با ما ارتباط برقرار کن

آرایش صورت و زیبایی

انتخاب كرم پودر ايــده آل برای پوست شما

منتشر شده

روی

اين روزها مدل‌هاي مختلفي از كرم‌پودرهاي مايع، پن استيك، پنكيك و… وجود دارد اما اين‌كه كدام نوع و رنگ كرم پودر مي‌تواند عيوب پوست را بپوشاند، حالت ماسك مانند و مصنوعي ايجاد نكند و چهره را زيباتر از قبل نشان دهد سوالي است كه خيلي از خانم‌ها به اشتباه از يكديگر مي‌پرسند؛ در ادامه مطلب مي‌بينيد كه جواب اين سوال براي هر پوستي متفاوت است.

فون مايع

رايج‌ترين و محبوب‌ترين شكل كرم پودر است زيرا استفاده از آن آسان است و پوشش طبيعي به پوست مي‌دهد. اين كرم‌ها معمولا براي پوست‌هاي نرمال و خشك مناسب هستند و افرادي كه پوست چرب دارند بايد از نوع oil free آن استفاده كنند. مقداري از كرم پودر مايع را به‌صورت نقطه‌اي روي صورت بگذاريد و با پد يا انگشت به همه جاي صورت پخش كنيد.

كرم پودر

اين كرم‌ها بسيار مرطوب و غني هستند به خصوص مناسب پوست‌هاي خشك هستند و چون بافت تقريبا سنگين دارند بايد شما مطمئن شويد كه خوب جذب پوست شده است. براي اين كار از يك اسفنج مرطوب كمك بگيريد.

پنكيك

اين كرم قدرت پوشش بيشتري دارد معمولا به شكل پودر فشرده شده و به ۲ صورت چرب (سوپرا) و خشك (آكوا) موجود است و استفاده از آن به كمك اسفنج است كه معمولا روي آن در نظر گرفته شده است.

پن استيك

اين كرم پودر بافت سنگين دارد و براي پوشش معايب پوستي و سرخي زخم بسيار مناسب است. مقداري از آن را روي محل مي‌گذاريم و با يك اسفنج محو كنيد.

كرم پودر مناسب پوست خشك

بعد از حمام پوست صورت‌شان احساس كشيدگي و خارش مي‌كند. رنگ چهره‌شان به خاطر انعكاس ‌ندادن نور مات و مايل به خاكستري است و كمتر اثري از آكنه در پوست‌شان ديده مي‌شود اگر جزو اين دسته افراد هستيد؛ يعني جنس پوست شما خشك است پس بايد كرم پودرهايي مناسب با پوست‌تان را بخريد.

اولويت در انتخاب شما بايد كرم پودري باشد كه كمبود پوست‌تان را جبران كند و حالت شادابي به پوست  شما داده و نور را به اندازه كافي در چهره‌تان انعكاس دهد. به هيچ وجه از كرم پودرهايي مثل پن‌كيك‌هاي خشك استفاده نكنيد كرم‌پودرهاي مايع با بيس روغني بهترين انتخاب براي شما هستند و تمام كرم پودرهايي كه حالت شايني دارند چهره شما را سرزنده‌تر و زيباتر نشان مي‌دهند اما اگر مشكلي در پوست‌تان مثل لك، اسكار و…داريد و پوشش اين كرم‌ها را مناسب نمي‌بينيد ابتدا پوست‌تان را مرطوب كنيد و يك لايه پن استيك يا فون چرب(سوپرا) روي پوست‌تان بزنيد و بعد از كرم پودر مايع استفاده كنيد.

كرم‌پودر مناسب پوست چرب

برخي افراد بعد از شست‌وشو پوست‌شان خيلي زود چرب مي‌شود و منافذ باز زياد، كمدون و جوش هاي آكنه‌اي و برخلاف پوست‌هاي خشك ظاهري براق دارد؛ اگر پوست شما چرب است هنگام خريد كرم پودر حتما به ليبل آن دقت كنيد كه روي آن كلمه ( oil free)يا (matt)نوشته شده باشد.

در غير اين صورت نه تنها براقي پوست شما را تشديد مي‌كند بلكه بايد خودتان را براي زدن جوش‌هاي بدتر آماده كنيد. كرم پودرهاي مايع يا جامد با بيس آب وپن‌كيك هاي خشك انتخاب خوبي براي استفاده روزمره شما است. در صورتي كه پوستتان نياز به يك پوشش قوي‌تر دارد قبل از زدن كرم مايع با يك پد مرطوب يك لايه ازفون خشك(آكوا) روي پوست‌تان بزنيد.

تثبيت كرم پودر

خيلي از خانم‌ها به‌خصوص كساني كه پوست چرب دارند از دوام كم كرم پودر روي صورتشان گله مي‌كنند. استفاده از محصولاتي مثل پودر فيكساتور بيس اين مشكل را تا حدود زيادي برطرف مي‌كند.

كرم پودر مناسب پوست مخلوط

پوست مخلوط، رايج‌ترين نوع پوست است. قسمت Tصورت (چانه، پيشاني و روي بيني) چرب و معمولا در اين نواحي كمدون‌هاي سرسياه يا آكنه ديده مي‌شود و بقيه قسمت‌ها خشك‌تر است. پوست در تابستان معمولا به‌خصوصيات پوست‌هاي چرب و زمستان به پوست‌هاي خشك شباهت دارد. اگر پوست شما در اين دسته قرار دارد بايد يك كرم پودر مناسب پوست‌هاي خشك و يك كرم پودر مناسب پوست‌هاي چرب براي ۲ فصل سرما و گرما داشته باشيد. در كل كرم پودرهاي مايع با بيس آب انتخاب خوبي براي پوست‌هاي مخلوط است.

 

رنگ كرم پودر

بعد از انتخاب نوع كرم پودر كه با جنس پوست شما همخواني داشته باشد انتخاب رنگ كرم پودر اهميت زيادي دارد. در غير اين صورت كرم پودر چهره شما را مانند يك ماسك مصنوعي مي‌كند. بعضي‌ها به اشتباه چند درجه روشن‌تر يا تيره‌تر از رنگ پوست‌شان را انتخاب مي‌كنند. زدن كرم پودر روشن‌تر از پوست چهره را پير‌تر و رنگ آن را مايل به خاكستري و كرم پودر تيره‌تر از پوست چهره را كدر نشان مي‌دهد. پس براي داشتن پوستي زيبا و طبيعي بايد رنگ كرم پودرتان همرنگ با رنگ پوست‌تان باشد.

تقريبا اكثر برند هاي معتبر آرايشي تستر دارند تا شما بتوانيد راحت‌تر انتخاب كنيد. اما يكي از رايج‌ترين اشتباهات خانم‌ها براي انتخاب رنگ كرم پودر،تست كردن آن روي پشت دست است درصورتي كه اختلاف درجه زيادي بين رنگ پوست صورت با دست وجود دارد. بهترين راه براي انتخاب رنگ مناسب ‌زدن مقدار كمي از آن روي قسمتي از صورت مثل روي آرواره يا فك و مقايسه آن با رنگ پوست در نور طبيعي است.

كرم‌پودر مناسب پوست نرمال

پوست نرمال ايده‌آل‌ترين نوع پوست است. پوستي سالم و شاداب كه چربي و آب متعادلي دارد. اگر خوش‌شانس هستيد و پوست شما در اين دسته قرار دارد از هر كرم‌پودري مي‌توانيد استفاده كنيد. براي زمستان كرم‌پودرهاي روغني با پوشش بالاتر براي حفاظت از پوست در برابر باد و سرما و در تابستان كرم پودرهاي سبك‌تر با بيس آب انتخاب بهتري هستند.

كانسيلر

كانسيلر همانند كرم‌پودر در مدل‌هاي جامد و كرمي موجود است‌ اما به دليل اين‌كه كرم پودري كه به پوست مي‌زنيم سنگين بوده و براي پوست اطراف چشم مناسب نيست بهتر است از كانسيلر استفاده كنيد. كانسيلر پف، تيرگي و چروك‌هاي ريز دور چشم را از بين مي‌برد. متاسفانه بعضي از خانم‌ها گاهي از كانسيلري كه ۱۰ درجه روشن‌تر از رنگ پوست‌شان است به دور چشم‌شان مي‌زنند.

درصورتي كه اين كار چشمان‌شان را ريزتر نشان مي‌دهد و حالت مصنوعي به چهره مي‌دهد. رنگ كانسيلر تنها بايد يك درجه روشن‌تر از رنگ كرم پودرتان باشد. كانسيلر‌ها را مي‌توانيد روي خط خنده، خط اخم و همين‌طور لك‌هاي پوستي هم استفاده كنيد.

فيكساتور

پودرهاي فيكساتور در رنگ‌هاي روشن تا تيره و در مدل‌هاي مات و شايني موجودند. پودرهاي فيكس معمولا برس يا پد مخصوص دارند و بعد از كرم پودر زده مي‌شوند.نوع ديگري از تثبيت‌كننده‌ها هستند كه فقط براي مناطقي كه آب و هواي مرطوب دارند مناسب است.

بيس

بيس‌ها در دو نوع ژله اي و كرمي و در ۳ رنگ بنفش، سفيد و سبز موجودند. بيس بنفش براي پوست‌هايي با زمينه سياه و كدر، سبز براي پوست‌هاي سرخ و سفيد براي پوست‌هاي نرمال به كار مي‌رود. براي دوام بيشتر كرم پودركافي است اندازه يك عدس از بيس را قبل از كرم پودر به پوست‌تان بزنيد.

چند نكته طلايي

كساني كه پوست خيلي چربي دارند مي‌توانند براي دوام بيشتر قبل از زدن كرم پودر با يك پنبه آغشته به الكل سفيد رقيق شده با آب، صورت‌شان را پاك كنند تا چربي پوست‌شان متعادل شود البته اين كار براي زمان‌هايي كه مي‌خواهيد به مهماني خاصي برويد توصيه مي‌شود و انجام هر روز اين كار باعث كدر شدن پوست مي‌شود.

هميشه بعد از زدن كرم پودر يك تكه پنبه بزرگ برداريد و خيلي آرام به‌صورت دوراني روي پوست‌تان بكشيد. اين كار اضافات كرم پودر را مي‌گيرد.

اگر مي‌خواهيد قسمت‌هايي از بدن‌تان را هم كرم پودر بزنيد به هيچ عنوان از كرم پودرهاي چرب استفاده نكنيد. كرم‌پودرهاي آكوا كه با آب مخلوط مي‌شوند بهترين گزينه براي پوست بدن هستند.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرایش صورت و زیبایی

معرفی روش‌های درمانی ریزش مو به همراه محصولات مرتبط

منتشر شده

روی

به طور کلی، درمان دارویی ریزش مو در زنان به دو صورت است: درمان موضعی، درمان های هورمونی.

داروهای مورد استفاده در درمان موضعی ریزش مو، داروهایی هستند که بر روی پوست سر مالیده شده و از طریق فولیکول های و جذب شده و مانع ریزش مو میشوند. در حالتی که ریزش مو کم بوده یا به تازگی شروع شده باشد، استفاده از درماان های موضعی می توانند موثر واقع شوند.

مشهورترین داروهای موضعی درمان ریزش مو، ماینوکسیدیل است.

داروهای مورد استفاده در درمان هورمونی ریزش مو، با کاهش و تنظیم هورمون های بدن به سرعت جلوی ریزش مو را گرفته و در مواقعی که ریزش مو شدیدی داشته باشید مورد استفاده قرار می گیرند. داروهای آنتی آنتروژنی با کاهش سطح هورمون آندروژن در بدن زنان مانع ریزش مو می شوند. این داروها به خصوص در درمان آلوپسی آندروژنیک( ریزش مو آندروژنیک ) در زنان بسیار موثر هستند. معروف ترین داروهای آنتی آندروژنی که در درمان ریزش مو استفاده میشوند، اسپیرونولاکتون و سایمتدین هستند.

بسیاری از شامپوها و محصولات ریزش موی موجود دارای ماینوکسیدیل بوده و میتوانید این محصولات را از طریق وب سایت داروخانه اینترنتی مهتاطب تهیه نمایید. از آنجایی که درمان های هورمونی ریزش موی زنان نیاز به تجویز پزشک متخصص پوست و مو دارد، برای تهیه این محصولات می توانید به صورت حضوری و با نسخه پزشک به داروخانه شبانه روزی مهتاطب مراجعه نمایید.

 

درمان موضعی ماینوکسیدیل 2%

زنانی که به آلوپسی آندروژنیک مبتلا هستند می توانند از ماینوکسیدیل استفاده کنند و به نظر می رسد که تاثیر آن در زنان بیشتر از مردان است.
تولید کنندگان در خصوص استفاده از این دارو برای زنان، غلطت 2% آن را توصیه می کنند و نه 5% مگر آن که مصرف آن تحت نظر پزشک صورت بگیرد. طبق مطالعات بالینی صورت گرفته محلول 5% ماینوکسیدیل تاثیر بیشتری در پیشگیری و متوقف کردن ریزش مو دارد، علاوه بر این ها FDA محدودیت هایی را نیز در خصوص استفاده از این دارو قرار داده است بنابراین بهتر است قبل از مصرف از یک پزشک متخصص مو مشورت گرفته شود.

 

آلداکتون/ اسپیرونولاکتون

اسپیرونولاکتون با نام تجاری محبوب آلداکتون، یک آنتی آندروژن است که به دو صورت عمل می کند، ابتدا تولید آندروژن ها را در غدد فوق کلیه و تخمدان ها کاهش می دهد و دوم اینکه میزان هورمون های مردانه دهیدرو-تستوسترون را در بدن زنان کم می کند. در نتیجه این دو عمل میزان ریزش مو در زنان به طور چشمگیری کم می شود و به همین دلیل به عنوان یکی از بهترین و معروف
ترین داروهای درمان هورمونی ریزش مو در زنان شناخته می شود.

 

سایمتدین/ تاگامت

سایمتدین که تحت نام تجاری تاگامت در بازار عرضه می شود علاوه بر درمان زخم های دستگاه گوارشی، اثر آنتی آندروژن بسیار قوی دارد و نشان داده شده است که با اتصال به گیرنده های فولیکولی عملکرد دهیدرو-تستوسترون ها را خنثی می کند. تحقیقات نشان داده اند که این دارو در درمان آلوپسی آندروژنیک بسیار موثر بوده است. توجه داشته باشید که سایمتیدین در درمان ریزش موی مردان نباید مورد استفاده قرار بگیرد به دلیل اینکه دوز بالای آن باعث بروز مشکلات جنسی در مردان می شود.

علاوه بر اسپیرونولاکتون و سایمتدین، داروهای آنتی آندروژنی دیگری مانند سیپروترون استات، پروژسترون، اورال کنتراسپتیو، کتوکونازول، پروپشیا، سیپروترون استات به همراه اتینیل استرادیول هم برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرند که برای مکانیزم درمانی این داروها و نحوه مصرف آنها می توانید به مقاله ” درمان ریزش مو در زنان ” در سایت داروخانه اینترنتی مهتاطب مراجعه نمایید.

علاوه بر مصرف داروهای هورمونی استفاده از مکمل هایی چون:

مکمل سیستئن B6 : حاوی زینک که ضروری برای ساخت کراتین می باشد و به رشد مو کمک می کند، حاوی ویتامین B6 که فاکتور حیاتی برای جذب سیستئین و تقویت اثر زینک می باشد و حاوی سیستئین که یکی از اجزا اصلی تشکیل دهنده مو و ناخن می باشد که باعث افزایش سرعت تکثیر سلول های غنی از کراتین و افزایش قطر مو می شود این مکمل را روزانه 2 الی 4 عدد با یک لیوان آب میل نمایید.

محصولات مرتبط:

قرص سیستین

قرص سیستین ب6

 • تقویت و افزایش ضخامت موهای آسیب دیده
 • توقف ریزش مو و تقویت رشد مو و همچنین درخشندگی موها
 • مناسب برای بیماران مبتلا به سلیاک، عدم تحمل به لاکتوز
 • کمک به تغذیه فولیکول مو
 • افزایش ضخامت موها و براق کردن رنگ موها
 • کاهش ریزش مو در خانم ها و آقایان
 • کاهش ریزش مو بعد از مصرف داروهای خاص و استرس و افسردگی
 • فراهم کردن طیفی از مینرالها را برای رشد و سلامت موها

مکمل اکوفن : در ترکیبات خود پروتئین هیدرولیز شده گندم و کنجد و انواع مختلف ویتامین های B5,B6, B8, PP و همچنین املاح زینک و منیزیم را دارا می باشد به جلوگیری از ریزش مو کمک کرده و با افزایش ساخت کراتین محرک بسیار خوبی برای رشد ناخن ها و موها می باشد را روزانه 2 عدد با یک لیوان آب میل نمایید.

مکمل پرفکتیل : شامل ریز مغذهای ضروری برای حفظ سلامت و شادابی پوست، مو و ناخن ها می باشد، این قرص شامل عصاره دانه انگور، پروآتنوسیانیدین، کارتنوئیدها، ویتامین های D, E, C و انواع ویتامین های گروه B, سیستئین و مواد معدنی، زینک و ولیک اسید می باشد. سیستئین موجود در این مکمل یک اسید آمینه ضروری برای تشکیل پوست و مو است و رشد مو را نیز افزایش میدهد و زینک نیز برای سلامت و تقویت مو موثر است و از خشکی و شکنندگی موها جلوگیری می کند، بیوتین برای رشد و نگهداری موها و بهبود و تقویت مو و ناخن ها ضروری است این مکمل را روزانه یک عدد با یک لیوان اب میل نمایید.

مکمل هیر ویت : حاوی ویتامین های B، مواد معدنی و اسید آمینه ضروری برای کمک به تغذیه بافت مو و جلوگیری از ریزش مو و تامین مواد مغذی مورد نیاز موها می باشد را روزانه یک عدد همراه با صبحانه میل نمایید.

محصولات مرتبط:

کپسول هیر ویت

کپسول هیر ویت

 • حاوی سیستین Cystine
 • یکی از اجزاء اصلی تشکیل دهنده مو و ناخن
 • درمان ریزش مو (دوره ای و مزمن) و ناخن های شکننده

آناکپس دوکری : حاوی زینک، بیوتین، ویتامین های E,PP,B6,B5، سیستین و میتونین می باشد که به رشد و استحکام و تقویت پیاز مو کمک می نماید، این کپسول را روزانه 2 عدد بعد از غذا با آب میل نمایید..

استفاده از این مکمل ها را به مدت 4 تا 6 ماه توصیه می نماییم.

6 ویتامین برای رشد مو

در همین موضوع: 6 ویتامین برای رشد مو

برای مشاوره و سوال در خصوص روش های مختلف درمان ریزش موی سر و نحوه مصرف هر یک از این محصولات می توانید به صورت شبانه روزی با دکتران داروساز داروخانه مهتاطب با شماره 02153867 تماس بگیرید.

ادامه ی خواندن

آرایش صورت و زیبایی

چگونه ناخن بلند، زیبا و سالم داشته باشیم؟

منتشر شده

روی

ناخن‌های شما می‌توانند شخصیت شما را به نمایش بگذارند. اگر زیبا و تمیز باشند نشان می‌دهند که شما به تمیزی و جزییات اهمیت می‌دهید. ناخن‌های کوتاه و مرتب شما را فردی حرفه‌ای و ناخن‌های بلند و زیبا، شما را فردی با سلیقه و دلفریب نشان می‌هد. همچنین ناخن‌های خوش فرم و سالم نشان دهنده سلامت شما نیز می‌باشد و ناخن‌های مشکل دار نشانه‌ای هستند برای اینکه بدن شما مواد غذایی لازم را دریافت نمی‌کند. در ادامه به معرفی مواد غذایی و راهکارهایی می‌پردازیم که به داشتن ناخن بلند، خوش فرم و سالم به ما کمک می‌کند.

 

مواد غذایی لازم برای داشتن ناخن بلند، سالم و قوی

ناخن سالم صورتی، محکم و پرجلوه است. اگر ناخن‌هایتان طبیعی، اما خشک و شکننده است نشان می‌دهد که مواد مغذی لازم به بدن شما نمی‌رسد.

 

 • برای حفظ رطوبت درونی ناخن‌ها، مقدار زیادی آب بنوشید.

آب یکی از نوشیدنی‌های زیبایی است که به فعالیت‌ها و عملکرد داخلی بدن کمک می‌کند. یک آزمایش ساده برای از دست دادن آب این است که ناخن را محکم فشار دهید و بعد ببینید چگونه بستر ناخن به سرعت رنگ خود را از دست می‌دهد (از صورتی به سفید). اگر ناخن کمتر از دو ثانیه به رنگ اصلی‌اش باز نگردد، به معنای این است که بستر ناخن دچار کمبود آب است و در طولانی مدت این کمبود آب باعث شکنندگی ناخن می‌شود.

 

 • روزانه به میزان کافی پروتئین مصرف کنید.

کمبود پروتیین خود را به صورت یک نوار سفید در عرض ناخن نشان می‌دهد. میزان قابل توجهی پروتیین در قزل آلا، ماست و گردو وجود دارد. منابع دیگر آن شامل ماهی، میگو، بوقلمون، مرغ، گوشت، سویا، تخم مرغ، آجیل و لبنیات است.

 

 • اطمینان حاصل کنید که ویتامین B به اندازه کافی مصرف کرده‌اید.

بهترین منبع تیامین (ویتامینB1) و بیوتین (B7) گردو، بهترین منبع ریبوفلاوین (ویتامین B2) و اسید پنتوتنیک (B5) ماست، بهترین منبع نیاسین (ویتامین B3) قزل‌آلای وحشی. بهترین منبع فولیت (ویتامین B9) اسفناج و بهترین منبع کوبالامین (ویتامین B12) که فقط در منابع حیوانی وجود دارد، میگو می‌باشد. اسفناج، گردو و قزل آلا منابع خوب یپردوکسین (ویتامین B6) هستند.

 

 • روزانه حداقل سه وعده غذاهای پر کلسیم استفاده کنید.

ناخن‌ها دارای کلسیم هستند و بهترین منبع کلسیم ماست، سیب زمینی و اسفناج است. منابع خوب کلسیم که به راحتی جذب بدن می‌شود، شامل مشتقات شیر، سبزیجات برگ‌دار، شلغم و ماهی کنسروی مثل ساردین و سالمون که دارای تیغ هستند، می‌باشد.

 

 • غذاهایی که حاوی آهن و روی هستند را مصرف کنید.

اگر آهن کافی دریافت نکنید ناخن‌هایتان آن را نشان می‌دهد. کمبود آهن که در زنان هم رایج است سبب شکسته شدن ناخن بلند شما می‌شود. بهترین منبع آهن اسفناج و گوجه فرنگی است. منابع حیوانی آهن گوشت گاو، بوقلمون، اردک، مرغ، میگو و تخم مرغ هستند و منابع گیاهی آهن سویا، عدس، لوبیا و سبوس است. با مصرف ویتامین C نیز می‌توانید به جذب آهن حیوانی در بدن کمک کنید.

کمبود روی نیز باعث ایجاد لکه و یا خط‌های سفید روی ناخن می‌شود. منابع دارای روی غذاهای دریایی، گوشت گوساله، تخم مرغ، ماست، غلات و آجیل است.

 

 • از رژیم‌های غذایی غیر استاندارد که باعث کاهش وزن سریع می‌شوند بپرهیزید.
 
ناخن بلند، لاک ناخن، ناخن سالم، عکس ناخن بلند

 

نکات مهم برای داشتن ناخن بلند، قوی و سالم

 • از مرطوب کننده استفاده کنید. ناخن‌ بلند و بدون لاک آسیب پذیرتر هستند پس به تمام دست لوسیون بمالید و بعد از استفاده از مرطوب کننده‌ها دست‌ها را خوب ماساژ دهید تا خون در غشا ناخن جریان یابد. روغن دانه کتان و روغن نباتی از بهترین مرطوب کننده‌های طبیعی برای محافظت از سلامت ناخن‌های شما هستند.
 • بعد از حمام کردن، هنگامی که ناخن‌ها هنوز نرم هستند آنها را کوتاه و یا آرایش کنید. ناخن‌های خشک هنگام کوتاه کردن بیشتر مستعد ترک خوردن می‌باشند.
 • هنگام باغبانی، ظرف شستن و یا استفاده از مواد شوینده از دستکش‌های لاستیکی استفاده کنید. برای محافظت بیشتر از ناخن بلند، درون دستکش کمی پنبه قرار دهید.
 • هنگام خارج شدن از خانه در هوای سرد دستکش بپوشید.
 • ناخن بلند صدمه دیده را در همان لحظه اصلاح و بلافاصله آن را کوتاه کنید تا شکستگی عمیق‌تر نشود. همیشه یک سوهان ناخن همراهتان باشد تا اگر مشکلی برای ناخنتان ایجاد شد آن را سوهان بکشید.
 • اگر دوست دارید ناخن بلند و قوی داشته باشید اجازه دهید ناخن روند رشد طبیعی خود را داشته باشد. استفاده از محصولات تحت عنوان قوی کننده ناخن سطح بشقابی ناخن را می‌پوشاند و مانع از رسیدن اکسیژن به آن می‌شود همچنین هیچ تاثیری در تقویت ناخن ندارد.
 • هرگز بیش از 2 تا 3 روز از لاک روی ناخن استفاده نکنید و اجازه دهید ناخن‌ها تنفس کنند.
 • از لاک پاک کن‌های بدون استون استفاده کنید که خاصیت خشک کنندگی کمتر در ناخن‌ها را دارند.
 • کاشت ناخن و عوارض ناشی از استفاده از چسب ناخن و ناخن مصنوعی سبب نازک شدن و شکنندگی ناخن‌ها می‌شود.
 • هرگز از ناخن خود به‌عنوان یک ابزار برای باز کردن در قوطی و… استفاده نکنید.
 • ناخن‌هایتان را سوهان بکشید تا قوی‌تر شوند، این کار کمک می‌کند تا ناخن‌ها به آسانی نشکنند. هنگام استفاده از سوهان ناخن نیز باید دقت کنید که سوهان را به یک سمت بکشید و از حرکت رفت و برگشتی خودداری کنید.
 • بارداری به شما کمک می‌کند تا ناخن بلند و سالم‌تری داشته باشید و البته بعد از تولد نوزاد کیفیت ناخن‌ها مثل سابق می‌شود.

 

چند پیشنهاد برای زیباتر و قوی‌تر شدن ناخن‌ها

 • برای تمیز کردن ناخن می‌توانید از یک مسواک آغشته به آب و صابون یا بیکربنات سود استفاده کنید.
 • اگر ناخن‌هایتان تیره شده،‌ برای براق کردنش می‌توانید از سرکه سفید استفاده کنید.
 • اگر ناخن‌هایتان رنگ گرفته، می‌توانید از لیمو برای سفید کردن آنها استفاده کنید.
 • اگر ناخن‌های سستی دارید، آنها را با روغن زیتون ماساژ دهید.

(ماساژ ناخن‌ها با مخلوط حاصل از دو قاشق روغن زیتون و دوقاشق آب لیمو تازه به شما در داشتن ناخن بلند و قوی کمک می‌کند).

ادامه ی خواندن

آرایش صورت و زیبایی

اشتباهاتی که هنگام آرایش چشم مرتکب می شویم.

منتشر شده

روی

به وسیله


اشتباهاتی که هنگام آرایش چشم مرتکب می شویم.

اگر آرایش چشم اشتباه باشد می تواند چهره را مریض احوال و نامرتب نشان دهد‎

 

چشمها اولین نقطه برخورد و گیرایی بین افراد هستند. اگر آرایش چشم اشتباه باشد می تواند چهره را مریض احوال و نامرتب نشان دهد. در عین حال آرایش چشم درشت نیز میتواند، صورت را سرزنده و چشمها را درشتر نمایان کند.

 

ما برخی اشتباهات رایج آرایش چشم را با شما در میان می گذاریم.

 

۱ ) بیش از حد سایه چشم می زنید

پالت های رنگی سایه های چشم دارای رنگ های مختلفی هستند، اما این بدین معنا نیست که شما باید از تمامی این رنگها همزمان استفاده کنید، هر یک از این رنگ ها برای یک آرایش خاص به کار می روند. ترکیب کردن رنگ سایه چشم کار ساده ای نیست. نمیشود یک پالت رنگ را بردارید و چند رنگ را انتخاب کرده و روی پلک بزنید. اگر این کار را به درستی انجام ندهید آرایش چشم به یک کابوس تبدیل می شود. برای اینکه آرایش چشم طبیعی و زیباتری داشته باشید بهتر است هر بار از یک رنگ سایه چشم آن هم نه خیلی زیاد، استفاده کنید.

 

۲ ) نمی گذارید خط چشم مایع روی پلک بنشیند

گاهی خط چشم مایع که میکشید، روی پلک پخش میشود. اشتباه شما اینجاست که وقتی خط چشم می کشید صبر نمی کنید تا خشک شود. بهتر است اگر از خط چشم مایع استفاده می کنید حداقل ۶۰ ثانیه بعد از اینکه خط را کشیدید چشمها را ببندید تا از پخش شدن آن جلوگیری کنید.

 

۳ ) هنگام آرایش، نور کافی ندارید

نور در آرایش شما نقش بسزایی دارد. وقتی در فضایی که نور کافی و مناسب دارد آرایش می کنید می توانید ریزه کاری های بیشتری را ببینید و ایرادات آرایش چشم را بیشتر متوجه شوید. اگر هنگامی که هوا روشن است آرایش می کنید سعی کنید از نور طبیعی کمک بگیرید، پرده را کنار بزنید و بگذارید نور روی چهره تان بیفتد. معمولا وقتی نور اتاق کم است ما بیش از حد آرایش می کنیم و حتی گاهی در اثر کمبود نور آرایش چشم تا به تا می شود.

 

گاهی در اثر کمبود نور آرایش چشم تا به تا می شود‎

 

۴ ) به آرایش ابروها توجه نمی کنید

ابروها در چهره نقش مهمی دارند، بخصوص اینکه فرم آنها در فرم چشمان موثر است. هنگام آرایش نباید ابروها را فراموش کرد. هرچند تیره کردن بیش از حد ابرو نیز باعث میشود چیزی در چهره شما بیش از حد دیده شود. باید ابروها را طبیعی و زیبا آرایش کنید، طوری که پرتر و خوش فرم تر دیده شوند. با اینکار باعث می شوید آرایش چشم نیز زیباتر دیده شود.

 

۵ ) از ریمل قدیمی استفاده می کنید

اگر وقتی ریمل می زنید کمی از آن زیر چشم می ریزد، دلیل آن بد بودن جنس ریمل یا کهنه بودن آن است و احتمالا تاریخ مصرف ریمل مدتیست که گذشته است. به تاریخ مصرف و طول عمر لوازم آرایشی، دقت کنید. اگر تاریخ آن گذشته باشد هم برای سلامتی ضرر دارد و هم درست و خوب کار نمیکند.

 

منبع: بانوی شهر

 

ادامه ی خواندن
آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی خانوادگی دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com