با ما ارتباط برقرار کن

دانستنی‌های زیبایی

ابزارهای لازم برای پر کردن ابروها و روش استفاده از آن‌ها

منتشر شده

روی

داشتن ابروهای زیبا و کشیده قابی جذاب برای چشمان شما به وجود می‌آورد و زیبایی چشم‌ها را چندین برابر می‌کند. اما همه به طور طبیعی ابروهای پر و جذابی ندارند و ممکن است به طور ارثی یا بر اثر برداشتن مکرر و نازک کردن ابروها، موهای آن کم باشد. اگر شما هم جزو این دسته هستید نگران نباشید، پر کردن ابروها یک روش آرایشی مناسب و موثر در زیبا جلوه دادن ابروها است که با ابزارهای مختلفی قابل انجام است. اما هر یک از این ابزارهای آرایش ابرو ویژگی‌های خاصی دارند و باید با روش خاص مورد استفاده قرار بگیرند، اگر هنوز این ابزارها را نمی‌شناسید در این مقاله اختصاصی با ابزارهای لازم برای پر کردن ابروها و روش استفاده هر یک از آن‌ها آشنا خواهید شد، در ادامه نیز راز جنیفر لوپز را در استفاده از مژه مصنوعی برای شما فاش خواهیم کرد.

مداد ابرو و روش استفاده از آن برای پر کردن ابروها

ابزارهای لازم برای پر کردن ابروها و روش استفاده از آن‌ها

مداد ابرو یکی از ابزارهای کلاسیک برای پر کردن و مشخص کردن خطوط ابرو است. توجه داشته باشید که مداد ابرو با مداد چشم تفاوت دارد و میزان نرمی و رنگدانه‌های آن نسبت به مداد چشم کمتر است پس هرگز از مداد چشم برای پر کردن ابروها استفاده نکنید چون باعث ریزش موهای ابرو خواهد شد. پس از انتخاب یک مداد ابروی مناسب نوک آن را خوب تیز کنید چون اگر نوک مداد تیز نباشد خطوط آن ضخیم شده و شبیه موهای ابرو نخواهند بود. یک مزیت مداد ابرو نسبت به ابزارهای دیگر این است که شما می‌توانید شدت و تیرگی خطوط را به راحتی کنترل کنید و آرایش ابرو را طبیعی‌تر انجام دهید. برای پر کردن ابروها با مداد، سعی کنید خطوط را کوتاه و شبیه به نقطه چین بکشید و بیشتر روی نقاط خالی ابرو تمرکز کنید. اگر مداد ابروی شما در انتهای خود برس هم دارد از آن استفاده کنید و خطوط را محو کنید. اگر موهای ابروی شما روشن و بلوند است از مدادی استفاده کنید که رنگ آن یک یا دو درجه تیره‌تر است و اگر ابروهای تیره دارید از مدادی با رنگ روشن‌تر استفاده کنید تا آرایش ابروی شما طبیعی به نظر برسد و مشخص نباشد که آن‌ها را پر کرده‌اید.

سایه ابرو و روش استفاده از آن برای آرایش ابرو

ابزارهای لازم برای پر کردن ابروها و روش استفاده از آن‌ها

سایه ابرو بهترین ابزار برای پر کردن ابروهای روشن و خالی است و ظاهری طبیعی‌تر و جذاب‌تر نسبت به ابزارهای آرایشی دیگر به وجود می‌آورد. سایه ابرو یک سطح رنگی در زیر موهای ابرو به وجود می‌آورد و باعث می‌شود ابروها ضخیم‌تر و پرتر به نظر برسند و خطوط دور آن مشخص‌تر شود. شما برای پر کردن ابرو به یک پالت دو رنگ سایه مخصوص ابرو نیاز دارید که یکی روشن‌تر و دیگری تیره‌تر است. برای استفاده از این پالت باید از یک برس زاویه دار کوچک مخصوص ابرو استفاده کنید تا کنترل بهتری روی کار خود داشته باشید. ابتدا رنگ روشن‌تر را از گوشه داخلی ابرو تا انتهای کمان ابرو بکشید سپس با رنگ تیره‌تر شکل ابرو را مشخص کنید و داخل آن را به صورت دلخواه پر کنید. اما در استفاده از این سایه زیاده روی نکنید تا ابروهای شما غیرطبیعی به نظر نرسد.

پماد ابرو و روش به کار بردن آن برای پر کردن ابروها

ابزارهای لازم برای پر کردن ابروها و روش استفاده از آن‌ها

اگر به ابروهای تیره و مشخص علاقه دارید و رنگ موهای ابروهای شما تیره است بهتر است از پماد ابرو استفاده کنید. پماد ابرو نوعی روغن رنگی است که بافتی نرم و سبک دارد و با رنگدانه‌های غنی پوششی عالی روی ابروها به وجود می‌آورد که مناسب آرایش مجلسی است. برای این کار ابتدا باید پماد مناسب خود را انتخاب کنید، پمادی که رنگ آن نزدیک به رنگ طبیعی ابروهای شما باشد بهترین گزینه است. برای استفاده از این پماد شما به یک برس زاویه دار کوچک مخصوص آرایش ابرو نیاز دارید، این برس را داخل پماد بزنید و به آرامی با خطوط کوتاه و شبیه به نقطه چین داخل ابروی خود را پر کنید. این پماد را می‌توانید روی همه قسمت‌های ابروها از جمله دم ابرو هم بکشید و به آن‌ها شکل بدهید البته این پماد را در مقدار کم به کار ببرید تا آرایش شما غیرطبیعی دیده نشود. در انتها نیز از یک اسپری تثبیت کننده آرایش استفاده کنید و فرم ابروها را تثبیت کنید.

ژل ابرو و کاربرد آن برای پر کردن ابروها

ابزارهای لازم برای پر کردن ابروها و روش استفاده از آن‌ها

ژل ابرو همان طور که از نامش پیداست کاربردی مثل ژل مو دارد یعنی موهای ابرو را در محل خود تثبیت می‌کند و برای کسانی که موهای ضخیم و بلندی در ابروهای خود دارند بهترین انتخاب است چون با حالت دادن موهای ابرو، باعث می‌شود که فضای خالی اطراف و بین ابرو پر شود و ابروها پهن‌تر و پرتر به نظر برسند. البته همه می‌توانند از ژل ابرو به عنوان اخرین مرحله در آرایش ابروهای خود استفاده کنند و آرایش و فرم ابرو را تثبیت کنند. بسته بندی ژل ابرو معمولا شبیه به ریمل است و موقع خرید و استفاده حتما به این مساله دقت کنید، برای حالت دادن به ابروها با کمک ژل، ابتدا همه موهای ابرو را با این ژل پوشش دهید سپس با کمک برس ژل، موها را به سمت دلخواه خود حالت دهید، موهای تاج ابرو را به سمت بالا و موهای میانه ابرو را به شکل افقی و موهای دم ابرو را به سمت پایین حالت دهید و اجازه دهید ژل خشک شود.

ماژیک ابرو و روش استفاده از آن برای آرایش ابرو

ابزارهای لازم برای پر کردن ابروها و روش استفاده از آن‌ها

ماژیک ابرو هم یکی از ابزارهای نه چندان رایج برای پر کردن ابروها است که کاربرد خاصی دارد، این ابزار رنگدانه‌های قوی ندارد و میزان پررنگی آرایش با این ماژیک در مقایسه با ابزارهای دیگر مثل مداد و پماد کمتر است در نتیجه آرایش شما طبیعی‌تر به نظر می‌رسد و بهترین انتخاب برای خانم‌هایی است که ابروهای روشنی دارند. مهم‌تر از همه این که ماژیک ابرو ضد آب است و کسانی که می‌خواهند ابروهای طبیعی داشته باشند و آرایش آن‌ها تا پایان روز دوام پیدا کند بهتر است از ماژیک ابرو برای پر کردن ابروها استفاده کنند. برای این کار ابتدا یک ماژیک ابرو که همرنگ موهای ابروهایتان باشد انتخاب کنید سپس کشیدن خطوط را درست از وسط ابروها شروع کنید و با خطوط کوتاه و قوی داخل ابرو را پر کنید. خواهید دید که این خطوط به سرعت خشک می‌شوند و نیازی به محو کردن هم نیست. البته به همین دلیل باید موقع آرایش دقت کافی داشته باشید تا خطوط اشتباهی، آرایش شما را خراب نکند.

راز جنیفر لوپز برای استفاده از مژه مصنوعی

ابزارهای لازم برای پر کردن ابروها و روش استفاده از آن‌ها

همه قبول دارند که داشتن مژه‌های بلند و پرپشت و حالت دار، در زیبایی چشم‌ها و به طور کلی آرایش چهره شما نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. اما متاسفانه بیشتر خانم‌ها مژه‌هایی کوتاه یا کم پشت و نازک دارند که جتی با چند لایه ریمل هم زیبایی چشمگیری پیدا نمی‌کند. در این شرایط استفاده از مژه مصنوعی بهترین راه برای زیباتر کردن آرایش چشم است، اما استفاده از این مژه‌ها هم مشکلات خاص خود را دارد. مژه‌های جدا دردسر بسیاری دارند و چسباندن تعداد زیاد مژه آن هم روی هر چشم زمان زیادی را از شما می‌گیرد، در مقابل مژه‌های یکدست هم ظاهری چندان طبیعی ندارند و آرایش کردن آن‌ها بسیار مشکل است و اگر بخواهید روی آن‌ها ریمل یا فرمژه استفاده کنید احتمال خراب شدن آرایشتان بسیار زیاد است.

اما جنیفر لوپز یک ترفند جالب برای استفاده از مژه مصنوعی دارد که باعث می‌شود ظاهر مژه‌های او بسیار طبیعی و زیبا به نظر برسند و نیازی به آرایش و کارهای اضافی نداشته باشند. اما این ترفند چیست؟ قبل از شروع به چسب زدن و قرار دادن مژه روی پلک‌ها، ابتدا آن‌ها را در دست خود بگیرید و با انگشتانتان کمی به موهای مژه فشار وارد کنید تا خم شوند، نه در حدی که تا بخورند و بشکنند بلکه در حدی که حالت قوس روی آن‌ها ایجاد شده و حالتی مثل فرمژه زدن روی آن تثبیت شود. سپس مژه را چسب بزنید و روی پلک‌ها قرار دهید. خواهید دید که مژه‌های مصنوعی حالتی بسیار طبیعی روی چشمان شما دارند و نیازی به ریمل زدن و کارهای اضافی دیگر نیست و آرایش چشم شما در کمترین زمان کامل شده است.

مجله قرمز

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانستنی‌های زیبایی

بدون استفاده از مواد آرایشی زیبا شوید

منتشر شده

روی

به وسیله

همه خانم ها دوست دارند پوست های صاف، شفاف، بدون لک، موهای براق و نرم، ناخن های سفید و کشیده و دست های لطیفی داشته باشند. اما در برخی مواقع، به دلایل گوناگون از خشکی هوا گرفته تا جنس پوست، این امر میسر نمی شود. بنابراین لازم است از روش هایی برای ترمیم و بهبودبخشی به پوست استفاده کنید. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذارم.

برای این منظور، راهکارهای بسیار کاربردی و طبیعی را برایتان در زیر توضیح داده ایم که امیدواریم موردتوجهتان قرار بگیرند. برای آگاهی از آن ها همراهمان باشید.

شفافیت و خوش‌رنگی پوست صورت
برای اینکه پوست صورت شفاف و خوش‌رنگی داشته باشید، چای بابونه بنوشید. برای این منظور، یک قاشق غذاخوری بابونه (از عطاری تهیه کنید) را در قوری ریخته، آب جوش به آن اضافه کنید و ۳۰ دقیقه روی حرارت غیرمستقیم بگذارید تا دم بکشد. سپس آن را از صافی عبور داده و کنار بگذارید تا کاملا خنک شود.
در انتها، یک قاشق چایخوری عسل را به چای بیفزایید. هر روز یک قورت از این چای را قبل از صبحانه بنوشید. این کار را به مدت دو هفته تکرار کنید تا تغییر پوست خود را به خوبی احساس کنید.

بلند و پر شدن مژه‌ها
یکی از بهترین روش ها برای تقویت مژه ها، بهره گرفتن از ترکیب روغنی خانگی است. برای این منظور، به اندازه مساوی روغن کرچک، روغن بادام، روغن کنجد و روغن باباآدم را با یکدیگر مخلوط کنید. در آخر مقداری ویتامین E به آن ها بیفزایید تا ماندگاری این ترکیب افزایش بیابد. این مخلوط را درون شیشه در بسته (مثل شیشه مربا) بریزید.
هر شب پیش از خواب روغن ها را روی مژه های خود بمالید و بگذارید تا صبح بماند. پس از دو هفته می توانید تاثیر این فرمول را به خوبی حس کنید.

شکنندگی موها و موخوره
وقتی موها زیاد از حد خشک شده و نوک هایشان چند شاخه و زبر می شوند، بهترین روش برای ترمیم آن ها استفاده از ماسک است. برای این منظور، یک عدد زرده تخم مرغ و نصف لیوان ماست طبیعی و بدون مواد نگهدارنده را درون یک ظرف با یکدیگر مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری روغن کرچک به آن بیفزایید. سپس، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل اضافه کرده و هم بزنید. در آخر هم بهتر است روغن آووکادو یا روغن جوجوبا را به مخلوط افزوده و هم بزنید.
ماسک به‌دست آمده را روی موهای خیس بمالید، یک کلاه روی سر خود کشیده و اجازه دهید که ماسک یک ساعت روی موهایتان بماند. در آخر، سرتان را بشویید.

تغذیه پوست دست
برای اینکه پوست دست هایتان نرم و مخملی شود درون کرم دست خود مقدار کمی سرکه بریزید. این ترکیب را به مدت دو هفته پیش از خواب به دست بمالید و اثرات معجزه‌آسایشان را ببینید.

موهای نرم و براق
یک عدد موز را له کرده درون کاسه بریزید. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن بیفزایید و هم بزنید. سپس، ۲ قاشق چایخوری عسل و یک قاشق غذاخوری ماست (بدون مواد نگهدارنده) اضافه کرده و هم بزنید. خمیر به دست آمده را روی موهای خیس بمالید و یک کلاه از جنس پلی اتیلن روی سر بگذارید. پس از ۳۰ دقیقه موها را آبکشی کنید و ببینید که موهایتان چقدر براق و نرم شده است.

لایه برداری پوست
لوسیون آب آلوئه ورا برای ترمیم مشکلات پوستی بسیار مناسب است. برای تهیه این معجون، ۱۰۰ گرم آب آلوئه ورا (صبر زرد) را با ۳ قاشق غذاخوری آب داغ و ۳ قاشق غذاخوری الکل مخلوط کنید. آن ها را خوب هم بزنید و این پماد را هر روز روی صورت و گردن خود بمالید. اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. در آخر، روی پوست کرم دست و صورت بزنید.

تقویت و سفید کردن ناخن ها
برای داشتن ناخن های سالم، سفید و محکم لازم است که انگشت های خود را درون آب لیموترش قرار دهید. لیمو را از وسط دو نیم کنید و انگشتان خود را درون آن ها قرار دهید. یا اینکه، آب لیموترش تازه را گرفته و درون پیاله بریزید. سپس انگشتان دست را به مدت ۱۵ دقیقه درون آن قرار دهید.

از بین بردن جوش‌های سرسیاه
با ماسکی که آموزش خواهیم داد می توانید از شر جوش های سرسیاه خلاص شوید. برای این منظور لازم است مقداری زغال فعال را با مقداری چسب (غیرسمی) که در دوران مدرسه استفاده می کردید، مخلوط کنید. ماسک به دست آمده را روی بینی و گونه ها (ک محل پیدایش جوش های سرسیاه است) قرار دهید. ماسک را تا زمان خشک شدن روی پوست نگهدارید. سپس آن را بکنید تا جوش ها هم با آن از روی پوست بیرون بیایند.

برطرف کردن خشکی و ترک های لب
به مقدار مساوی خامه ترش و آب هویج را با هم مخلوط کنید. این ترکیب را روی لب ها مالیده و بگذارید ۷ دقیقه بماند. سپس لب ها را بشویید.

سفید کردن دندان ها
چند عدد قرص زغال فعال را له کنید. دندان ها را با آن مسواک بزنید. بهتر است برای سیاه نشدن مسواک اصلی، از مسواک دیگری برای این منظور بهره بگیرید.

از بین بردن سیاهی زیر چشم
دو عدد پد پنبه ای گرد و مسطح را درون یک لیوان شیر سرد بیندازید. سپس آن ها را زیر چشم های خود بگذارید.

حالت دادن به موها
هنگامی که قصد آرایش موها را دارید، الکتریسیته ساکن روی تارها ممکن است کارتان را خراب کند. برای خلاص شدن از آن، دست های خود را با آب معدنی بشویید و روی سطح مو بکشید.

پوست سالم و شفاف
ترکیب گوجه فرنگی و شکر، یک لایه بردار عالی برای پوست صورت بشمار می رود. این ترکیب، همه سلول های مرده را از بین برده و موجب شادابی و شفافیت پوست می شود. برای این منظور، یک عدد گوجه فرنگی را به صورت حلقه ای برش دهید و مقداری شکر روی آن بپاشید. آن را به صورت دایره ای روی صورت بکشید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. سپس با آب بشویید. این کار را به مدت ۳ تا ۴ هفته هر روز تکرار کنید.

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های زیبایی

بهترین روش و کرم طبیعی برای از بین بردن خط اخم

منتشر شده

روی

به وسیله

خط اخم دارید و نمی توانید خودتان را برای تزریق بوتاکس و یا استفاده از روش های دیگر برای از بین بردن چروک دور چشم و پیشانی قانع کنید ولی بهتر است قبل از هر چیزی نکات مهم در این رابطه را بدانید ؛خط اخم ردپایی زشت روی پیشانی است که به دلایل مختلفی بوجود می آید. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذارم.

ولی خط اخم چیست؟

از بین ۲ ابرو به سمت خارج عضله ای به نام عضله اخم کننده وجود دارد و وقتی منقبض می شود، ابرو را به داخل و پایین می کشد. انقباض طول عضلات این ناحیه را افزایش می دهد و موجب می شود پوست کش بیاید و وقتی رها می شود، چین و چروک عمودی ایجاد می کند که حاصل آن بروز خط اخم یا خطوط ۱۱ بین دو ابروست.

علت چیست ؟ چه چیزهایی باعث ایجاد خط اخم می شوند؟

سن و سال

ژن های مرتبط

نور خورشید

استرس و فشار

سیگار کشیدن

پیشنهادات کلی برای رفع و محو کردن خط اخم و پیشانی

چگونه از شر این خط های اخم و چین و چروک ها خلاص شویم:

۱.غذای سالم بخورید. و آب زیادی بنوشید.

۲.به اندازه کافی بخوابید.

۳.عوض کردن مرتب ملافه ها.

۴.به پشت خوابیدن.

۵.استفاده از مرطوب کننده ها.

۶.انجام ماساژ صورت.

۷.استفاده از کرم ضدآفتاب

۸.چک آپ و بررسی چشم ها

۹.استفاده از عینک آفتابی

۱۰.لایه برداری کردن

۱۱.مصرف کردن مولتی ویتامین ها

۱۲.با پوست خود با ملایمت رفتار کنید.

۱۳.مصرف سیگار را کم کنید.

۱۴.خودتان را درمان کنید.

درمانهای خانگی موثر برای رفع خط اخم و پیشنهای

طبق روال مطالب قبلی بخش سلامت پوست و موی نمناک قبل از معرفی روش های طب مدرن به روش های طب سنتی می پردازیم.

روغن نارگیل برای خط اخم:

روغن نارگیل یا روغن زیتون را روی خط اخم و خط های پیشانی، به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید. همچنین می توانید روغن نارگیل را با سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و سپس روی پیشانی بمالید. اگر پوست خیلی خشکی دارید، روغن نارگیل یکی از بهترین گزینه هاست.

رفع خط اخم با روغن کرچک:

مقداری از روغن کرچ را روی خطوط پیشانی خود بمالید و به آرامی ، برای چند دقیقه ماساژ دهید و اجازه دهید تا یک شبانه روز روی صورت بماند. این روغن یکی از بهترین درمان ها برای خلاص شدن از شر خطوط اخم پیشانی می باشد.

صاف کردن خط اخم با موز:

به سادگی مقداری موز رسیده را له کنید و با آووکادو و کمی عسل در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. سپس این مخلوط را به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی پیشانی و محل خط اخم خود اعمال کنید و کاملا با آب گرم بشویید. همین طور می توانید ۱ عدد موز رسیده له شده ، ۲ قاشق غذاخوری جودو سر و ۱ قاشق غذاخوری ماست را به خوبی باهم ترکیب کنید. سپس این ترکیب را روی پیشانی خود اعمال کنید و بعد از ۱۵ دقیقه بشویید.

سفیده تخم مرغ برای خط اخم:

سعی کنید که سفیده تخم مرغ را جدا کنید و روی پیشانی خود بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه، قبل از رفتن به رختخواب،با آب سرد بشویید.

یکی دیگر از ماسک های صورت برای رفع خط اخم و چین و چروک پیشانی:

یک عدد سفیده تخم مرغ را با دو قاشق غذاخوری گلیسیرین و کمی گلاب ترکیب کنید. این ماسک را روی پیشانی خود اعمال کنید و بعد از ۳۰ دقیقه بشویید.

جو دو سر و ماست برای خط اخم:

این دو عنصر را به میزان مساوی با هم ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید.اگر پوست پرتغال خشک شده دارید، می توانید آنرا هم نیز اضافه کنید. سپس این ترکیب را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از ۱۵ الی ۳۰ دقیقه بشویید.

از بین بردن خط اخم با ژل آلوئه ورا:

برای از بین بردن چین و چروک های روی پیشانی و خط اخم ، آلوئه ورا را با سفیده تخم مرغ ترکیب کنید و سس مخلوط به دست آمده را روی پیشانی اعمال کنید. و بعد از ۱۰ دقیقه با آب بشویید.

رفع خط اخم با زنجبیل:

یک تکه زنجبیل را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و هر روز صبح بنوشید. همچنین می توانید دو بار در طول روز از چایزنجبیل استفاده کنید.

شیر برای رفع خط اخم:

یک تکه پنبه یا پارچه را درون شیر سرد بخیسانید و روی پیشانی قرار دهید. همچنین می توانید یک قاشق چای خوری شیر را با کمی پودر زردچوبه ترکیب کنید و این ماسک را روی پیشانی و محل خط اخم اعمال کنید و به آرامی ماساژ دهید و بعد از ۱۵دقیقه بشویید.

از بین بردن خط اخم با لیمو:

آووکادو و آب لیمو را با هم ترکیب کنید و روی خط اخم خود اعمال کنید. و بعد از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه با ؛آب بشویید.

و یا می توانید از ترکیب عسل و آب لیمو استفاده کنید:

۴قاشق غذاخوری آب لیمو را با یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری آب سیب زمینی ترکیب کنید. و سپس این ترکیب را روی پیشانی خود اعمال کنید. و بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با آب گرم بشویید و در نهایت با یک تکه یخ ماساژ دهید.

ماساژ خط اخم با روغن زیتون:

چند قطره روغن زیتون را با چندین قطره روغن نارگیل ترکیب کنید. سپس ترکیب به دست آمده را روی خطوط عمیق، اعمال کنید. و به مدت ۵ الی ۷ دقیقه ماساژ دهید. اجازه دهید که یک شبانه روز باقی بماند و صبح رو بعد با آب تازه شستشو دهید.

همچنین می توانید ،روغن زیتون را با کمی جوش شیرین ترکیب کنید و این مخاوط را روی پیشانی خود اعمال کنید.

کلم برای خط اخم:

آب کلم را روی پیشانی ماساژ دهید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد از ۱۰ الی ۲۰ دقیقه با آب بشویید.

همچنین می توانید آب کلم را با یک قاشق چای خوری عسل و یک چارم قاشق چای خوری مخمر ترکیب کنید و روی پیشانی اعمال کنید.

برطرف کردن خط اخم با زردچوبه:

پودر زردچوبه و کمی شکر محلول را باهم ترکیب کنید و روی پیشانی اعمال کنید. و اجازه دهید تا خشک شود و بعد بشویید.

آب انار برای رفع خط اخم:

آب انار یکی دیگر از درمان های خانگی برای رفع خطوط اخم می باشد. با نوشیدن یک لیوان آب انار در روز این خطوط را کاهش دهید.

و همین طور می توانید روغن انار را به صورت مستقیم روی پیشانی اعمال کنید. و بعد از شستشو حتما از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

رفع خط اخم و چین و چروک پیشانی با روش های طب مدرن ، از بوتاکس تا پی آر پی

بوتاکس یکی از رایج ترین روش های طب مدرن برای درمان و رفع سریع چین و چروک و خط اخم است ؛ یک سری نکات شامل ویژگی های فیزیکی و ظاهری باعث می شود تزریق بوتاکس موفق یا ناموفق و غیرموثر شود. البته در صورتی که خط اخم عمیق باشد، ممکن است با تزریق بوتاکس کاملا باز نشود و در شیار باقیمانده نیاز به تزریق ژل است.

رفع خط اخم و چروک پیشانی با پرکننده ها

پرکننده ها نتایج فوری دارند و براساس نوع پرکننده مورداستفاده، ماندگاری آنها با هم فرق دارد و نیز اندازه ماندگاری با توجه به خصوصیت پوست هرکس متفاوت است.

تزریق ژل برای رفع خط اخم و پیشانی

تزریق ژل برای از بین بردن خط اخم، صاف کردن چین های عمیق دو طرف دهان، برجسته کردن گونه و حجم دادن به لب است و در حال حاضر بهترین روش در سراسر دنیا تزریق ژل های هیالورونیک است. براساس گفته های متخصصان پوست و مو طول ماندگاری این ژل ها معمولا ۶ تا ۹ ماه است و بعد جذب می شوند. این ژل ها نیازی به تست حساسیت ندارند و آلرژی ایجاد نمی کنند و در زیر پوست حرکت و ریزش ندارند.

پی آر پی برای خط اخم و چین و چروک

پی آر پی نیز برای جوانسازی پوست کاربرد دارد ولی نمی تواند نقش ژل را به عنوان پرکننده ایفا کند علاوه براین درمان انتخابی در چروک های دینامیک مثل خط اخم، بوتاکس است، نه پی آر پی. نتایج مطلوب در پی آر پی به بررسی و تحقیقات بیشتری نیاز دارد و علاوه بر تحقیقاتی بودن، موفقیت این روش به میزان زیادی به شیوه تهیه پی آرپی بستگی دارد پس هرگز برای انجام این روش ها کلینیک و یا مطبی که پزشک متخصص پوست و مو در ان حضور ندارد را انتخاب نکنید.

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های زیبایی

صورت زیبا بدون آرایش داشته باشید و لذت ببرید + تصاویر

منتشر شده

روی

به وسیله

خیلی از افراد برای آن که صورت و چهره زیبا داشته باشند از لوازم آرایشی استفاده می کنند اما استفاده مداوم
از لوازم آرایشی که از مواد شیمیایی تهیه می شوند می تواند سلامت پوست را به خطر اندازد و به مرور زیبایی
طبیعی آن را از بین ببرد. همچنین استفاده مداوم از لوازم آرایشی سبب می شود که دیگر فرد اعتماد به نفس
لازم برای بیرون رفتن با چهره ی بدون آرایش را از دست بدهد و فکر کند بدون آرایش همه او را زشت می بینند
ولی همه می دانند که زیبایی طبیعی یک چیز دیگری است که خداوند آن را به نوعی به همه افراد بخشیده است
که با رعایت چند نکته ساده می توان صورت زیبا بدون آرایش داشت. از همراهی شما با مجله دوستم سپاسگذاریم.

صورت زیبا بدون آرایش

این روزها شیک بودن دیگر در استفاده زیاد از لوازم آرایش نیست بلکه در سادگی
است.از حداقل لوازم آرایش استفاده کنید و در خانه هم کمتر این مواد را به کار ببرید.حجم کمتر کرم‌ها و
پودرها در صورت حتی موجب زیبایی بیشتر هم می‌شود.

خانم‌ها مجبور نیستند تا هر روز زمان زیادی را نگران استفاده از انواع کرم‌های شل و آبکی با پودرهای عطسه‌آور
گران‌قیمت باشند تا زیبا به نظر برسند، بیشتر وقت دارند تا به خود زندگی بپردازند.

با اینکه خیلی از خانم‌ها برای اینکه به خود یا خانواده‌شان برسند خیلی وقت ندارند اما ناخودآگاه زمان زیادی را
جلوی آینه تلف می‌کنند.

صورت زیبا

داشتن صورت زیبا بدون آرایش

اولین حسن آرایش کم هم این است که کمی به وقت‌های آنها اضافه می‌کند.
اما به همین راحتی هم نمی‌توان از کنار زیبایی و شیک بودن گذشت.

۱۲ توصیه ساده برای زیبایی بدون آرایش:

۱- برای داشتن صورت زیبا به جای آرایش به سلامت پوست صورت‌تان توجه کنید.
شرط لازم و کافی برای استفاده نکردن از لوازم آرایش داشتن یک پوست سالم و باطراوت است.
غذای سالم بخورید.
بهداشت پوست‌تان را مراقبت کنید و مراقب جوش‌های مزاحم باشید.

۲- پول لوازم آرایش را بدهید و یک صابون صورت خوب و یک شوینده مناسب برای پوست تهیه کنید.

۳-یک لایه‌بردارملایم دارای spf بالا هم می‌تواند در صاف و سالم به نظر رسیدن پوست مفید باشد.

۴-اغلب کرم‌های ضد پیری پوست برای خانم‌های زیر ۳۰ سال خیلی قوی هستند و نیازی به استفاده از آنها نیست
اما اگر هنوز فکر می‌کنید که باید از یکی از این انواع کرم‌ها استفاده کنید یک مدل ملایم‌تر و ضعیف
آن را انتخاب کنید.

۵- سعی کنید موها و ناخن‌های مرتبی داشته باشید.
آرایش ساده و مناسب مو در زیبا به نظر رسیدن ظاهر بسیار موثر است.
داشتن مو و ناخن مرتب موجب می‌شود حتی بدون استفاده از لوازم آرایش هم نامرتب به نظر نرسید.
یک مانیکور ساده و یا مدل مویی انتخاب کنید که بتوانید برای یک هفته آن را نگه دارید.

صورت زیبا

داشتن صورت زیبا بدون آرایش

۶-به جای انواع رژلب سعی کنید فقط از یک مرطوب‌کننده ساده استفاده کنید.

۷-اگر لب‌ها سالم و مرطوب به نظر برسند زیبایی خاص خود را خواهند داشت.

۸-اگر خیلی اصرار دارید که حتما چیزی روی پوست صورت‌تان استفاده کنید سعی کنید کرم ضدآفتابی که ته رنگ مختصری
دارد به کار ببرید.

۹- این نکته را از یاد نبرید که حتی بدون آرایش هم باید هر روز از ضدآفتاب استفاده کنید.

۱۰-اگر قرار است فقط کمی آرایش کنید سعی کنید فقط ایرادهای کلی را برطرف کنید.
لکه‌گیری روی پوست صورت با یک کرم ملایم یا یک نوک انگشت از ماسک صورت روی جای آبله کوچکی که
دارید کافی است.

۱۱-لوازم آرایش اضافه خود را دور بریزید.
یک میز آرایش خلوت کمتر شما را برای آرایش کردن تحریک می‌کند.

۱۲-اگر قرار باشد فقط دو نوع ماده آرایشی انتخاب کنید فقط یک پودر یا پن‌کیک ساده و یک مرطوب‌کننده و
براق‌کننده لب از مارک‌های معتبر را انتخاب کنید.

بیشتر بدانیم : فر کردن مژه کردن بدون لوازم آرایشی

حتی اگر شما آرایش زیادی هم کرده باشید، بازهم بیشتر آرایشگران اعتقاد دارند که شما باشد مژه هایتا
ن را فر کنید(بکشید)، چرا که این عمل، چشم بدون آرایش شما را بزرگتر و سر حال تر نشان می دهد.
ابتدا از یک فرزن مژه (فرکن مژه) برای فر کردن قسمت پایینی مژه هایتان استفاده کنید (به مدت ۱۰ ثانیه
فشار دهید)، سپس قسمت میانی مژه هایتان و در آخرین مرحله قسمت بالایی آن را فر کنید. این کار باعث
می شود به جای اینکه مژه هایتان هرکدام به یک طرف ایستاده باشد، یک حالت طبیعی و زیبا به خود بگیرد.
اگر مژه فر کن ندارید، می توانید از راه های زیر برای درشت تر کردن چشمانتان استفاده کنید.

صورت زیبا

فرمژه چشم

استفاده از انگشت:

سر انگشتان خود را به هم مالش دهید تا گرم شود، سپس با انگشتانتان مژه هایتان را بالا بکشید
و ده ثانیه صبر کنید و اگر لازم بود این کار را ادامه دهید.

استفاده از قاشق:

یک قاشق را در فنجان آب گرمی داغ کنید، سپس لبه قاشق گرم شده از پایین تا بالای مژه هایتان بکشید.
قسمت گودی قاشق را از چشمانتان دور نگه دارید. با انگشتانتان مژه هایتان را به آرامی به بالا و پایین فشار
دهید تا لبه قاشق به راحتی بر روی مژه هایتان حرکت کند.

استفاده از مسواک:

با یک مسواک تمیز مژ هایتان را مالش دهید تا سر آن ها رو به بالا شود. به این صورت که رشته های مسواک
را داخل آب گرم فرو ببرید تا داغ شود و رطوبت آن را با یک حوله تمیز بگیرید. سپس مسواک را از پایین ترین
تا بالا ترین قسمت، روی مژه هایتان بالا و پایین کنید و مسواک را هر بار ده ثانیه نگه دارید.

ادامه ی خواندن
آگهی
چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۶۹) از شخصیتِ بهنوش طباطبایی تا دیدار اتفاقی لیلا اوتادی و داماد معروفشان!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۰) از سالگرد عشق بهاره رهنما تا عصبانیت رامین راستاد از حرف های جنجالی عروس سفیر ایران!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۱) از خوشحالی بهاره افشاری به بودن دوستانش تا واکنش نیوشا ضیغمی به قیمت دلار!

چهره‌ها و عکس‌ها3 هفته پیش

عکس پروفایل مرداد ماهی | عکس پروفایل مخصوص متولدین مرداد ماه

کارت پستال4 هفته پیش

پوسترهای میلاد امام رضا (ع)

موفقیت و کسب و کار2 ماه پیش

چگونه به ترویج اخلاق در سازمان کمک کنیم؟

دانستنی‌های سفر2 ماه پیش

Airbnb چیست و چه چیزهایی لازم است درباره‌اش بدانید؟

کارت پستال2 ماه پیش

عکس های شهادت امام علی (ع)

کارت پستال5 ماه پیش

تصاویر شهادت امام رضا (ع)

کارت پستال5 ماه پیش

کارت پستال آغاز ماه ربیع الاول

آگهی
loading...

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com