با ما ارتباط برقرار کن

تحصیل و امتحانات

برای جبران وضعیت تحصیلی خود چه کنیم؟

منتشر شده

روی

اگر شما نیز جزو دانش آموزانی هستید که در طول سال تحصیلی افت چشمگیری داشته اید و اکنون به دنبال جبران وضعیت تحصیلی خود در آخر ترم هستید .در این بخش شما را با روش هایی برای بهبود وضعیت تحصیلی آشنا می کنیم که امیدواریم با بکارگیری این روش ها موفقیت بیشتری کسب کنید.

پیشنهادهایی برای جبران وضعیت تحصیلی

پسری ۱۶ ساله ام. در امتحانات میان ترمم نمرات پایینی گرفتم و برگه هایی را که مدرسه داده بود تا به والدینم بدهم، به آن ها ندادم. می خواهم برای آخر ترم جبران کنم. رشته ام انسانی است. واقعا احساس می کنم خنگم! روزی ۲یا ۳ساعت درس می خوانم ولی بی فایده است.
مخاطب گرامی، اشتباهات شما شامل چند مرحله است. اول این که دانش آموزی در سن و مقطع تحصیلی شما، به طور قطع نباید انتظار داشته باشد با روزی ۲یا ۳ساعت مطالعه به نتیجه مطلوبی دست پیدا کند. دوم این که داشتن رابطه صمیمی با خانواده در سن شما ضروری است و این که شما از ابتدای سال، نمرات کلاسی خود را به خانواده نشان نداده اید، اشتباه بزرگی بوده و باعث شده است آن ها نتوانند به بهبود وضعیت شما کمک کنند. با این حال، این که تصمیم گرفته اید برای جبران وضعیت تحصیلی خود در امتحانات آخر سال، تلاش کنید، قابل تقدیر است. در این زمینه، پیشنهادهایی خدمت تان مطرح می شود.

برنامه درسی بریزید
با توجه به برنامه هفتگی مدرسه، برای خودتان برنامه درسی تنظیم کنید. در این زمینه می توانید از یک مشاور تحصیلی کمک بگیرید، توجه داشته باشید مهم این است که خود را متعهد و ملزم به اجرای آن برنامه کنید. همچنین در پایان هر روز ،خود را ارزیابی و نقاط مثبت و منفی عملکرد خود را یادداشت کنید. توجه داشته باشید بدون برنامه، هیچ گاه موفق نخواهید شد.

از ظرفیت روزهای تعطیل کمک بگیرید
با توجه به پشت سر گذاشتن امتحانات ترم اول و شناسایی نقاط ضعف خودتان، برای دروسی که ضعیف هستید، وقت بیشتری را اختصاص دهید. در این بین می توانید در روزهای تعطیل، نیمه اول کتاب های درسی را مرور کنید و به حل نمونه سؤالات امتحانی بپردازید.

جبران وضعیت تحصیلی

روش های ساده برای جبران وضعیت تحصیلی

ستون مشاوره تحصیلی را حتما بخوانید
چون شما دانش آموز رشته انسانی هستید و اغلب دروس در این رشته ماهیت حفظی دارند، برای جلوگیری از فراموشی مطالب، زمان های کوتاهی را در طول روز به مرور مطالب بپردازید. از شما می خواهم که به مسئله مرور توجه ویژه ای داشته باشید. همچنین از ستونی که هر پنج شنبه در همین صفحه به نام «مشاوره تحصیلی» چاپ می شود برای یادگیری اصول یادداشت برداری کمک بگیرید.

نگران نباشید و تلاش کنید
در صورتی که در محیط منزل در این ایام، شرایط مناسبی برای درس خواندن فراهم نیست، می توانید از سالن های مطالعه یا کتابخانه ها استفاده کنید. در ضمن تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای برطرف کردن عقب ماندگی های طول سال و تمرین و تسلط بیشتر بر دروس است. نگران نباشید و با امید و اعتماد به نفس به ادامه مسیر نگاه کنید.

سبک مطالعه ای را که برای تان مناسب تر است، پیدا کنید

درست است دانستن این مطلب که «زمان هایتان را چگونه سپری می کنید» برای ایجاد یک برنامه ریزی درسی خوب مهم است؛ اما در عین حال اینکه دقیقا بدانید کدام شیوه و سبک مطالعاتی برای شما مناسب تر است موضوع مهم تری است. همین طور به شما کمک می کند تا زمان هایی را که به طور معمول به هدر می رفته است کشف و از آنها برای مطالعه استفاده کنید. از خودتان چند سؤال بپرسید:

  • آیا شما جزو کسانی هستید که یادگیری شنیداری تان بهتر است؟ اگر این طور باشد، می توانید از زمان هایی که مشغول رانندگی هستید یا اوقاتی که در حال ورزش یا پیاده روی هستید هم استفاده کنید.
  • آیا شما به لحاظ بصری راندمان بهتری در یادگیری دارید؟ با مرور تصاویر یا دیدن فیلم بهتر مطالب را می فهمید و به خاطر می سپارید؟ اگر این طور است سعی کنید از طریق دیدن فیلم های مرتبط با مطالبی که باید بیاموزید، هم آموزش ببینید و هم سرگرم شوید.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

تحصیل و امتحانات

بهترین صبحانه مقوی برای دانش آموز | صبحانه خوشمزه برای دانش آموز

منتشر شده

روی

به وسیله

بهترین صبحانه مقوی برای دانش آموز

همینطور که بارها شنیده اید صبحانه نقش مهمی در یادگیری و سلامتی دانش آموز و کودک دارد. صبحانه مقوی و خوشمزه را چگونه آماده کنیم که کودک یا دانش آموز دوست داشته باشد.

 

در اینجا شما درباره صبحانه مقوی و کامل اطلاعات مهمی آموزش خواهیم دید و در آخر ۱۰ نمونه از بهترین و خوشمزه ترین صبحانه برای دانش آموز را به شما معرفی خواهیم نمود.

 

چه مواد غذایی برای صبحانه کودک مورد نیاز است ؟

 

 بهترین صبحانه مقوی :

تنوع در مواد صبحانه سبب جلب کودک به مصرف صبحانه میشود و این روش در سنین بالاتر هم رغبت افراد رابه صرف صبحانه افزایش می‌دهد.

 

نان بعنوان منبع تامین انرژی؛ عدسی، پنیر یا تخم مرغ بعنوان یک منبع پروتئین و شیر برای تامین پروتئین، کلسیم، فسفر و بعضی از انواع ویتامین های‌ گروه b و ویتامین a است که در وعده صبحانه دانش آموزان، باید گنجانیده شود.

 

به گزارش مجله دوستم یک واحد پروتئین، در وعده غذایی صبحانه به منظور تأمین سوخت مورد نیاز بدن تأمین میگردد، که منبع پروتئین عمدتا در گروه لبنیات وجوددارد. پنیر، پروتئین مرغوب و با مقدار مناسب دارد. با این‌که  تخم مرغ حاوی کلسترول است اما مواد مغذی فراوانی در ان مانند ویتامین ب، فسفر، گوگرد و … نیز وجوددارد.

 

مصرف کره نیز به شرط رعایت تعادل و نداشتن اضافه وزن مانعی ندارد. کره همراه مربا، عسل و خرما بخشی از انرژی مورد نیاز روزانه را تامین می‌نماید؛ کره منبع خوبی از ویتامین های‌ محلول در چربی مانند ویتامین a و d است. کره بادام زمینی نیز از نظر میزان پروتئین و کالری غنی است.

 

استفاده از انواع آب میوه طبیعی درکنار این موارد می تواند به تغییر ذائقه در زمان صرف غذا و افزایش تمایل به صرف صبحانه کمک کند. درنتیجه یک صبحانه کامل می تواند شامل نان یا غلات آماده صبحانه، یک لیوان شیر، تکه کوچکی پنیر یا کمی کره و یک قاشق کوچک مربا یا عسل و یک فنجان چای باشد.
بهترین صبحانه مقوی برای دانش آموز | صبحانه خوشمزه برای دانش آموز

نکاتی که مادران باید رعایت کنند:

  صبحانه را برای کودک جذاب نمایید؛ سعی کنید او ر ازودتر ازخواب بیدار سازید تا زمان کافی برای خوردن صبحانه داشته باشد. کودکان از این‌که لیوان و فنجان مخصوص خودرا داشته باشند، خوشحال میشوند. ان ها از این‌که نان تزیین شده ای رابا مقداری پنیر می‌خورند لذت می‌برند.

 

 
 – به کودک اجازه دهید تا در برنامه ریزی صبحانه کمکتان کند؛ اگر به او اجازه دهید که در تنظیم برنامه هفتگی صبحانه کمک کند ودر خریدن لوازم صبحانه شما را همراهی نماید، با علاقه بیشتری سر میز حاضر میشود.

 

در نوع غذاها تنوع داشته باشید و هرچند وقت یک بار خوردنی های‌ جدیدی رابه برنامه صبحانه اضافه کنید.

 

 – هنگام صرف صبحانه با کودک همراه باشید؛ حتی کودکان بزرگ‌تر نیز دوست دارند همراهی داشته باشند. اگر درآن لحظه اشتهای خوردن صبحانه راندارید لااقل هنگامیکه کودک صبحانه میخورد کنار او سر سفره بنشینید.

 

حضور خانواده درکنار کودک به هنگام صرف غذا عامل مهمی برای راغب شدن وی به صرف غذا است. تجربه ثابت کرده جمع خانوادگی و احساس آرامش حاصل از قرار گرفتن درکنار خانواده می تواند فاکتور مهمی برای برگشتن علاقه و انگیزه کودک به خوردن صبحانه شود. در نتیجه محیط اجتماعی تأثیر بسزایی در میزان اشتهای کودکان دارد.

بهترین صبحانه مقوی برای دانش آموز | صبحانه خوشمزه برای دانش آموز

صبحانه خوشمزه برای دانش آموز

۱. پنکیک خانگی

بجای خرید محصولات صنعتی که اغلب با مواد نگه‌دارنده همراهند، خودتان دست بکار شوید. هیچ چیز جای یک پنکیک خانگی را نمی گیرد.

 

مخلوط آرد، تخم‌مرغ و شیر هنگام سرخ شدن در تابه، بوی خوشایندی دارد که اشتهای هر شخصی را باز میکند. چه بهتر که روی ان عسل، شیره انگور یا میوه‌های‌ فصل بریزید تا بچه‌ها این صبحانه مقوی رابا لذت بیشتری بخورند.

 

۲. سالاد میوه‌های تازه با عسل

ما پیشنهاد می کنیم روی میز صبحانه‌تان همیشه یک بشقاب میوه پوست‌کنده کنار بگذارید. اینکار، خوردن میوه را برای بچه‌ها آسان‌تر میکند و توجه‌شان جلب خواهد شد.

 

علاوه بر ان؛ شما با درست کردن یک سالاد میوه میتوانید مخلوطی از ویتامین‌ها را دریک کاسه جمع کنید ودر آخر این‌که شربت پرتقال، آلبالو یا عسل می تواند طعم تازه‌ای به سالاد میوه شما اضافه کند.

 

۳. تست وانیلی فرانسوی

این نان یک گزینه ساده و هیجان‌انگیز برای یک صبحانه خوشمزه و سالم است. کافی است در حین دیگر کارهای‌تان، نان تست رابه ۳۰ثانیه در مخلوطی از دو شماره تخم‌مرغ، نصف لیوان شیر، کمی وانیل و شکر نگه دارید.

 

بعد از ان کف یک تابه را چرب کنید و نان‌ها را در ان سرخ کنید تا طلایی شوند.در آخر پودر خوشبوی دارچین و عسل را فراموش نکنید.

 

۴. سیب پخته با دارچین، خامه و گردو

کافی است از شب قبل،چند سیب قرمز را پوست کنده و بگذارید خیلی آرام نیم‌پز شوند.قبل از سرو صبحانه، سیب ‌های‌ پخته را در ظرف بریزید و با یک قاشق خامه، دو شماره گردو، عسل و کمی پودر دارچین تزئین کنید. بی شک طعم و عطر مطبوع این صبحانه از فکرتان بیرون نمی رود.

 

۵. عدسی با تکه‌های سیب‌زمینی

این صبحانه مقوی را حتماً در برنامه‌تان بگنجانید. به یاد داشته باشید که بگذارید عدس‌ها خوب نرم شوند ودر آخر کمی آبلیمو چاشنی کار کنید.

 

۶. کورن فلکس و برشتوک همراه مغزها

بچه‌ها عاشق این صبحانه هستند. آماده کردن این صبحانه هیچ زمانی نمیبرد. فقط به یاد داشته باشید که برای بالا بردن ارزش غذایی این صبحانه میتوانید کشمش، بادام و میوه‌های‌ خشک‌شده رابه ان اضافه کنید. پیشنهاد استفاده از شیرهای طعم‌دار بجای شیرهای ساده هم بنظر هیجان‌انگیز میرسد. امتحانش کنید.

 

۷. نیمرو با شوید همراه خیارشور

بچه‌ها قبل از چشیدن طعم یک خوراک، ظاهر ان را میبینند. میتوانید تخم‌مرغ را در قالبی شبیه گل بشکنید تا نیمرو ظاهر هیجان‌انگیزی برای بچه‌ها داشته باشد. همراه کردن یک نیمرو با سبزی خوشبو، این صبحانه را خوش رنگ و بو میکند. بهتر است درکنار بشقاب صبحانه، خیارشور و گوجه هم بگذارید.

 

۸. خاگینه

از صبحانه‌های‌ سنتی کشورمان غافل نشوید. با آرد، تخم‌مرغ و شیر می توانید معجزه کنید. خاگینه یک خوراک مقوی و خوشمزه برای بچه‌هایی است که حوصله خوردن صبحانه ندارند، بنابر این باید بیشترین ارزش غذایی را در چند لقمه برای‌شان بگنجانید. پس فراموش نکنید که به ظاهر این خوراک برسید. روی خاگینه حتماً زنجبیل و پودر هل پخش کنید چون عطر فوق‌العاده‌ای به ان می‌بخشد.

 

۹. املت سیب‌زمینی شیرین

هیچ می دانستید املت شیرین با قطعه‌های‌ سیب‌زمینی سرخ‌شده، پیاز‌های‌ باریک خلال شده، تخم‌مرغ و کره چقدر میتواند هیجان‌انگیز باشد؟ حتماً این خوراک خوشمزه و آسان رابا عسل و پنیر چدار امتحان کنید؛ بی شک مشتری همیشگی‌اش خواهید شد. بنا به سلیقه و ذائقه‌تان میتوانید به مخلفات این املت اضافه کنید.

 

۱۰. اسموتی موز و شکلات

با موز و شکلات صبحانه می توانید به اسانی یک صبحانه مقوی و خوشمزه برای بچه‌ها درست کنید. خیلی وقت‌ها آن ها به موزهایی که حتی ذره‌ای از پوست‌شان لک سیاه دارد، لب نمی زنند اما وقتی آن ها را قطعه‌قطعه کرده و با شکلات صبحانه و شیر مخلوط می کنید، هیچ‌کس دلش نمی آید از خوردن ان صرف‌نظر کند. پس خیلی زود آستین‌ها را بالا بزنید و برای‌شان این صبحانه را آماده کنید. وقت زیادی نمیگیرد.

 

نکته آخر:

صبحانه کامل و مقوی و خوشمزه را همیشه جزوه وعده های غذایی اصلی خود بدانید و بدون صبحانه روز را شروع نکنید. راز سلامتی و تندرستی در صبحانه کامل و مقوی میباشد.

ادامه ی خواندن

تحصیل و امتحانات

چگونه از افت تحصیلی دانش آموزان جلوگیری کنیم؟

منتشر شده

روی

به وسیله

مریم غلامی روانشناس کودک و نوجوان درباره تاثیر اضطراب بر میزان تحصیلی دانش آموزان اظهار کرد: دانش آموزان و دانشجویان در رابطه با نتایج آزمون‌ها در هر مقطع تحصیلی نگرانی‌هایی را تجربه می‌کنند. در واقع داشتن اضطراب و دلهره در روزهای امتحان امری طبیعی است، اما با زیاد شدن غیرطبیعی این احساس ضررهای جبران ناپذیری به شخص وارد می‌شود.
وی با بیان اینکه اضطراب افکار را پراکنده و ذهن را مشوش می‌کند، افزود: اضطراب انسجام ذهن را به هم می‌ریزد و فرآیند یادگیری را کند می‌کند و سبب افت تحصیلی می‌شود.
این روانشناس با بیان اینکه استرس یک امر طبیعی است، گفت: استرس امری طبیعی است که از دوران کودکی تا پیری همراه فرد است و نمی‌توان از آن گریخت.
غلامی در خصوص اضطراب تحصیلی در دانش آموزان عنوان کرد: اضطراب تحصیلی نوعی دلهره‌ است که دانش‌آموز در مسائل مربوط به درس و مدرسه‌ و در فرآیند یادگیری با آن روبه‌رو می‌شود. این نوع اضطراب در کانون‌های مختلفی ایجاد و تشدید می‌شود که ممکن است اثرات غیرقابل جبرانی را بر کودک بگذارد.
وی در ادامه تصریح کرد: برای رهایی از اضطراب و افت تحصیلی بهتر است خانواده‌ها فرزندان خود را از امتحان و نمره خوب نترسانند و در این زمینه از مشاور و روانشناس کمک گیرند تا آن‌ها برای رفع این استرس راهکارهای مناسبی را به والدین ارائه دهند.

ادامه ی خواندن

تحصیل و امتحانات

آمادگی کودک برای مدرسه، نقش مهم والدین

منتشر شده

روی

به وسیله

وقتی ما پدر مادرها، کم سن و سال بودیم و باید به مدرسه می‌رفتیم سوالات زیادی ذهن‌مان را مشغول می‌کرد. دوست داشتیم بدانیم  معلم مان خوب است یا بد؟
دوستان سال قبل‌مان در مدرسه هستند یا نه؟ درس‌ها سخت است یا آسان؟ آن زمان‌ها هم گاهی از والدین یا خواهر و برادرهای بزرگ‌ترمان سوالاتی در باره مدرسه می‌پرسیدیم و بدین وسیله خودمان را آماده می‌کردیم.
اما روش منظم و علمی برای این آماده سازی وجود نداشت. اما اینک روش‌های علمی‌تری برای آماده کردن فرزندمان برای رفتن به مدرسه وجود دارد که لازم است با آنها آشنا شویم.
چون اگر کودکان از قبل آماده رفتن به مدرسه  شده باشند، راحت تر می‌توانند محیط مدرسه و تکالیف و درس‌ها را پذیرا باشند و خود را با وظایفی که در مدرسه به عهده آنها است، تطبیق ‌دهند و در نهایت هم فشار و استرس کمتری را تجربه می‌کنند و راحت‌تر با محیط جدید سازگار می‌شوند.
هر قدر کودکان ما راحت تر با مدرسه رفتن کنار بیایند خودمان هم با آرامش بیشتر و استرس کمتر این دوره از زندگی آنها را می‌گذرانیم و می‌توانیم برای ساعاتی که کودکان‌مان در منزل نیستند برنامه‌ریزی بهتری داشته و ساعات موثرتری را پشت سر بگذاریم. در نتیجه آمادگی کودک مان برای مدرسه رفتن نه تنها به سود او و مدرسه، که به سود خود ما هم هست.

آمادگی رفتن به مدرسه، معمولا چند حوزه را در بر می‌گیرد

اول این که فرزندان ما، دیدگاه مثبت‌تری در باره مدرسه و درس خواندن پیدا می‌کنند و مدرسه را جایی غریبه تلقی نکرده، بلکه آنجا را مکانی دوست داشتنی و امن تصور می‌کنند که می‌خواهند پایه موفقیت‌های آینده‌شان را در آنجا محکم کنند.
دوم این که می‌توانند با معلم و ناظم و مدیر مدرسه و کلا با سیستم اجرایی مدرسه، ارتباط بهتر و سازنده‌تری برقرار کرده، معلم خود را دوست بدارند و با او همکاری کنند.
سوم این که ارتباط موثرتر و بهتری با همسالان و همکلاسی‌ها برقرار می‌کنند و می‌توانند ساعات خوشی را در کنار همدیگر بگذرانند.
چهارم این که درس را بیشتر دوست خواهند داشت و می‌دانند که یادگیری و درس خواندن به رشد دانش در آنها کمک کرده و باعث آگاهی بیشتری در آنها می‌شود و در نهایت موجب می‌شود استعدادها و توانمندی‌های خود را بهتر بشناسند و در زندگی موفق‌تر باشند.
پنجم این که فشار روانی بر کودک و والدین کم‌تر شده و هر دو طرف راحت‌تر با محیط و شرایط جدید انس می‌گیرند و اضطراب کمتری را تجربه می‌کنند.

چگونه فرزند خود را برای مدرسه رفتن آماده کنیم؟

هر کودکی نقاط ضعفی دارد. در درجه اول باید نقاط ضعف کودک‌مان را بدانیم و بشناسیم و نسبت به کودکان‌مان دقیق‌تر عمل کنیم.
برخی کودکان به دلیل نداشتن معاشرت، و شاید نداشتن خواهر و برادر، نمی توانند به سهولت با کودکان دیگر ارتباط برقرار کنند و در نتیجه در محیط مدرسه تنها می‌مانند.
برای چنین کودکانی، خوب است پیش از رفتن به مدرسه، فعالیت‌هایی با همسالان‌شان ترتیب بدهیم تا روش‌های معاشرت و دوست‌یابی و بازی کردن با همسالان را یاد بگیرند.
کلاس‌های آمادگی و پیش دبستانی تا حدی این موضوع را پوشش می‌دهند.
برخی کودکان زود گرسنه می‌شوند. این گرسنه شدن، اگر زیاد باشد، ممکن است در اثر اضطراب ایجاد شده باشد.
در واقع برخی کودکان نوعی اضطراب درونی دارند که موجب ترشح بیشتر اسید معده‌شان می‌شود.
در این حالت والدین باید اضطراب کودک را بشناسند و روش‌هایی مانند تنفس عمیق را به او یاد بدهند و برای هر زنگ تفریح لقمه غذای کوچکی برایش بگذارند تا دل درد نگیرد.
همچنین باید با کودک صحبت کنند تا عوامل اضطراب‌زا را برایش تلطیف کنند.
مثلا اگر کودک از معلم می‌ترسد باید به او بگویند که معلم شاگردان رادوست دارد و اگر گاهی اخم می‌کند یا تذکراتی می‌دهد منظورش این نیست که کودک را تنبیه سخت کند، بلکه می‌خواهد رفتار کودک اصلاح و بهتر بشود و اگر رفتار کودک درست باشد و تکالیفش را هم انجام بدهد معلم با او سختگیری نخواهد کرد.
برخی از کودکان از جدا شدن و دور شدن از مادر هراس دارند، برای چنین کودکانی لازم است قبل از مدرسه رفتن، هر روز ساعاتی را دور از مادر بگذرانند تا به دوری از خانه عادت کنند.
مثلا والدین می‌توانند آنها را به پارک ببرند و از دور مراقب‌شان باشند تا با بچه‌های دیگر بازی کنند یا آنها را بدون حضور خودشان در جاهای امن مانند منزل مادربزرگ‌ها یا خاله و عمه و … بگذارند و بعد از چند ساعت برگردند تا کودک به فضاهای جدید بدون حضور والدین عادت کند.
برخی کودکان از یادگیری می‌ترسند. یا نمی‌توانند درست مداد به دست بگیرند یا نقاشی کنند.
در این حالت هم همان تمرین‌های پیش دبستانی برایشان موثر است و می‌تواند تا زمان رفتن به مدرسه روزانه انجام شده و امتداد یابد.
برخی کودکان آرام نشستن سر کلاس را نمی‌دانند و بلد نیستند. برای آماده کردن چنین کودکانی قرار دادن آنها در محیط‌های آموزشی دیگر مثل کلاس‌های آموزش هنر یا کلاس‌های ورزشی که مراعات نظم در آنها جدی‌تر است، مفید خواهد بود.
برخی کودکان نگران این هستند که درس را یاد نگیرند. در این صورت والدین باید به آنها یاد بدهند که چگونه سر کلاس خوب گوش کنند و به موقع سوال بپرسند. این کار را حتما در خانه با کودک‌تان تمرین کنید.
و اما توجه کنید که نکته اصلی و مهم، در آمادگی کودکان برای به مدرسه رفتن، احساس درونی و حقیقی خود والدین است.
تجربه نشان می‌دهد که اگر والدین از ته دل دوست داشته باشند فرزندشان به مدرسه بروند و جدا شدن از فرزند برایشان ساده باشد، این جدایی برای فرزندشان هم ساده خواهد بود و فرزند آنها به مدرسه رفتن، به عنوان یک رویداد جالب و خوشایند می‌نگرد، اما اگر خود والدین اضطراب داشته و نگران باشند این نگرانی بسرعت به فرزند آنها منتقل شده و ناسازگاری‌های بعدی را رقم خواهد زد.
اگر به عنوان مادر یا پدر، از مدرسه رفتن فرزندتان نگرانید حتما قبل از مهرماه به مشاور مراجعه کرده و اضطراب خود را درمان کنید تا در فصل مدرسه، آرامش کافی داشته باشید و بتوانید آرامش را به کودکان‌تان منتقل کنید.

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها1 روز پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۶) از اشارات نظرِ شیلا خداداد تا عاشقانه سمانه پاکدل برای هادی کاظمی !!!

چهره‌ها و عکس‌ها2 روز پیش

عکس پروفایل زیبا برای محرم | عکس نوشته زیبای محرم برای پروفایل

چهره‌ها و عکس‌ها4 روز پیش

عکس نوشته خدایا (۲)

چهره‌ها و عکس‌ها6 روز پیش

عکس های جدید امیر علی اکبری | مصاحبه امیر علی اکبری با روزنامه گل

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۵) از خودکفایی الناز شاکردوست تا غرغر لیلا بلوکات از اینستاگرام !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۸۴) از وقتی الناز حبیبی به یاد فروغ فرخ زاد هست تا سحر قریشی در یک مکان دیدنی !!!

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس های جدید سانیا سالاری بازیگر نقش ارغوان در سریال دلدادگان

چهره‌ها و عکس‌ها1 هفته پیش

عکس های جدید ساناز طاری (بازیگر نقش نیکا در سریال پدر)

مد ستاره‌ها سلبریتی2 هفته پیش

تصاویر زیباترین بازیگران زن ایرانی + ۱۰ بازیگر زن زیبای ترکیه ای

طنز و مطالب خنده‌دار2 هفته پیش

عکس نوشته های طنز و خنده دار (۲۷)

آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com