با ما ارتباط برقرار کن

اتومبیل

با سریع ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۸ آشنا شوید

منتشر شده

روی

خودروهایی که با پا گذاشتن روی پدال گاز آدرنالین را در خون شما پمپاژ می کنند، خودروهایی هستند که عشق سرعت ها برای آن ها جان می دهند. اگر چه هر روزه رکورد سریع ترین خودروهای جهان توسط خودروهای مدرن جدید شکسته می شود اما هر یک از این خودروها دستکم برای مدت کوتاهی در صد سریع ترین خودروهای جهان باقی می مانند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از سریع ترین خودروهای جهان که در رتبه بندی سال ۲۰۱۸ در صدر این فهرست قرار گرفته اند آشنا کنیم.

۱- خودرو Hennessey Venom GT Spyder

سریع ترین خودروهای جهان

خودرو فوق العاده زیبا و قدرتمند Hennessey Venom GT Spyder در ۱۴ فوریه سال میلادی کنونی با ثبت رکورد ۴۳۲٫۷۶۴ کیلومتر بر ثانیه توانست از رکورد سرعت خودرو Bugatti Veyron Super Sport که رکورد ۴۳۱٫۷۷۶  کیلومتر را بر جای گذاشته بود عبور کرده و در صدر سریع ترین خودروهای جهان قرار گیرد.

۲- خودرو Bugatti Chiron

سریع ترین خودروهای جهان

خودرو Bugatti Chiron در کمتر از ۲٫۵ ثانیه از سرعت صفر به ۹۹٫۲ کیلومتر در ساعت، در کمتر از ۶٫۵ ثانیه از صفر به ۱۹۸٫۴ کیلومتر در ساعت و در کمتر از ۱۳٫۶ ثانیه از صفر به سرعت ۲۹۷٫۶ کیلومتر در ساعت خواهد رسید. بوگاتی گفته که سرعت این خودرو می تواند از ۴۳۲ کیلومتر در ساعت نیز عبور کند اما به خاطر ملاحظات ایمنی این سرعت هدفگیری نشده است.

۳- خودرو Bugatti Veyron Super Sport

سریع ترین خودروهای جهان

با رکورد سرعت ۴۲۷٫۶ کیلومتر در ساعت خودرو Hennessey حدود ۳٫۴ کیلومتر در ساعت سرعت کمتری نسبت به Veyron داشت اما هنسی با رد کردن ادعای رکورد رسمی بوگاتی اعلام کرد که وایرون سوپر اسپورت که این خودرو برای رسیدن به رکورد سرعت بالاتری ۴۳۱٫۱ کیلومتر در ساعت دیگر نمی توانست در اختیار مصرف کنندگان شخصی قرار بگیرد. این کمپانی اعلام کرد که خودرو هنسی ونوم جی تی آن اما با تمام ملاحظات ایمنی و قانونی ساخته شده و سرعت آن در مرحله تولید محدود شده تا بتواند به عنوان یک خودرو شخصی در جاده ها حضور داشته باشد، مولفه ای که بوگاتی در ساخت خودرو وایرون لحاظ نکرده است.

۴- خودرو Koenigsegg Agera R

سریع ترین خودروهای جهان

خودرو Koenigsegg Agera R به عنوان یکی از سریع ترین خودروهای جهان توانسته رکورد ۳۹۵ کیلومتر در ساعت را به ثبت رسانده و نشان داده که می تواند در ۲٫۸ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. در سال ۲۰۱۵، پلیس ابوظبی خودرو Lykan HyperSport را به عنوان خودرو سازمانی خود خریداری کرد. لازم به ذکر است که پلیس ابوظبی ۷ دستگاه از این خودرو را در اختیار دارد و این موضوع بدین معناست که تنها ۶ دستگاه دیگر از این خودرو برای خرید در دسترس قرار دارد.

۵- خودرو ۹FF GT9-R

سریع ترین خودروهای جهان

این خودرو بسیار قدرتمند و سریع می تواند سرعت خود را به ۴۱۱٫۲ کیلومتر در ساعت برساند. ۹FF GT9-R با موتور ۶ لیتری ۶ سیلندر خود می تواند ۱٫۱۲۰ اسب بخار نیرو تولید کند. این خودرو یکی از بهترین و سریع ترین خودروهای جهان است که می تواند سرعت صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت را در عرض ۲٫۹ ثانیه و سرعت صفر تا ۳۰۴ کیلومتر در ساعت را در کمتر از ۱۶ ثانیه بدست به ثبت برساند.

۶- خودرو SSC Ultimate Aero

سریع ترین خودروهای جهان

خودرو SSC Ultimate Aero رکورد سرعت خود را در سال ۲۰۰۷ در یک بزرگراه در واشنگتن به ثبت رساند و توانست به سرعت ۴۱۲٫۲۲ کیلومتر در ساعت برسد. این خودرو رکورد خود به عنوان صدرنشین فهرست سریع ترین خودروهای جهان تا سال ۲۰۱۰ و تولید وایرون سوپر اسپورت در اختیار داشت که توانست با ۴۳۰٫۹۸ کیلومتر بر سرعت به صدر فهرست سریع ترین خودروهای جهان صعود کند و SSC Ultimate Aero را بعد از ۳ سال صدرنشینی پایین بکشد.

۷- خودرو Koenigsegg Regera

سریع ترین خودروهای جهان

خودرو Koenigsegg Regera به گفته سازندگانش محدودیت سرعت ۴۱۰ کیلومتر در ساعت را داراست و در کمتر از ۲٫۷ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر  در ساعت می رساند. این خودرو قادر است که سرعت صفر تا ۳۰۰ کیلومتر را در ۱۰٫۹ و سرعت صفر تا ۴۰۰ کیلومتر را در ۲۰ ثانیه محقق سازد.

۸- خودرو Dauer 962 Le Mans Porsche

سریع ترین خودروهای جهان

خودروی زیبای Dauer 962 Le Mans Porsche با وزن ۱۰۸۰ کیلوگرم حدود ۱۸۰ کیلوگرم سنگین تر از خودرو ۹۶۲ raceca است اما نسبت قدرت به وزن آن هنوز هم بهتر از ماشین فرمول یک مک لارن به نظر می رسد. رسیدن از سرعت صفر به ۱۰۸ کیلومتر تنها در ۲٫۶ ثانیه با دنده یک محقق خواهد شد. ۵ ثانیه بعد می توانید سرعت خود را به دو برابر مقدار قبل برسانید و در نهایت می توانید به سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت برسید. البته سرعت این خودرو در یک پیست آزمایشی تا ۴۰۴٫۶ کیلومتر بر ساعت نیز به ثبت رسیده است.

۹- خودرو Lykan Hypersport

سریع ترین خودروهای جهان

این خودرو نشان داده که می تواند به سرعت ۳۹۵ کیلومتر در ساعت نیز دست یابد و در کمتر از ۲٫۸ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. در ژوئن ۲۰۱۵، پلیس ابوظبی تعدادی از این خودرو را خریداری کرد.

۱۰- خودرو Koenigsegg CCX

سریع ترین خودروهای جهان

موتور این خودرو می تواند ۷۹۵ اسب بخار نیرو تولید کند، بدین ترتیب Koenigsegg CCX قادر است که سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را در ۳٫۲ ثانیه به ثبت رسانده و در نهایت به سرعت ۳۹۲ کیلومتر برسد. در مقایسه با نسخه CCR  حداکثر سرعت این خودرو حدود ۵ کیلومتر در ساعت بیشتر و دستیابی آن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیز نیم ثانیه بیشتر است.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتومبیل

آموزش دودی کردن شیشه خودرو با برچسب (فیلم)

منتشر شده

روی

به وسیله

جهت دودی کردن شیشه خودرو انواع مختلفی در بازار موجود است . حتماً سعی کنید از ورچسب UV دار با مارک معتبر اصلی استفاده کنید تا از مزایای UV هم بهرمند شوید. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

 

در ویدئو زیر آموزش کامل دودی کردن شیشه خودرو آموزش داده شده است ( زبان اصلی)

 

جهت دودی کردن شیشه خودرو اول بررسی کنید که قوانین راهنمای رانندگی بشما اجازه میدهد از چه میزان تیرگی در چسب دودی کردن شیشه استفاده کنید. زیرا وقتی شیشه های‌ جلو برچسب دودی تیره ای دارن تشخیص افراد مجرم را برای پلیس غیر ممکن میکند و رویت سرنشینان داخل ماشین ممکن نیست .

به گزارش مجله دوستم برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از یک نصاب زدن برچسب دودی شیشه ماشین سوال کنید یا به صورت آنلاین سرچ کنید و قوانین مربوط به برچسب دودی خودرو را بخوانید.

 

برچسب دودی شیشه ماشین به سه نوع مختلف متالیک، منعکس کننده نور و یا آینه ای تقسیم می‌شود. برچسب های‌ دودی داری ۴ درجه بندی ۱۰%؛ ۳۴%؛ ۶۵% و ۸۰% می باشد.

 

که با توجه به قوانین راهنمای و رانندگی رانندگان مجاز هستند از چسب دودی ۳۵% تا ۴۰% برای ماشین خود استفاده کنند تا رویت چهره ها برای پلیس ممکن باشد.

 

حواس تان باشد اگر خودرو شما عمر بیشتر از ۴ سال دارد و قرار است برای معاینه فنی ماشین مراجعه کنید در صورتی که خودرو شما برچسب دودی شیشه بیشتر از ۴۰% باشد معاینه فنی صادر نمی‌شود و شما وادار به کندن برچسب دودی شیشه ماشین خواهید شد.

 

شیشه های‌ دودی که بدون استفاده از هیچگونه برچسب، اسپری و .. دودی هستند عمر بسیار طولانی دارند. نصب شیشه دودی در بعضی از کشور های تولید خودرو قانونی هستند.

 

البته چون درجه شیشه های‌ دودی بسیار پایین است در بیشتر کشورها و مناطق قابل استفاده هستند و مشکلی بوجود نمی آورد. قطعا بهترین مارک شیشه دودی ماشین برای شما پر هزینه خواهد بودو درصورت تصادف هم از بین خواهد رفت.

 

علاوه بر دودی کردن شیشه با برچسب و یا نصب شیشه دودی، شما می توانید از اسپری دودی کننده شیشه به عنوان دودی کننده شیشه استفاده کنید. عمر خوبی دارد. البته استفاده از اسپری دودی کننده شیشه همه ی گیر نیست چون درصورت اشتباه پاشیدن برروی شیشه، شما باید کل شیشه را عوض کنید.

 

استفاده از برچسب دودی شیشه روش محبوب بین تمام رانندگان و دارندگان خودرو محسوب می‌شود. برای دودی کردن شیشه ماشین به وسیله برچسب یک سری مقدمات برای آماده سازی شیشه باید انجام دهید.

 

قیمت دودی کردن شیشه ماشین با برچسب یکی از ارزانترین و پر طرفدارترین روشها بشما میرود. به یاد داشته باشید درصورت تصادف این برچسب های‌ دودی باعث میشود شیشه به اطراف پرت نشود و می‌توان گفت این روش دایمی نیست و با گذشت حدود ۵ سال دچار حباب، پوسته پوسته شدن و..میشود که باید دوباره از برچسب دودی جدید برای خودرو خود استفاده کنید.

 

ادامه ی خواندن

اتومبیل

آموزش دودی کردن شیشه خودرو + تاریخچه شیشه خودرو

منتشر شده

روی

به وسیله

تقاضا برای دودی کردن شیشه خودرو در ایران افزایش یافته است . اوایل دودی کردن شیشه خودرو در ایران مشکل قانونی داشت ولی با وجود گرمای شدید قانون دودی کردن شیشه در ایران تغییر کرد و تا جایی که داخل خودرو کاملا مشخص باشد امکان دودی کردن وجود دارد. در ایران نباید شیشه دودی بالای ۳۰ درصد باشد. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

 

مزایای شیشه دودی خودرو:

امکان استفاده از ورچسب شیشه دودی UV  دار

مقابله با نور شدید افتاب

خنک تر شدن داخل کابین خودرو

باعث افزایش زیبایی خودرو و اسپرت تر شدن خودرو

رانندگی بهتر در افتاب شدید تابستان

 

معایب شیشه دودی خودرو:

دید کمتر در رانندگی در شب

امکان خستگی چشم در بعضی از ورچسب های غیر استاندارد

 

آموزش دودی کردن شیشه خودرو

گروه خودرو مجله دوستم: شیشه‌های‌ دودی، در واقع شیشه‌ پنجره‌های‌ خودرو است که به صورت فابریک در کارخانه، بعنوان یک آپشن و یا به صورت دستی ودر مراکز تیونینگ، رنگی می شوند. دودی کردن شیشه خودرو یکی از عمومی‌ترین تغییراتی است که صاحبان خودرو‌ها بر روی خودروشان اعمال میکنند.

 

شیشه دودی به دو شکل در خودرو‌ها دیده میشود؛ نوع اول که طبق معمول بعنوان یک آپشن اضافی برای خودرو‌ها قابل سفارش است، در واقع خود شیشه با استفاده از فناوری جدید رنگ‌آمیزی، تیره میشود.

 

سایت مجله دوستم: این نوع شیشه‌های‌ دودی طبق معمول به نام شیشه دودی فابریک یا شیشه رفلکس شناخته میشوند. تعداد زیادی از شیشه‌های‌ رفلکس قرار داده شده در خودرو‌ها، با استفاده از مواد نانو کوتینگ رنگ‌آمیزی میشوند.

 

این مواد ضمن این که شیشه رابه اصطلاح دودی می کنند، باعث افزایش مقاومت ان در برابر ضربه و خط و خش می شوند؛ همچنین در خودرو‌های‌ جدید‌تر این مواد خاصیت دفع نور فرابنفش یا UV را دارند که از تابش این اشعه به پوست انسان و قطعات داخل خودرو جلوگیری میکنند.

 

آموزش دودی کردن شیشه خودرو + تاریخچه شیشه خودرو

نوع دوم دودی کردن شیشه ماشین، روشی است که شیشه‌ها دستی و خارج از استاندارد‌ها و معیار‌های‌ کارخانه رنگی شده‌اند. شیشه‌هایی که به صورت دستی دودی میشوند طبق معمول با استفاده از ورقه‌های‌ رنگی یا به اصطلاح طلق‌های‌ رنگی دودی می شوند. این طلق‌ها نیز انواع مختلفی دارند و طبق معمول در رنگ‌های‌ متفاوتی قابل استفاده هستند.

 

در اغلب موارد معیار دودی کردن شیشه خودرو در مراکز تیونینگ و خارج از کارخانه، قوانین پلیس در خصوص میزان رنگی بودن شیشه‌های‌ خودرو است. به گزارش مجله دوستم بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی جمهوری اسلامی ایران، در شیشه‌های‌ یک خودرو نباید بیشتر از ۳۰ درصد تراکم رنگ وجود داشته باشد و اگر شیشه‌ای بیشتر از این میزان دودی شده باشد مشمول تخلف دودی کردن شیشه می شود.

 

در واقع بر اساس قوانین منتشر شده در اغلب کشور‌های‌ جهان، شیشه‌ها تا حدی می توانند دودی یا رنگی باشند که داخل کابین خودرو قابل رویت باشد. به صورت کلی مزایای شیشه‌های‌ دودی بیشتری از معایب ان‌ها است؛ مخصوصا شیشه‌هایی که از ورود اشعه‌های‌ مضر به داخل خودرو جلوگیری میکنند.

آموزش دودی کردن شیشه خودرو + تاریخچه شیشه خودرو

نحوه دودی کردن شیشه اتومبیل

دودی کردن شیشه خودرو یک فرایند چند مرحله‌ای است و برای انجام دادن ان؛ به یکسری ابزار و وسایل نیاز پیدا خواهیم کرد. یکی از این وسایل، کاتر است که برای برش دادن فریم‌های‌ رنگی استفاده میشود، بهتر است دراین فرایند از کاتر‌های‌ کوچک که تیغه نازک دارند، استفاده شود.

 

لیسه دومین ابزاری است که به ان احتیاج داریم، یک لیسه پلاستیکی نازک میتواند در حرکت دادن آب در زیر طلق به ما کمک کند. همچنین در فرایند دودی کردن شیشه ماشین، به سشوار نیاز پیدا خواهیم کرد که البته پیشنهاد می کنیم از سشوار‌های‌ صنعتی دراین پروسه استفاده کنید.

 

در ابتدا شیشه رابه خوبی می‌شوییم، به صورتی که هیچ آلودگی یا لکه‌ای بر روی ان دیده نشود. پس از ان از یک محلول شوینده و آب استفاده می کنیم و از طریق آب‌پاش بر روی لایه بیرونی شیشه اسپری میکنیم.

 

طلق رنگی را روی شیشه خیس قرار داده و سپس قسمت‌های‌ اضافی دو شیشه رابا استفاده از کاتر از بین می بریم. دراین قسمت باید توجه کرد که در زمان بریدن طلق، حدود ۵ تا ۱۰ میلی متر از بالای طلق را باقی بگذاریم تا در زمان چسباندن ان بتوانیم از ان بعنوان اهرم نگه‌دارنده استفاده کنیم.

 

مرحله بعد نوبت به لیسه کشیدن می رسد؛ دراین مرحله از بالا شروع به لیسه کشیدن میکنیم تا تمام مایع زیر طلق به بیرون ریخته شود. دراین مرحله ضمن لیسه کشیدن باید از سشوار هم استفاده کنید تا سطح زیر طلق کاملا خشک شود.

 

سپس تمام لبه‌های‌ طلق رابا استفاده از کاتر با شیشه هم سطح کنید و چسب روی طلق رابه آرامی جدا کنید و با کاتر اضافی ان را ببرید. سطح داخلی شیشه خودرو خودرا با مایعی که درست کرده اید کاملا خیس کنید.

 

به آرامی طلق را از سمت چسبنده بر روی سطح داخلی شیشه قرار دهید و سپس با استفاده از لیسه و سشوار، تمام آب و هوای زیر طلق رابه بیرون هدایت کنید.

 

شیشه خودرو رابه پایین بیاورید و لبه بالایی طلق رابا کاتر، هم سطح با شیشه کنید. حالا شیشه خودرو شما دودی است و میتوانید این تکنیک‌را برای تمام شیشه‌های‌ دیگر خودرو استفاده کنید.

 

آموزش دودی کردن شیشه خودرو + تاریخچه شیشه خودرو

نکات مهم در مورد شیشه خودرو + تاریخچه شیشه خودرو

از اواخر سال ۱۹۴۰ میلادی، نخستین شیشه جلو از جنس شیشه فشرده تولید شد. این شیشه‌ها در تصادف به هزاران تکه ریز و درشت خرد میشدند و بهمین دلیل امروزه این نوع شیشه فقط در پنجره‌های‌ کناری خودرو مورد استفاده قرار میگیرد.

 

سرانجام شیشه‌های‌ جلوی ورقه‌ورقه که از لایه‌های‌ یک در بین از شیشه و پلی‌کربنات ساخته شده بود تولید شد. این شیشه‌ها ایمن بودند ودر ساخت آن ها از دو صفحه شیشه‌ای با یک لایه میانی از جنس پلی‌بوتیرال وینیل که در مقابل پارگی مقاوم ودر عین حال انعطاف‌پذیر است استفاده شده است.

 

دریک تصادف، لایه میانی، تکه‌های‌ شیشه را در جای خودش نگه می‌دارد و سبب می شود شیشه جلو ثابت بماند ودر نتیجه دید راننده حفظ شود. از آنجایی که این شیشه‌ خیلی سخت‌تر است بستن کمربندهای ایمنی لازم و ضروری است.

 

قبل از ژانویه ۱۹۸۳؛ استفاده از شیشه‌های‌ جلوی ورقه ‌ورقه بدلیل ایمنی، اجباری شد. بنابر این باید استانداردهایی در شیشه‌ها رعایت و مورد تایید قرار میگرفتند.

 

در حال حاضر برای بررسی میزان دید باقی مانده بعد از شکستن شیشه جلو، مقاومت در برابر برخورد سر راننده و سرنشینان خودرو، مقاومت در برابر تغییرات محیط شامل درجه حرارت، رطوبت و همچنین مواد شیمیایی و پاک‌کننده، بازدهی نوری، میزان عبور نور و تغییر شکل یا انعکاس اشیاء هنگامیکه از پشت شیشه جلو دیده می شوند، آزمایش‌های‌ استانداردی روی شیشه‌های‌ جلو انجام می شود.

 

حتما می دانید که اگر شیشه جلو در وضعیت نامناسبی قرار داشته باشد باعث مردود شدن خودروی شما در معاینه فنی خودرو خواهد شد.

 

شکستگی شیشه خودرو به چهار نوع شامل شکستگی ستاره‌ای، موجی، نیم‌موجی و موجی و ستاره‌ای تقسیم می شود.

 

اگر شکستگی‌ها در محدوده دید راننده باشد، قطری بیش از ۱۵ میلیمتر داشته باشد، یا اگر بیش از ۲ شکستگی‌ وجود داشته باشد، باید حتما شیشه جلوی خودرویتان را تعویض کنید و اینکار تنها باید توسط افراد ماهر انجام شود.

 

همچنین بازسازی شیشه جلو در واقع یک صرفه‌جویی برای شما و شرکت بیمه‌کننده شماست چرا که هزینه بازسازی کمتر از هزینه تعویض شیشه جلو است.

 

روش بازسازی ساده، سریع و موثر است؛ دراین روش با استفاده از یک ابزار مخصوص یک رزین شیمیایی به داخل شکستگی تزریق میشود. سپس این رزین با استفاده از یک لامپ ماورای بنفش سفت شده ودر نهایت منطقه شکستگی با استفاده از یک چسب مخصوص پرداخت میشود.

آموزش دودی کردن شیشه خودرو + تاریخچه شیشه خودرو

بعد از عمل بازسازی، چیزی که باقی می ماند اثری کاملا آشکار از شکستگی است. بعد از یک‌بار بازسازی، شیشه جلو ولی مانند یک شیشه نو استحکام دارد. این عملیات یک ساعت طول می کشد.

 

باید بدانید که یک درصد قیمت خودرو، قیمت شیشه‌های‌ ان است. شیشه در صنعت خودروسازی از اهمیت ویژ‌ه‌ای برخوردار است. درواقع صنعت شیشه بدلیل ظرافت و حساسیت ان یکی از صنایع خاص کشور است؛ چرا که ذات این صنعت اهمیت کیفیت و ایمنی را در بر می گیرد.

 

شیشه جلوی خودرو های امروزی از نوع شیشه‌های‌ لامینیت است. دراین شیشه‌ها یک فیلم پلاستیکی به نام P.V.B وجوددارد که به وسیله دو لایه شیشه در طرفین احاطه شده است اما شیشه‌های‌ جانبی و عقب که طبق معمول با نام «Toughened» شناخته می شوند، پس از شکل‌دهی و برشکاری‌های‌ لازم تا دمای ۷۰۰ – ۶۰۰ درجه سانتی‌گراد گرم و سپس به سرعت سرد میشوند. این عمل موجب استحکام سطحی شیشه می شود.

 

در شیشه‌های‌ جلو لایه P.V.B هنگام وارد شدن یک نیروی خارجی‌؛ خرده شیشه‌ها را در جای خود نگه می‌دارد و از پراکنده شدن آن ها و ایجاد جراحت برای سرنشینان خودرو یا پرتاب شدن سرنشینان به خارج جلوگیری می کند.

 

از خواص دیگر ان‌ میتوان به کاهش انتقال صدا با فرکانس بالا‌؛ جلوگیری از ورود اشعه فرابنفش تا ۹۵ درصد و قابلیت ترمیم هنگام ترک‌خوردگی، اشاره کرد. شیشه‌های‌ جانبی و عقب نیز با توجه به استحکام ایجاد شده در آن ها، هنگام شکستن به ذرات کوچک و بدون لبه‌های‌ تیز و برنده تبدیل میشوند که به سرنشینان آسیب نمی زند؛ البته در شیشه‌های‌ عقبی نیز گاهی از لایه P.V.B برای افزایش ایمنی استفاده می شود.

 

خط ‌های‌ شیشه ‌های‌ عقب، نقش گرمکن دارند و از یخ‌زدگی شیشه جلوگیری میکنند. همچنین موجب از بین بردن آب و تمیزشوندگی بهتر و رفع شبنم و گردو‌غبار میشوند.

 

برای پیشگیری از تابش نور خورشید به صورت و چشم‌های‌ راننده و پیشگیری از تابش نورهای خیره‌کننده، قسمت بالایی P.V.B شیشه‌های‌ جلوی خودرو را رنگی می کنند. اینکار نه تنها باعث آسیب‌رساندن به چشم‌های‌ راننده نمی شود بلکه به پیشگیری از آسیب کمک می کند. رنگ کردن قسمت بالایی شیشه جلو به هیچ‌وجه مشکلی در دید راننده هنگام رانندگی در شب ایجاد نمی کند.

آموزش دودی کردن شیشه خودرو + تاریخچه شیشه خودرو

 

شیشه‌های‌ رفلکس برای تمام ماشین‌ها اعم از سواری عادی‌؛ رالی‌ و تشریفات سیاسی قابل استفاده است. از مزایای ان افزایش جلوه و زیبایی خودرو‌؛ پیشگیری از ورود نورهای خیره‌کننده خورشید در روز و نور خودرو های مقابل در شب است. این شیشه‌ها در موارد خاص از دیده شدن داخل خودرو به دلایل امنیتی پیش گیری می کنند.

 

گاهی عده ای از رانندگان اقدام به دودی کردن شیشه‌های‌ خودرو می کنند. اگر دودی کردن شیشه با پوشش‌های‌ مدرن صورت گیرد، بلامانع است‌. طبق معمول در پوشش‌های‌ مدرن بعلت به‌کارگیری گونه‌های‌ جاذب اشعه فرابنفش در ساختار شیشه‌ها، از ورود این اشعه مضر که بدلیل داشتن فرکانس بالا دارای انرژی زیادی است‌؛ پیشگیری میشود و قطعات داخلی خودرو از رنگ‌پریدگی و ترک‌خوردگی مصون می مانند.

 

اما از نظر ایمنی بدلیل کاهش دید راننده نسبت به طرفین و همچنین کاهش قدرت تصمیم‌گیری در موارد خاص انجام اینکار مورد تایید نیست و توصیه نمیشود.

 

هنگام خرید شیشه، ضمن درنظر گرفتن شکل و ابعاد هندسی باید ضریب ایمنی و سلامت شیشه «توجه به نشان استاندارد» را رعایت و دقت کرد شیشه دارای دانه‌های‌ مزاحم دید «حباب»‌؛ برآمدگی و خطوط روی سطوح داخلی و خارجی نباشد.

 

شیشه یکی از قسمت های مهم خودرو که تاثیر زیادی در رانندگی و ایمنی خودرو دارد.

ادامه ی خواندن

اتومبیل

ماشین های لوکس ۲ تا ۴ میلیارد تومانی در بازار ایران (عکس)

منتشر شده

روی

به وسیله

قیمت دلار تاثیر مستقیم دارد بر روی قیمت خودرو ؛ مخصوصا خودروهای خارجی …

 

در ۶ ماه اول سال ۹۷ قیمت برخی خودرو ها ۲ تا ۳ برابر افزایش یافته است. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

 

با افزایش قیمت دلار قیمت خودرو های داخلی و وارداتی نیز طی چند ماه گذشته به شدت بالا رفت اما دراین میان خودروهایی نیز وجود دارند که شاید کمتر کسی فکر کند که باید برای سوار شدن در آن ها مبالغی بین ۲ تا حدود ۴ میلیارد تومان را بپردازد.

گروه اتومبیل مجله دوستم: دراین پست نگاهی داریم به عده ای از این خودروها که مالکان انها رقم پیشنهادی خودرا در سایت های‌ خرید و فروش خودرویی بین ۲ تا حدود ۴ میلیارد تومان اعلام کرده اند.

 

به گزارش مجله دوستم نخستین خودرویی که دراین فهرست نظرمان رابه خود جلب میکند مربوط به بنز S500 مدل ۲۰۱۴ است که با کارکرد ۱۱ هزار کیلومتر برچسب قیمتی ۳ میلیاردو ۸۰۰ میلیون تومان را بر خود دارد.

 

خودرو های مرسدس بنز S500 در آگهی های‌ دیگر نیز با توجه به انواع آپشن و کیلومتر در مدل ۲۰۱۴ همگی بین ۲.۵ تا ۳.۸ میلیارد تومان قیمت دارند.

ماشین های لوکس 2 تا 4 میلیارد تومانی در بازار ایران (عکس)

خودروهای گرانقیمت در ایران

 

دومین خودروی گرانقیمت که در سایت های‌ خرید و فروش خودرویی قیمت بالایی را پس از مرسدس بنز بخود اختصاص داده است لکسوس شاسی بلند LX است. این ماشین در مدل ۲۰۱۳ با کارکردهای مختلف ۲۸ تا ۶۰ هزار کیلومتری با رقم های‌ ۲ ملیاردو ۵۰۰ تا ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان در دسترس فروش قرار گرفته است.

ماشین های لوکس 2 تا 4 میلیارد تومانی در بازار ایران (عکس)

با گشتن در بین آگهی ها به یک خودروی رنجرور ایووک ۲۰۱۷ صفر کیلومتر برخوردیم که رقم پیشنهادی مالک برای ان ۳ میلیارد تومان است.

 

بی ام و سری ۷ در بین آگهی های‌ ارائه شده در رده چهارم قرار گرفته است . اگر بخواهید مالک یک دستگاه بی ام و سری ۷ مدل ۲۰۱۷ شوید باید با توجه به آپشن و کار کرد ماشین ۲ میلیارد تا ۲.۵ میلیارد تومان پرداخت کنید.

ماشین های لوکس 2 تا 4 میلیارد تومانی در بازار ایران (عکس)

به گزارش مجله دوستم : برند پورشه نیز دراین فهرست جایگاه مخصوص خودرا دارد پورشه ۹۱۱ یکیدیگر از آگهی های‌ میلیاردی ماشین رابه خود اختصاص داده است مالک این ماشین پورشه مدل ۲۰۱۳ رابا قیمت ۲.۵ میلیارد تومان در دسترس فروش گذاشته است.

ماشین های لوکس 2 تا 4 میلیارد تومانی در بازار ایران (عکس)

مازراتی بعنوان یک خودروی لوکس خاص در رده بعدی قیمتی قرار گرفته است .در گشتی که در بین اگهی های‌ خودرویی داشتیم مازراتی کواتروپورته مدل ۲۰۱۳ با کارکرد حدود ۵ هزار کیلومتر برچسپ قیمتی ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان را بر خود دارد.

ماشین های لوکس 2 تا 4 میلیارد تومانی در بازار ایران (عکس)

یکیدیگر از خودرو های لوکس که تعداد محدودی از ان نیز روانه بازار شد لوتوس است . این ماشین در تیپ الیزه با مدل ۲۰۱۶ و با کار کرد ۵ هزار ۵۰۰ کیلومتر قیمت ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را بر خود میبیند.

ماشین های لوکس 2 تا 4 میلیارد تومانی در بازار ایران (عکس)

با توجه به قیمت های‌ بسیار بالای این خودروها شاید تعداد کمی از خریداران ماشین توان پرداخت چنین ارقامی را دارند. خودروهایی که تا پیش از گران شدن نصف و کمتر از نصف قیمت های‌ اعلام شده کنونی ارزش داشتند و حالا قیمت هایی را بر خود میبینند که واقعا عجیب است.

 


اولین پیک‌ آپ سنگین الکتریکی جهان

سانگ‌یانگ در حال تهیه و تدارک یک پیک‌آپ تمام الکتریک بر پایه موسو است.

 

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “اینساید ئی‌وی‌ز”؛ این برند کره جنوبی بخشی از کمپانی بزرگ “ماهیندرا” است که انتظار دارد تا سال ۲۰۲۰ نخستین پیک‌آپ تمام الکتریکی خودرا برپایه مدل مفهومی “ئی- سیو” معرفی کند.

ماشین های لوکس 2 تا 4 میلیارد تومانی در بازار ایران (عکس)

به گزارش مجله دوستم : در برهه‌ای طولانی تر، یعنی زمانی حوالی سال ۲۰۲۳ احتمالا شاهد یک پیک‌آپ موسو سانگ‌یانگ از نوع الکتریکی هستیم که با عنوان نخستین پیک‌آپ سنگین الکتریکی جهان شناخته می شود.

 

خبر های مربوط به این پیک‌آپ الکتریکی سانگ‌یانگ توسط مدیرعامل این شرکت دریک کنفرانس رسانه‌ای تائید شده است. این اسب کاری قرار است با دو موتور با قابلیت محرک تمام چرخ ارائه شود که با هر بار شارژ اتومبیل را حدود ۴۵۰ کیلومتر پیش می برد.

 

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۶۹) از شخصیتِ بهنوش طباطبایی تا دیدار اتفاقی لیلا اوتادی و داماد معروفشان!

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۰) از سالگرد عشق بهاره رهنما تا عصبانیت رامین راستاد از حرف های جنجالی عروس سفیر ایران!

چهره‌ها و عکس‌ها2 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۱) از خوشحالی بهاره افشاری به بودن دوستانش تا واکنش نیوشا ضیغمی به قیمت دلار!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

عکس پروفایل مرداد ماهی | عکس پروفایل مخصوص متولدین مرداد ماه

کارت پستال3 هفته پیش

پوسترهای میلاد امام رضا (ع)

موفقیت و کسب و کار2 ماه پیش

چگونه به ترویج اخلاق در سازمان کمک کنیم؟

دانستنی‌های سفر2 ماه پیش

Airbnb چیست و چه چیزهایی لازم است درباره‌اش بدانید؟

کارت پستال2 ماه پیش

عکس های شهادت امام علی (ع)

کارت پستال5 ماه پیش

تصاویر شهادت امام رضا (ع)

کارت پستال5 ماه پیش

کارت پستال آغاز ماه ربیع الاول

آگهی
loading...

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com