیل می شوید، می تواند به خاطر حساسیت به کاندوم باشد. خارش ممکن است بر اثر واکنش حساسیتی به کاندوم یا هر ماده دیگری که در زمان برقراری رابطه جنسی مورد استفاده قرار داده اید، بروز کند. گرچه ممکن است به هر کاندومی حساسیت داشته باشید، اما کاندوم با جنس لاتکس رایج ترین نوع حساسیت زاست.

در اکثر مواقع حساسیت به لاتکس به مرور زمان و بعد از بارها قرار گرفتن در معرض این ماده بروز می کند. به علاوه حساسیت به لاتکس در بین کارمندان بیمارستان ها و مراکز مراقبتی بیشتر است. در ادامه با جزئیات بیشتری به مسئله حساسیت به کاندوم پرداخته می شود.

نشانه های حساسیت به کاندوم

در اکثر موارد افرادی که به لاتکس یا سایر مواد حساسیت دارند، دچار یک واکنش موضعی می شوند. به این معنا که علائم حساسیت تنها در محلی که پوست به طور مستقیم با لاتکس یا کاندوم تماس داشته واکنش نشان می دهد.

نشانه های واکنش حساسیتی موضعی به کاندوم عبارتند از:

خارش

قرمزی

برآمدگی

التهاب

کهیر

جوش های پوستی

در موارد حساسیت شدید یک واکنش کلی در بدن یا یک واکنش سیستمیک بروز می کند. خانم ها بیشتر در معرض واکنش حساسیتی سیستمیک هستند. علت حساسیت بیشتر خانم ها به لاتکس این است که غشاهای مخاطی واژن پروتئین های لاتکس را سریعتر از غشاهای آلت تناسلی جذب می کنند.

نشانه های واکنش حساسیتی سیستمیک عبارتند از: 

کهیر در بخش هایی که با کاندوم تماس نداشتند

التهاب در بخش هایی که با کاندوم تماس نداشتند

آبریزش بینی یا گرفتگی بینی

آبریزش چشم

خارش گلو

گر گرفتن صورت

در موارد نادر حساسیت به کاندوم ممکن است منجر به بروز آنافیلاکسی شود. آنافیلاکسی یک واکنش حساسیتی کشنده است. در صورت بروز هر یک از موارد زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

مشکل تنفسی

مشکل در بلع

التهاب دهان، گلو یا صورت

چرا حساسیت به کاندوم بروز می کند؟

لاتکس طبیعی – که رنگ آن با لاتکس مصنوعی متفاوت است – حاوی پروتئین های زیادی است که گفته می شود منجر به بروز واکنش های حساسیتی می شوند.

اگر به لاتکس حساسیت دارید، سیستم ایمنی این پروتئین ها را به عنوان مهاجم مضر در نظر می گیرد و آنتی بادی هایی برای مقابله با آنها آزاد می کند. این پاسخ ایمنی منجر به خارش، التهاب یا سایر علائم حساسیتی می شود.

طبق بررسی هایی که در سال ۲۰۰۲ انجام شد، حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد افراد مبتلا به حساسیت به لاتکس به برخی غذاها نیز حساسیت دارند. برخی غذاهای گیاهی حاوی پروتئین هایی هستند که از لحاظ ساختاری شبیه به پروتئین های موجود در لاتکس می باشند. به این ترتیب این غذاها نیز ممکن است سیستم ایمنی را تحریک کنند.

اگر به موارد زیر حساسیت داشته باشید، بیشتر در معرض حساسیت به لاتکس و کاندوم خواهید بود:

آووکادو

موز

کیوی

شاه بلوط

گوجه فرنگی

فلفل دلمه ای

سیب زمینی

گرچه حساسیت به لاتکس رایج ترین نوع حساسیت است، اما احتمال حساسیت داشتن به سایر انواع کاندوم ها نیز وجود دارد. به هرحال واکنش حساسیتی به شکل مشابه بروز می کند، اگر کاندوم مورد استفاده حاوی یک یا چند ترکیب تحریک کننده و حساسیت زا باشد، سیستم ایمنی آنتی بادی هایی را آزاد خواهد رکرد که با آنها مقابله کنند. این امر منجر به بروز واکنش حساسیتی موضعی یا کلی در بدن خواهد شد.

در موارد نادر حساسیت به کاندوم ممکن است منجر به بروز آنافیلاکسی شود‎

در صورت حساسیت به کاندوم چه باید کرد؟

گر چه اکثر کاندوم ها با لاتکس ساخته شده اند، اما جایگزین هایی نیز وجود دارد. در مورد حساسیت خود با پزشک مشورت کنید و بهترین نوع کاندومی را انتخاب کنید که حاوی لاتکس نیست.

انواع کاندوم

کاندوم پلی اورتان Polyurethane را امتحان کنید

کاندوم های از جنس پلی اورتان به طور موثر از بارداری جلوگیری می کنند و از هر دو نفر در مقابل بیماری های مقاربتی محافظت می کنند. این کاندوم ها هم در نوع زنانه و هم مردانه وجود دارند.

پلی اورتان از لاتکس نازکتر است. این کاندوم ها به خوبی گرما را هدایت می کنند، بنابراین حس فرد نسبت به این کاندوم ها طبیعی است.

اما کاندوم های پلی اورتان خاصیت کشسانی کاندوم های لاتکس را ندارند، بنابراین ممکن است به خوبی کاندوم های لاتکس آلت را پوشش نمی دهند و احتمال خارج شدن آلت یا پارگی این کاندوم ها وجود دارد.

بر خلاف سایر گزینه ها، کاندوم های پلی اورتان با بیشتر لوبریکانت ها سازگار هستند، از جمله لوبریکانت های زیر:

روغنی

سیلیکون

آب

کاندوم های پلی ایزوپرون Polyisoprene

این کاندوم ها جدیدترین نوع در انواع غیر لاتکسی هستند. برخی افراد این نوع کاندوم ها را به انواع لاتکسی آن ترجیح می دهند.

پلی ایزوپرون نوعی پلاستیک مصنوعی است که گرما را بهتر از لاتکس هدایت می کند و فرد احساس بهتری خواهد داشت. به علاوه خاصیت کشسانی آن از پلی اورتان نیز بهتر است.

کاندوم های پلی ایزوپرون از بارداری و انتقال بیماری های مقاربتی جلوگیری می کنند، اما این کاندوم ها فقط از نوع مردانه موجود هستند. این کاندوم ها با لوبریکانت های بر مبنای آب یا سیلیکونی مورد استفاده قرار می گیرند.

کاندوم های پوست بره Lambskin

این نوع کاندوم ها مدت ها قبل و پیش از ورود کاندوم های لاتکس مورد استفاده قرار می گرفتند. کاندوم پوست بره از غشا روده بره ساخته شده اند و کاملا طبیعی هستند. این امر حساسیت را تشدید می کند و بسیاری از مصرف کنندگان می گویند نمی توانند کاندوم را احساس کنند.

با این حال کاندوم پوست بره متخلخل است و در نتیجه ویروس ها از طریق آن عبور می کنند. گرچه این کاندوم ها از بارداری به شکل موثری پیشگیری می کنند، اما در پیشگیری از انتقال بیماری های مقاربتی خیلی موثر نیستند. این کاندوم ها به زوج هایی توصیه می شود که مورد آزمایشات مختلف بیماری های مقاربتی قرار گرفته اند و جواب آزمایش منفی بوده است.

مسئله دیگر این است که کاندوم پوست بره فقط در نوع مردانه موجود است.

حساسیت به لوبریکانت ها

لوبریکانت ها برای بهبود رابطه جنسی و افزایش لذت جنسی استفاده می شوند، اما این روان کننده ها حاوی مواد شیمیایی و نگهدارنده های مختلف هستند که باعث تحریک و حساسیت می شوند. این مواد عبارتند از گلیسیرین، پارابن و پروپیلین گلیکول.

علاوه بر تحریک و خارش، این ترکیبات باعث رشد بی رویه باکتری ها می شوند. رشد باکتری ها منجر به عفونت قارچی یا واژینوس باکتریال می شود.

افراد کمی هستند که به ترکیبات موجود در لوبریکانت ها توجه می کنند. با این حال اگر شما دچار حساسیت و تحریک شده اید یا عفونت های مداوم را تجربه می کنید، بهتر است به دنبال یک لوبریکانت طبیعی باشید.

لوبریکانت های طبیعی با انواع کاندوم ها سازگار نیستند، بنابراین قبل از استفاده حتما لوبریکات و کاندوم را مورد بررسی و مطالعه قرار دهید.

چه زمانی برای حساسیت به کاندوم به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر علائم مربوط به حساسیت به کاندوم بیشتر از یک یا دو روز طول کشید – یا حتی با وجود استفاده از روش های جایگزین هم تداوم پیدا کرد – به پزشک مراجعه کنید. علائم به وجود آمده ممکن است مربوط به عفونت یا سایر مشکلات پزشکی باشند.

پزشک از طریق معاینه یا انجام آزمایش های ضروری می تواند علت مشکل به وجود آمده و احتمال بیماری مقاربتی را مشخص کند. در اکثر موارد عفونت های واژینال با آنتی بیوتیک برطرف می شوند، اما اگر درمان نشوند پیامدهای زیادی از جمله ناباروری را در پی خواهند داشت.

ادامه ی خواندن

سلامت جنسی

هر چیزی درباره زنان و رابطه جنسی می دانید اشتباه است

منتشر شده

روی

به وسیله

چندین قرن است که مردان از خود می پرسند زنان در رابطه جنسی چه می خواهند؟ شاید فکر کنیم تا به حال که سال ۲۰۱۸ است باید جواب درستی برای این سوال پیدا کرده باشم ولی در واقع این طور نیست.

مقاله ای جدید ادعا می کند زنان بیشتر خیانت می کنند ولی چرا؟

چندین قرن است که مردان از خود می پرسند زنان در رابطه جنسی چه می خواهند؟ شاید فکر کنیم تا به حال که سال ۲۰۱۸ است باید جواب درستی برای این سوال پیدا کرده باشم ولی در واقع این طور نیست.

حجم زیاد جستجوهای گوگل برای ارگاسم زنان یا محل کلیتوریس به وضوح این مشکل را نشان می دهد.

ونزدی مارتین  Wednesday Martin  نویسنده کتاب ، نادرست Untrue ، معتقد است که این مشکل تقصیر مردان نیست. مشکل اینجاست که هر چیزی مردان درباره جنس مذکر و مونث آموخته اند از همان ابتدا اشتباه بوده است.

او در کتاب خود بیان می کند تقریبا تمام باورهای ما درباه زنان، شهوت و خیانت میدانیم اشتباه است. علم جدید چگونه می تواند ما را از این مشکل برهاند؟

مارتین می گوید که این اشتباه یک مشکل فرهنگی است از همان ابتدا به ما آموخته اند که مردان به طور طبیعی شهوت بیشتری داشته و تمایلشان به رابطه جنسی بیشتر است. به ما گفته اند تک همسری برای مردان سخت تر است و مردان بیش تر از زنان به تازگی و تنوع جنسی اهمیت می دهند ولی زمانی که شروع به تحقیق و سوال از کارشناسان کردم باورهای من کلا زیر و رو شدند.

خیانت زنان رو به افزایش است

از لحاظ تاریخی محققان معتقدند که مردان بیشتر از زنان خیانت می کنند. ولی مطالعه ای که در ژانویه ۲۰۱۸ منتشر شد نشان داد که اغلب زنان آمریکایی بینن ۱۸ تا ۲۹ سال گفته اند که به شریک جنسیشان خیانت کرده اند. داده های مرکز تحقیقات عمومی اجتماعی مرکز تحقیقات ملی در سال ۲۰۱۳ نشان دادها ست زنان متاهل ۴۰ درصد بیشتر از سال ۱۹۹۰ مرتکب خیانت شده اند و از این لحاظ فاصله چندانی بین زنان و مردان تا دهه ۵۰ سالگی عمرشان وجود ندارد.

بهترین رابطه جنسی

زنان زودتر از رابطه جنسی با یک شریک طولانی مدت خسته می شوند‎

روابط بلند مدت برای زنان بسیار سخت تر از مردان است

به نظر مارتین میل جنسی در یک رابطه طولانی مدت کاهش پیدا می کند. برخلاف عقیده عموم که  تصور می کنند مردان به سادگی از یک رابطه خسته می شوند ولی در واقع مردان اگر به طور منظم با همسرشان رابطه جنسی داشته باشند کاملا از داشتن یک رابطه طولانی مدت احساس رضایت می کنند و برعکس زنانی که در یک رابطه طولانی مدت هستند احساس نارضایتی بیشتری از رابطه طولانی مدت و رابطه جنسی شان دارند.

در حالی که بسیاری بر این باورند که دلیل آن تمایل ذاتی کمتر زنان نسبت به مردان است ولی باید بگویم حقیقت این است که زنان زودتر از رابطه جنسی با یک شریک طولانی مدت خسته می شوند بنابراین تک همسری برای زنان سخت تر از مردان است.

زنان با بدن خود تحریک می شوند

مارتا مانا Marta Meana محققی است که در این زمینه به مارتین کمک کرده است و یک سوال مشترک از زنان و مردان پرسیده است. آیا با خودتان رابطه جنسی داشته اید؟

پاسخ مردان به این سوال این بود که : نمیدانم در چه موردی صحبت می کنید. ولی زنان پاسخ مثبت داده بودند. شاید برای مردان جالب باشد که بدانند: زنان در طول رابطه جنسی با بدن خود تحریک می شوند و رضایت جنسی زنان بستگی به رضایت از جسم خودشان دارد حتی بیشتر از مردان. باید بدانید زنان در رابطه جنسی فقط به دنبال ارتباط عاطفی یا صمیمیت نیستند. زنان با مشاهده اندام جنسی یا حساس خود که در حال رابطه جنسی هستند، تحریک می شوند.

برای این منظور در صورت تمایل شریک جنسیتان می توانید از آینه استفاده کنید. لباس زیر های جذاب زنانه هم باعث می شود تصویری که زن از خودش می بیند برایش جذاب تر بوده و این حس را به او بدهد که توانایی تحریک شوهرش را دارد ضمن این که مشاهده خود در یک لباس زیر زیبا روبروی آینه باعث تحریک خودش هم می شود.

زنان هم نعوظ دارند

اکثر مردم فکر می کنند که کلیتوریس تنها یک دکمه کوچک است که میتوانند با چشمان خود ببینند ولی با تصویر برداری مشخص شده است که کلیتوریس می تواند تا ۱۰۰ برابر بزرگ شود. این بافت نعوظ پیدا کرده اطراف مجرای ادرار شماست و بافت اسفنجی ای که بین واژن و مقعد وجود دارد و به نام پرینه شناخته می شود. تمام این ناحیه نعوظ پیدا کرده باعث لذت بیشتر شما خواهد شد. بسیاری از افراد به خصوص مردان چنین اطلاعاتی ندارند.

زنان هم نعوظ صبحگاهی دارند

زنان هم هر روز صبح با کلیتوریس سفت شده از خواب بیدار می شوند که اغلب افراد اطلاعی از آن ندارند و توجهی به آن نمی کنند.

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

به مناسبت ۳۱ اکتبر جشن هالووین | عکس های دیدنی از گریم جشن هالووین

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۸) از اعتراض هنرمندان به پخش نشدن ۹۰ تا توصیه شیلا خداداد  به نگاه کردن!!!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

واکنش جالب افراد مشهور به حضور پرسپولیس در فینال آسیا | از مهناز افشار و شوهر استقلالی اش تا مهراوه شریفی نیا!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۹) از ترانه علیدوستی در ژاپن تا بهنوش طباطبایی در نمایشگاه بزرگمهر حسین پور!!!

احادیث و سخن بزرگان3 هفته پیش

احادیث تصویری در باب سبک زندگی

کلیپ دیدنی‌ خواندنی‌3 هفته پیش

جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (۱۰۹)

چهره‌ها و عکس‌ها4 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۴) از خاطره ویدا جوان و سانسورچی تا سنگ تمام شیلا خداداد برای تولد همسرش!!!

چهره‌ها و عکس‌ها4 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۷) از مهناز افشار در گرگان تا مدلینگ بهنوش طباطبایی!!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۵) از الناز شاکردوست در یک جای خطرناک تا مهناز افشار و آهو خانم !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 ماه پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۶) از سمانه پاکدل و قشنگی های پاییز تا شهاب حسینی و خانواده !!!

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com