با ما ارتباط برقرار کن

دانستنی‌ها

آموزش درست کردن هدیه زیبا و خاطره انگیز برای روز پدر

منتشر شده

روی

روز مرد یا روز پدر همراه با هدیه‌های دوست داشتنی، جذاب و زیباتر می‌شود. همه در تلاش و تکاپو هستند تا روز پدر هدیه خاص و استثنایی به پدر خود تقدیم کنند.
به همین منظور ستاره دو روش برای درست کردن هدیه روز پدر به صورت مرحله به مرحله آموزش داده است تا بتوانید با هدیه‌های جالب و خاطره انگیز در این روز زیبا پدر خود را غافل گیر کنید.

 

مدل اول: درست کردن آلبوم عکس خاطره برای هدیه روز پدر

وسایل مورد نیاز:

 • مقوای رنگی
 • قیچی
 • چسب
 • گیره کاغذ
 • کاغذ‌های رنگی طرح دار
 • روبان
 • عکسهای دلخواه

روش درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

۱- ابتدا مقوا رنگی را به شکل مربع در ابعاد دلخواه برش بزنید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۲- سپس مربع مقوایی را به ۹ قسمت مساوی تقسیم کرده و خط کشی نمایید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۳- ۴ مربع کوچک از گوشه‌های مربع بزرگ را مانند تصویر برش دهید. سه الگو را با روش مذکور برش دهید و آماده کنید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۴- وسط الگوی آماده شده یک مربع قرار دارد، رروی آن چسب بزنید و یک الگوی دیگر برداشته و روی قسمت چسب شده محکم بچسبانید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۵- هر سه الگو را روی هم قرار داده و با چسب بچسبانید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۶- حال الگوهای در هم را از خط های مشخص تا بزنید و به حالت برگ برگه در آورید. سپس مانند تصویر آن را برای مرحله بعدی آماده کنید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۷- کاغذ‌های رنگی طرح دار را به شکل مربع‌های کوچک برش دهید و سعی کنید زاویه‌ها را گرد ببرید. سپس کاغذ‌های رنگی را روی مربع‌های آلبوم که در مرحله‌های قبل آماده کردید بچسبانید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۸- حالا باید عکس‌های پدر را به اندازه مربع‌ها چاپ کرده و برش دهید و بر روی طرح خود با چسب بچسبانید. در کنار هر عکس نیز می توانید یک جمله زیبا بنویسید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۹- دو عدد مقوای دیگر برداشته و به ابعاد دلخواه به اندازه مربع مرحله ۱ برش دهید. مانند تصویر یک الگو روی مربع خود بکشید. در اینجا باید برای آلبوم عکس جعبه درست کنید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۱۰- قطر و ضلع مربع‌های کوچک اطراف مربع اصلی را با یک جسم نوک تیز به آرامی بکشید تا خط تا بیافتد.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۱۱- سپس مربع‌های کوچک را از گوشه به سمت داخل تا بزنید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۱۲- قسمت‌های تا شده را روی هم چسب کنید و با گیره کاغذ بهم وصل کنید تا محکم شده و چسب خشک شود.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۱۳- در جعبه را هم مانند مراحل گفته شده ولی با ابعاد کمتر در دیواره ها درست کنید و روی جعبه قرار دهید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۱۴- روی جعبه را با کاغذ‌های رنگی و روبان تزیین کنید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر

 

۱۵- آلبوم را درون جعبه بگذارید و یک متن هم برای پدر یا همسر خود روی کاغذ نوشته و روی در جعبه هدیه روز پدر بچسبانید.

عکس درست کردن آلبوم عکس خاص برای هدیه روز پدر


همچنین بخوانید: عکس نوشته روز پدر برای تبریک و پروفایل


مدل دوم: درست کردن جعبه قلبی برای هدیه روز پدر

وسایل مورد نیاز:

 • جعبه مقوایی
 • کاغذ رنگی
 • چسب
 • قیچی

 

روش درست کردن جعبه قلبی برای هدیه روز پدر

۱- یک جعبه معمولی بردارید، سپس با کاغذ رنگی ۴ قلب بزرگ به اندازه ابعاد کناری جعبه ببرید و روی جعبه بچسبانید.

درست کردن جعبه قلبی برای هدیه روز پدر

 

۲- با کاغذ‌های رنگی قلب‌های کوچک بزرگ ببرید و درون جعبه را با این قلب‌ها پر کنید. می توانید روی هر قلب یک یادداشت زیبا برای پدر خود بنویسید و یا اگر دوست داشتید همراه با قلب‌ها هدیه کوچکی درون جعبه قرار دهید و در جعبه را چسب کنید.

عکس درست کردن جعبه قلبی برای هدیه روز پدر


همچنین بخوانید: آموزش ساخت ۵ کارت پستال زیبا مخصوص روز پدر


 

گروه خانه داری ستاره

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانستنی‌های متفرقه

آیا ملکه الیزابت از نسل پیامبر اسلام است

منتشر شده

روی

به وسیله

آیا ملکه الیزابت از نسل پیامبر اسلام است؟

به گزارش گروه بین الملل فرهنگ نیوز، مفتی پیشین مصر و از اساتید دانشگاه مذهبی الازهر مصر در اظهارات شگفت انگیزی مدعی شد که ملکه الیزابت، ملکه بریتانیا از نسل پیامبر مکرم اسلام است.

به گفته دکتر علی جمعه، زمانی در گذشته فردی که متعلق به خاندان هاشمی ( منتسب به پیامبر ) بوده توسط حکومت وقت بازداشت شده و به زور وی را مجبور نمودند که به کیش مسیحیت درآید.

به گزارش بی بی سی، علی جمعه مدعی شده که ملکه الیزابت از نسل همان فرد می باشد. وی ادله ای برای اثبات ادعای خود ارائه نکرده و صرفا بیان داشته که کتب زیادی در این باره نوشته شده است.

ملکه الیزابت چندین مرتبه از مکان های مقدس مسلمین در مصر و عربستان دیدار نموده است. در خلال دیدارهای فوق، ملکه با لباس شرعی و با بر سر کردن حجاب حضور داشته است.

به نقل از تایمز، این تئوری برای اولین بار در سال ۱۹۸۶مطرح شد، این نشریه که به مطالعه شجره نامه می پرداخت اعلام کرد که نسل ملکه الیزابت دوم می تواند با پادشاه مسلمانان که بر اسپانیا حکومت می کرد مرتبط بوده و از طریق آنها با بنیانگذار اسلام مرتبط باشد.

دیوید استارکی، استاد تاریخی، خاطرنشان کرد که این نظریه جذاب است و «کاملا پوچ نیست»، اما ثابت نشده است و از اولین زمانی که او این نظریه را در دهه ۱۹۸۰ شنیده است زیاد استفاده نشده است.

مورخ معتقد است که شجره نامه تا قبل از ریچارد کنیسبورگ هیج شک و تردیدی در آن نیست و صحیح است و ازدواج های بسیاری بین خانواده های سلطنتی انگلستان و اسپانیا وجود دارد.

دیوید استارکی همچنین افزود که پادشاهان قرون وسطایی اسپانیا و خاندان سلطنتی اسلامی بسیار نزدیک بودند، با این حال، این دلیل نمی شود که آنها متعلق به نسل خانواده سلطنتی مسلمانان باشند.

معلوم نیست که چرا این نظریه دوباره در مراکش ظاهر شد، اما روزنامه هفتگی حتی یک شجره نامه ایجاد کرده که این خویشاوندی را ثابت می کند.

این مقاله حس کنجکاوی و علاقه زیادی را در برخی از کشورهای مسلمان را برانگیخت.

 شجره‌نامه سیادت ملکه الیزابت جعلی است

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی رجایی؛ رییس پژوهشکده انساب قم در پاسخ به سوالی درباره شجره نامه ملکه الیزابت دوم، ملکه سلطنتی انگلستان که وی را به خاندان اهل بیت(ع) منتسب کرده است، گفت: شجره نامه منسوب به سیادت ملکه انگلستان جعلی است.

حجت الاسلام و المسلمین رجایی افزود: باید مرکز “دارالنقابه” زیر نظر ولایت فقیه و مراجع تقلید تاسیس شود و جلوی ادعاهای کاذب گرفته شود.

وی در گفت و گویی که با خبرگزاری حوزه افزوده تصریح کرده است: امروزه خطر بزرگی مسئله سیادت را تهدید می کند که باید هر چه زودتر در مقابل این توطئه خطرناک ایستاد.

رئیس پژوهشکده انساب با اشاره به توطئه جدید بعضی رسانه های انگلیس خبیث مبنی بر سیادت ملکه انگلستان گفت: این مسئله تازه نیست و از قدیم برای افراد ظالم و خبیثی همچون صدام حسین در عراق و قذافی در لیبی نیز کنگره هایی مبنی بر ادعای سیادت برگزار می شد و اگر امروز جلوی این گونه هنجارشکنی ها گرفته نشود در آینده افراد خونریز و ظالم دیگری نیز به دروغ به عنوان سادات و ذریه اهل بیت(ع) جعل می شوند.

وی افزود: شجره نامه ای که برای ملکه انگلستان تهیه شده است بسیار ناشیانه جعل شده است؛ چرا که شجره نامه از حیث نسب باید حداقل در حدود ۴۲ نفر باشد و حال آنکه این شجره نامه ساختگی اینگونه نیست.

ملکه الیزابت دوم کیست؟

الیزابت دوم که در تاریخ  ۲۱ آوریل ۱۹۲۶ زاده شده، ملکه سلطنتی بریتانیا، کانادا، استرالیا، و نیوزیلند، و رئیس اتحادیه کشورهای همسود (مشترک المنافع) است. او همچنین ملکه ۱۲ کشور است که از زمان جلوس او مستقل شده‌اند:

جامائیکا، باربادوس، باهاما، گرنادا، پاپوآ گینه نو، جزایر سلیمان، تووالو، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرنادین‌ها، آنتیگوا و باربودا، بلیز و سنت کیتس و نویس. وی هم‌چنین رئیس عالی کلیسای انگلستان و مدافع ایمان در برخی از کشورهای قلمرویش نیز هست.

وی دارای رکوردِ طولانی‌ترین دوره سلطنت در تاریخ بریتانیا است. روز چهارشنبه، ۹ سپتامبر ۲۰۱۵، ۶۳ سال و ۲۱۶ روز از آغاز سلطنت الیزابت دوم گذشت و به این ترتیب، رکورد طولانی‌ترین دوره سلطنت که به ملکه ویکتوریا، فرمانروای بریتانیا در سده ۱۹ تعلق داشت شکسته شد. با استعفای رابرت موگابه از ریاست جمهوری زیمبابوه، الیزابت دوم پیرترین رئیس کشور جهان شد.

پس از مرگ پدرش شاه جرج ششم در ۶ فوریه ۱۹۵۲، الیزابت دوم به مقام ریاست دولت در پادشاهی متحده، کانادا، استرالیا، نیوزلند، سیلان، پاکستان و آفریقای جنوبی رسید. امروز بیش از ۱۲۸ میلیون نفر در کشورهایی زندگی می‌کنند که او صدر حکومت آنان است.

او در ضمن مقام‌های صدر همسود، ریاست عالی کلیسای انگلستان، لرد مان و دوک لانکستر را نیز به عهده دارد. الیزابت دوم در بین حاکمان فعلی طولانی‌ترین دورهٔ صدارت حکومت در جهان را به عهده دارد.

ملکه الیزابت دوم، تاکنون در بریتانیا شاهد فعالیت دوازده نخست‌وزیر بوده‌است و خانم ترزا می، نخست‌وزیر کنونی بریتانیا، سیزدهمین نخست‌وزیری است که در زمان سلطنت او دولت تشکیل داده‌است.

وضعیت جسمانی جرج ششم، پادشاه وقت بریتانیا از سال ۱۹۴۸ رو به وخامت نهاده بود. در سال ۱۹۵۱، وی به علت بیماری سرطان، تحت عمل قرار گرفته بود. در تاریخ ۶ فوریه ۱۹۵۲، جرج ششم، در سن ۵۶ سالگی درگذشت.

بر اساس قانون پیشین وراثت سلطنت در بریتانیا که قدمت آن به بیش از ۳۰۰ سال می‌رسید، اولین فرزند پسر پادشاه وارث سلطنت بود و تنها در صورتی که پادشاه فرزند پسر نداشت، دختر ارشد او بر تخت سلطنت تکیه می‌زد.

به همین دلیل و چون جرج ششم فرزند پسر نداشت، تاج و تخت سلطنت به دختر ارشد وی منتقل شد. شاهدخت الیزابت، دوشس ادینبرو، در شکارگاه سلطنتی در کنیا بود که خبر مرگ پدرش را دریافت کرد. بارش توفان بازگشت هواپیما را به تأخیر انداخت و یک روز بعد شاهدخت الیزابت به همراه همسرش فیلیپ به بریتانیا بازگشت.

وینستون چرچیل، نخست‌وزیر و سایر مقامات دولت بریتانیا از او در فرودگاه استقبال کردند. الیزابت در ۸ فوریه ۱۹۵۲ و در سن ۲۵ سالگی ملکه بریتانیا و قلمروهای همسود شد و پدر او هفت روز بعد به خاک سپرده شد. ۱۶ ماه بعد مراسم تاجگذاری ملکه الیزابت دوم انجام گرفت.

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های متفرقه

ابتذال، کار و بار ماست

منتشر شده

روی

چند سال پیش در موسسه پرسش، یک ترم پای درس یکی از روشنفکران و اندیشمندان غیر دانشگاهی رفتم. یادم است در پایان یکی از کلاس ها، یکی از دانشجویان پایان نامه اش را به ایشان داد که بخواند و نظرش را بگوید. یکی دو هفته که گذشت، استاد بعد از کلاس آن دانشجو را خواست و به او گفت که این پایان نامه تصویب شده است؟ او گفت بله و دفاع هم کرده ام و نمره ام 19 شده (شاید کمی بالاتر یا پایین تر، اشتباه از من است) استاد به او گفت پایان نامه ات سراسر ایراد است و من اگر داور پایان نامه تو بودم به این پایان نامه ده هم نمی دادم.

ابتذال، کار و بار ماست

به واسطه هم علاقه و هم پروژه درسی ام مقالات و نوشته های مربوط به ویلیام جیمز را دنبال می کنم. چند روز پیش یکی از دوستانم مقاله ای فارسی برایم فرستاد که در مجله علمی پژوهشی الهیات تطبیقی دانشگاه اصفهان چاپ شده بود و به مقایسه آراء غزالی و جیمز در باب تجربه دینی می پرداخت. چنان که می دانید، مجله علمی پژوهشی بالاترین درجه را در میان مجلات آکادمیک دارد و مقاله های منتشر شده در آن باید استاندارد علمی و پژوهشی را دارا باشند.

مقاله مانند تمام مقاله هایی که توسط دانشجویان نوشته می شوند، نام یک استاد را هم یدک می کشید؛ استادی که به احتمال زیاد هیچ تاثیری در تحقیق و نگارش مقاله نداشته و فقط برای این که هم درجه علمی اش بالاتر برود و هم مقاله اجازه انتشار پیدا کند، نامش کنار نام دانشجو آورده شده است. این معضل آنقدر شایع است و آنقدر به آن پرداخته شده و تغییری در آن پدید نیامده که دیگر امید چندانی به اصلاح آن نیست در این میان نه دانشجو مقصر است و نه آنچنان استاد؛ چون بنا بر قواعدی بی وجه، اگر نام استاد پایین پای مقاله ای نیاید مجله ای آن را چاپ نمی کند و دانشجو مجبور است نام استادی را که هیچ زحمتی برای مقاله نکشیده است کنار نام خودش بنویسد تا بتواند مقاله را چاپ کند.

ابتذال، کار و بار ماست

از این که بگذریم مقاله به وضوح میان مایه بود؛مشخص بود که نویسنده نه تنها به یک منبع غیرفارسی مراجعه نکرده بلکه به منابع فارسی هم مراجعه عمیق و دقیقی نداشته است. تا جایی که من استقراء کرده ام، درباره جیمز تعداد کمی مقاله به زبان فارسی موجود است که بیشتر آن ها هم به نوعی کپی برداری و خلاصه برداری از یکدیگر است. در نوشته های فارسی، به بسیاری از زوایای فلسفی جیمز پرداخته نشده به این دلیل ساده که چون کسی نپرداخته، پس کسان دیگر هم که از روی قبلی ها کپی می کنند نمی توانند به آن بپردازند چون قبلا پرداخته نشده؛ حالا بماند که تقریبا هیچ مطلب قابل تاملی درباره روانشناسی جیمز، موجود نیست باز به همین علت ساده که کتاب اصول روانشناسی او تا به حال به فارسی ترجمه نشده است.

تکرار مکررات است که بگویم بسیاری از پایان نامه ها و مقالات علمی تالیف شده به فارسی، افتضاح است. اساتید راهنما معمولا آنقدر مشغله دارند که حتی فرصت نمی کنند نگاهی به متن دانشجو بیندازند چه برسد به این که او را راهنمایی هم بکنند. دانشجویان زیادی را می شناسم که از اول تا آخر پایان نامه شان را بدون ذره ای کمک از استاد راهنما یا استاد مشاور به پایان رسانده اند. شاید یکی از علل این فاجعه، ارزش حبابی مدرک باشد یعنی انگار در جامعه هرکس مدرک بالاتری دارد ارج و قرب بالاتری باید داشته باشد. نمونه بارز آن خطاب کردن دکتر و مهندس به دانشجویان ترم یک دوره دکتری و مهندسی است؛ آنقدر این دکتر خطاب کردن و مهندس خطاب کردن، تکرار می شود که گاهی مضحکه ای درست می شود.

 

ادامه ی خواندن

دانستنی‌های متفرقه

بارش غازهای مرده در آمریکا

منتشر شده

روی

مرگ دسته جمعی غازها بر اثر رعد و برق

در یک رویداد عجیب و نادر بیش از ۵۰ غاز در خیابان ها و پشت بام های ایالت آیداهو آمریکا شنبه شب گذشته کشف شدند. این غازها پس از تگرگ و رعد و برق از آسمان به زمین افتادند. این اتفاق بی سابقه حیرت مقامات حیات وحش منطقه را برانگیخت. یک مقام مسئول در واحد صید و ماهیگیری با ابراز تأسف از مرگ غارها گفت که ۴۸ غاز سفید و سه غاز روسی را جمع کرده و نمونه های دیگری هنوز روی سقف خانه ها باقی مانده است.

مرگ دسته جمعی غازها بر اثر رعد و برق

بنا بر این گزارش تگرگ عامل مرگ غازها نبوده بلکه آنها بر اثر رعد و برق مرده اند. یکی از مسئولان محیط زیست می گوید وقتی بدن یکی از غازها را شکافتیم متوجه شدیم که ریه های آن بر اثر رعد به طور کامل منفجر شده و وزش باد و جهت پرواز غازها در مرگشان سهم داشته است.

مرگ دسته جمعی غازها بر اثر رعد و برق

آخرین مرگ دسته جمعی حیوانات بر اثر رعد و برق در سال ۲۰۱۶ رخ داده بود و به مرگ ۳۲۳ گوزن شمالی و ۷۰ گوساله در نروژ انجامید.

مرگ دسته جمعی غازها بر اثر رعد و برق

 

ادامه ی خواندن
آگهی

برترین ها

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی خانوادگی دوستم است بازنشر مطالب فقط با ثبت لینک مستقیم به سایت دوستم مجاز است.
آدرس: تهران- میدان فردوسی- خیابان گل‌پرور- پلاک ۳۸- واحد۹ ‌ شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۷۱۰۹۵۷ و ۰۹۱۲۲۷۶۴۹۰۰ ‌ ایمیل: info@doustam.com